Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 21:01   #1
Sretan dan državnosti!

Sretan dan državnosti želim svim forumašima pdf politike.

Otkada su HDZovci došli ponovno na vlast, obilježavanja Dana državnosti i Dana pobjede su postale baš dosadne. Gdje je nestalo to domoljublje kod vladajućih?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:58   #2
Jel netko vidio moju Hrvatsku? 2000. je izgubio
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:07   #3
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Jel netko vidio moju Hrvatsku? 2000. je izgubio
Hrvatska je tu, ali nije više ona iz 90tih. Hrvatska 2017. je izgubila svoju dušu i nacionalni ponos. Hrvatska danas nema više nikakve ciljeve i vizije, Hrvatska danas stagnira. Danas Hrvatsku vode likovi bez karaktera i žara. Plenković, Bernardić, Petrov, Pernar, Štromar. To su današnji čelnici glavnih političkih stranaka.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:08   #4
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Otkada su HDZovci došli ponovno na vlast, obilježavanja Dana državnosti i Dana pobjede su postale baš dosadne. Gdje je nestalo to domoljublje kod vladajućih?
Pročitao sam Hebrangovu poslanicu na HDZ-ovu portalu. Još uvijek kuka kako je za njega Dan državnosti 30. svibnja, kako je lijeva opcija kriva za zatiranje dana kad se vješaju barjaci itd. Jadan, nisu imali vremena vratiti na staro.

Uglavnom, kako smo 8. listopada krenuli u neovisnost, ovo danas i nema mi neki značaj.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:10   #5
i meni 25.6 nema neki značaj, nego tek 8.10
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:14   #6
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i meni 25.6 nema neki značaj, nego tek 8.10
Meni jedino 5.8. nešto znači.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:18   #7
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Pročitao sam Hebrangovu poslanicu na HDZ-ovu portalu. Još uvijek kuka kako je za njega Dan državnosti 30. svibnja, kako je lijeva opcija kriva za zatiranje dana kad se vješaju barjaci itd. Jadan, nisu imali vremena vratiti na staro.

Uglavnom, kako smo 8. listopada krenuli u neovisnost, ovo danas i nema mi neki značaj.
Ma i da su vratili Dan državnosti 30.5, s čime nemam problema, sva ta nacionalna euforija iz 90tih, pa i početkom 2000.-tih je nestala.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:18   #8
meni 5.8 u rangu 22.6

kaj HR nije u Jugi slavila 4.7 kao dan antifašizma?

inače sjećam se čitao sam Politikin Zabavnik i nakon 25.6.91 su srpske novine kasnile 24h s dostavom po HR, od kolovoza se više ništa od srpske štampe nije moglo kupiti.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:23   #9
Uh,jako sretan. Truli ljudi,trula država od vrha do dna,evolucijo napravi svoje čim prije.
Quote:
"Država laže na svim jezicima dobra i zla; i što god govorila, laže - i što god imala, ukrala je. Na njoj je sve lažno; grize ukradenim zubima, ljutica. Lažna je čak i njezina nutrina."
Nietzsche
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 01:09   #10
Danas svi desničari ljuti protivnici 25.06. Dana Državnosti, a ja se sjećam tog lipanjskom dana '91. zatekao se u Solinu na ulici u 19:30 kada su na dnevniku objavili da je Sabor donio odluku o osamostaljenju...
Nije bilo prozora i balkona s kojeg nije ispaljen šaržer u zrak, mislio sam da je počeo rat. Cenim da se danas stide što su tada tako euforično prosavili "Škrabalov praznik".
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 08:09   #11
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Hrvatska je tu, ali nije više ona iz 90tih. Hrvatska 2017. je izgubila svoju dušu i nacionalni ponos. Hrvatska danas nema više nikakve ciljeve i vizije, Hrvatska danas stagnira. Danas Hrvatsku vode likovi bez karaktera i žara. Plenković, Bernardić, Petrov, Pernar, Štromar. To su današnji čelnici glavnih političkih stranaka.
Kad govorimo o Hrvatskoj kao državi, onda ona, kao i svaka država, vrijedi ovisno o tome kako pravedno raspodijeljuje sredstva koja ubire od građana: na zdravstvo, školstvo, sigurnost,...

A koliko će sredstava država ubrati od svojih građana, to malo ovisi o državi iako ona određuje PDV, određuje ekonomsku politiku, bira saveznike i neprijatelje,.. to ovisi o nama, građanima te države, o našoj radišnosti i inteligenciji. A tu baš ne stojimo dobro i za to nam nije kriva država niti političari koje biramo..

A što se datuma tiče, svaki od njih ima svoje značenje i treba ga se prisjetiti (bio radni ili neradni dan): i 30.05. i 22.06. i 25.06. i 05.08. i 08.10.
vitorog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:17   #12
Meni je 30.5. uvijek bio i uvijek ce biti..

To treba vratiti a ne ove majmunarije.....kao da mi netko cestita rodjendan na dan na koji o nije...ili prebace bozic na stajaznam....30.1.


@Hallo ti jednostavno ne razumijes ili se pravis da ne razumijes!! Nije problem neka se slavi 25.6 i nazove kako god hoce..evo..."dan proglasenja neovisnosti!", nije problem slaviti taj dan...ali dan drzavnosti je 30.5.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:47   #13
Slazem se. 25. lipnja moze biti jedino dan neovisnosti, jer smo tada proglasili neovisnost, a nikako dan "drzavnosti" jer drzavnost nismo nikada niti izgubili, uvijek smo kroz povijest imali odredjeni stupanj drzavnosti, nekad veci nekad manji, ali neovisnost smo prvi puta proglasili 25. lipnja 1991. Hrvatska se tada proglasila neovisnom drzavom, i to je pocetak nase neovisnosti. Barem po mojem misljenju.

A sto se tice Dana drzavnosti, po meni bi on trebao biti sredisnji nacionalni praznik koji ne bi nuzno trebao biti usko vezan uz donosenje neke odluke (npr. u Francuskoj je najveci nacionalni praznik dana pada Bastilje, a ne donosenje nekog dokumenta, proglasenje neovinosti i sl.), vec bi prvi i najvazniji kriterij trebao biti kako je taj dan primljen i uvrijezen u narodu i sto narod osjeca po pitanju nadnevka najveceg nacionalnog praznika.

Oni stariji ce se sjetiti kako se lijepo i velicanstveno slavio svaki 30. svibanj, svake godine je to bilo opcenarodno slavlje po cijeloj Hrvatskoj, u Zagrebu je sredisnja proslava bila na Jarunu, do dugo u noc, i nije bilo osobe u Hrvatskoj koja taj dan nije znal koji je prazinik. A onda je dosla Racanova koalicija, promijenila datume praznika i od onda ne samo da se dan drzavnosti promijenio na drugi datum, vec se dan drzavnosti uopce vise nije slavio, a uz to vise nitko nije znao koji je praznik kojega datuma jer se uvela konfuzija u nesto sto je do tada savrseno dobro funkcioniralo i nije bilo nikakve potrebe da se mijenja nesto sto dobro funkcionira i sto je narod prihvatio.

Od tada je ulogu sredisnjeg nacionalnog praznika nekako odmah zauzeo 5. kolovoz (koji do promjene dana drzavnosti nije bio od takvog znacenja u narodu) i od tada narod upravo taj praznik slavi kao najveci nacionalni praznik u godini, sto se vidi po brojnim koncertima, slavljima, drzavnim izaslanstvima, manifestacijama, govorima, dogadjanjima i slicno. Po meni je taj praznik naravno jako vazan, ali ne moze biti sredisnji nacionalni praznik, kao sto je to bio dan drzavnosti, a ta se zamjena uloge dogodila upravo radi promjene dana drzavnosti sa 30. svibnja na neki drugi datum kojeg narod jos uvijek, 17 godina poslije, nije prigrlio kao sto je to svojevremeno prigrlio 30. svibanj.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:51   #14
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A onda je dosla Racanova koalicija, promijenila datume praznika i od onda ne samo da se dan drzavnosti promijenio na drugi datum, vec se dan drzavnosti uopce vise nije slavio, a uz to vise nitko nije znao koji je praznik kojega datuma jer se uvela konfuzija u nesto sto je do tada savrseno dobro funkcioniralo i nije bilo nikakve potrebe da se mijenja nesto sto dobro funkcionira i sto je narod prihvatio. .
Samo da napomenem.

Istina je da je Racanova koalicija bila ta koja je sve zasrala...dade se raspravljati i koji su motivi bili iza toga. Ali cinjenica je da je bilo dovoljno vlada ukljucujuci i ovu sadasnju koje su mogle ispraviti nepravdu...tako da nije krivica jedino na Racanu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:31   #15
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Samo da napomenem.

Istina je da je Racanova koalicija bila ta koja je sve zasrala...dade se raspravljati i koji su motivi bili iza toga. Ali cinjenica je da je bilo dovoljno vlada ukljucujuci i ovu sadasnju koje su mogle ispraviti nepravdu...tako da nije krivica jedino na Racanu.
Naravno, slazem se, bilo je i mogucnosti i vremena tu krivu odluku ispraviti, samo cinjenica je da je Racanova koalicija bila ta koja je promijenila dobro uhodanu i opceprihvacenu stvar i od tada krecu problemi. A naravno da se sve stiglo ispraviti svih ovih godina, to svakako.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:21   #16
Quote:
vitorog kaže: Pogledaj post
Kad govorimo o Hrvatskoj kao državi, onda ona, kao i svaka država, vrijedi ovisno o tome kako pravedno raspodijeljuje sredstva koja ubire od građana: na zdravstvo, školstvo, sigurnost
Jao kakvo izopačeno tumačenje uloge države u društvu.

Država nije niti mater niti otac, nije do nje da ti daje sigurnost niti to može, a usluge poput školstva i zdravstva ionaki jedni drugima pružamo bez da smo na to prisiljeni. Država vrijedi onoliko koliko dopušta slobode i dostojanstva svojim građanima, koliko im se miče s puta i ne zatire im prirodne i temeljne slobode i prava silom.

ps. Umjesto ubire, ispravnije bi bilo reći pljačka ili kako redistribuira plijen od oružane pljačke. Precizije svakako.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:21   #17
25.6 nismo postali neovisni, nego tek 8.10
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 08:36   #18
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Jao kakvo izopačeno tumačenje uloge države u društvu.

Država nije niti mater niti otac, nije do nje da ti daje sigurnost niti to može, a usluge poput školstva i zdravstva ionaki jedni drugima pružamo bez da smo na to prisiljeni. Država vrijedi onoliko koliko dopušta slobode i dostojanstva svojim građanima, koliko im se miče s puta i ne zatire im prirodne i temeljne slobode i prava silom.

ps. Umjesto ubire, ispravnije bi bilo reći pljačka ili kako redistribuira plijen od oružane pljačke. Precizije svakako.
Država bi trebala biti više od toga da ju običan čovjek osjeti samo kada treba plaćati porez na sve i svašta, kada se neselektivno provodi pravda, kada se treba nešto ovršiti i sl.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.