Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2012., 15:04   #41
Fender, odlična

Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
E da, i ovo sve oko šminke i "pravila" ...hm...pa nismo u autima da moramo by d book ... šta Vas je strah reć da Vam se nešto ne sviđa pa morate nać potporu u tobožnjim "Pravilima"? Ako ti se sviđa, kažaš okej, ako ne, kažeš nije ok.... to bi trebalo bit to...
Tek sam sad vidjela post s prve stranice, pa da se zajedno na to osvrnem.

HF. Ne znam što pokušavaš reći, ali jebiga, meni bi bio bed imati aparat od 16k i stavljati ovakve portrete NHF naravno, samo ne vidim čemu takvi aparati ako se jednako može okinuti s manjim dslr-ovima. Što se tiče šminke, osobno meni ovo nije minimalno šminke (jednaka kao na c/b fotki), a i postoji ono pravilo - malo je više (a ne obrnuto ili bilo kako drugačije, treba biti umjeren u svemu). Btw takva šminka je 'no-go' već pun falus godina, od doba Spice Girls. Šteta je jer je model lijep i ima(la) je puno potencijala. I nije bed reć' da mi se ne sviđa, meni je odvratno, što pokušah reći na pristojan način, ali očito nisam dovoljno shvatljiva.

I ono što je Buff rekao, svatko može dati dobru kritiku bez obzira da li je sposoban izvesti ju u stvarnosti. Ovo je sve teorija, ne praksa
Vezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 15:25   #42
Quote:
Vezica kaže: Pogledaj post
..... jebiga, meni bi bio bed imati aparat od 16k i stavljati ovakve portrete ..... NHF naravno, samo ne vidim čemu takvi aparati ako se jednako može okinuti s manjim dslr-ovima.
Jer je bitan stroj, a ne mozak, jelda Kaj te boli K... s kakvim aparatom ja radim? I kako znaš da je uopće moj, tj. da ga imam? Zašto je to bitno.... irelevantan argument. Portret ti se ne sviđa, rad ti je odvratan, shvatio, Ne moraš stalno ponavljati to sa različitim "osvrtima"

Quote:
Vezica kaže: Pogledaj post
Btw takva šminka je 'no-go' već pun falus godina, od doba Spice Girls. Šteta je jer je model lijep i ima(la) je puno potencijala.
Glas autoriteta na području modela i šminke... apsolutnog i neoborivog

Quote:
Vezica kaže: Pogledaj post
I nije bed reć' da mi se ne sviđa, meni je odvratno, što pokušah reći na pristojan način, ali očito nisam dovoljno shvatljiva.
Da,a l nisi pokušala reć tako da ne bude "s visoka"...to obično iritira ljude...

Quote:
Vezica kaže: Pogledaj post
I ono što je Buff rekao, svatko može dati dobru kritiku bez obzira da li je sposoban izvesti ju u stvarnosti.
Erm, ekšli, no go on this one...To je kao kad osoba koja nema pojma kako se vozi auto, kritizira nečiju vožnju Jedno je kritika, drugo je mišljenje... ovo su sve mišljenja, a znamo što su točno mišljenja, jel

Quote:
Vezica kaže: Pogledaj post
Ovo je sve teorija, ne praksa
i to i jest temeljni problem...
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 15:40   #43
Jel to nakon ivana i fotolavice, novi par ističe kandidaturu za kartone i brisanje postova?
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 15:44   #44
Nekako, nemrem si dopustit da me neko ad hominem da ne kažem što...Moš ti djeliti kartone i banove i čuda...znaš točno koliko mi to znači
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 16:10   #45
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Jel to nakon ivana i fotolavice, novi par ističe kandidaturu za kartone i brisanje postova?
Ne bi ni trebalo kad bi se provokacije brisale na vrijeme.
__________________
Ako zatvorite vrata svim manama, i istina će ostati napolju. (Tagore)
fotolavica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.11.2012., 16:43   #46
Fender odlično!
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 16:52   #47
Fender, meni se sviđa , al bi mi bolje legao 1x1 format, ovo bijelo lijevo mi se ne uklapa pa bih odrezala.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 18:37   #48
Fender, baš mi je dobar ovaj tvoj portret, samo bih ju ja možda pomaknuo malo u lijevo
Pipi97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 15:37   #49
Hvala, dobro ste primijetili loše kadriranje odnosno cila glava bi tribala bit na livoj strani...
Fender girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 15:51   #50
cjepidlačenje moš izrezat 1x1 pa će bit ok
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 16:56   #51

.....
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 18:54   #52
E, to mi je portret s dušom.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 19:07   #53
Mamurni, baš mi je hercig tvoja slika, sa kojim si aparatpm slikao da je tako oštra i puna detalja?
crooman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 19:19   #54
slažem se. ovo je zaista portret.
fotografija bi u ovo digitalno vrijeme trebala biti ono što je slikarstvo bilo nekada. pritom ne mislim na, recimo, pollocka ili muncka mada ih percipiram.
najvažnija stvar u portretu je zapravo pogoditi karakter. to su veliki slikari uspješno radili. međutim oni su imali dovoljno vremena i strpljenja, što je naprosto bilo prirodno pa i tipično za ono negdašnje 'vrijeme'. ono vrijeme je bilo, da tako velim, kontemplativnije nego ovo današnje. ovo današnje je lakše, brže i površnije. ne čudi zapravo da su i portreti takvi. međutim, kako je to netko lijepo rekao, teško je pobjeći iz svog vremena. onaj tko to uspije postaje majstor, onaj bulgakovljev i onaj fotografski.
dobar portret zahtjeva ad hoc psihologa koji bar na jedan tren uspijeva 'pobjeći' iz svakodnevice i promatrati, ukratko, zahtjeva i 'dušu' a ne samo fotografsko znanje.
ovo je u svakom slučaju istinskiji portret od onoga gornjeg modela, koji si prije stavio.
hamsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 11:18   #55
Onaj gore je bio ajmo reć "naručen", al da se ne vraćamo u priču, ovaj dolje je iz gušta.... that being said, evo vam još jedan iz gušta..... tehnički (oštrina, šum, itd. bljezgarenje ) je loše, uvjeti svjetla su bili dosta loši.


MaLu-2
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 14:36   #56
jako dobro. to je izvrstan portret
hamsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:23   #57
Quote:
Vezica kaže: Pogledaj post
Fender, odlična

Tek sam sad vidjela post s prve stranice, pa da se zajedno na to osvrnem.

Ne znam što pokušavaš reći, ali jebiga, meni bi bio bed imati aparat od 16k i stavljati ovakve portrete NHF naravno, samo ne vidim čemu takvi aparati ako se jednako može okinuti s manjim dslr-ovima. Što se tiče šminke, osobno meni ovo nije minimalno šminke (jednaka kao na c/b fotki), a i postoji ono pravilo - malo je više (a ne obrnuto ili bilo kako drugačije, treba biti umjeren u svemu). Btw takva šminka je 'no-go' već pun falus godina, od doba Spice Girls. Šteta je jer je model lijep i ima(la) je puno potencijala. I nije bed reć' da mi se ne sviđa, meni je odvratno, što pokušah reći na pristojan način, ali očito nisam dovoljno shvatljiva.

I ono što je Buff rekao, svatko može dati dobru kritiku bez obzira da li je sposoban izvesti ju u stvarnosti. Ovo je sve teorija, ne praksa
Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
Jer je bitan stroj, a ne mozak, jelda Kaj te boli K... s kakvim aparatom ja radim? I kako znaš da je uopće moj, tj. da ga imam? Zašto je to bitno.... irelevantan argument. Portret ti se ne sviđa, rad ti je odvratan, shvatio, Ne moraš stalno ponavljati to sa različitim "osvrtima"


Glas autoriteta na području modela i šminke... apsolutnog i neoborivog
-cut-
i to i jest temeljni problem...
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Jel to nakon ivana i fotolavice, novi par ističe kandidaturu za kartone i brisanje postova?
Ne pogledah portrete neko vrijeme a to mi je najdraži dio, pa mislim čisto da pitam - ako je dozvoljeno komentiranje fotografije (da citiram najdražeg moda:
"na ovom pdf-u svatko ima pravo komentirati fotografiju (u granicama pristojnosti) bez obzira je li profesionalac ili amater ili se uopće ne bavi fotografijom. bez obzira zna li ili ne zna fotografirati, bez obzira stavlja li ili ne stavlja svoje fotografije na forum. kome se to ne sviđa, ne mora stavljati fotografije."
a sam mod komentira šminkanje i cijenu opreme sa kojom se snima a ne fotografiju ... samo pitam ... jelte ... čisto da znam ... jel možemo onda komentirati ono ... bilo kaj ili ne?
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 11:24   #58
dragi forumašu, možete komentirati elemente sadržaja fotografije koji utječu na njenu kvalitetu i konačni rezultat, što šminka kod fotografiranja modela svakako jest.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 15:43   #59
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
dragi forumašu, možete komentirati elemente sadržaja fotografije koji utječu na njenu kvalitetu i konačni rezultat, što šminka kod fotografiranja modela svakako jest.
Pa to i pitam, dakle i fotoaparat, i društvenopolitičku i obiteljsku situaciju, naobrazbu fotografa i mjesec u godini skupa sa trenutnim položajem zvijezda i tlakom zraka i vlažnosti ... jer sve to utjeće direktno na fotografa, koji je kako znamo najbitniji za fotografiju ... ali i na samu fotografiju

Ili pak samo ono što se vidi na fotografiji (kako reče ti:"elemente sadržaja fotografije") a ništa od gorenavedenog pa tako ne smijemo komentirati ni rasvjetu, ni objektiv ni fotić kojim je snimano... jer to nisu elementi sadržaja fotografije

Sad sam još više zbunjen

Zadnje uređivanje jawahell : 14.11.2012. at 16:05.
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 19:28   #60
ono što se vidi i kako je snimljeno to što se vidi. ako ima još pitanja, postaviti ih na temi Dear moderator.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.