Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2013., 00:13   #1781
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Ne žalim te razočarati
Kakav krasan lapsus
bue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 00:21   #1782
Quote:
bue kaže: Pogledaj post
Kakav krasan lapsus
Najbolji su mi ti provokatori bez pokrića.
amarkulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 00:28   #1783
AD

Jel netko od vas nosio one financijske obrasce ovjeravati u ZABU, jeste imali problema? Isprika ako ste već pisali o tome, nisam skužila
Magali_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 00:52   #1784
Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
Jel netko od vas nosio one financijske obrasce ovjeravati u ZABU, jeste imali problema? Isprika ako ste već pisali o tome, nisam skužila
Ja sam bila u poslovnici u Jurišićevoj. Željeli da platim, rekla ne.
Na kraju sam zatražila ugovor o deviznom računu i predala kopiju EPSO-u. Za sada nisu javili da to nije OK. Po forumu se može naći i drugih alternativa.

Koliko vidim, ovisi o voditeljima poslovnica banaka da li traže da se plati ili ne. Također rade ponekad dramu oko toga što je na engleskom.
MaoMao is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 07:48   #1785
moj osobni bankar u zabi nije imao problema s engleskim, no nije htio stavljati pečat na papir pa mi je radije dao izvod mog racuna na kojem se vide svi podaci.
i molim vas dečki niti jedna od vaših žalbi nije bila bolja od mog zabrinuto-ulagivačkog pisma na koje bi i nebo proplakalo, a kamoli eu officials. Dakle mozete uzeti zdravo za gotovo da je poništenje ispita moja zasluga.





p.s. ovo za zasluge je šala. vjerujem da su količina žalbi te ponajviše broj palih kandidata na ispitu presudili da se ispit poništi

Zadnje uređivanje FIRST : 24.04.2013. at 08:27.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 08:04   #1786
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Brisela čuo baš suprotno...
Ja mislila ti se šališ, a ti zbilja misliš da je tvojom zaslugom srušen test iz hrvatskog.

A svatko valjda ima nešto što ga raduje.

Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Najbolji su mi ti provokatori bez pokrića.
Slažem se, trebao je nabaviti pokriće, npr. "čuo sam u Briselu". Amater, šta ćeš.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 08:50   #1787
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ja mislila ti se šališ, a ti zbilja misliš da je tvojom zaslugom srušen test iz hrvatskog.
Ti misli što god hoćeš, ali činjenice su nepobitne:

"Dear Sirs,

I would kindly draw your attention to the fact that the pass mark for the Croatian language knowledge at the competition for administrators (AD/244/12) is placed very high at 8/10 (namely at 83,33%), which may cause many candidates to be unfairly eliminated - because the required knowledge of Croatian is set to "thorough" in the Notice of Open Competition.

On the other hand, I also participated in AD/233/12 (Candidate number: 2683126), where the pass mark for the Croatian language was 5/10, while the required knowledge of Croatian was set to "perfect command".

I proposed you to take this into consideration before the final decision of the Selection Board, and will be happy if it could contribute to the success of the selection process."


"On behalf of the Selection Board, EPSO wishes to inform you that the Croatian language test held on 15 March 2013 has been cancelled. The Selection Board has taken this decision after careful consideration, because the difficulty level of this test was disproportionate with regard to the objective of the competition, and in particular the nature of the jobs to be filled."

Ja nisam sebi pripisao nikakve zasluge, nego sam rekao su mi se javili ljudi (pa i iz Brisela) koji su u poništenju nepravednog testa vidjeli moj doprinos. A ti si od muke slobodno odgrizeš - ono čega nemaš.

P.S. Tvoj dragi Johny je od EPSO-a tražio poništenje nekih pitanja na njegovom testu, a to se - nije dogodilo.

Zadnje uređivanje amarkulin : 24.04.2013. at 09:02.
amarkulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 09:25   #1788
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
moj osobni bankar u zabi nije imao problema s engleskim, no nije htio stavljati pečat na papir pa mi je radije dao izvod mog racuna na kojem se vide svi podaci.
i molim vas dečki niti jedna od vaših žalbi nije bila bolja od mog zabrinuto-ulagivačkog pisma na koje bi i nebo proplakalo, a kamoli eu officials. Dakle mozete uzeti zdravo za gotovo da je poništenje ispita moja zasluga.
ote mi riječ iz ruke...
frks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 09:32   #1789
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Ti misli što god hoćeš, ali činjenice su nepobitne:

"Dear Sirs,

I would kindly draw your attention to the fact that the pass mark for the Croatian language knowledge at the competition for administrators (AD/244/12) is placed very high at 8/10 (namely at 83,33%), which may cause many candidates to be unfairly eliminated - because the required knowledge of Croatian is set to "thorough" in the Notice of Open Competition.

On the other hand, I also participated in AD/233/12 (Candidate number: 2683126), where the pass mark for the Croatian language was 5/10, while the required knowledge of Croatian was set to "perfect command".

I proposed you to take this into consideration before the final decision of the Selection Board, and will be happy if it could contribute to the success of the selection process."


"On behalf of the Selection Board, EPSO wishes to inform you that the Croatian language test held on 15 March 2013 has been cancelled. The Selection Board has taken this decision after careful consideration, because the difficulty level of this test was disproportionate with regard to the objective of the competition, and in particular the nature of the jobs to be filled."

Ja nisam sebi pripisao nikakve zasluge, nego sam rekao su mi se javili ljudi (pa i iz Brisela) koji su u poništenju nepravednog testa vidjeli moj doprinos. A ti si od muke slobodno odgrizeš - ono čega nemaš.

P.S. Tvoj dragi Johny je od EPSO-a tražio poništenje nekih pitanja na njegovom testu, a to se - nije dogodilo.
Činjenica JEST da je upravo ovaj gore boldani argument imao učinka. Jesu li poslušali jednoga, ili više onih koji su se u svojoj žalbi pozivali na isti argument, nećemo nikad znati.

a ovaj P.S. mogao bi ti priskrbit brisanje posta, i opomenu.
frks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 09:35   #1790
Quote:
FIRST kaže:
zabrinuto-ulagivačkog pisma na koje bi i nebo proplakalo, a kamoli eu officials. Dakle mozete uzeti zdravo za gotovo da je poništenje ispita moja zasluga.
Quote:
frks kaže: Pogledaj post
ote mi riječ iz ruke...
Pa i jest zasluga svih koji su tumačili da je prag za test postavljen bez uvažavanja činjenice da administratorima znanje hrvatskog u radu praktički neće trebati, za razliku od prevoditelja kojima je on sastavni dio SVIH aktivnosti. Ovaj puta nije bila borba o tome je li neko pitanje dobro postavljeno ili nije...

Zadnje uređivanje amarkulin : 24.04.2013. at 09:43.
amarkulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 09:37   #1791
Quote:
frks kaže: Pogledaj post
Činjenica JEST da je upravo ovaj gore boldani argument imao učinka. Jesu li poslušali jednoga, ili više onih koji su se u svojoj žalbi pozivali na isti argument, nećemo nikad znati.

a ovaj P.S. mogao bi ti priskrbit brisanje posta, i opomenu.
Poslušali su sve koji su mudro govorili. Meni je to dovoljno. A moderatori neka gledaju tekst cijele rasprave i tko se cijelo vrijeme podcjenjivački izražava.
amarkulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 09:46   #1792
dobro, ljudi, šta ćemo za pripremu?
frks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 09:53   #1793
Ja ću uskoro ići raditi online check in na Rayanu i ful me strah da ću nešto zasrati jer prvi put letim Ryanom.
Danas počinjem spremati structured interview.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 09:55   #1794
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Ja ću uskoro ići raditi online check in na Rayanu i ful me strah da ću nešto zasrati jer prvi put letim ryanom.

— Analysis and problem-solving
— Learning and development




frks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 10:02   #1795
Quote:
frks kaže: Pogledaj post
— Analysis and problem-solving
— Learning and development





Trebo si me utješit, a ti tu provociraš, baš si neki
Navodno mi to dvoje dobro ide prema CBT-u, no imam samo 7,5 u dijelu rad s drugim ljudima...hm...


Eh, btw, ne mogu naći na stranicama od epsa primjer AC vježbi - redizajnirali su ih i sada niš ne mogu naći.


p.s. anšla sam - ugooglala sam

http://europa.eu/epso/apply/sample_test/#chapter6
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 10:05   #1796
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
P.S. Tvoj dragi Johny je od EPSO-a tražio poništenje nekih pitanja na njegovom testu, a to se - nije dogodilo.
Koliko ja znam, "moj dragi Johny" je, isto kao i ja, i masa ljudi osim tebe ovdje, poslao više zahtjeva za poništenjem: za poništenjem pitanja i poseban zahtjev za poništenjem cijelog testa s istim argumentom usporedbe težine testa s prevoditeljskim natječajem te ukazivanjem na činjenicu da su neki dobili isti test na oba natječaja i imali uvid u sadržaj istog. Naravno da im ovo zadnje nije zgodno da navedu u svom obrazloženju.

Za razliku od tebe, ja sam našla grešku u onom tekstu i nisam vidjela zašto ne bih poslala zaseban complaint.

Pod "ljudima iz Brisela" vjerojatno misliš na obične ljude koji isto sudjeluju u natječaju a ne nekog tko ima uvid u stvarno stanje stvari. Ako je tako, ne vidim zbog čega je bitno od kud tko polaže testove.

Quote:
A ti si od muke slobodno odgrizeš - ono čega nemaš.
Quote:
...i tko se cijelo vrijeme podcjenjivački izražava.
Komentar nije potreban.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 10:07   #1797
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Trebo si me utješit, a ti tu provociraš, baš si neki
Navodno mi to dvoje dobro ide prema CBT-u, no imam samo 7,5 u dijelu rad s drugim ljudima...hm...
not a people person, eh?


Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Eh, btw, ne mogu naći na stranicama od epsa primjer AC vježbi - redizajnirali su ih i sada niš ne mogu naći.

p.s. anšla sam - ugooglala sam

http://europa.eu/epso/apply/sample_test/#chapter6

nisam znao da ovo postoji
frks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 10:19   #1798
Quote:
frks kaže: Pogledaj post

nisam znao da ovo postoji
FIRST, zašto pomažeš konkurenciji?
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 10:32   #1799
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, "moj dragi Johny" je, isto kao i ja, i masa ljudi osim tebe ovdje, poslao više zahtjeva za poništenjem: za poništenjem pitanja i poseban zahtjev za poništenjem cijelog testa s istim argumentom usporedbe težine testa s prevoditeljskim natječajem te ukazivanjem na činjenicu da su neki dobili isti test na oba natječaja i imali uvid u sadržaj istog. Naravno da im ovo zadnje nije zgodno da navedu u svom obrazloženju.

Za razliku od tebe, ja sam našla grešku u onom tekstu i nisam vidjela zašto ne bih poslala zaseban complaint.
jp, evo me, i ja sam jedna od tih koja je poslala vise mailova.
ja sam po profesionalnoj deformaciji picajzla s 'legal background' i poznata cjepidlaka, tako da sam dobro prostudirala razliku izmedju formal complainta, request for neutralisation, itd. i kakvu formu moras upotrebljavat kad im pises (jer forma je nadasve bitna, pogotovo u birokraciji, pravnici znaju da ako postoji "vizio di forma" stvar moze biti ponistena). i ja sam poslala i formal complaint i request for neutralisation (jer je u mojem testu bilo malo more gresaka i piXdarija). e sad...da je bas moj complaint bio taj koji je prevagnuo kod druga epsa, ne znam, ne zanima me, necu stavljat u zivotopis, kao Bismarcku i Machiavelliju bitno mi je da je cilj dosegnut, a ne kako. (a i ocev mentor na doktoratu, koji bi uvijek pitao - jesi - nisi, reci konkretno, necu objasnjenja i price)
jesmo postigli sto smo htjeli? jesmo, e onda dobro. e a sad tko je streberica sandra (iz Robija K)...who cares... ovo je bio group exercise and working with others, busanje u prsa je malo off-topic, i moze rezultirat u srozavanju SJT ocjene
neutroroberts1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 11:24   #1800
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
FIRST, zašto pomažeš konkurenciji?
A jebiga, jer sam glupa

Quote:
frks kaže: Pogledaj post


nisam znao da ovo postoji
Mislim stvarno. Baš sam sobarica. Frks sada se pospi pepelom - i ti meni reče da su moje problem solving skills upitne, a nisi ni definirao problem ni uočio rješenje

Zadnje uređivanje FIRST : 24.04.2013. at 11:30.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.