Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2013., 18:39   #1
Showcase - Volunteer

U novom showcase-u sa zadovoljstvom vam predstavljamo Volunteer-a.

Sa zadovoljstvom pogledajte kako doživjeti fotografski procvat kad se odmaknete od politike/državne uprave/općine/svega_takvoga_kaj_zatupljuje

Hvala Volunteeru na odgovorima i fotkama.
Uživajte!

websites:
http://500px.com/Volunteer

Zadnje uređivanje mljac1 : 05.05.2013. at 19:07.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:45   #2
1. Reci nam štogod o sebi – gdje živiš, što radiš, kako provodiš slobodno vrijeme?
Rođeni Koprivničanec, potkraj prošle godine sam se preselio u Zagreb zbog posla i ljubavi. Radim kao novinar, iako to nisam po struci (dobro, nisam ni daleko). U slobodno vrijeme, naravno, fotkam. Kada ne fotkam, obično gledam serije ili filmove.

2. Koji ti je životni moto?
Nemam ga. Iako mi se sviđa ona – ne čini drugima što ne bi želio da se čini tebi.

3. Dvije riječi koje te najbolje opisuju.
Nestrpljiv i površan.

4. Ljubav tvog života je tko ili što?
Moja draga. Ne Minolta, ne Yashica nego cura.

5. Kad i kako si se počeo baviti fotografijom?
Prije nekih tri godine. Okidao sam svojim Canonom Powershot A530 i ponekad bi mi se svidjelo to što bi se pokazalo na monitoru. Počeo sam obrađivati fotke u Photoshopu i raditi ultra-loše fotke koje su mi bile super.

6. Što te privuklo fotografiranju?
Vjerojatno spoznaja da sam otkrio nešto blisko umjetnosti u čemu bih mogao biti dobar. Neki način da izrazim kreativnost. Često sam se osjećao kao da bih se želio nekako izraziti, ali nisam znao kako. I ne samo to nego mi je uvijek nedostajao hobi. Nogomet, koji sam obožavao igrati, mi je donio samo potrgane noge, kompjuterske igre uzalud ulupane sate i sate… Fotografija je nešto prekrasno za što mi nikad neće biti žao potrošiti ni sekunde.

7. Koju si opremu koristio na početku?
Već spomenuti Canon Powershot A530. Nakon njega sam kupio Olympus e-410 sa kit objektivima.

8. Koje si motive tada fotkao i kako ti se čine tadašnje fotografije?
Svašta i ništa. Kao i vjerojatno svakom od nas, sve tadašnje fotke mi sežu od loših do tragikomičnih, izuzev jedne. To je bilo do kupovine DSLR-a kada sam počeo malo i razmišljati o fotografiji.

9. Koji su ti danas najdraži motivi?
S obzirom na preseljenje, fokus interesa mi se preselio sa prirode na druge motive. Iako i dalje obožavam fotkati prirodu. Trenutno često fotkam makro, a pejzaže nemam baš prilike. Imam veliku želju postati dobar u uličnoj fotografiji. Osim toga, obožavam dokumentarnu fotografiju za koju me povremeno veže posao, kada odrađujem posao fotoreportera.

10. Kako bi opisao svoj foto stil?

Nažalost, još uvijek ga tražim. Mogao bih ga nazvati – faze ukusa. U određeno vrijeme mi se sviđa određena stvar. Nekad close-upovi sa otvorenom blendom, nekad dramatične duge ekspozicije, nekad jako obrađene, a nekad gotovo neobrađene fotke… Još uvijek se tražim i nadam se da će jednog dana netko moći prepoznati moju fotku bez da vidi tko ju je ufotkao. Ali još sam daleko od toga.

11. Pokaži nam par recentnih fotografija.















12. Imaš li kakvu fotografsku naobrazbu?
Nikakvu.

13. Koju opremu trenutno koristiš?
Od digitalije Olympus e-520 sa 14-54, ZD 50tkom, 40-150. Moram spomenuti i svoj B+W ND filter koji skida 10 blendi i koji obožavam. Od analogije imam filmove u 5 fotića S curom imam zajedničku kolekciju koju stalno širimo. Tako sam nedavno od ivana79 na poklon dobio Nikona f-801 kojim trenutno ispucavam prvi film. Od dr.Killpatienta sam uzeo Chinon Memotronica na koji šarafim Pentacon 50/1.8 i 200/4. Zatim, Yashicu FX-3 sa Yashicinom 50tkom i 135icom i Osawa 28icom. Film je i u Lomo LC-A, ludom ruskom kompaktu. Ima tu još nekoliko fotića koji stoje kao ukras na foto-polici.

14. Planiraš li uskoro nabavljati nešto novo od opreme?
Ne. Iako bi mi dobro došao neki dobar telac (gledam Djurinog 135-400 i slinim), ali sad su primarne druge, važnije stvari.

15. Imaš li iskustva s analognom fotografijom?
Kao što rekoh, imam opremu, ali iskustva još uvijek vrlo malo. Ispucao sam tek nekoliko filmova i možda sam samo jednim bio zadovoljan. Još uvijek imam puno naučiti na tom polju. Ali imam volje, to je najvažnije.

16. Gdje nalaziš inspiraciju?
Svud oko sebe. Dovoljno je izaći iz zgrade, okrenuti se oko sebe i motivi čekaju. Ili hodaju prema vama.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:46   #3
17. Pokaži nam par svojih omiljenih fotografija.










18. Koji su ti planovi za budućnost?
Što se fotografije tiče, želio bih napredovati. Nemam neke druge planove.

19. Da nema fotografije, kako bi se kreativno izrazio?
Često se zamišljam kao vokala u nekom hardcore punk bendu. Ali za to bih trebao znati pjevati. Volio sam montirati videe. Možda tako.

20. Što te najviše ograničava u bavljenju fotografijom?
Ja sam sebe. I mislim da je tako kod većine ljudi koji se bave fotografijom. Kakva oprema mi može pomoći ako mi je bed okinuti fotku na ulici? Ili ako se konstantno ne usavršavam i učim? Slobodnog vremena još uvijek imam sasvim dovoljno pa to nije problem, svaki tjedan uspijem okinuti barem jednu fotku kojom sam barem djelomično zadovoljan. Oprema koju imam je sasvim dovoljna za jednog amatera.

21. Jesi li član nekog foto-kluba?
Nisam.

22. Jesu li ti i gdje objavljivane fotografije?
Imao sam fotke na tri zajedničke izložbe. Osobito me razveselila izložba Fotoreporteri Koprivnice gdje sam sa još petero kolega predstavio svojih šest fotki. Jedna je trenutno u koprivničkoj Galeriji na nekoj izložbi vezanoj uz bicikle (nisam je ni vidio, samo dao dozvolu da je stave na zid ). Prva izložba je bila vezana uz ono neko natjecanje u turističkoj fotografiji koje se održava svake godine a kojem se trenutno ne mogu sjetiti imena. Fotka je bila izložena u Đakovu, ja mislim. Osim toga, fotke su mi, naravno, objavljivane na bivšem i sadašnjem radnom mjestu.

23. Jesi li nekad nešto zaradio fotografiranjem?
Kako bi rekao dnohla_vopi, nisam. Kad bih gledao cijelu računicu, zaista nisam. Zato bih to formulirao ovako – imao sam neke prihode od fotografije. Nešto sitno od Pixsella, nešto sitno od prodaje printeva, nešto sitno od jednog vjenčanja…

24. Čime se nikad ne bi bavio?
U fotografiji se nikad ne bih bavio fotkanjem modela. Uglavnom zato jer ne znam fotkati ljude na taj način niti su mi takve fotke privlačne. Kad mi netko kaže 'Gledaj kako sam ružno ispao/la', najradije bih ga/je odalamio jer jednostavno ne vidim kad netko 'ružno' ispadne. Općenito se nikad ne bi bavio pranjem prozora na neboderima. Nisam baš lud za visinom.

25. Dokle sežu tvoje ambicije u fotografiji?
Želim naučiti fotkati uličnu fotografiju i biti zadovoljan ufotkanim. To bi bilo to. Nemam ozbiljnih ambicija vezano uz nekakvu karijeru u fotografiji.

26. Što bi volio fotografirati, a još nisi imao priliku?
Visoke vrhove, irske klifove, Norvešku, Island, Tibet, Kambodžu, Vijetnam… Dakle, pravo pitanje bi bilo GDJE bih želio fotografirati. Ne samo to, tu je i Gorski kotar…Osim toga, napuštene vojne objekte poput aerodroma Željava, relejne stanice na Petrovoj gori…

27. Da možeš izabrati bilo koje mjesto na kugli zemaljskoj za život, koje bi to bilo?
There's no place like home. Ja volim mjesto gdje trenutno živim. Samo kad bi živjeli u normalnoj državi… To kud bih sve volio putovati je drugi par rukavica.

28. Što te ne privlači fotografirati?
Modna fotografija i sport.

29. Da možeš putovati kroz vrijeme, koje bi povijesno razdoblje izabrao za fotografirati?
Mezozoik. Od 1992. godine sam zaljubljen u dinosaure. Jurski park mi je vjerojatno najdraži film ikad. Osim njih, možda bih volio portretirati vikinge ili dokumentirati napade Irish republican brotherhooda na engleske ugnjetavače.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:48   #4
30. Što si najluđe napravio za potrebe fotografije?
Zapravo, ništa posebno. Popeti se na drvo mi nije nešto ludo. Zapravo, u ova liberalna vremena je najopasnije kad fotkam makro pa se o poluležećem stavu naguzim.

31. Ispričaj nam neku (ne)ugodnu epizodu vezanu za fotkanje.
Začudo, neugodnih nije bilo. Mislim da mi nitko nikad nije prigovorio što sam ga ufotkao, s dopuštenjem ili bez. Što se ugodnih tiče, jednom sam sa frendovima i curom išao na dio Drave na kojem dotad nismo bili. Došli smo i vidjeli da ćemo morati pregaziti rukavac ako želimo dalje. Nije bilo hladno pa smo to i napravili. Prošli smo pojas drveća i našli na najljepši riječni sprud koji sam ikad vidio, netaknuti dio prirode. Koji je to osjećaj bio kada smo se izvalili na svibanjskom suncu, na riječnom šodru pa malo bućnuli noge u rijeci…. Nešto predivno. Fotke nisu bile ludnica, ali osjećaj je bio predivan.
Volio bih izdvojiti i dvije stvari koje mi je omogućio moj posao. Jedna je fotoreportaža o dvoje umirovljenika koji žive od 800 kuna. Nakon što je objavljena, javio im se čovjek koji im je poklonio cijeli namještaj iz svoje kuće i drva za cijelu zimu. Druga stvar je niz reportaža koje sam radio sa braniteljem iz Zagreba. Prva je bila u vrijeme kada se želio ubiti, štrajkao je glađu jer je želio preseliti iz šupe u kojoj je živio sa ženom i troje djece. Nakon nekog vremena postali smo i dobri. Jednog dana stigla mi je poruka da odlazi od doma i da će se ubiti ukoliko ne dobije stan, da to znam samo ja. Na neki način smo uspjeli pritisnuti nadležne da ga i dobije. Kad vidiš radost na čovjekovom licu, a ti si malo pomogao da do toga dođe, onda shvatiš koje su prave vrijednosti u životu.

32. Da možeš izabrati bilo koju osobu za fotografirati, čiji bi to portret bio?
Portretirao bih sve zagrebačke beskućnike i poslušao njihovu priču.

33. Koji su ti dodaci bitni u opremi?
ND filter i stativ. Ništa bez njih! Obožavam dramatične duge ekspozicije. Nažalost, nisam često u prilici ih napraviti. Proklinjem dosadne oblake.

34. Koji bi objektiv bio tvoj izbor?
Kad čovjek proba ZD 50-tku macro shvati da ga vjerojatno više ništa u 4/3 sustavu neće oduševiti. Obožavam taj objektiv.

35. Jesu li ti draže fotografije s ljudima ili bez njih?
S ljudima, definitivno. Portreti bi bili malo dosadni bez njih , a pejzažima mogu dati dimenziju više. O uličnoj fotografiji ne moramo ni pričati.

36. Je li ti draže skitati i snimati ili namještati kadrove?
Skitati i snimati. Da li po prirodi ili po gradu, namješteni kadrovi nikad neće imati tu čar. Iako sam, kao i svi, radio i namještene fotke, što se i vidi u ovih par koje sam priložio.

37. Koje programe koristiš za obradu?
Lightroom i Photoshop. PS puno manje.

38. Koliko ti je važna obrada fotografija?
Ne želim si dopustiti da mi postane prevažna jer će to značiti da ne znam napraviti dobru OOC fotografiju. Naravno, ponekad u obradi pretjeram, ali se u zadnje vrijeme trudim to svesti na minimum. Zapravo, ovisno o kojoj vrsti fotografije se radi, obrađujem više ili minimalno.

39. Kako prihvaćaš kritike svojih fotografija?
Ukoliko kritika dolazi od nekog tko zna što radi i čiju bih barem jednu fotku znao napamet, onda dobro. Ukoliko me popljuje netko tko misli da je najpametniji, a ne zna fotkati, onda loše.

40. Koliko si sam zadovoljan svojim fotografijama i što misliš da bi trebao poboljšati?
Relativno sam zadovoljan. Trebao bih poboljšati razmišljanje tijekom fotkanja; razmišljanje o kadru, kompoziciji… Nekad sam prepovršan i kad dođem na komp i vidim fotku mislim si – pa jel bilo tako teško razmisliti o kadru? I trebao bih se ohrabriti za uličnu fotku.

41. Da moraš izabrati samo jednu svoju fotografiju, koja bi to bila?
Ovo mi je stvarno teško odgovoriti. Vjerojatno ova.


image hosting more than 5mb

42. Zasitiš li se nekad fotografiranja i želiš se odmoriti, ili odustati od svega?
Kratko i jasno – ne.

43. Što ti najviše smeta u svijetu fotografije?
Što je jako teško dobiti kvalitetnu kritiku. Trenutno sam u potrazi za stranim forumima gdje mogu očekivati dobar feedback. Fotografiju je digitalizacijom zahvatio val fotografa amatera koji žele i vole fotkati, ali ih ne zanima napredovanje, zbog čega su forumi zatrpani lošim fotkama u koje se one dobre utope…

44. Što te najviše veseli kad fotografiraš?
Kad okinem fotku i znam da će biti dobra jer se sve poklopilo. Veseli me i boravak vani, čak ako i ne okinem nijednu dobru fotku. To je stil života. Netko će reći da nije jer i drugi ljudi šeću i uživaju u tom. Ali nitko ne šeće kao fotografi kojima treba 10 minuta da pređu 100 metara.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:49   #5
45. Što smatraš da je bitno za dobru fotografiju?
Meni su dvije stvari najvažnije – dobro, prirodno svjetlo i trenutak. Dobro svjetlo čak i prosječnim scenama daje dimenziju više, a dobar trenutak ulovljen na fotki je nenadmašan jer se vjerojatno tako nešto više nikad u povijesti svijeta neće ponoviti, a ti si ga uhvatio.

46. Što je najteže u fotografiji?
Napraviti dobru fotku.

48. Kome bi zabranio fotografirati?
Nikom. Treš fotografi me zabavljaju.

49. Koliko je bitan fotograf, a koliko oprema, za dobru fotografiju?
Fotograf je daleko bitniji, ali ne smijemo zanemariti određene tipove fotografije gdje treba imati i odgovarajuću opremu. Vjenčanja, koncerti, ponekad i reportažna fotografija…

50. Treba li se striktno držati pravila?
Naravno da ne. Pravila su dobre smjernice koje treba naučiti kako bi znali napraviti dobru fotografiju kada tek počinjemo. Kada se nauče, znat ćete i instinktivno kada ih možete prekršiti.

51. Što bi poručio zaljubljenicima u fotografiju kojima nikako ne uspijeva napraviti dobru fotografiju?
Stanite i razmislite – što radim krivo? Ja sam, recimo, imao problem da u tri godine fotkanja nisam napravio dobru fotku u šumi. Nikad se nisam zapitao zašto, donedavno. Onda sam stao i rekao – zašto ne bih podeksponirao da vidim što će se dogoditi? Zašto ne bih probao napraviti HDR?

52. Što bi savjetovao apsolutnim početnicima?
Čitajte, fotkajte, čitajte, fotkajte, tražite kritike…

53. Muzička preporuka...
Flogging Molly, Perkele, Cock Sparrer, Blood for Blood… Od 'normalnijih' Johhny Cash, Metallica, Maideni…

54. Filmska preporuka...
Jurski park Teško mi je izdvojiti nešto iz hrpe sjajnih filmove koje sam pogledao u životu. Mislim da ne postoji čovjek kojem se nije svidjelo Iskupljenje u Shawshanku. Inače volim horore pa zapravo i nisam neko mjerilo za kvalitetne filmove

55. Književna preporuka...
Stephen King. Imam više od 30 njegovih knjiga i ne može mi dosaditi. Osim toga, ako i ne volite fantasy Pjesma leda i vatre je sjajan serijal (željno iščekujem idući nastavak, ako Martin ne umre prije toga). Dean Koontz je najbolji pisac horora nakon Kinga. Robin Cookovi medicinski trileri su me jedno vrijeme držali. Naravno, Hobit i Gospodar prstenova. Posljednje sam pročitao trilogiju Hunger games čija prva dva nastavka su pitko štivo ako niste prezahtjevni. Nažalost, posljednji je totalno usran.

56. Postoji li strah da ćeš se jednom prestat baviti fotografijom?
Ne. To uglavnom ovisi samo o meni, osim ako ne bude nekih gadnih vanjskih faktora.

57. Najdraži proces u fotografiranju?
Kadriranje, samo okidanje ili pak ono naknadno (obrada, razvijanje...)
I okidanje i trenutak kada pregledavam fotke na kompu ili izrađene fotke.

59. Postoji li neki poseban razlog zašto su ti motivi uglavnom iz prirode ili su jednostavno zanimljiviji no portreti i slično?
Uglavnom su iz prirode jer volim prirodu. Kada sam živio u Koprivnici, to je bio najbolji izbor za fotografiranje. Što se portreta tiče, dosadili su mi. Ako se ikad odlučim ponovo ih više fotkati, pokušat ću da to bude nešto originalnije.

60. Kakve osjećaje nastojiš pobuditi u nekom kada gleda tvoje fotografije?
Ako je riječ o fotografiji prirode želim da poželi da je na tom mjestu. Ako je riječ o reportažnoj fotografiji, želim da u njemu pobudi bilo kakav osjećaj – žaljenje, ljutnju, suosjećanje…

61. Kada bi morao koristiti samo jedan objektiv koji bi to bio?
ZD 50tka, koju sam već toliko nahvalio.

62. Preferiraš li b/w ili color?
Boju.

63. Koliko često fotografiraš kroz tjedan?
Gotovo svaki dan. Ako i ne ufotkam nešto, to je uglavnom zato jer nisam izvadio fotoaparat iz torbice jer nisam vidio zanimljiv kadar.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:56   #6
64. Imaš li kakav projekt u planu?
Trenutno razmišljam o tome da, kada idem na teren, ako je riječ o nekoj socijalnoj problematici, sa sobom nosim autofokusni analogni fotoaparat pa da imam serijal analognih fotki koje bih nazvao 'Hrvatska danas'. To me izuzetno privlači. Jedini problem je što bi bilo užasno nepraktično. Digitalni fotić u jednoj ruci, diktafon u drugoj, mobitel u ustima… Nema mjesta za analogiju. Još ću vidjeti što s tim…

65. Kad bi mogao biti jedan dan nevidljiv sa fotoaparatom u rukama, fotografirao bi...
Dugavske pse. Obožavam ovaj kvart, ima milijun pasa. Kako sam pravi ljubitelj, portretirao bi ih sve do jednog.

66. Koji bi talent volio imati?
Volio bih znati pisati. Ne novinske članke nego romane. Obožavam čitati, a pisanje mi je oduvijek bilo interesantno. Ali ne mogu se izgubiti u nekom svijetu koji stvorim u glavi dovoljno kvalitetno da bih mogao to prenijeti na papir.

67. Najveći strah?
Gubitak voljenih osoba.

68. Što misliš, što će se dogoditi s tvojim fotografiranjem u idućih pet godina?
Mislim da ću napredovati. Ako za pet godina ne budem duplo bolji nego danas, znači da se nisam dovoljno trudio.

69. Ljudi često govore da postoji velika razlika između digitalne i film fotografije, koja je po tebi to razlika?
Navodno se u analognoj fotografiji fotke zapisuju na film, a u digitalnoj na memorijske kartice. Ali nemojte me držati za riječ. Osim te očite razlike, u analognoj fotografiji je teže napraviti dobru fotku. Osim toga, fascinira me kako mnogi ljudi iz digitalnih fotografija žele dobiti onaj 'look' filmske fotografije. Što znači da analogna fotografija ima nešto posebno. Što bi ljudi rekli, dušu.

70. Sve više ljudi bavi se fotografijom, kako mladi tako i stariji, kakvo je tvoje mišljenje po tom pitanju? Treba li fotografija biti toliko razvikana? Zašto?
Ne vidim zašto ne. Dok ne vidiš loše fotke ne znaš što je dobro. Kako svatko može igrati nogomet, baviti se politikom ili trčati maraton, ne vidim zašto se ne bi svatko mogao baviti fotografijom. Recimo da je to sloboda izbora svakog pojedinca.

71. Kako rješavaš ''krizno'' doba, tj. period kada ne možeš napraviti ni jednu dobru fotografiju? Postoji li uopće takav period kod tebe?
Naravno da postoji. Nikako ga ne rješavam, rješenje dođe samo po sebi, prvom dobrom fotkom.

72. Što je po tebi važnije: kompozicija ili priča?
Rekao bih da su to komplementarne stvari. Ako je oboje dobro, fotka je sjajna. Ako je dobro samo jedno od tog, fotka je dobra. Prednost bih ipak dao priči. Fotka s dobrom pričom i lošom kompozicijom mi je bolja od fotke s lošom pričom i dobrom kompozicijom.

73. Da li ti je fotografija pomogla u životu?
Je. Odvukla me od kompjutera i dala mi puno zadovoljstva. Pomogla mi je i da upoznam ljubav.

74. Hvataš li češće kadar ili pak složiš nekakvu priču pa onda tek ideš fotografirati? Koje ti je draže?
U posljednje vrijeme obično šećem i čekam da nešto naleti. Osim kad fotkam makro, onda samo izađem kraj zgrade i klečim. Volim kad mi se pred očima odjednom pojavi prizor koji želim zabilježiti na fotkama.

75. Imaš li kakvog fotografskog uzora?
Nemam. Ali divim se radu Vivian Maier.

77. RAW ili JPEG? Zašto?
Oboje. RAW za fotke koje smatrate dovoljno dobrim da želite obrađivati, a JPEG za sve ostale koje idu u arhiv.

80. Postoji li neka fotografija koja je ispala dobro, no gledajući je kasnije vidiš da si mogao nešto promijeniti (pomaknuti, dodati, drugačiji kadar složiti)? [Ako imaš kakvu, podijeli.]

Ovo je ona priča sa kompozicijom i pričom. Mislim da je priča na fotki dobra, ali kompozicija šteka.



81. Hvataš li neki motiv uvijek bez obzira da li je istrošen s tvoje strane ili ostatka fotografske populacije?
A ono, kao i svi. Teško je danas izmisliti nešto originalno. Divim se ljudima koji imaju tu crtu da mogu izmisliti nešto novo. Ima ih nekoliko i na forumu (sve su cure, čini mi se).

82. I za kraj, imaš li kakav savjet za naše foto-forumaše?
Imam. Nemojte nikad ići kakati kraj kleti i onda brisati guzu prvim velikim lišćem koje dohvatite jer će to vjerojatno biti - koprive.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 21:14   #7
Bravo za sugrađana! Kod njega se baš vidi napredak, vrlo vrlo.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 00:22   #8
hahahahahah, frajeru klap klap
bravo za showcase!
ivan79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 06:55   #9
Hvala.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 08:43   #10


Svaka cast!
Zavidim ti na portretima iz vlaka
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 10:13   #11
Čestitke za showcase!

Ja baš volim tvoje fotke, i kao smarinovicu posebno su mi dragi portreti iz vlaka.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 11:49   #12
Hvala Nažalost, više ih vjerojatno neće biti...Više ne putujem svakodnevno.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:39   #13
svaka čast,zasluženo.....samo naprijed
ilusiones is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:58   #14
svaka čast
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 18:30   #15
Već sam se pitao gdje showcase, a još malo prije toga sam se pitao zašto Volunteer nema showcase? Evo sad se sve poklopilo
đonidep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 20:03   #16
Čestitam! Predobre fotke!!!!

Onaj most u magli!!!!!
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 07:44   #17
Zahvaljujem.

Most u magli je ufotkan kompaktom kad sam se tek počeo zanimati za fotkanje. Mislim da je idealan primjer kako krivi WB može dobro poslužiti.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 09:36   #18
Čestitka i od mene
Sviđaju mi se tvoje fotke makar ih ne prepoznajem, šaraš po motivima i realizacijama, ... dijelim oduševljenje sa Maiericom
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 12:18   #19
Hvala jawa, slažem se s tobom, kao što sam i napisao u odgovorima.

Evo, danas sam pokupio razvijeni film - Nikon f801 sa posuđenim Nikon 35-80 4/5.6.



Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:08   #20
čestitke

čestitke od mene... zelim ti u daljnjem radu pregršt dobrih fotki.
Frodo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.