Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2010., 10:31   #1
Turbina - nova ili reparirana?

zanima me jedna stvar oko tih turbina...kolika je razlika u kvaliteti između reparirane i potpuno nove turbine?

sa kojom sam turbinom sigurniji da će duže izdržati?
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 10:42   #2
Ako je reparacija napravljena po pravilima - razlike nema.
Jer se mjenja sve pokretno - od stare turbine ostaje samo kućište.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 12:10   #3
Quote:
hrc987 kaže: Pogledaj post
zanima me jedna stvar oko tih turbina...kolika je razlika u kvaliteti između reparirane i potpuno nove turbine?

sa kojom sam turbinom sigurniji da će duže izdržati?
glupo pitanje .... novo je novo
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 13:12   #4
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
glupo pitanje .... novo je novo
Je,ali koje ?
Zamjenska nova turbina je najvece smece !
Polovna je upitna jer nitko ne zna koliko je odradila.
Ostaje samo original koji je preskup ili reparacija.
Ja sam uvijek za reparaciju !
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 13:50   #5
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
glupo pitanje .... novo je novo
"..samo odgovori mogu biti glupi..."

tako reče jedan moj prof.

laka mu Hrvatska zemlja.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 14:06   #6
Quote:
Mali Daba kaže: Pogledaj post
Je,ali koje ?
Zamjenska nova turbina je najvece smece !
Polovna je upitna jer nitko ne zna koliko je odradila.
Ostaje samo original koji je preskup ili reparacija.
Ja sam uvijek za reparaciju !
dobro ti je reko, novo je novo makar i zamjensko svaka reparacija je upitna
XPS-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:10   #7
Svaka daljnja rasprava je suvisna.
"Stručnjaci" su donjeli odluku da je novo najbolje i zato kupi novu turbinu
nece ti biti nakakav trosak.
Možes samo podastrati cijenu da se "strucnjaci " uvjere kako si dobro investirao !
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:40   #8
u autu je garrett turbina...dobio sam ponudu iz slovenije gdje bi servisiranje moje koštalo 250eura, a cijena tvornički reparirane ili nove turbine bi bila 600-650eura...vjerojatno oni ne misle na neke zamjenske turbine nego da je to cijena te nove garrett turbine kakva je bila i u automobilu...
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:42   #9
Quote:
hrc987 kaže: Pogledaj post
u autu je garrett turbina...dobio sam ponudu iz slovenije gdje bi servisiranje moje koštalo 250eura, a cijena tvornički reparirane ili nove turbine bi bila 600-650eura...vjerojatno oni ne misle na neke zamjenske turbine nego da je to cijena te nove garrett turbine kakva je bila i u automobilu...
Ovo djeluje prejeftino dakle bolje reparirana za 250 jer je to najvjerojatnije ista stvar samo upakirana na drugačiji način..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:46   #10
Meni se isto čini malo prejeftino za novu.

Koliko znam turbine se negdje ugrubo kreću (barem za moj) od 10kkn do 15kkn. Točnije 12kkn u AC-u.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 16:17   #11
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Meni se isto čini malo prejeftino za novu.

Koliko znam turbine se negdje ugrubo kreću (barem za moj) od 10kkn do 15kkn. Točnije 12kkn u AC-u.
Iz tog razloga se kupuje rabljena ili se da reparirati, isto takvu cijenu su meni rekli ta tlačnu pumpu, a dati skoro 2000€ na popravak mi ni u ludilu nebi palo napamet, jer sam preko oglasa našao TL pumpu za 1200 kn. ali sam se odlučio za reparaciju ove stare 2700 kn. a ako mi se nedaj bože desi još koji veći kvar kupit ću cijeli motor za nekih cca 800€, tada sam naišao na motor 1.3 mjt. sa 15 000 km prijeđenih za 800€., ali nisam ga na vrijeme uzeo pa je bio prodan nekom drugom, da sam dao tih 800€ sad bi imao kompletan motor za rezervne dijelove, i naravno sve senzore koji se prodaju po cijeni ko suho zlato.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 16:31   #12
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Iz tog razloga se kupuje rabljena ili se da reparirati, isto takvu cijenu su meni rekli ta tlačnu pumpu, a dati skoro 2000€ na popravak mi ni u ludilu nebi palo napamet, jer sam preko oglasa našao TL pumpu za 1200 kn. ali sam se odlučio za reparaciju ove stare 2700 kn. a ako mi se nedaj bože desi još koji veći kvar kupit ću cijeli motor za nekih cca 800€, tada sam naišao na motor 1.3 mjt. sa 15 000 km prijeđenih za 800€., ali nisam ga na vrijeme uzeo pa je bio prodan nekom drugom, da sam dao tih 800€ sad bi imao kompletan motor za rezervne dijelove, i naravno sve senzore koji se prodaju po cijeni ko suho zlato.
Do čega smo dogurali; voziti auto star 2-3 godine i razmišljati da je pametno imati rezervni motor za dijelove i po mogučnosti nekoliko kartica za asistenciju i pomoč na cesti.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 16:34   #13
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako je reparacija napravljena po pravilima - razlike nema.
Jer se mjenja sve pokretno - od stare turbine ostaje samo kućište.
Istina.

Kučište je patentirano pa se i nesmije raditi novo kao za većinu zamjenskih dijelova.
__________________
Babo je večero!
Babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 16:34   #14
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Do čega smo dogurali; voziti auto star 2-3 godine i razmišljati da je pametno imati rezervni motor za dijelove i po mogučnosti nekoliko kartica za asistenciju i pomoč na cesti.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 16:55   #15
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Iz tog razloga se kupuje rabljena ili se da reparirati, isto takvu cijenu su meni rekli ta tlačnu pumpu, a dati skoro 2000€ na popravak mi ni u ludilu nebi palo napamet, jer sam preko oglasa našao TL pumpu za 1200 kn. ali sam se odlučio za reparaciju ove stare 2700 kn. a ako mi se nedaj bože desi još koji veći kvar kupit ću cijeli motor za nekih cca 800€, tada sam naišao na motor 1.3 mjt. sa 15 000 km prijeđenih za 800€., ali nisam ga na vrijeme uzeo pa je bio prodan nekom drugom, da sam dao tih 800€ sad bi imao kompletan motor za rezervne dijelove, i naravno sve senzore koji se prodaju po cijeni ko suho zlato.

Nemoje me strasit da ti je riknula turbina na 1.3 mjetu?? nakon kolko km?jesi ga gazio na hladno?
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 17:14   #16
Henry Ford je rekao najbolji auto je novi auto, tako je i sa dijelovima. Ali postoje firme koje se bave reparacijama turbina i zašto kupovati novu i davati velike pare ako se stara da kvalitetno reparirat?. Uvijek če biti ljudi koji če zagovarat reparaciju ili kupovinu nove turbine, dakle, nema smisla o toj temi previše diskutirat. Autor teme če najbolje znat što mu je prihvatljivo.
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 17:17   #17
Bilo jednom u nekoj emisiji o autima što se reparira/popravlja, a što kupuje novo. Međuostalim bila je spomenuta turbina, da je puno pametniji izbor reparacija. Naravno, be kod susjeda Grge koji ima garažu.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 17:57   #18
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Henry Ford je rekao najbolji auto je novi auto, tako je i sa dijelovima. Ali postoje firme koje se bave reparacijama turbina i zašto kupovati novu i davati velike pare ako se stara da kvalitetno reparirat?. Uvijek če biti ljudi koji če zagovarat reparaciju ili kupovinu nove turbine, dakle, nema smisla o toj temi previše diskutirat. Autor teme če najbolje znat što mu je prihvatljivo.
Sječaš li se ti onog Štrumpfa s naočalama; "Papa-štrumpf je rekao..." i onda čuješ fijuuu,pljus naglavačke...
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 18:11   #19
Bolja je kvalitetna reparacija nego "no name" turbina.
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 19:23   #20
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Henry Ford je rekao najbolji auto je novi auto, tako je i sa dijelovima. Ali postoje firme koje se bave reparacijama turbina i zašto kupovati novu i davati velike pare ako se stara da kvalitetno reparirat?. Uvijek če biti ljudi koji če zagovarat reparaciju ili kupovinu nove turbine, dakle, nema smisla o toj temi previše diskutirat. Autor teme če najbolje znat što mu je prihvatljivo.
Ja mislim da bi josip4 Henryu Fordu promijenio lični opis da ga sada negdje susretne.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.