Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2007., 21:14   #1
dug prema t-mobilu

prije 2 godine uzeo sam u t-mobilu u 2 navrata 4 mob. 2 LG i 2 SONY E.prvo su mi slali račune koje nikada i nikoji nisam platio.mob. su bili u tarifi 700,znači 700 kn svaki mjesec svaki mob.nakon mjesec i po,su me isključili,slali račune,zatim dali ili prodali moj dug nekoj drugoj firmi koja je pokušavala ući mi u trag jer na adresi za dostavu računa nikad nisam boravio,tražili su me na tel.fiksni jer su došli nekako do njega iako nije prijavljen na moje ime,na toj adresi mi živi baba.dolazili su i raspitivali gdje sam.pisma i kuverte su dolazile stalno.zadnju godinu uopće neznam šta je.baba je prodala stan,da li kuverte dolaze NEZNAM a nije me ni briga,briga me samo kako će se to rješiti.DA LI NETKO ZNA ŠTO BI MOGLO BITI??????????????????hvala
 
Old 23.06.2007., 22:30   #2
i sad si dosao po besplatan pravni savjet na forum
Vespazijan is offline  
Old 23.06.2007., 23:41   #3
Quote:
farlopa kaže: Pogledaj post
...briga me samo kako će se to rješiti...
Eno te na stranici Interpola
__________________
:)
colour is offline  
Old 24.06.2007., 15:40   #4
ako ne radiš, nemaš kuću, stan, auto, televiziju, biciklu, motor, mikser, toster, video - onda ništa
al obzirom da vidim da imaš komp, uživaj dok još možeš
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 24.06.2007., 16:39   #5
Question

Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ako ne radiš, nemaš kuću, stan, auto, televiziju, biciklu, motor, mikser, toster, video - onda ništa
al obzirom da vidim da imaš komp, uživaj dok još možeš
komp. mi je s posla,a radim na crno,primam pomoć za uzdržavanje(socijala 400kn) ali znam da mi od toga ne mogu odbivat.nastupa li zastara za takvo nešto i kada?mene murija može staviti na tjeralicu to je istina ali kad me nađu na primjer slučajnom provjerom identiteta negdja na ulici ili bilo gdje mogu me privest zbog toga jer se ne javljam sudu a ne zbog toga jer sam dužan t-mobilu i nakon što me pritvore eventualno par dana iako je i to puno,onda me puste ali,mislim da bih to mogao i zatvorom platit...............................

Zadnje uređivanje farlopa : 24.06.2007. at 17:28.
 
Old 24.06.2007., 16:46   #6
s obzirom da su dovoljno pametni da vjerujem da su krenuli u ovrhu na temelju vjerodostojne isprave, imaš 10 godina straha
tu će ti vespazijan reć još 2-3 pametne, bolji je u tome

zatvor ti je mislim oko 170 kn dan pa računaj
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 24.06.2007., 16:55   #7
prika dragi ne moš zatvorom odguliti dug t-comu

zatvorom mozes odguliti jedino prekrsajne kaznice, ali ovo ne

ne znam kako rade u t-mobilu, ali znam recimo da vipnetovci nikad ne odustaju od svojih duznika
Vespazijan is offline  
Old 24.06.2007., 17:01   #8

drugi put možda uključim mozak ja dugujem državi, moram prestat promatrat i durge kroz tu prizmu
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 24.06.2007., 17:04   #9
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post

drugi put možda uključim mozak ja dugujem državi, moram prestat promatrat i durge kroz tu prizmu
vaci vaci
Vespazijan is offline  
Old 24.06.2007., 17:18   #10
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
s obzirom da su dovoljno pametni da vjerujem da su krenuli u ovrhu na temelju vjerodostojne isprave, imaš 10 godina straha
tu će ti vespazijan reć još 2-3 pametne, bolji je u tome

zatvor ti je mislim oko 170 kn dan pa računaj
sveukupno im dugujem,kako sam ja izračunao oko 40.000 kn, 4 preplate s ugovorom od 1 godine plus razgovori,bez kamata(???????),toje po ton računu 235 dana(8mjeseci),ma neće oni mene zatvorit oni oće pare ali dokad.ima li netko iz t-coma?
 
Old 24.06.2007., 17:32   #11
oni tebe nemogu zatvorit, al su dovoljno pametni da ti sidnu na prvu redovnu plaću u idućih 10 godina (obzirom da si reka da nemaš sad ništa)
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 24.06.2007., 18:16   #12
Naci ce ga kad tad, jednom se mora zaposliti, a preko HZMO lako ce dobiti sve podatke.
Vespazijan is offline  
Old 24.06.2007., 18:20   #13
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
oni tebe nemogu zatvorit, al su dovoljno pametni da ti sidnu na prvu redovnu plaću u idućih 10 godina (obzirom da si reka da nemaš sad ništa)
zašto stalno spominješ 10 god?
 
Old 24.06.2007., 18:41   #14
Quote:
farlopa kaže: Pogledaj post
...mene murija može staviti na tjeralicu to je istina.....
ma neće te na tjeralicu, šalila sam se
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
...zatvor ti je mislim oko 170 kn dan pa računaj
pa nije ni skupo za pun pansion
Quote:
farlopa kaže: Pogledaj post
sveukupno im dugujem,kako sam ja izračunao oko 40.000 kn, 4 preplate s ugovorom od 1 godine plus razgovori,bez kamata(???????)...
e sad, odakle ti ta računica, pa što te nisu isključili nakon mjesec dana,
je da je bilo 4 telefona....
PS a što si radio s 4 telefončeka???
__________________
:)
colour is offline  
Old 24.06.2007., 18:56   #15
sad, odakle ti ta računica, pa što te nisu isključili nakon mjesec dana,
je da je bilo 4 telefona....
PS a što si radio s 4 telefončeka???

ima san neki plan za posal i to je otišlo u ništa, propa plan propalo sve, je bilo je 4 ali sam ih uzeo u 2 navrata, u razlici od 15 dana i sve je bilo iskjlučeno u roku od 1,5 misec
 
Old 24.06.2007., 19:10   #16
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
e sad, odakle ti ta računica, pa što te nisu isključili nakon mjesec dana
vjerojatno su ga iskljucili, ali on je uzimao mobitele, pa je potpisivao ugovore, vjerojatno na 2 god, tako ga mog kosta jos manje, pa bez obzira sto su ga iskljucili, ostaje obaveza placanja sve 4 pretplate 2 godine.

t-mobile je po pitanju racuna isti kao i vip - ti ne oprastaju


osim za novac, zabrini se i za eventualni kazneni postupak, po ovome sto pises, cini mi se da bi ovdje bilo prijevarne namjere - nezaposlen, socijalna pomoc, bez ikakve imovine, a dize 4 mobitela i 4 pretplate od 700 kuna na dvije godine - ti si vec tada kada si potpisivao ugovore znao da neces placati racune....pa ako te prijave, moglo bi im proci....a cifra je nezgodna, tu ide st 4.
testdrive is offline  
Old 24.06.2007., 19:20   #17
Quote:
testdrive kaže: Pogledaj post
vjerojatno su ga iskljucili, ali on je uzimao mobitele, pa je potpisivao ugovore, vjerojatno na 2 god, tako ga mog kosta jos manje, pa bez obzira sto su ga iskljucili, ostaje obaveza placanja sve 4 pretplate 2 godine.

t-mobile je po pitanju racuna isti kao i vip - ti ne oprastaju


osim za novac, zabrini se i za eventualni kazneni postupak, po ovome sto pises, cini mi se da bi ovdje bilo prijevarne namjere - nezaposlen, socijalna pomoc, bez ikakve imovine, a dize 4 mobitela i 4 pretplate od 700 kuna na dvije godine - ti si vec tada kada si potpisivao ugovore znao da neces placati racune....pa ako te prijave, moglo bi im proci....
mob. sam platio 1kn svaki, na dvije sim kartice nije uopće pričano, uostalom nije bitno dali sam ja mislio platiti ili nisam, oni su mislili da ću platiti i zato su mi dali jer sam ija tako mislio,
 
Old 24.06.2007., 19:27   #18
Quote:
farlopa kaže: Pogledaj post
uostalom nije bitno dali sam ja mislio platiti ili nisam
ma bitno je, bas to cini razliku ima li kd ili ne.

a znam da si ti mobove placao po 1 kn, po toj cijeni ih i jesi dobio jer si otvarao pretplate od 700 kn sa ugovorenim trajanjem od 2 godine....
testdrive is offline  
Old 24.06.2007., 19:30   #19
dugo si ti na tom poslu bolje ti je da tamo radiš ne da pišeš odi jer će te nać kad tad
powerslave is offline  
Old 24.06.2007., 19:38   #20
Quote:
farlopa kaže: Pogledaj post
DA LI NETKO ZNA ŠTO BI MOGLO BITI??????????????????hvala
Ja prije svega neznam na konto koje fore su ti i dali te telefone (uređaje) uz tarifu 700, i potpisali ugovor s tobom, što znači da su ti mobilni uređaji u to vrijeme na tržištu bili dosta skupi.
Da li si u ovome trenutku bio potpuno iskren, ili si se možda služio čak i fasificiranjem određenih dokumenata da bi ostvario spomenutu kupnju??
Mislim uzeti 4 uređaja uz tarifu 700kn u dvije godine, bez impulsa naravno, znači zadužiti se kod t-coma za spomenute hebene uređaje, odmah na startu za 33.600 kuna, što znači da te svaki uređaj košta gotovo 8.400 kuna.
Sve to govori, kao što je i kolega gore naveo da se ne radi ovdje o baš čistim i poštenim namjerama, bez ljutnje.
Iluzorno je pored činjenice da se žustro ganjaju dužnici i sa samo parsto kuna duga, ne očekivati da tebe neće ganjati dok se potpuno ne namire, samo što će ti ukupni dugovi biti i znatnije veći, a poradi činjenice što je isti već poduzeo neke stanovite radnje a to košta, a i sudski troškovi se naziru, koji isto tako neće biti baš mali i beznačajni.
Pod pretpostavkom da se vječito ne možeš tako skrivati i raditi na crno, kad tad dospjet ćeš u njihove ruke, a na tvoju žalost tada nećeš imati previše prostora za neki bitniji manevar u svoju korist.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.