Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2011., 18:14   #81
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ma biži plače mi se od muke.
Stvarno horor. Gdje mi to zivimo?
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 18:47   #82
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Stvarno horor. Gdje mi to zivimo?
U Hrvatskoj prijatelju,državi gdje razne spodobe uzvikuju "dajte nam istinu","utvrdimo činjenice",zavijaju političke frazetine poput one "žrtva je žrtva" a u isto vrijeme ove žene žive pored njih noseći svoje traume duboko zakopane jer tako je najbolje kad si Hrvat,inače širiš nacionalizam i mržnju.

Živimo u državi čije pravosuđe već 20 godina ne radi ništa po pitanju ovih ratnih zločina,čak ih i ne smatra ratnim zločinima.I za razliku od onih mitskih 600 "nevinih" srba ovi slučajevi nisu dokaz kako pravosuđe ne funkcionira.

Živimo u državi gdje se vlast održava koaliranjem sa zločincima,gdje se zbog završetka mandata prodaje istinu i mrtve.

Živimo u državu u kojoj se bolesnim hrvatskim braniteljima produžuje pritvor zbog mogućeg utjecaja na svjedoke a osuđene se četnike pušta na slobodu i izdaje im se putovnica za brži bijegwww.dalmacijanews.com/Hrvatska/View/tabid/77/ID/53702/Marticevac-Mitar-Arambasic-dobio-obnovu-postupka-i--zbrisao-u-Kanadu.aspx
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 19:07   #83
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj prijatelju,državi gdje razne spodobe uzvikuju "dajte nam istinu","utvrdimo činjenice",zavijaju političke frazetine poput one "žrtva je žrtva" a u isto vrijeme ove žene žive pored njih noseći svoje traume duboko zakopane jer tako je najbolje kad si Hrvat,inače širiš nacionalizam i mržnju.

Živimo u državi čije pravosuđe već 20 godina ne radi ništa po pitanju ovih ratnih zločina,čak ih i ne smatra ratnim zločinima.I za razliku od onih mitskih 600 "nevinih" srba ovi slučajevi nisu dokaz kako pravosuđe ne funkcionira.

Živimo u državi gdje se vlast održava koaliranjem sa zločincima,gdje se zbog završetka mandata prodaje istinu i mrtve.

Živimo u državu u kojoj se bolesnim hrvatskim braniteljima produžuje pritvor zbog mogućeg utjecaja na svjedoke a osuđene se četnike pušta na slobodu i izdaje im se putovnica za brži bijegwww.dalmacijanews.com/Hrvatska/View/tabid/77/ID/53702/Marticevac-Mitar-Arambasic-dobio-obnovu-postupka-i--zbrisao-u-Kanadu.aspx
Znam, ali ne shvacam. Netko je tu kreten. Ili ja ili svi mi.

Zanimljivo je da je upravo Vrhovni sud, ukinuvši presudu u travnju 2009. godine, Arambašića pustio na slobodu. Smatrali su da nema smisla da ga drže toliko iza brave da se pritvor ne pretvori u služenje kazne. Radilo se, inače, o nekih šest i pol godina pritvora.

Boze.
I sad kad se sjetim svih koji su odlezali cijela sudenja. Neki i sudski nevini na kraju.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 22:29   #84
Ovdje ima svjedočanstvo dviju silovanih sestri iz Vukovara , prikazano na HRT-u...
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx...ash=42ebfa3d5b

Ne znam je li to isto ovo od danas , jer ovo danas na kraju nisam ni gledao...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 15:27   #85
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Ovo će zvučat malo morbidno, ali smatram da je to realnost.
Silovanih žena je u RH ipak (na sreću) relativno malo i na njima HDZ nemože jednostavno zaradit političke bodove djeleći mirovine. A nebriga Vrha za žrtvu vukovara postoji i prema braniteljima, sjetimo se da su preživjeli vukovarci iz proboja nekad tretirani kao izdajnici.
Nijedna statistika ne govori da ih je malo. Dapače uopće se ne vode statisike o tome. Ljude nešto nije briga. Samo sam realna.
Thunderhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 17:33   #86
Quote:
Thunderhorse kaže: Pogledaj post
Nijedna statistika ne govori da ih je malo. Dapače uopće se ne vode statisike o tome. Ljude nešto nije briga. Samo sam realna.
Upravo tako,i ne samo to nego se ne vode ni kao ratni zločini.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 08:08   #87
Mislim da ne treba posebno naglašavati kako se o zločinima srbočetničkog agresora kroz medije sve manje govori, a cilj svega je izjednačavanje krivnje agresora i žrtve kao i " put pomirbe i pomirenje" između država koje su sudjelovale u ratu. Žene koje su bile žrtve sistematskih i stravičnih silovanja tijekom okupacije RH jednostavno su prepuštene same sebi u traženju pravde. Hrvatsko pravosuđe umjesto da pomogne takvim žrtvama, donosi presude koje nemaju veze s pravdom ni moralom....


Quote:
Iako je silovanje u Domovinskom ratu okarakterizirano kao ratni zločin, za taj su ratni zločin do sada izrečene tek dvije presude, doznajemo u udruzi Žene u Domovinskom ratu. U jednom slučaju počinitelj je dobio tri godine zatvora zato jer „zločin nije ponovio“, a u drugom slučaju je sudjelovalo više počinitelja koji su osuđeni na sedam godina zatvora dok je jedan i oslobođen budući da je silovana žena za njega izjavila da se, zbog stanja u kojem se tada nalazila, više ne sjeća je li ju i on silovao. Inače, ista je silovana žena svoj iskaz morala davati čak šest puta što ju je dovelo do psihičkog sloma pa se na kraju osjećala kao zločinka, a ne da je nad njom počinjen tako strašan zločin.
Ovo je jednostavno nevjerojatno i nema veze s zdravim razumom...
Quote:
Ni 19 godina nakon silovanja žene nad kojima je počinjen ratni zločin ne mogu si oprostiti što su doživjele tako strašno poniženje, fizičko i psihičko zlostavljanje, a danas je u Hrvatskoj taj zločin sveden na nevjerojatnu razinu nevažnosti. Pravosuđe silovanim ženama poručuje da pravdu mogu tražiti privatnim parnicama, a zatim silovateljima, zbog lošeg materijalnog stanja, mi porezni obveznici plaćamo sudske troškove - tvrdi Marija Slišković, predsjednica udruga Žene u Domovinskom ratu. Počinitelj na sudu izjavi da se silovana žena nije protivila tom činu i njega to odmah oslobađa odgovornosti.

http://www.udbina.com/index.php?opti...rat&Itemid=135
Ovakve stvari se ne mogu oprostiti nikome i ne smiju se prepustiti zaboravu, a krajnje je vrijeme da i pravosuđe odradi svoj dio posla prema zakonima RH, a ne prema nametnutim političkim odlukama...
Quote:
Zlostavljane su i djevojčice - navodi Ante Nazor, ravnatelj centra. Civilne udruge, od kojih se neke bave i problemom silovanja žena, također nemaju podatke o ratnom zločinu silovanja tako da su silovane žene doista prepuštene sebi samima. Iako silovanja predstavljaju kazneno djelo ratnog zločina protiv civilnog stanovništva i ne mogu zastarjeti, protekom vremena sve je manja realna osnova da će zločini biti procesuirani i počinitelji osuđeni.
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 10:10   #88
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Slažem se Grugruovim stavom. Vjerojatno je bilo zločina silovanja i s Hrvatske strane(pretpostavljam da je jer se u ratu obično događaju takve gadosti). Ali ovdje je tema organiziranih i planiranih silovanja 3000 žena u logorima u DM. I onda kad netko dođe i napiše, "da, ali nemojte misliti da silovanja nije bilo i s naše strane" steknem dojam kao da ta osoba želi relativizirati onaj prvi zločin. A što se tiče Grugruovog podnadimka pretpostavljala sam da je to neka ironija ili sarkazam. I mene je jednom netko nazvao ustašicom jer sam rekla da smatram da je Tito ratni zločinac. I to ne neki stariji čovjek, već mlađi, mojeg godišta. Ja sam mu na to rekla, da naravno da sam ustaša
Vjerovatno i jeste...ali stvar je proporcije...... za svaku babu koju neki Hrvat ubije po medijima segodinama raspravlja. Svi znamo za slucaj Lora, za slucaj Zec, za slucajeve selotejp. Medjutim, ne vidim da se igdje spominju tisuce ama bas istih slucajeva koje su se dogadjali u isto vrijeme.

Hajdemo mi medijski popratiti svaki pojedini slucaj jednako....e ali onda razni ferali, yutarnji listovi i slicni nebi imali dovoljno stranica da opisu sve cetnicke zlocine.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 12:24   #89
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Mislim da ne treba posebno naglašavati kako se o zločinima srbočetničkog agresora kroz medije sve manje govori, a cilj svega je izjednačavanje krivnje agresora i žrtve kao i " put pomirbe i pomirenje" između država koje su sudjelovale u ratu. Žene koje su bile žrtve sistematskih i stravičnih silovanja tijekom okupacije RH jednostavno su prepuštene same sebi u traženju pravde. Hrvatsko pravosuđe umjesto da pomogne takvim žrtvama, donosi presude koje nemaju veze s pravdom ni moralom....



Tko još traži pomoć ove države i medija je naivan.Mi smo na forumu a ovdje sve vrvi od onih urbanih,naprednih forumaša koji suosjećaju sa žrtvama.Gdje su oni na ovoj temi???Nema ih jer su ono što sam napisao nedavno i za to dobio ban.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 13:24   #90
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
Tko još traži pomoć ove države i medija je naivan.Mi smo na forumu a ovdje sve vrvi od onih urbanih,naprednih forumaša koji suosjećaju sa žrtvama.Gdje su oni na ovoj temi???Nema ih jer su ono što sam napisao nedavno i za to dobio ban.
Žalosno. Radi toga treba govoriti o tome, da se ne zaboravi. Raznorazne udruge za ljudska prava okrenule su glavu na drugu stranu i bave se uveličavanjem ratnih zločina koje je počinila HV. Dovoljno je vidjeti izvještaje i očitovanja pojedinih udruga, pogotovo kada je u pitanju vojna operacija Oluja, a koje se temelje na neargumentiranim dokazima i činjenicama.
Kada su u pitanju ovakvi i slični zločini koje je provodio srbočetnički okupator i za koje postoje svjedočanstva i dokazi, od njih ni glasa čuti nije. Cilj svega toga spomenuo sam ranije...
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 08:40   #91
Bilo bi dobro, da oni koji govore i pišu o nekakvoj stravi u Splitu, pogledaju ili pročitaju što je prava strava i sa kakvim hororom su suočene žrtve stravičnih silovanja tijekom DR. Zašto o tome šute mediji, raznorazne udruge i borci za ljudska prava. Žalosno i jadno, e moj narode...
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 12:30   #92
Milicijo kad počinju uhićenja "lojalnih" srba za ove "neugodnosti"?

www.udbina.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2016: u-vukovaru-su-postojali-logori-za-silovanja-&catid=108:domovinski-rat&Itemid=135

Zadnje uređivanje torrio : 20.06.2011. at 13:22.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 13:34   #93
Quote:
Tek dvije presude
Iako je silovanje u Domovinskom ratu okarakterizirano kao ratni zločin, za taj su ratni zločin do sada izrečene tek dvije presude, doznajemo u udruzi Žene u Domovinskom ratu. U jednom slučaju počinitelj je dobio tri godine zatvora zato jer „zločin nije ponovio“, a u drugom slučaju je sudjelovalo više počinitelja koji su osuđeni na sedam godina zatvora dok je jedan i oslobođen budući da je silovana žena za njega izjavila da se, zbog stanja u kojem se tada nalazila, više ne sjeća je li ju i on silovao. Inače, ista je silovana žena svoj iskaz morala davati čak šest puta što ju je dovelo do psihičkog sloma pa se na kraju osjećala kao zločinka, a ne da je nad njom počinjen tako strašan zločin.
Preko ovoga u EU.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 11:00   #94
Quote:
Seksualni napadi zbivali su se i izvan logora. Pred kraj studenoga 1991. Kapetan je silovao dvije djevojčice stare tek 14 godina i to pred njihovom bakom, a onda ih sve tri ubio.
Milicijo što se čeka???
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 11:06   #95
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
Milicijo što se čeka???
Ovo treba pitati borce za ljudska prava, koji su se ovih dana poprilično bavili rješavanjem seksualnih pitanja...

Femili Pusić, javite se, Čičak izađi iz grmlja...
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 11:17   #96
Za te borce ovo nisu unosni zločini tako da razumijem manjak interesa.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 13:01   #97
Quote:
Pravosuđe silovanim ženama poručuje da pravdu mogu tražiti privatnim parnicama, a zatim silovateljima, zbog lošeg materijalnog stanja, mi porezni obveznici plaćamo sudske troškove - tvrdi Marija Slišković, predsjednica
udruga Žene u Domovinskom ratu.
Preko hrvatskih žrtava u EU. S naravno izvršenim svim obvezama prema srbima.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 13:02   #98
Quote:
Silovanja su se odvijala na okupiranom području i u logorima na teritoriju Srbije i to sustavno. Žene su izvođene iz zatvorskih soba, odvođene u druge prostorije i zatim vraćane natrag u zajedničke prostorije. Svjedoka silovanja tako nema.
Do EU preko hrvatskih žrtava, do EU preko pomirbe sa srbijom koja je provodila sustavna silovanja hrvatskih građana.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:04   #99
www.udruga-gavran.hr/index.php?option=com_content&view

Gdje je pravna država? Izgubili se na putu prema EU?
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:07   #100
Quote:
Došli su Bijeli orlovi, imali su crnogorski naglasak, zavezali su mi oči i vodili me. Kasnije sam saznala da su tada mog kuma, 28-godišnjeg maldića i njegove roditelje sjekli i bacali u bunar. Bila sam i silovana. Vaginalno i u usta, a silovao me i moj susjed. Što da vam govorim, znate kako je - hrabro se javnosti ispovjedila bivša logorašica Eva Penavić
Milicijo što se poduzima???

Šteta samo što taj komšija nije dio ubijenih "nevinih lojalnih civila" srpske nacionalnosti.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.