Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 15:43   #1
Australian Open 2009 (19.1. - 1.2.)

Prvi Gran Slam sezone se već po običaju igra u Australiji. Rusi su najviše hendikepirani jer će nedostajati njihovi možda i najjači pojedinci - Nikolay Davydenko i Maria Sharapova. Iz prvih 100 kod muškaraca samo još nedostaju Jose Acasuso, Juan Ignacio Chela i Nicolas Mahut. 1. nositelj kod muškaraca je Rafael Nadal, a zatim slijede Federer, Đoković i Murray. U gornjem dijelu ždrijeba su Murray i Nadal, a u donjem Đoković i Federer.

Kod cura listu predvode Janković, Serena Wiliams, Safina i Dementieva.

Što se naših tiče, u glavnom ždrijebu ih može biti 5 do 7, zato što Karolina Šprem i Jelena Kostanić moraju proći jos jedno kolo kvalifikacija. Sigurni su Marin Čilić, Ivo Karlović, Mario Ančić, Ivan Ljubičić i Roko Karanušić.

Kvalifikacije:

Kod muškaraca jedini naš adut je bio Antonio Veić, koji je zadovoljio. U prvom kolu je dobio australskog kvalifikanta, dok je u drugom očekivano izgubio od talijana Andree Stoppinia.
Cura je bilo čak 6 u kvalifikacijama. U prvom kolu su otpale Ivana Lisjak, Petra Martić, Sanda Mamić i Jelena Pandžić. Da je bilo malo sreće u kvalifikacije bi upala i Ana Vrljić, koja je ostala samo nekoliko mjesta ispod crte. Jelena Kostanić-Tošić je prva nositeljica kvalifikacija, te je bez većih problema preskočila prva dva kola, baš kao i Karolina Šprem. Jelena sada igra protiv Baltachae, a Karolina protiv Marosi.

Glavni ždrijeb:

Marin Čilić je 19., a Karlović 25. nositelj, evo kako to izgleda za naše:

KARLOVIC, Ivo CRO [25] v GIMENO-TRAVER, Daniel ESP
VOLANDRI*, Filippo ITA v ANCIC, Mario CRO
(*Volandri je kažnjen zbog dopinga, nastup je upitan.)
GUCCIONE, Chris AUS v DEVILDER, Nicolas FRA
ANDUJAR, Pablo ESP v SIMON, Gilles FRA [6]

U ovoj četvrtini su naša dva predstavnika. Trebali bi proći prvo kolo, a onda tko bude bolji ide najvjerojatnije na Simona.

SCHUETTLER, Rainer GER [30] v QUALIFIER
HANESCU, Victor ROU v HERNYCH, Jan CZE
LJUBICIC, Ivan CRO v KUNITSYN, Igor RUS
MONACO, Juan ARG v TSONGA, Jo-Wilfried FRA [5]

Ljubo, koji je u velikom padu teško može proći dva kola, a Kunitsyn je dobar igrač protiv kojeg će biti teško.

CILIC, Marin CRO [19] v ANDERSON, Kevin RSA
HERNANDEZ, Oscar ESP v TIPSAREVIC, Janko SRB
QUALIFIER v ISNER, John USA (W)
GREMELMAYR, Denis GER v FERRER, David ESP [11]

Čilić je nedavno dobio Tipsu sa 2:1 u setovima. No prije Srbina mora proći neugodnog Anderson, koji je u karijeri uspio pobjediti i Đokovića. Neloš ždrijeb za Marina. mogao bi proći ovo, a poslije toga bi trebao na Del Potra.

NADAL, Rafael ESP [1] v ROCHUS, Christophe BEL
SERRA, Florent FRA v KARANUSIC, Roko CRO
SCHWANK, Eduardo ARG v HAAS, Tommy GER
QUALIFIER v TURSUNOV, Dmitry RUS [29]

Beck je nedavno dobio Roka 6:1 6:0, tako da stvarno neznam što možemo očekivati od Roka. Da se ovaj meč igrao prije 3 mjeseca tipovao bih na Roka sa sigurnošću, no ovako mislim da je u podređenom položaju. Ako prođe nagrada će mu biti vjerojatno centralni teren i meč protiv Nadala.

Ako neka od cura prođe zadnje kolo bit će smještena u glavni ždrijeb naknadno. Najteža protivnica u tom slučaju bi bila Cibulkova, ali ima stvarno dobrih solucija koje omogućuju i prolaz u dublji dio turnira.

Više informacija i kompletan ždrijeb možete naći na www.AustralianOpen.com

Sretno našima
Luyindula is offline  
Old 16.01.2009., 15:44   #2
šta radiš jebalo ježa
fortaleza is offline  
Old 16.01.2009., 16:33   #3
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
šta radiš jebalo ježa
Nazovi VIP pa se žali.

Kad sam stisnio da posta otvorilo mi je jedno 16 tabova i na svima se počelo otvarat. Onda je zaštekalo. Onda mi nije htjelo na net 15 minuta. Onda sam zvao VIP. Onda mi se javio - Derik
Onda je Derik rekao da imaju tehničke probleme. Valjd neće ponovo
Luyindula is offline  
Old 16.01.2009., 17:40   #4
Derik
Ono is offline  
Old 16.01.2009., 17:45   #5
kod žena moja favoritkinja je Dementieva

naravno da ću upiknut koju kunu na nju

a Murray kod muškića
dr. van Nostrand is offline  
Old 16.01.2009., 17:54   #6
Finale žena ; neka ruskinja i jedna od sestara Williams,ako je moguće.
Moj favorit je Venus Williams.


Kod muških,Murray i Federer favoriti.
nar.kO is offline  
Old 16.01.2009., 19:01   #7
Moj favorit je naravno Rafa .
yay is offline  
Old 16.01.2009., 19:31   #8
dobro da se federer i murray ne vide do finala(ako murray dođe do tamo,a nadamo se da neće).moja želja bi bila da nadal pobijedi murrayja i da bude federer-nadal finale.i da pobijedi federer,of course.malo sam zanemarila druge tenisače,i.....đokovića.uuuuups
Lišće is offline  
Old 16.01.2009., 19:37   #9
neka mi se javi neki expert tip za tenis radi suradnje
bonifacio is offline  
Old 17.01.2009., 11:41   #10
Quote:
bonifacio kaže: Pogledaj post
neka mi se javi neki expert tip za tenis radi suradnje
Pun ti je inbox

Karolina je uspjela, a u prvom kolu je izvukla 44. igračicu svijeta Pironkovu. Moglo je i bolje, ali i gore. Jelena Kostanić je izgubila, ali joj ostaje nada da će se netko povući, u tom slučaju ona ulazi u turnir kao LL.

Kod cura je izašao ždrijeb zza parove, nema naših. Za M još nije.
Luyindula is offline  
Old 17.01.2009., 14:00   #11
bome sprem se prosetala kroz kvalifikacije
Serse is offline  
Old 17.01.2009., 14:56   #12
Quote:
Serse_Cosmi kaže: Pogledaj post
bome sprem se prosetala kroz kvalifikacije
I to protiv igračica koje su je lani ubijale. Možda bi ovo mogla biti sezona povratka?
Johny is offline  
Old 17.01.2009., 14:58   #13
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Ako prođe nagrada će mu biti vjerojatno centralni teren i meč protiv Nadala.
A nama Rokovo psovanje i Mićino zgražanje
Johny is offline  
Old 17.01.2009., 15:02   #14
Nazalost Sprem je pokupila ozljedu noge tocnije stopala veceras i pitanje je u kakvom ce stanju biti za match protiv Pironkove u ponedjeljak...Inace Sprem je u izvrsnoj formi...Postotak prvog servisa joj je izvrstan, broj neprisiljenih gresaka minimalan, broj duplih gotova da i nema, dobra igra na mrezi, velik broj winners-a...
Valjda ce sve biti ok do ponedjeljka...

Sto se tice Kimiko Date...ona se je vratila vec prosle godine u 4 mjesecu...igrala je iskljucivo po Japanu osvojila 2 itf turnira, dobila pozivnicu na wta turniru u Japanu u septembru ali ispala u prvom kolu...
Sve u svemu od nikuda dosla do 189 mjesta na svijetskoj ljestvici...
Forza_Fiume is offline  
Old 17.01.2009., 15:58   #15
Quote:
Forza_Fiume kaže: Pogledaj post
Nazalost Sprem je pokupila ozljedu noge tocnije stopala veceras i pitanje je u kakvom ce stanju biti za match protiv Pironkove u ponedjeljak...Inace Sprem je u izvrsnoj formi...Postotak prvog servisa joj je izvrstan, broj neprisiljenih gresaka minimalan, broj duplih gotova da i nema, dobra igra na mrezi, velik broj winners-a...
Valjda ce sve biti ok do ponedjeljka...
baš sad....fuck....ne znam zašto, ali oduvijek volim tu curu i njen samoubilački tenis
volume3d is offline  
Old 17.01.2009., 16:29   #16
ako odustane al valjda nece onda ce kostanicka uc u turnir ali bolje da igra karolina jer ima neke sanse da prode par kola
__________________
Ne slusaj cajke, jer time pljuješ na milijune grobova odvažnih
i viteških Hrvata, koji dadoše svoje živote, da bi Hrvatska živjela. Ja u svome srcu nosim duboko poštivanje na njih.
tin_vk is offline  
Old 17.01.2009., 17:21   #17
Za sad nema ni govora o odustajanju. Samo je pitanje koliko ta ozljeda ce ju smetat prilikom igranja.
Javim vam sutra s novim informacijama kakva je situacija s ozljedom!!

Samo da jos dodam da se Sprem izvrsno osjeca u Australiji. Odputovala te tamo s trenerom, sparing partnerom, fizioterapeutom i tatom. Vec je tamo 3 tjedna i potpuno se priviknula na visoke temperature u Australiji koje dostizu i do skoro 40 stupnjeva.
Forza_Fiume is offline  
Old 18.01.2009., 00:00   #18
misljenje

Molim Vas komentare na ove parove

Gilles Muller-Feliciano Lopez
Youzny-Koubek
Kleybanova-Arvidasson
Dokić-Paszek
Hantuckova-Dellacqua
Tursunov-Cippola

Hvala

Zadnje uređivanje bonifacio : 18.01.2009. at 00:05.
bonifacio is offline  
Old 18.01.2009., 01:13   #19
Muller - Lopez igraj gemove iznad koliko god da daju
Youzhny - Koubek 1
Kleybanova - Arvidsson 1
Dokić - Paszek 2
Hantuchova - Dellacqua 1 (moš i probat gemove iznad)
Tursunoc - Cippola 1
Ono is offline  
Old 18.01.2009., 01:52   #20
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Muller - Lopez igraj gemove iznad koliko god da daju
Youzhny - Koubek 1
Kleybanova - Arvidsson 1
Dokić - Paszek 2
Hantuchova - Dellacqua 1 (moš i probat gemove iznad)
Tursunoc - Cippola 1
nekako mi velik koef. na Paszek
a neznam taj cippola uzeo neki zalet dok mi Kleybanova igra toplo-hladno. lopez ima samo jedan mec ove godine pa njegovu pravu formu je tesko odgonetnuti a za Hantuchovu neznam u kakvoj je formi jer ovoj njenoj protivnici ocigledno ide najbolje na toj podlozi.
hvala na prijedlozima
bonifacio is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.