Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 13:08   #81
mi smo otvorili stambenu štednju na njegovo ime, zbog poticaja i svega. Sad jebaš isteklo 5 godina ali smo produžili. Skupila se lijepa cifra
Najviše nam je ustvari štednja za školovanje, danas sutra ko zna kako će biti s fakultetima a i pitanje što i di će htjeti studirati.

Kad sam se ja raspitivala, to je bio najisplativiji način štednje (možda se sad nešto promijenilo )
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:11   #82
a u kojoj banci?kamate?
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:20   #83
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
otvorila bih štednjicu za bebu moju pa ako netko ima savjet...
hej ja ću otvoriti štednju dječju u PBZ-u dogovoriš određen iznos koji ćeš uplaćivati a ti možeš i više ako želiš kamata je oko 5%
__________________
goga
goga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:28   #84
sve stambene štedionice su iste jedino postoje razlike u akcijama oko ulazne naknade....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 14:34   #85
ja sam malcu otvorila zlatnu dječju štednju i equity fond (na njegovo je ime) - sve u pbz, a mm uplaćuje osiguranje.
ova stambena dječja štednja je na min. 5 godina, fond sam mu stavila ovaj equity jer je on za duže staze a ja mu to ne namjeravam dirati niti mu dati u ruke prije punoljetnosti. fond uplaćujem kako stignem, a stambenu iz mjeseca u mjesec 450 kn.

inače, mislim da je najbolje raspodijeliti u nekoliko fondova
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 15:38   #86
mi imamo stambenu štednju u zagrebačkoj banci, na 10 god, nema ulazne naknade dok recimo u pbz ako uzmeš na 5 god plaćaš ulaznu naknadu od 100 eura tu su malo pretjerali.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 15:39   #87
Quote:
goga27 kaže: Pogledaj post
hej ja ću otvoriti štednju dječju u PBZ-u dogovoriš određen iznos koji ćeš uplaćivati a ti možeš i više ako želiš kamata je oko 5%
U PBZ-u se za dječju štednju uplaćuje koliko i kada želiš nema određeno ništa, samo moraš da bi otvorio uplatiti minimalno 200 kn! A trenutno ti oni uz onu Sparki akciju poklanjaju karticu i na njoj 50 kn! Ali račun ti taj ostaje i kartica, a vođenje računa se ne naplaćuje!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:18   #88
mi uzeli u Zagrebačkoj stambenu štednju na 15 god......te bi novvce potrošili a već je skupio popriličnu svotu u kratkom vremenu...a nismo puno uplaćivali...

nije bilo ulazne naknade, još dobili 100 kn od njih ...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:12   #89
mi smo u zagrebačkoj banci otvorili dječju štednju Pčelica..uplačuješ koliko želiš mjesečno(osim onoga što je ona dobila i dobiva ja i mm joj mjesečno uplačujemo 300kn),a godišnja kamata je otprilike 5%..
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:21   #90
te stambene štednje se moraju obavezno iskoristiti za kupnju ili adaptaciju nekretnine, jel da? to mi je bez veze...tko zna za što će za 15-20 godina mojoj maloj nifci bit najpotrebniji...
mi nemamo još neku razrađenu strategiju štednje za nju (ima tek mjesec dana, pobogu!) jedino sve novce koje je dobila, uključujući ono od države i grada, buksamo na štedni račun u pbz-u
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:25   #91
lali, stambena štedionica se može koristiti samo u svrhu štednje a uz to dobivaš pds. to većina ljudi radi.
ne mora se koristiti za kupnju ili adaptaciju nekretnine.

ja sam otvorila u rba. njima sam nekako najsklonija.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:26   #92
Quote:
goga27 kaže: Pogledaj post
hej ja ću otvoriti štednju dječju u PBZ-u dogovoriš određen iznos koji ćeš uplaćivati a ti možeš i više ako želiš kamata je oko 5%
na njihovim stranicama piše da je max 3,50% ... di si našla 5%?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:33   #93
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
lali, stambena štedionica se može koristiti samo u svrhu štednje a uz to dobivaš pds. to većina ljudi radi.
ne mora se koristiti za kupnju ili adaptaciju nekretnine.

ja sam otvorila u rba. njima sam nekako najsklonija.
da, zeznula sam se...samo stambeni kredit se mora iskoristiti isključivo za adaptaciju ili kupnju nekretnine
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 08:21   #94
Mi imamo dječju štednju u eurima u Kovanici. Tu je kamata 12,75% (štednja je na pet godina oročeno).To je najveća kamata koju sam do sada vidla. Imamo kod njih i kunsku oročenu štednju sa doplatama, tu je kta oko 7,5%. Kamate oko 5% vam se baš ne isplate jer ih inflacija pojede pa nakon određenog razdoblja imate manju vrijednost love nego ste uplatili.
kay s is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 09:59   #95
ja isto planiram nešto otvoriti, i najbolja mi se čini stambena štednje od Zabe, i to na neki duži rok.

stambena štednja se morala iskoristiti kao kredit ako je bila sklopljena
na razdoblje do 2 godine i želio si dobit državna poticajna sredstva,
inače dobivaš samo ulog plus kamate, bez dps.
ako si sklopio ugovor na pet godina nakon tog razdoblja dobio si
ulog+dps+kamate, bez obveze da dižeš stambeni kredit. mislim
da se to nije puno mijenjalo.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:55   #96
Quote:
kay s kaže: Pogledaj post
Kamate oko 5% vam se baš ne isplate jer ih inflacija pojede pa nakon određenog razdoblja imate manju vrijednost love nego ste uplatili.
..bas sam I ja htjela slicno iskomentirati.. 5% je premala kamata..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:38   #97
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
lali, stambena štedionica se može koristiti samo u svrhu štednje a uz to dobivaš pds. to većina ljudi radi.
ne mora se koristiti za kupnju ili adaptaciju nekretnine.

ja sam otvorila u rba. njima sam nekako najsklonija.
Koliko ja znam treba se baš za kupnju i adaptaciju, jer baš se mislim na koji način da dignemo taj novac, a netreba nam za stan ništa!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:27   #98
Mi smo se odlučili na štednju tj. životno osiguranje u Merkuru, uplaćujemo do navršene 19godine.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:29   #99
Quote:
amiha1 kaže: Pogledaj post
To bi vec islo. Nije da se pravim pametna, ali samo malo upozorenje, da te slucajno netko ne namusa na nesto sto nije... u toj sam bransi... vjeruj svasta se dogada.
a sto kazes na tih 12.5 % kamata u kovanici?
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:04   #100
Quote:
kay s kaže: Pogledaj post
Mi imamo dječju štednju u eurima u Kovanici. Tu je kamata 12,75% (štednja je na pet godina oročeno).To je najveća kamata koju sam do sada vidla.

Tako visoke kamate zvone na alarm, hint - Glumina banka (sjećate se što se dogodilo štedišama koji su hrpimice tamo ostavljali novce privučeni enormno visokim kamatama na depozite).
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.