Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2009., 19:09   #81
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Što može afirmirati domoljubnu desnicu koja će se oštro i argumentirano boriti za interese države danas kada EU diktira upravo suprotan smjer, osim ako si već član EU.
Kako je moguće da jedna država, koja je jučer stvorena, ima tako malo intelektualaca i političara desničara sa ugledom, a time i glasača?
Ma odgovor na drugi dio tvog pitanja je vrlo jednostavan. Komunisticki zlocinci su jednostavno poubijali hrvatsku desnu inteligenciju za vrijeme i nakon 2 svj. rata - i to kompletnu, sumnjam da je itko ostao ziv. Ostatak ljudi domoljubnog svjetonazora se raselilo po svijetu i prezivljavalo bez mogucnosti skolovanja - a oni koji su se skolovali u SFRJ nisu ni u tehnickom smislu imali dostup bilo kakvoj literaturi koja bi promicala objektivizam i desnu politicku misao - kako u ekonomskom tako i u drustvenom smislu. Sretnici poput mene koji su visili po bibliotekama americkog centra i British Councila i tamo trazili i narucivali drukciju literaturu bili su vrlo rijetki - a i kada bi se docepali neke knjige onda je nisu imali s kim ni prodiskutirati (U mom slucaju opet sam bio jako sretan, jer mi je na faksu u 4 semestra predavao Zdravko Tomac, koji mi je bio lagano natuknuo da bi bilo dobro da na javnim predavanjima malo manje laprdam, ali smo zato na privatnim konzultacijama govorili otvoreno i slobodno, na cemu sam mu i danas beskrajno zahvalan!)

A kako je danas afirmirati... e to ni sam vise nisam pametan: neo-udbasi su toliko premrezili sve drustvene i intelektualne institucije (mozda sa iznimkom Matice Hrvatske) da mi stvarno nije jasno gdje bi se desna intelektualna misao uopce mogla i afirmirati. A i kada bi se afirmirala pitanje je kakva bi bila: Da li bi njegovala individualizam i liberalni kapitalizam ili bi krenula u smjeru izgradnje snazne nacionalne drzave gdje bi se opet nekakav nacionalizam afirmirao na agresivan nacin sa snaznim uplivom religije i obiteljskih vrijednosti a na ustrb individualnih sloboda. Dakle veliko je pitanje da li bi hrvatska desnica nakon afirmacije zemlju vodila u smjeru Irske ili u smjeru SAD-ea -- ja osobno sam skloniji drugoj verziji; iako iskreno vjerujem da bi bilo sto bilo bolje od sadasnjeg stanja.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 19:23   #82
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
neeee. desnica ne može biti protiv EU...
Zašto? Nije EU ljevičarska ekskluziva niti desnica treba biti 'zatucana' i težiti izolaciji u međ.odnosima!?
Desnica treba tražiti PARTNERE u EU a ne bježati od EU.
ne, gotovo sve desne stranke u Europi su za Europsku uniju sa točno definiranim granicama, a to je zapadna granica Rusije i Turske, dakle europski kulturni krug...dok ljeve stranke podupiru samo Uniju i to ne Europsku, jer im to nije u interesu...njihovo poimanje Unije se odnosi na neograničeno širenje iste na sve zemlje svijeta u bližoj i daljoj budućnosti i stvaranjem jedne svjetske naddržave i tu idu ruku pod ruku sa krupnim kapitalistima...
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 20:10   #83
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post

A kako je danas afirmirati... e to ni sam vise nisam pametan: neo-udbasi su toliko premrezili sve drustvene i intelektualne institucije (mozda sa iznimkom Matice Hrvatske) da mi stvarno nije jasno gdje bi se desna intelektualna misao uopce mogla i afirmirati. A i kada bi se afirmirala pitanje je kakva bi bila: Da li bi njegovala individualizam i liberalni kapitalizam ili bi krenula u smjeru izgradnje snazne nacionalne drzave gdje bi se opet nekakav nacionalizam afirmirao na agresivan nacin sa snaznim uplivom religije i obiteljskih vrijednosti a na ustrb individualnih sloboda. Dakle veliko je pitanje da li bi hrvatska desnica nakon afirmacije zemlju vodila u smjeru Irske ili u smjeru SAD-ea -- ja osobno sam skloniji drugoj verziji; iako iskreno vjerujem da bi bilo sto bilo bolje od sadasnjeg stanja.
Slažem se...ovo boldano je i po meni toliko očito...oni imaju medije tako da svaku argumentaciju orkestrirano napadnu (ili ignoriraju kao u slučaju knjige o m. smoji) u svim medijima da je to zaista frustrirajuće...

Ali kud ova zemlje onda ide...zapravo mi se čini da je naša politička elita kao psić zavezan za kola (eu)...nit zna kud ide niti ga puno briga, sve je prepušteno kočijašu...psića se doduše ne smatra dijelom konvoja ali ga se svako malo udari ako pokuša u drugom smjeru...
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 20:20   #84
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Ali kud ova zemlje onda ide.....
Ne bojim se ja pretjerano za zemlju. Narod je u Hrvatskoj iznimno pametan. Otpor prema vlasti je urodjen kao i prema svima koji bi mu solili pamet. Uostalom uzivi se na trenutak, ako mozes, u psihu prosjecnog hrvatskog "anti-fashiste" Mislim da im je zivot jako frustriran, tolike godine truda da se kriminalizira Thompson, a on i dalje svira pred prepunim Jelacic-placem; onda objave pamflet gradjanima Splita da glasuju za bilo koga samo ne za Keruma, a oni - kud ces djavola -dvotrecinski u drugom krugu zaokruze bas Keruma - pa nesto pljuju po Tudjmanu a ljudi opet vise vole njega mrtvoga nego sve ove zive... s te strane ja se za Hrvate ne bojim - ni 5 Jutarnjih Listova ne bi ih smelo
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 20:35   #85
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ne bojim se ja pretjerano za zemlju. Narod je u Hrvatskoj iznimno pametan. Otpor prema vlasti je urodjen kao i prema svima koji bi mu solili pamet. Uostalom uzivi se na trenutak, ako mozes, u psihu prosjecnog hrvatskog "anti-fashiste" Mislim da im je zivot jako frustriran, tolike godine truda da se kriminalizira Thompson, a on i dalje svira pred prepunim Jelacic-placem; onda objave pamflet gradjanima Splita da glasuju za bilo koga samo ne za Keruma, a oni - kud ces djavola -dvotrecinski u drugom krugu zaokruze bas Keruma - pa nesto pljuju po Tudjmanu a ljudi opet vise vole njega mrtvoga nego sve ove zive... s te strane ja se za Hrvate ne bojim - ni 5 Jutarnjih Listova ne bi ih smelo
S ovim se ne slažem...
Zemlja je zadužena (60 mrd dolara!!!), prodano što vrijedi, prodaćemo što još vrijedi, eu se sprda s nama (srećom da smo bez nekog dostojanstva inače bismo sve poslali u pm), bosna u susjedstvu neriješena, bosanski hrvati (hu kers) sve bliže nac. manjini, podjeljeni na lijeve anacionalne i desne kukavice...lijeni da bilo što od proizvodnje pokrenemo...
Dobro, nitko nas još ne bije štapom...
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 20:44   #86
PowerLock

Quote:
U mom slucaju opet sam bio jako sretan, jer mi je na faksu u 4 semestra predavao Zdravko Tomac, koji mi je bio lagano natuknuo da bi bilo dobro da na javnim predavanjima malo manje laprdam, ali smo zato na privatnim konzultacijama govorili otvoreno i slobodno, na cemu sam mu i danas beskrajno zahvalan!)
Molim a kada si studirao kod Tomca ako nije tajna.
__________________
Car je go
Fourier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 20:56   #87
Quote:
drava kaže: Pogledaj post
ok, a tko su ti igrači koji formiraju modernu desnicu - Jedino Hrvatska?
Ova tema nije otvorena da bi se pričalo kako će već postojeći "kadar" na političkoj sceni, nazovimo ga tako, bilo što formirati. Teza se baca na nove ljude, kvalitetne ljude koji bi formirali novu i modernu hrvatsku desnicu. Znači topic nije o Faberu, Sanaderu, HDZ-u, Glavašu, Šišljagiću, Đapiću, Pašaliću, Miljku itd. itd. Te ljude osobno i ne smatram desničarima nego dijelom manipulatorima i ljigavcima, dijelom lopinama, dijelom seljačinama i primitivcima. Na njih nisan mislija pričajući o modernoj desnici...

Svi moji postovi na ovu temu odnose se na hipotetsku situaciju u kojoj mladi, profilirani i ambiciozni ljudi desne orjentacije ulaze u politiku i afirmiraju modernu desnicu. Ka što se Milanović pojavija priko noći, Jasen Mesić ili ne znan ko, tako sigurno ima mladih ljudi koji bi bili u stanju iznjedrit novu hrvatsku desnicu jer ova sadašnja (a HDZ ni nije desnica) bi se mogla okupit, iznad sebe dignit šator i naplaćivat ljudima ulaz da uživaju u predstavi...
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 21:06   #88
Neven Šimac je izvanredan čovjek i stručnjak...da je ljevičar i anacionalan i da pljuje po tuđmanu bio bi u medijima možda skoro koliko i puhovski..
Kako tog čovjeka afirmirati i dovesti u hr a da ga ne napadnu lijevi ( a možda i "šatro desni"?..
Kad bi on stvori jednu ekipu moralnih ljudi...
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 21:10   #89
A možda prvo narod treba pokazati da ima potrebu za takvima...ja ne vidim da narod pokazuje tu potrebu...osim kad je u pitanju koncert thompsona..onda me oduševe svojim masovnim dolaskom...
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 21:18   #90
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Mislin da jedino kvalitetni ljudi mogu afirmirati desnicu u Hrvata. Sadašnje stanje je neodrživo, a ljudi koji se trenutno smatraju desnicom na hrvatskoj političkoj sceni su toliko marginalizirali tu političku opciju svojom zadrtošću, egoizmom, seljačizmom i primitivizmom, da se i meni, zakletom desničaru, sintagma "hrvatska desnica" ogadila.

Hrvatska desnica voli domovinu iznad svega, radi u korist svoje domovine, napreduje, uči i radi kako bi domovinu podigla na vrh svita.
Hrvatski desničar nije onaj koji diže desnicu u "saluto romano", niti onaj koji maše sa zastavom, a onda ne plaća porez, a ni onaj koji nosi ustašku kapu na Thompsonovom koncertu. Hrvatski desničar je zaljubljenik u svoju zemlju, obitelj, katoličku Crkvu i hrvatske narodne običaje, voli svaki komad svoje zemlje i ponosi se svim njenim regijama i narječjima. Hrvatski desničar marljivo radi kako bi priskrbija i "tičjeg mlika" svojoj obitelji, a svojim radom, učenjem i napredovanjem on i izgrađuje hrvatsku državu.

To je nekakva moja vizija hrvatske desnice. A vi sad procjenite koliko smo joj daleko... ja mislin da se to mjeri u svjetlosnim godinama.
Slažem se, lijepo sročeno
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 23:45   #91
Quote:
drava kaže: Pogledaj post
ova ekipa pripada onoj drugoj strani "pomirbe", a što se tiče Fabera, još nismo od Sanader čuli razlog zbog kojeg je smjenjen.
Dobit ćemo po nosu obojica radi "off topica", ali svejedno:
Bolje da ne čuješ, ali uostalom zašto bi i čuo? Jesi li ikada čuo ijedan razlog zašto je Lučin smjenio, umirovio i otpustio oko 3.700 djelatnika?
__________________
To je nama nasa DR borba dala da nam demokraciju zlopotrebljava gomila beskorisnih budala !
Anihilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 00:33   #92
Quote:
leteči kaže: Pogledaj post
U HR nikad nije bilo domoljubne desnice a ljevice još manje.
Desnice ima ali su nažalost malobrojni i nemaju se novaca reklamirati ko neki. Ljevice nema, jer prvo trebaju naučiti što znači ljevica. Ljevica ne znači: Volim Tita i hartiju, volem sve od Vardara pa do Triglava.

Ljevica u Hrvatskoj smrdi po kiselom vinu koje je dugo stajalo na suncu, dok desnica vonja po mirisu čovjeka koji je dugo hodao bosonog u plastičnim natikačama i onda ih naglo skinuo u vlaku na 40 stupnjeva celzijusa bez rashlađivača zraka. Što biste radije dakle: smrad pokvarenog octa ili smrad sira koji se sušio mjesecima iznad zahodske školjke ?

A kad pitaš nekoga u Hrvatskoj što znači domoljub taj bu vam rekel da je to čovjek kaj ljubi vasaki den fasadu svoje hiže, jer je sretan da još more plaćati za hipoteku.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 00:47   #93
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma odgovor na drugi dio tvog pitanja je vrlo jednostavan. Komunisticki zlocinci su jednostavno poubijali hrvatsku desnu inteligenciju za vrijeme i nakon 2 svj. rata - i to kompletnu, sumnjam da je itko ostao ziv. Ostatak ljudi domoljubnog svjetonazora se raselilo po svijetu i prezivljavalo bez mogucnosti skolovanja - a oni koji su se skolovali u SFRJ nisu ni u tehnickom smislu imali dostup bilo kakvoj literaturi koja bi promicala objektivizam i desnu politicku misao - kako u ekonomskom tako i u drustvenom smislu. Sretnici poput mene koji su visili po bibliotekama americkog centra i British Councila i tamo trazili i narucivali drukciju literaturu bili su vrlo rijetki - a i kada bi se docepali neke knjige onda je nisu imali s kim ni prodiskutirati (U mom slucaju opet sam bio jako sretan, jer mi je na faksu u 4 semestra predavao Zdravko Tomac, koji mi je bio lagano natuknuo da bi bilo dobro da na javnim predavanjima malo manje laprdam, ali smo zato na privatnim konzultacijama govorili otvoreno i slobodno, na cemu sam mu i danas beskrajno zahvalan!)
Kolega!!!!
I ja sam imao Tomca, znači vjerovatno smo bili kolege na Političkim Znanostima u Lepušićevoj kasnih 80-ih ?
I sam bio sretnik koji je svoje vrijeme provodio u: Britanskom centru, Američkom centru,Njemačkom, Franscuskom i Talijanskom centru. Sve sam čitao od politike do glazbe. Ista stvar, jedino sam doma s danas pokojnim djedom mogao pričato otvoreno o politici.
Ja sam isto tako fino razgovarao s prof. Pađenom kao i mojim profesorom Njemačkoga na faksu (prvo mu je ime bilo Tomislav.... ah zabotavih ga...divna osoba). Zajedno smo potpisali peticiju za oslobađanje Hrvata koji su bili zatočeni od JNA.

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
A kako je danas afirmirati... e to ni sam vise nisam pametan: neo-udbasi su toliko premrezili sve drustvene i intelektualne institucije (mozda sa iznimkom Matice Hrvatske) da mi stvarno nije jasno gdje bi se desna intelektualna misao uopce mogla i afirmirati. A i kada bi se afirmirala pitanje je kakva bi bila: Da li bi njegovala individualizam i liberalni kapitalizam ili bi krenula u smjeru izgradnje snazne nacionalne drzave gdje bi se opet nekakav nacionalizam afirmirao na agresivan nacin sa snaznim uplivom religije i obiteljskih vrijednosti a na ustrb individualnih sloboda. Dakle veliko je pitanje da li bi hrvatska desnica nakon afirmacije zemlju vodila u smjeru Irske ili u smjeru SAD-ea -- ja osobno sam skloniji drugoj verziji; iako iskreno vjerujem da bi bilo sto bilo bolje od sadasnjeg stanja.
Matica je legenda.Inače cjelokupan osvrt ti je zreo i realan.
Ja vjerujem da Hrvatska desnica može u budućnosti naći dobar primjer u Irskoj. Zanimljivo je i da je Dr. Milan pl. Šufflay razmišljao isto tako.Kompletno se slažem s njime.
Novi pravac Hrvatske desnice treba tražiti primjere u Dr.Šufflay-u ili Dr. Pilaru, te Dr. Korskom i prof.Oršaniću.To su ljudi koji su imali viziju demokratske Hrvatske i bili daleko ispred svoga vremena.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 09:55   #94
....

Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Što može afirmirati domoljubnu desnicu koja će se oštro i argumentirano boriti za interese države danas kada EU diktira upravo suprotan smjer, osim ako si već član EU.
Kako je moguće da jedna država, koja je jučer stvorena, ima tako malo intelektualaca i političara desničara sa ugledom, a time i glasača?
Ona desnica kakvu naši desničari zamišljaju je u Francuskoj jedan Jean-Marie Le Pen. On je ekstreman desničar i njega se više-manje svi zgražaju, ali on ima relativno stabilno biračko tijelo od 10-15%.

Prava desnica je jedan Sarkozy... e sad ajmo ga opisati pa možemo viditi bi li on odgovrao našim desničarima... Otac mađarski emigrant a majka Francuzica sa djelomičnim židovskim porijeklom, znači kao da bi sin nekog Mađara oženio Šternovu kćer i postao predsjednik Hrvatske, ono 1/4 Hrvat, a 1/2 Mađar, a 1/4 Židov...

E sad taj lik bi trebao dokidati socijalne povlastice, kao i zdrvastvene jerbo su oni tek bacanje novca... naime novac treba ulagati u razvoj privrede, a ne u izdržavanje nesposobnih i bolesnih, ako čovjek radi tad on može sve i plaćati, znači treba osigurati radna mjesta, a ne dotacije... druga stvar je čvrsta ruka, znači kad studenti blokiraju nastavu onda im se da fore tjedan dana, nakon toga se šalju specijalci da ih ispendreče... kad seljaci blokiraju ceste, ako se ne prave prometni zastoji onda im se da dva dana, ako blokiraju promet i uzrokuju kaos onda se na njih šalju specijalci da ih ispendreče... ne treba na njihove dotacije trošiti novac jerbo ionako prave skupu hranu, nek budu profitabilni, ili nek se bave nečim drugim... znači svi mali seljaci bi ostali bez poticaja... hrana bi bila jeftinija i zaposlen čovjek bi mogao imati jeftiniji život...

Jačati vojsku i ulogu u svijetu, znači modernizacija vojske i policije, ali i slanje više trupa u raznorazne mirovne i humanitarne operacije...

Kad hrvatska desnica bude mogla iznjedriti takvog lika i kad hrvatski desničari budu pravi desničari onda će i hrvatska desnica doživjeti uspon.

Zasad mi imamo desnicu koja se oslanja na socijalu koju vani guraju socijalisti.

Kad bi prava desnica bila kod nas na vlasti odavno bi bili zatvorena brodogradilišta, ukinuti poticaji malim seljacima koji jako malo proizvode, besplatno zdravstvo bi bilo limitirano na paket osnovnih usluga s tim da bi imali i vrhunske ustanove koje bi plaćali iz svog džepa, porezi po radniku bi bili veći, ali ulaganje u proizvodnju bi bilo neoporezivo čime bi se stimuliralo otvranje radnih mjesta... neplaćanje poreza i rad na crno bi bili drakonski kažnjavani... radnike bi bilo lakše otpuštati, ali bi bilo i više posla... postali bi konkurentniji...

Poanta je da mi nemamo nit pravu ljevicu, nit pravu desnicu... svi su više-manje isti jerbo su svi i iznikli iz komunističke partije.. razliku se samo po tome da neko simpatizira ustaše, a neko partizane...
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 11:32   #95
Quote:
Anihilator kaže: Pogledaj post
Dobit ćemo po nosu obojica radi "off topica", ali svejedno:
Bolje da ne čuješ, ali uostalom zašto bi i čuo? Jesi li ikada čuo ijedan razlog zašto je Lučin smjenio, umirovio i otpustio oko 3.700 djelatnika?
a što je to krivo napravio Faber?
drava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 11:39   #96
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Ova tema nije otvorena da bi se pričalo kako će već postojeći "kadar" na političkoj sceni, nazovimo ga tako, bilo što formirati. Teza se baca na nove ljude, kvalitetne ljude koji bi formirali novu i modernu hrvatsku desnicu. Znači topic nije o Faberu, Sanaderu, HDZ-u, Glavašu, Šišljagiću, Đapiću, Pašaliću, Miljku itd. itd. Te ljude osobno i ne smatram desničarima nego dijelom manipulatorima i ljigavcima, dijelom lopinama, dijelom seljačinama i primitivcima. Na njih nisan mislija pričajući o modernoj desnici...

Svi moji postovi na ovu temu odnose se na hipotetsku situaciju u kojoj mladi, profilirani i ambiciozni ljudi desne orjentacije ulaze u politiku i afirmiraju modernu desnicu. Ka što se Milanović pojavija priko noći, Jasen Mesić ili ne znan ko, tako sigurno ima mladih ljudi koji bi bili u stanju iznjedrit novu hrvatsku desnicu jer ova sadašnja (a HDZ ni nije desnica) bi se mogla okupit, iznad sebe dignit šator i naplaćivat ljudima ulaz da uživaju u predstavi...
Pa ja takve ne vidim. Jasenko Mesić i Jandroković su Sanaderovi đaci, govore ono što im veliki tata naredi. Bojim se da HDZ drugačije ni ne zna funkcionirati. Tako je bilo i za vrijeme Tuđmana, a oni koj se ne slažu s velikim vođom, završe u ili kao HND, DC, Hrvatski blok... a usput se uništavaju oni koji s njima surađuju ili žele dio kolača: HSP, HSS i HSLS. Ne možeš od HDZ-a, koji nije ništa drugo nego zajednica dviju totalitarnih skupina - ustaša i boljševika (ili njihovih duhovnih nasljednika) koji su okupljeni "pomirbom" 1990., očekivati potpunu demokraciju. A dok ljudi glasaju za HDZ bojim se da promjene nema...

Zadnje uređivanje drava : 27.06.2009. at 12:02.
drava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 13:07   #97
Quote:
Fourier kaže: Pogledaj post
Molim a kada si studirao kod Tomca ako nije tajna.
Pa nedvojbeno u otprilike isto vrijeme kada i kolega Waldteufel

No to i nije bitno pitanje. Puno je bitnije gdje su oni koji su studirali FPN u mracnom socijalizmu pili kavu: Da li u privatnom, shminkerskom, zrihtanom i pro-zapadnom kaficu Formula 1 ili u onoj jadnoj socijalistickoj prcvarnici u drzavnom vlasnistvu koja se nazivala po nekakvom jezeru u Srbiji (i koja je iz nekog razloga bila omiljena "najprogresivnijim" elementima sa studija
ONO-DSZ)
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 13:10   #98
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Pa nedvojbeno u otprilike isto vrijeme kada i kolega Waldteufel

No to i nije bitno pitanje. Puno je bitnije gdje su oni koji su studirali FPN u mracnom socijalizmu pili kavu: Da li u privatnom, shminkerskom, zrihtanom i pro-zapadnom kaficu Formula 1 ili u onoj jadnoj socijalistickoj rupi u drzavnom vlasnistvu koja se nazivala po nekakvom jezeru u Srbiji (i koja je iz nekog razloga bila omiljena "najprogresivnijim" elementima sa studija ONO-DSZ
palić konobarice u borosanama i kockastisocijalistički stolnjaci

ja sam imala tu sreću pa mi je prof Tomac držao predavanja samo jedan semestar, potom ga je, uslijed važnih državnih poslova, zamjenio prof Grdešić a i faks se više nije zvao FPN, već FPZ

iz tog vremena vrijedi pamtiti i prof Lučeva, sa majušnom značkico HDZ u reveru, i kopernikanske obrate prof Jantola, koji je od gorljivih oda socijalizmu u listu Danas, kroz nekih godinu dvije, akoi toliko, završio u drugoj krajnosti, pa smo ga morali podsjetiti -ostaviviši na njegovu stolu tih par brojeva Danas-a (njegovu ljutnju je osjetila i ona čistačica iz Afrike, jadna)...a i psovke prof Pađena, koji nam nije dao da siđemo u podrum (sklonište) za vrijeme uuzbune, riječima "kae pičkice?"
__________________
*

Zadnje uređivanje revolution : 27.06.2009. at 13:18.
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 13:26   #99
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
iz tog vremena vrijedi pamtiti i prof Lučeva, sa majušnom značkico HDZ u reveru,
Kada smo vec kod Luceva i znackice HDZ-a ja imam i jos bolju pricu - negdje u proljece 1991-e letim ja iz Splita za Zagreb sa JAT-om (tada je vec postojala i CA, ali je JAT prestao placati aerodromske takse pa je imao upola nize cijene karata od Croatije) - u redu iza mene Lucev sa znackicom - u neko doba stize srpska JAT-klasik izblahajno plava stjuardesa sa viskom pudera i drecave sminke i vice kafa-caj-sokovi, krene posluzivati profesora Luceva, pa u nekom trenutku podvikne: "ju breeee, sta vam je to na reveru, nemojte da se nabodete"

Pola aviona se kidalo od smijeha, Lucev je samo slozio malo kilavu facu...

A za Jantola sto reci, bio je davez u svim sistemima...
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 15:17   #100
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Pa nedvojbeno u otprilike isto vrijeme kada i kolega Waldteufel

No to i nije bitno pitanje. Puno je bitnije gdje su oni koji su studirali FPN u mracnom socijalizmu pili kavu: Da li u privatnom, shminkerskom, zrihtanom i pro-zapadnom kaficu Formula 1 ili u onoj jadnoj socijalistickoj prcvarnici u drzavnom vlasnistvu koja se nazivala po nekakvom jezeru u Srbiji (i koja je iz nekog razloga bila omiljena "najprogresivnijim" elementima sa studija
ONO-DSZ)

Hahahaha. Ja sam pio u Formuli, no bio mi je i previše šminkerski, slažem se.
U paliću su pili svi kasnije odmetnuti Srbi.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.