Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2015., 16:53   #821
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pa, da, do neceg slicnog postepeno i dolazim u nekim svojim razmisljanjima. A tako, nastojim biti realan, a opet zelim misliti ponekad i o necemu trenutno neralnome jer nekako sam ipak relativno optimistican, i volim mastariti, sanjariti, ispuniti dane necim zanimljivijim.

A zelim se i ja vise usmjeriti na sebe, ali eto, nekako mi jos samopouzdanje povremeno zna opadati, i time se teze snadjem u onome sto mislim da mkogu pruziti.

A, dobro da, pisanje, hm, a onako volio bih nesto konkretnije napraviti u tim pogledima, ali jos mi ne dolazi dovoljno inspiracije da napisem knjigu, ili recimo scenarij za film.

Neke prilike prerijetko uocavam, no ipak zelim se potruditi u tome da si zivot ucinim kreativnijim, a ako u tome bas i ne uspijem, barem mi je utjeha to sto ipak znam da sve vise mogu prihvacati sebe. Eto, pocetak nekog teksta kojeg pisem mi ponekad zna biti onako djelomicno forsiran, no kasnije, kada se udubim, udubim u srz misli kojih zelim podijeliti, tada ipak nekad i dodje do energije koja onda me poprilicno moze ispuniti.
moraš biti konkretniji u izražavanju i realniji u pogledu ciljeva koje želiš ostvariti. Ne toliko razmišljati nego nešto pokušati napraviti. Od nečeg najmanjeg krenuti. Od maštanja nema kruha.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 21:07   #822
A, eto, tako, laganini, i onda po krivini {dok cekam na bolje vrijeme}.

Zapravo da, svjestan sam da se stvari mogu pojednostaviti, samo eto izgovori otezavaju ostvarivanje zelja.
No, sto je uopce lako? Nekome je lako trcati satima, nekome je tesko hodati nekoliko minuta. Razlicitost i jest takva da se i dodje do boljih ideja Razum je ono sto nas razlikuje od zivotinja, razum moze biti kljucan u kreiranju boljih ideja prema barem pribliznoj slobodi. Ipak, ponekad taj labirint djeluje prilicno zbunjujuce, ali misli su takve da se pokusa oblikovati ostvarivanje zelja.

Kada bi zivot bio potpuno logican, vjerojatno ne bih se sjetio toliko toga sto je proslo kroz njega.Ono sto je zapravo moglo biti se propustilo jer je nastupio strah. Uh, taj strah, strah koji dodje kao neki nepozvani gost koji ne da mir. Eh, da, kad bi se samo tako mogao taj strah pobijediti, zivot bi bio znatno jednostavniji. Lose je sto zivot ide, ali dobro je da sam ja pilot, barem trenutno u vecini slucajeva.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 19:22   #823
Prolaznost vremena ponekad i ne uspjeva donijeti one bitne odgovore. Neke stvari podsjecaju na daljnju proslost.
Ono sto je zapravo moglo biti se propustilo jer je nastupio strah. Uh, taj strah, strah koji dodje kao neki nepozvani gost koji ne da mir. Eh, da, kad bi se samo tako mogao taj strah pobijediti, zivot bi bio znatno jednostavniji. Lose je sto zivot ide, ali dobro je da sam ja pilot, barem trenutno u vecini slucajeva.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 08:21   #824
Eh da nesto kazem i o ideja - plan - realizacija metodi. Naime kaj, ideja bez realizacije je kao juha bez rezanaca. A nije li onda bolja realizacija prije ideje?

Eh, vjerojatno i je, kak i sportasi kaxu ,,Kad se bacis na glavu.''
Ma stvar kod motivacije je takva sto mozak pamti nacine kako doci do nje, ali se paralelno javlja i djelomican otpor koji je prisutan zbog strahova {koji su ponekad vise navike nego strahovi}.

Kada bi snaga volje bila jaca od navika, onda bi svakako to otvorilo neka nova vrata koja se nisu jasno vidjela. Nexgodno je kaj su ocekivanja ponekad prevelika, a pravo na vlastiti izbor se pri tome ne koristi dovoljno. No, ipak nekad i male stvari cine radost, usrece covjeka kao kad se djeca igraju u pjescaniku. Djeca bar ne razmisljaju o kreditima, depresijama, a cak zamislite, ne razmisljaju ni o odgadjanjima.

Naprosto je logicno da su onda i samim time opustenija. Eh, da, kad je covjek opusteniji, tada je i manje razloga ako hocete prilika za odgadjanja. Zelje se ispune i to je to {hajmo svi da igramo} .

Ali, sad ko u tv prodaji, ni to nije sve, zasto, zato kaj se sreca treba uocavati svakodnevno, jer cvrsti pozitivni stav i otvara vrata koja su djelomicno bila zatvorena. Mislim, prolaznost sa sobom donosi izazove i to je ono sto ima trajniji smisao.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 20:34   #825
Prošla su već 4 mjeseca, a ti Maystore se nisi pomaknuo nikamo. Dovoljan je malo korak naprijed, ali bitno da se nešto događa. Kao da pokušavaš naći opravdanja. Opuštenost i trud ne idu zajedno, moraš se namučiti u životu da bi nešto postigao. Ti kao da ne želiš odrasti i prihvatiti odgovornost za svoj život. A ono što bi ti pomoglo u tome najviše je da pronađeš neki posao, da se financijski osamostališ. To će ti otvoriti brojna druga vrata. Ili bar ako se ne možeš zaposliti, odi volontiraj. Za posao kužim jer je trenutno koma situacija u državi. Koji izgovori, koji strah? Čega se točno bojiš?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 21:24   #826
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
ideja bez realizacije je kao juha bez rezanaca
Možeš li pliz pojasniti i argumentirati ovu svoju tezu?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 21:45   #827
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Možeš li pliz pojasniti i argumentirati ovu svoju tezu?
Pa z r ato kaj realizacija ideje je uspjeh, zadovoljstvo, a kad ideja nije realizirana, tada je prisutna neispunjenost.

Znaci ono juha bez rezanca, nesto kaj nije bas fino, nije klasicno.

Akujiki i Kika, to je tak, bum vam vise detalja rekao na private
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 22:30   #828
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Prošla su već 4 mjeseca, a ti Maystore se nisi pomaknuo nikamo. Dovoljan je malo korak naprijed, ali bitno da se nešto događa. Kao da pokušavaš naći opravdanja. Opuštenost i trud ne idu zajedno, moraš se namučiti u životu da bi nešto postigao. Ti kao da ne želiš odrasti i prihvatiti odgovornost za svoj život. A ono što bi ti pomoglo u tome najviše je da pronađeš neki posao, da se financijski osamostališ. To će ti otvoriti brojna druga vrata. Ili bar ako se ne možeš zaposliti, odi volontiraj. Za posao kužim jer je trenutno koma situacija u državi. Koji izgovori, koji strah? Čega se točno bojiš?
Pozitivan stav i pozitivne emocije dublje i dugotrajnije ostavljaju traga i utjecaj na ljudsko biće...negativne donose strah, tjeskobu i odbijanje na poruku objektivno...teško da ćeš nekom tako pomoć ako već želiš pomoći...just relax...think what you realy whant to say...take a deep breath... and say again but true. Svima sve najbolje i Sretan Uskrs.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 22:49   #829
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Pozitivan stav i pozitivne emocije dublje i dugotrajnije ostavljaju traga i utjecaj na ljudsko biće...negativne donose strah, tjeskobu i odbijanje na poruku objektivno...teško da ćeš nekom tako pomoć ako već želiš pomoći...just relax...think what you realy whant to say...take a deep breath... and say again but true. Svima sve najbolje i Sretan Uskrs.
Slažem se u vezi pozitivnih emocija i stava, ali postoji granica do koje se ide, a koja ako se pređe postaje problem. Ponekad je potrebno i predočiti realno i objektivno neku situaciju. Naravno, s davanjem podrške i poticaja.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 02:32   #830
Kritika kao poticaj! I noga u dupe ja korak naprijed
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 10:21   #831
Istina
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 17:04   #832
http://waitbutwhy.com/2013/10/why-pr...rastinate.html

Pomaže.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 13:28   #833
Krivim internet za svoju prokrastinaciju
Iako sam ja svijesna što moram napravit i to mi stoji nad glavom - za razliku od mog dečka - njemu ja 100 puta ukažem što treba napravit ali njega to ne dira ni malo,zaboravi on u sekundi kad ja zatvorim usta :klap:
jer sve može čekati,što sad dižem frku jer otkad sam ga upoznala govori da će ići kod zubara i počet vježbati - samo ću reći da još nije došao do 70 kg

Ako nešto mrzim - to su ljudi koji ne odgađaju nego ih nije briga za bitne stvari i sve shvaćaju olako.
Moj dečko zapravo s svojim ponašanjem mene mijenja,osim što postajem lagano nadrkana toliko mrzim njegovu prokrastinaciju života (očito) da sam se ja popravila po tom pitanju

Eto,uništio mi i uživanje u prokrastinaciji !
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:15   #834
A sta ces, malo po malo.

Ma, problem kod interneta je navika, i onda to covjeka zbuni.
A i mislim da dosta ovisi o samopouzdamju, meni je pad samopouzdanja povecao odgadjanja.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 13:16   #835
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
A sta ces, malo po malo.

Ma, problem kod interneta je navika, i onda to covjeka zbuni.
A i mislim da dosta ovisi o samopouzdamju, meni je pad samopouzdanja povecao odgadjanja.
Internet je vrag. U njemu nalazim bjeg od stvarnosti.
A radim samo gore.
Opet,ne grizem se zbog tog jer sam u fazi životne stagnacije dok ne obavim nešto a onda mogu dalje.
Ali je navika ključna.
Moj ritual je ujutro kava i kompjuter pa do popodne.
eventualno gricnem nešto.
I svaki dan govorim da ću počet s radom a nikako startat.
Internet bude skoro do kraja dana,do kreveta

Neda mi se krenut s radom,internet je zabavan a ja sam se uljenila.
svaki dan si rečem da sutra bude bolje
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 14:14   #836
Quote:
Dominion88 kaže: Pogledaj post
Internet je vrag. U njemu nalazim bjeg od stvarnosti.
A radim samo gore.
Opet,ne grizem se zbog tog jer sam u fazi životne stagnacije dok ne obavim nešto a onda mogu dalje.
Ali je navika ključna.
Moj ritual je ujutro kava i kompjuter pa do popodne.
eventualno gricnem nešto.
I svaki dan govorim da ću počet s radom a nikako startat.
Internet bude skoro do kraja dana,do kreveta

Neda mi se krenut s radom,internet je zabavan a ja sam se uljenila.
svaki dan si rečem da sutra bude bolje

A, cuj, da, ja malo docekao poroljece, pa je ipak nesto manje odgadjanja, barem malo radova po vrtu, al ono, jos je dosta navika koje se presporo mijenjaju.

Ej zivote {bit ce bolje}
https://www.youtube.com/watch?v=WY73QvcYFUs

Svaki dan se moze nekaj dobro napravit, al ono, kad se covjek opusti, ipak je nesto lakse.

https://www.youtube.com/watch?v=XPmyq2yLCto
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 23:02   #837
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
A, cuj, da, ja malo docekao poroljece, pa je ipak nesto manje odgadjanja, barem malo radova po vrtu, al ono, jos je dosta navika koje se presporo mijenjaju.

Ej zivote {bit ce bolje}
https://www.youtube.com/watch?v=WY73QvcYFUs

Svaki dan se moze nekaj dobro napravit, al ono, kad se covjek opusti, ipak je nesto lakse.

https://www.youtube.com/watch?v=XPmyq2yLCto
Bitno je krenut makar od najmanjih stvari,samo da se gura naprijed
A navike su muka isusova,teško ih mjenjat u pm... al ko spozna problem već je pol problema riješio,tješim se ja
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 14:50   #838
Ma, nezgodno je kad je recimo nekoliko osrednjih problema previse gurano pod tepih, i onda se neki od njih i krenu rjesavati, ali se ne rijese kak spada, vec samo privremeno.

A znsm ds bi osjecaj bio bolji kad bi se problem rijesio kak spada, ali previse tog i na podsvjesnoj razini koci i zato se ponekad strshovi previse naglasavaju.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 15:12   #839
bok prokeri.
naletila na zanimljiv članak, http://www.nytimes.com/2016/01/17/op...rastinate.html
eto, nije sve tako crno.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 20:30   #840
Ma, bolje je pojednostaviti i krenuti.Inace se izgovori mogu traziti {pre}cesto, pa se postepeno i gubi onaj osjecaj ispunjenosti.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.