Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 15:04   #1
"Liječenje" homoseksualnih djevojaka u Hrvatskoj, i slični slučajevi

Citam ovo veceras i ne mogu da shvatim da se to desavalo u Evropi....
...ima li toga jos ili je ovo ipak bila iznimka.... iz texta izlazi da toga ima jos....

http://www.libela.org/libelin-interv...-dana-poslije/

sto cijenjene forumasice i forumasi misle?
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:12   #2
Strašno! Pa kakvi su to roditelji i doktori? Stvarno svašta ima u svijetu. Sram ih bilo
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 20:20   #3
film o Ani ''Zašto?'', bio na ovogodišnjem ZgDoxu

ne isključujem da nema još sličnih slučajeva i sada
i-je-i-nije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 20:56   #4
Quote:
Marril kaže: Pogledaj post
Strašno! Pa kakvi su to roditelji i doktori? Stvarno svašta ima u svijetu. Sram ih bilo
Samo potpisujem receno,buduci da san prepospana za neko opsirnije komentiranje..kad bolesni idu "lijeciti" zdrave,eto sta se dogodi..
A ona bitch psihijatrica bi tribala u dozivotnu ćuzu(zatvor)..
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:03   #5
Quote:
Maria Callas kaže: Pogledaj post
Citam ovo veceras i ne mogu da shvatim da se to desavalo u Evropi....
...ima li toga jos ili je ovo ipak bila iznimka.... iz texta izlazi da toga ima jos....

http://www.libela.org/libelin-interv...-dana-poslije/

sto cijenjene forumasice i forumasi misle?
gledala dokumentarac o ani i plakala ko kišna godina
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:24   #6
To je tako kad nisi ispunio očekivanja roditelja pa te strpaju u ludaru. Oni su moralne nule ali već je problem sustav koji to omogućava a pogotovo "stručno" osoblje koje bi ja ...
U nekoj pravnoj državi bi žrtva tog nasilja dobila odštetu od ustanove a mili doktori bi izgubili licencu pa nek postanu škovacini..no kod nas će biti pohvaljeni za svoje dobro djelo...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:38   #7
Za ovu djevojku sam čula još prije nekoliko mjeseci kad je njezina priča izašla u medije, mislim da je za rtl progovorila...
Bila sam zapanjena, ne mogu vjerovati da u današnje vrijeme ima takvih slučajeva...
Dobro, ako su njezini roditelji već tako netolerantni i nisu mogli prihvatiti da im je kćer homoseksualka i mislili su da ju mogu izliječiti od te ''bolesti''
ali stvarno mi nije jasno kako su liječnici i ostali odgovorni iz te ustanove uopće prihvatili da je ''liječe''...???? Stvarno sramota!!!
Baš mi je žao te djevojke, suosjećam s njom i s drugima koji se osjećaju drugačije, jer uistinu je teško boriti se s ovim glupim društvom koje nema tolerancije prema homoseksualnim osobama...
__________________
This life is so complicated until we see it trough the eyes of a child...
matovilka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 00:54   #8
Mativilka89: Društvo općenito nema nikakve tolerancije prema onima koji su drugačiji od njih samih. Ja ti mogu reći samo ovo - ako nisi poput njih, naj*** si. Može biti da će te tolerirati, ali te neće prihvatiti. Ako te ne mogu natjerati da budeš poput njih, onda će te odbaciti poput nekakvog smeća. To je nažalost istina.
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 03:24   #9
Nisam gledala film,ali valjda ću doć u priliku da pogledam.
Millana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 13:13   #10
jel netko zna šta je stim doktorom, ili doktoricom čini mi se, jel se to pravilno sredilo ili još dobiva plaču od države?
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 16:41   #11
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
jel netko zna šta je stim doktorom, ili doktoricom čini mi se, jel se to pravilno sredilo ili još dobiva plaču od države?
Da, to i mene zanima.
Makar, poznavajući naše društvo uopće me ne bi začudilo da i dalje rade tamo gdje su radili.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:10   #12
doktorica je suspendirana, mislim. ana je tuzila bolnicu tj. osnivaca a to je po svoj prilici primorsko-goranska zupanija. poznavajuci nase sudove to ce potrajati. ne znam moze li osoba nakon svega toga izaci normalna?
zaphod is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:31   #13
Stvar je ozbiljna poglavito zato jer je u našoj državi punoljetnoj osobi zanijekano pravo da donosi samostalnu odluku. Zatim i zbog toga što se tjera nekoga na liječenje, a on to ne želi.

Ali svejedno, linkovani članak je pun gluposti, pogotovo u uvodniku.

Kaže: "Sigurno se pitate kako liječnica/ravnateljica psihijatrijske ustanove može biti osoba koja, unatoč znanstveno dokazanoj činjenici da homoseksualnost nije bolest i koja od homoseksualnosti "liječi" premda takve bolesti nema na popisu Svjetske zdravstvene organizacije?"

Nema takve znanstveno dokazane činjenice. Ne kažem da je homoseksualnost bolest, no kažem da nema takve znanstveno dokazane činjenice. i ide mi stvarno na živce pristranost i neobjektivnost autora članka nauštrb istine.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:47   #14
Točno.

Mene zanima je li ta djevojka imala nekakvu drugu psihičku bolest i da nije možda zbog nje završila u Lopači!?

Vidim da je članak potpisala lezbijska organizacija LORI pa mi je sve to malo čudno.

Volio bih čuti i drugu stranu pa tek onda donijeti osobni stav a ne pljuvati po liječnicima bez dokazane krivnje.
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 21:14   #15
Ovaj slučaj nadilazi sam sebe jer savršeno pokazuje kako danas funkcioniraju mediji. Doći do istine je gotovo nemoguće, i čovjek mora nagađati na osnovu nekoga svoga iskustva ispomažući se znanjem o svijetu koje ima. Konkretno, ovaj je slučaj postao barjak LGBT zajednice, premda to dakako ne mora značiti da nije istinit. Ali... koristi se tendeciozno.

Po svem sudeći radi se o sprezi između Anine obitelji i dijela osoblja bolnice u Lopači... o kršenju više postojećih zakona... ako su glavne činjenice istinite, onda je skandalozan... i bivša ravnateljica zaslužuje doživotno oduzimanje licence i višegodišnji zatvor... ako je tako kako se piše.

Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Stvar je ozbiljna poglavito zato jer je u našoj državi punoljetnoj osobi zanijekano pravo da donosi samostalnu odluku. Zatim i zbog toga što se tjera nekoga na liječenje, a on to ne želi.

Ali svejedno, linkovani članak je pun gluposti, pogotovo u uvodniku.

Kaže: "Sigurno se pitate kako liječnica/ravnateljica psihijatrijske ustanove može biti osoba koja, unatoč znanstveno dokazanoj činjenici da homoseksualnost nije bolest i koja od homoseksualnosti "liječi" premda takve bolesti nema na popisu Svjetske zdravstvene organizacije?"

Nema takve znanstveno dokazane činjenice. Ne kažem da je homoseksualnost bolest, no kažem da nema takve znanstveno dokazane činjenice. i ide mi stvarno na živce pristranost i neobjektivnost autora članka nauštrb istine.
U potpunosti se slažem. Ne samo da nema nikakve znanstvene činjenice da homoseksualnost nije bolest, nego se ne znaju ni njezini uzroci. Jesu li genetski, hormonski, stečeni... Homoseksualnost je poremećaj spolne orijentacije, prirodan dakako, i poremećaj u odnosu na većinu, ali taj fenomen tako promatraj jest poremećaj. Treba li "liječiti" homoseksulanost? Danas vlada licemjerje političke korektnosti, ali nije to tako jednostavno pitanje kako se mnogima čini. No prisilno "liječiti" ni u ludilu. Ali nemojmo se zavaravati - homoseksualnost može postati problem jer više nagona može doći u koliziju na način koji je nemoguć kod heteroseksualnih i biseksualnih osoba - konkretno, želja za majčinstvom, odnosno, očinstvom koju je nemoguće ostvariti na prirodan način u homoseksualnoj zajednici.

Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Točno.

Mene zanima je li ta djevojka imala nekakvu drugu psihičku bolest i da nije možda zbog nje završila u Lopači!?

Vidim da je članak potpisala lezbijska organizacija LORI pa mi je sve to malo čudno.

Volio bih čuti i drugu stranu pa tek onda donijeti osobni stav a ne pljuvati po liječnicima bez dokazane krivnje.
Ma i da je, ipak je prekršeno niz zakona - uostalom i vodi se postupak na sudu. Ali da je slučaj postao tendeciozan, jest.

Zadnje uređivanje Kurtzius Kuro : 11.09.2010. at 21:30.
Kurtzius Kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 21:19   #16
Quote:
Kurtzius Kuro kaže: Pogledaj post


Ma i da je, ipak je prekršeno niz zakona - uostalom i vodi se postupak na sudu. Ali da je slučaj postao tendeciozan, jest.
Sve OK.
Samo, ako se vodi postupak na sudu ne znači da je "prekršeno niz zakona"
Treba bit legalist i sačekati pravorijek.
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 21:31   #17
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Sve OK.
Samo, ako se vodi postupak na sudu ne znači da je "prekršeno niz zakona"
Treba bit legalist i sačekati pravorijek.
Ma prekršeno je, ako je tako kako se piše. Nemoj sad biti ko naši političari. Neka sud radi svoj posao. Pa neka radi. Hvala Bogu da radi!
Kurtzius Kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 21:58   #18
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Mene zanima je li ta djevojka imala nekakvu drugu psihičku bolest i da nije možda zbog nje završila u Lopači!?
Nije, starci su ju poslali kao maloljetnu (sto su mogli), a tamo su pokusavali provuc da se narkomanka iako su pretrage krvi pokazivale da nije...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 02:39   #19
mislim da bi trebalo daljnjih 10-20 godina lijeciti u slicnoj ustanovi roditelje i lijecnicu koji su je tamo strpali.....jer za to postoji opravdani razlog..... roditelji koji su u stanju tako jako ostetiti svoje dijete nisu psihicki zdravi a i lijecnica koja je to sve provodila i bez koje to nebi bilo moguce je ocito poremecenog uma i svakako ju treba zatvoriti i lijeciti da nebi drugimma naudila....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 15:38   #20
Ako je sve medijski navedeno istina, ovdje se radi o zločinu koji podsjeća na zločine koji su se obrađivali na nirnberškom sudu.

No je li zaista to cijela priča? I je li istinita? Ne želim reći da nije, ali pogledajte nešto - istinitost priče bi imala ogromne posljedice. Oštećena bi imala čisti slučaj za pobjedu ako bi otišla na sud za ljudska prava u Strasbourgu, a ovdje bi, što se kaže, padale glave.

Mi zaista imamo poremećenu banana-državu koja zapošljava mnoge kriminalce u svojim službama, pa tako ih ima i na visoko pozicioniranim sudovima, zbog čega postoje vanjski sudovi koji su ipak neovisniji. (kažem neovisniji, a ne neovisni, jer je mjera predostrožnosti pretpostaviti da naši kriminalci imaju veze i tamo; jednostavno nema čistih institucija)

Je li oštećena pokušala išta osim dati izjavu medijima? Ako je već u toliko lošem stanju, iza sebe ima te nevladine organizacije. Ni u snu ne dvojim da bi NGO koje se bore za takva prava taj slučaj iskoristile u najvećoj mogućoj mjeri. (hrvatske organizacije koje se tiču općenitih ljudskih prava su slabe i gotovo da postoje samo na papiru - zbog toga svašta groznog u ovoj državi i prolazi bez da se sazna)

Dakle, što se čeka? Gdje je ta veličanstvena pobjeda tim čistim slučajem?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.