Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2015., 18:00   #21
hvala... ja isto mislim da je ideja super i zato sam je predlozila 1/3 mojih prijatelja zivi samo u stanu u tom logikom bi bar netko od 7 ljudi trebao imati slobodan stan..sat-dva jednom tjedno. Ja nazalost stvarno nemam, ali jer zivim jos sa starcima..inace, da sam cak i sa cimerima, tih sat-dva bi nekako uspjela naci, ovako nazalost ne mogu... ajde ljudi, javiti se.. ovo stvarno vrijedi pokusati!
Bas me zanima kako ce ti biti na 2. seasni. Meni je toliko novaca stvarno skupo davati :/ CBT sam prije god i pol pocela prolaziti i dosla cak do 4. seanse al ovaj put sam odlucila ici do kraja (individualno, a grupa bi bila samo slag na torti).. mislim da bi nam bilo puno lakse, ja se stvarno volim druziti s ljudima, ali me socijalna drzi u saci i onemogucuje opustenost. Zanima me kako bi funkcionirali jedni medju drugima, znajuci da smo svi kriticni prema samima sebi..mislim da bi to, kada bi medju nama vidjeli "svakodnevne" ljude, otvorilo oci i da bi ujedno bili bolji prema samima sebi...
tns is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 20:05   #22
Zašto ne bi napravili konferenciju preko skype-a?
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 21:29   #23
Thumbs up

Katarina..mislim da ti ideja nije uopce losa..ako nece biti druge,mozemo pokusati i s time..samo sto bih ja ipak dala prednost osobnom nalasku,mislim sa bi se natjerali socijalizirati u punom smislu rijeci
tns is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 23:37   #24
Preko Skype-a mogu i ja.:klap:
prettyll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 03:42   #25
Bas si sad razmisljam.. ideja generalno je ok, nekima vjerojatno i bolje pase, al ja nazalost to necu moc jer nisam sama u sobi i bilo bi mi pretesko organizirati, i mislim da mi efekt ne bi bio onakakv kakav sam zamislila da bi trebao biti. Ako ste vi za, slobodno se skupite, izorganizirajte, ja jos uvijek cekam da se skupi ljudi u inboxu i da se druzimo "po starinski"
tns is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:45   #26
To uzivo bi bilo u zg pretpostavljam....ma ja sam se davno rjesila socijalnu al kako citam dosta kbt i dbt volila bi cut nesto o tome i podjelit svoje iskustvo.....sigurno ne bi vodila ni nista,cisto se koji put prikljucila...virujem da ce se ipak naci ljudi i za uzivo
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:39   #27
Quote:
testistestis kaže: Pogledaj post
Evo prijevod sa srpskog na hrvatski audio seansi terapije za socijalnu fobiju. Maknuta je ekavica dodani su "ije" i "je" i slicno socijalna-anksioznost psihoterapija za socijalnu fobiju

Seanse su odlicne i pomažu, ako se nekom ne sviđa ekavica na orginalnom blogu može čitati tu na hrvatskom dijalektu.
Mjesecima se mislim da li da pocnem s tim. ali ne moze skoditi, zar ne
Ima li netko iskustva s tom terapijom, tocnije s bloga'?

Zadnje uređivanje Pringles : 02.08.2015. at 02:45. Reason: q
prettyll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:51   #28
Na temi o soc. fobiji bavimo se nekim druženjem preko skype...ne znam bi li neko bio zainteresiran za to, možda bi mogli podijeliti uspješne metode?
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:49   #29
pozdrav ekipa!mislim da je socijalna fobija bijeg od sebe samog!već dugi niz godina se borim sa time, bio sam i kod psihijatra trenutačno sam na zepiri i rivotrilu,danonnoćno se borim sa crnim mislima i nikako ih izbaciti iz glave,osjećam se odbačenim od cijelog svijeta,a i život mi se tako poklopio da tako nkako i je, a ljekovi samo zaljučaju problem i nema fizičkih simptoma ali misli i dalje prate ako netko zna za neku alternativnu trapiju koja mu je pomogla molim vas za pomoć jer više neznam što ću...
tomaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 20:53   #30
Quote:
tomaaaa kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa!mislim da je socijalna fobija bijeg od sebe samog!već dugi niz godina se borim sa time, bio sam i kod psihijatra trenutačno sam na zepiri i rivotrilu,danonnoćno se borim sa crnim mislima i nikako ih izbaciti iz glave,osjećam se odbačenim od cijelog svijeta,a i život mi se tako poklopio da tako nkako i je, a ljekovi samo zaljučaju problem i nema fizičkih simptoma ali misli i dalje prate ako netko zna za neku alternativnu trapiju koja mu je pomogla molim vas za pomoć jer više neznam što ću...
KBT je dobra za socijalnu fobiju mnogim ljudima, grupna terapija također, te se najčešće i koriste, besmisleno je liječiti fobije lijekovima, od tog nema ništa na duge staze
__________________
I don't wanna come back down, I don't wanna touch the ground
malamicika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 20:00   #31
Quote:
tns kaže: Pogledaj post
Katarina..mislim da ti ideja nije uopce losa..ako nece biti druge,mozemo pokusati i s time..samo sto bih ja ipak dala prednost osobnom nalasku,mislim sa bi se natjerali socijalizirati u punom smislu rijeci
Ako ćete se nalaziti ja sam za, zanimaju me iskustva drugih ljudi koji imaju isti problem. Već godinama mučim muku sa SF.
Trouble2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 20:44   #32
meni je doktor prepisao serpentil (ad) i od onda sam počela više izlaziti, u smislu izlazaka iz kuće, ali mi je druženje malo kompliciranije osim sa jednom prijateljicom s kojom se uvijek dobro osjećam. Iako nemam tu dijagnozu.
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 20:59   #33
eh da sjetih se, meni piše socijalno retrahirana, barem je tako bilo u jednom periodu.
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:02   #34
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Na temi o soc. fobiji bavimo se nekim druženjem preko skype...ne znam bi li neko bio zainteresiran za to, možda bi mogli podijeliti uspješne metode?
ja sam za, samo može li pojašnjenje vezano za ovu podjelu "uspješnih metoda"? na što se točno misli, kako bi to trebalo izgledati?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:10   #35
Oprostite na mom neznanju. jel socijalna fobija ono kad se bojiš ljudi?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 01:26   #36
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Oprostite na mom neznanju. jel socijalna fobija ono kad se bojiš ljudi?
Ili kad se bojiš da se ljudi tebe boje?
Ili kada se ne boje, pa se bojiš da ne znaju, kako bi se možda trebali bojati?
Ili..... Ima li različitih varijanti na temu.. ljudske bojazni ljudima?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 06:21   #37
Sjetih se jedne situacije iz bolnice. Vrijeme je za ručak, preko puta mene sjedi jedan dečko sa shizofrenijom. Pogledam ga dok jedem i pita on mene da li ti meni čitaš misli? boji se on mene i ja njega.

a vezano za temu meni se zna dogoditi (prije češće) tremor ruku, znači počnu mi drhtati ruke ali ne znam od čega je to točno. prvo sam mislila od ljudi ali nekada i kada imam više obaveza pa se umorim dogodi se.
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 14:35   #38
Već duži niz godina sam provela boreći se protiv socijalne fobije. Nekad sam doživjela poraz, a nekad pobjedu, no u konačnici gotovo da i nema napretka. Naravno, naučila sam se nositi i olakšati si pojedine situacije, iako mi i dalje predstavljaju problem. Od onih meni najtežih bježim. Cijela ta 'borba' me toliko izmorila da sam trenutno prihvatila suživot s njom i dopuštam joj da me u većoj mjeri kontrolira. Ono što mi zadaje najveće muke je to što sam svjesna da uskoro dolazi vrijeme kada bih trebala početi sa ostvarivanjem samostalnog života, što sa sobom nosi i različite društvene odgovornosti. Međutim, u mom slučaju mi se to čini nemogućim. Da i ne spominjem, donedavno sam odgađala odlazak u dućan sve do krajnjih granica, što je izluđivalo članove obitelji. Mislim da ostatak ne trebam niti navoditi. U krugu bliže, a sada i dalje obitelji se osjećam ugodno, kao i u krugu prijatelja, koji se sastoji od svega nekoliko ljudi. Voljela bih imati normalan i nešto širi krug poznanika i prijatelja, ali ne znam kako ostvariti dublji kontakt s ljudima. 'Small talk' sam svladala, znam se ponašati pred dugogodišnjim prijateljima, no ne znam kako s početne razine ostvariti ovu drugu. Nalazim se u prilično teškoj situaciji. Znam što bih voljela promijeniti, ali ne znam kako (a ako i znam, nemam dovoljno hrabrosti) i to me dovodi do osjećaja nezadovoljstva, ljutnje pa ćak i loših misli o samoj sebi ili drugima, koji to ne prihvaćaju. Često sa svih strana slušam čuđenja i zle komentare, ponekad i s obiteljske strane. Znam da je sve od navedenoga loše, ali ne znam što dalje. Pokušala sam se namjerno i prisilno izlagati nelagodnim situacijama, ali to je sve samo pogoršalo.

Molim vas za pomoć, što da radim? Kako nadvaladati iracionalne strahove? Kako ljude početi gledati kao sastavni i neizostavni dio života, a da pritom ne izgledaju zastrašujuće? Je li se netko od vas u potpunosti uspio udaljiti od toga i sada vodi normalan život? Koja je tajna uspjeha?
Twella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 14:42   #39
Quote:
Twella kaže: Pogledaj post
Već duži niz godina sam provela boreći se protiv socijalne fobije. Nekad sam doživjela poraz, a nekad pobjedu, no u konačnici gotovo da i nema napretka. Naravno, naučila sam se nositi i olakšati si pojedine situacije, iako mi i dalje predstavljaju problem. Od onih meni najtežih bježim. Cijela ta 'borba' me toliko izmorila da sam trenutno prihvatila suživot s njom i dopuštam joj da me u većoj mjeri kontrolira. Ono što mi zadaje najveće muke je to što sam svjesna da uskoro dolazi vrijeme kada bih trebala početi sa ostvarivanjem samostalnog života, što sa sobom nosi i različite društvene odgovornosti. Međutim, u mom slučaju mi se to čini nemogućim. Da i ne spominjem, donedavno sam odgađala odlazak u dućan sve do krajnjih granica, što je izluđivalo članove obitelji. Mislim da ostatak ne trebam niti navoditi. U krugu bliže, a sada i dalje obitelji se osjećam ugodno, kao i u krugu prijatelja, koji se sastoji od svega nekoliko ljudi. Voljela bih imati normalan i nešto širi krug poznanika i prijatelja, ali ne znam kako ostvariti dublji kontakt s ljudima. 'Small talk' sam svladala, znam se ponašati pred dugogodišnjim prijateljima, no ne znam kako s početne razine ostvariti ovu drugu. Nalazim se u prilično teškoj situaciji. Znam što bih voljela promijeniti, ali ne znam kako (a ako i znam, nemam dovoljno hrabrosti) i to me dovodi do osjećaja nezadovoljstva, ljutnje pa ćak i loših misli o samoj sebi ili drugima, koji to ne prihvaćaju. Često sa svih strana slušam čuđenja i zle komentare, ponekad i s obiteljske strane. Znam da je sve od navedenoga loše, ali ne znam što dalje. Pokušala sam se namjerno i prisilno izlagati nelagodnim situacijama, ali to je sve samo pogoršalo.

Molim vas za pomoć, što da radim? Kako nadvaladati iracionalne strahove? Kako ljude početi gledati kao sastavni i neizostavni način života, a da pritom ne izgledaju zastrašujuće? Je li se netko od vas u potpunosti uspio udaljiti od toga i sada vodi normalan život? Koja je tajna uspjeha?
Imao sam tijekom, pa i nakon srednje neke simptome i karakteristike socijalne fobije, ne sluzbene ali, sad citajuci o tomu vidim da je bilo dosta toga.

Razgovor, cim vise razgovora, cak i dopisivanje je svojevrstana razgovor, doduse, nije to to, ali dobro dodje kao priprema.

Probati u zivot postaviti stvari da se ne zali puno puno za poroslsoscu vec stavit fokus na sadasnjost pa kaj bude.

O nekoj dalekoj buducnosti mi nije interes razmisljati.

Ovo s ducanom mi podjseca, tj. zapravo jest prokrastinacija, a ta tema je odtsa opsirna, i veoma zanimljiva. Ta odgjadjanja i odugovalcenja su po mome misljenju i odsta dovedena zbog izostanka potpore i podrske u okolini, tezeg vidjenja nekih prilika, kao i nekih losijih navika koje se teze mogu radiklanije mijenjati.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 14:45   #40
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ili kad se bojiš da se ljudi tebe boje?
Ili kada se ne boje, pa se bojiš da ne znaju, kako bi se možda trebali bojati?
Ili..... Ima li različitih varijanti na temu.. ljudske bojazni ljudima?
hmm, zanimljivo

sad znam nešto novo o tebi
zašto misliš da bi te se ljudi bojali?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.