Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2018., 00:48   #1
Nenormalna bol u vratu

Pozdrav svima, muči me jako vrat već više mjeseci.

Bavim se fitnessom jedno 6 godina i tokom dizanja uhvatio sam puno ozljeda i bilo je tu i zgibova i mrtvog dizanja i vjerujem da je vrat dosta patio, povuklo me i na koljena i ramena.

No u zadnjih par mjeseci imam neku čudnu bol da ne mogu udahnuti kroz usta bez da mi ovaj "sternothyriodni" (slika: https://www.google.com/search?q=vrat...Mkcgdn8Bf5pSM:) ne zaboli kao da će izletit van. Glava mi je ajme teška i neki sam sav slab i sa pamćenjem i koncentracijom, teško spavam, vratne žile do trapeza nekad jako pulsiraju da imam osjećaj kao da je to sve začepljeno jako.

Stražnji dio vrata mi je toliko ukočen i bolan, kad krenem trenirat i ono zagrijavam se i lagano okrećem glavu onako počne mi se vrtiti malo što nikad nije. Prošle godine u ovo doba sam bio pretučen i dobio blagi potres mozfa a prije par mjeseci me pčela ugrizla za stražnji dio vrata i završio na hitnoj sav se zajampurio (alergičan jbg). Jel imaju ti dogadjaji neke veze?

Takodjer sam primjetio i da se nenormalno znojim, čelembara mi bude brutalno masna posebno na ovim vrućinama, mislio sam da nije to možda od kave ali ono ne pijem puno (2 velike čaše sa 3 male žlice čista crna) na dan i treniram 3-4 puta tjedno i jednom tjedno obavezno sauna po 4 seta x 10-15 min gdje stavim mentol u kristalima da dobro iščisti tijelo od toksina i pročisti sinuse.

Što vi mislite? Mene strah da nije neka žešća zajebancija, kažem kroz utege i sve često sam se forsirao i ovo za koštane ozljede mi je uglavnom jasno ali ovaj dio me već lagano brine. Dosta sjedim preko dana za kompom i budem u ne baš najispravnijem položaju.
Prije dva tjedna sam bio na kiropraktici kod jedne ženske i mislio sam da će mi i vrat našelat ali nisam tada imao nikakve snimke tako da mi je namjestila ledja a za vrat je rekla kad budeš imao snimke onda donesi pa ćemo i to vidit.

Dal ić neurologu ili šta, MR ili rendgen ili CT? Doktoricu imam sad neku na zamjeni neka stara baba Bože sačuvaj jednom sam joj rekao da od suplementacije izmedju ostalog koristim i Glutamin i ona glede u mene i nije joj jasno što je to, mislim onak, em slabo zna em neka nezainteresirana i jedva čeka da ode...
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 03:37   #2
zatraži doktoricu opće prakse da ti da uputnicu za kompletnu krvnu sliku, jetrene probe i pretrage štitnjače. kad dobiješ te nalaze bit će lakše znat dalje.

u međuvremenu prestani sa saunama (to izbacivanje toksina je običan mit, tvoje tijelo kroz jetru i bubrege izbacuje sve što treba izbaciti, i bez dodatnog pregrijavanja. kad provjeriš štitnjaču i ako je sve u redu onda opet idi, ako ti godi) i kiropraktikom (koja ne liječi ništa, samo te privremeno prenasilno istegne).
provjeri par puta dnevno krvni tlak pa prema tome vidi da li da smanjiš kavu, a možda i intenzitet vježbanja. ako u dan odmora uzmeš magnezij i aspirin, jel ti bude bolje ili je sve isto? uzimaš li steroide?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 12:51   #3
Prvo, hvala na odgovoru.

tako nekako sam i razmišljao javit se LOM-ici i onda tražit uputnicu za nešto. Krvni tlak mi je uvijek u redu, sauna mi godi brate i za sada ju ne namjeravam izbaciti osim ako se ustanovi nešto što bi bilo loše pa da baš ne smijem ići, bolja mi je cirkulacija, čistija koža, lakše se osjećam a i bolovi u zglobovima su mi manji.

Kiropraktika mi je dosta pomogla da imam manju bolnost u donjim ledjima i nisam onako "težak" ujutro kada se probudim da imam onaj osjećaj kao da imam sjekire u ledjima, nakon tjedan dana radio zgibove i doslovno je osjećaj bio kao da letim u početku i nema one boli u donjim ledjima.

Intenzitet vježbanja mi je stvarno ono ok i ništa specijalno, 3-4 puta tjedno, jedan dan propadanja i sklekovi, nakon dva dana zgibovi i lednjaci i jedan dan cucnjevi za noge i u svakom od tih treninga po par setova planka od 1 minute i jedan dan ili kardio (preskakanje vijače) ili ta sauna.

Steroide ne koristim niti sam ikad koristio. Od suplementacije samo Cink i Magnezij i jedno vrijeme sam pio proteine jako kratko i izbacio, od tada je poršlo već barem 4-5 godina.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 13:17   #4
ok, napisao sam šta da radiš (krvna slika, jetrene probe, pregled štitnjače) i šta da ne radiš, pa si odgovorio samo na ovo drugo, lol.
ako ti se grlo stiskalo i vrat te stezao i jako si se znojio samo zadnjih tri tjedna, onda nvr mind, svima je bilo jako vruće. nisi odg na pitanje da li imaš iste tegobe i ako na dan odmora uzmeš aspirin/andol i mg.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 15:25   #5
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ok, napisao sam šta da radiš (krvna slika, jetrene probe, pregled štitnjače) i šta da ne radiš, pa si odgovorio samo na ovo drugo, lol.
ako ti se grlo stiskalo i vrat te stezao i jako si se znojio samo zadnjih tri tjedna, onda nvr mind, svima je bilo jako vruće. nisi odg na pitanje da li imaš iste tegobe i ako na dan odmora uzmeš aspirin/andol i mg.
E sorry to sam zaboravio, magnezij pijem, andol/aspirin ne .

Nema tu neke velike razlike, znojim se već jako dugo jedno 2-3 godine sigurno.

A sad kad malo bolje promsilim i vrat me steže zapravo već puno puno duže, samo se u zadnjih 4-5 mjeseci pojavljuje i to "pulsiranje" sa žilama.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 20:12   #6
A zašto misliš da bi zgibovi štetili vratu? Mislim na klasične zgibove, meni se to čini kao vježba koja je puno manje pogodna za sjebat se za razliku od utega u teretani.
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 21:27   #7
Quote:
emanuel shiver kaže: Pogledaj post
A zašto misliš da bi zgibovi štetili vratu? Mislim na klasične zgibove, meni se to čini kao vježba koja je puno manje pogodna za sjebat se za razliku od utega u teretani.
Ne znam, nagadjam, jebiga, u vrhuncu snage 2014-e radio sam po par ponavljanja i sa 40-50 kila, ogroman je to stres.

No pretpostavljam da je onaj deadlift koji sam silio sjebao mnoga toga, noge su mi uvijek bile relativno slabije a kako sam jako visok vrlo često se znalo dogodit da bih želio da izbacim neku veću težinu i onda ne držim ledja full ravna nego jebem formu.

E da, vidiš sad sam se sjetio military pressa, tu sam takodjer savijao ledja i vrat krivio na dobrih 60-65 kila 4x4.

Da ga jebeš deadlift i military su iskrivili i donja ledja i vrat.

Mladost, ludost, glupost. Jebiga sad znam...
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 14:55   #8
Definitivno trebaš kvalitetan pregled liječnika.
Od glave do pete - doslovce.

Tek tada se može donijeti odluka o eventualnoj dijagnostičkoj obradi (RTG, UZV, CT?, MR?), laboratorij te na osnovi nalaza obrade preporučiti daljnje korake.

Moguće je, kako će biti potrebno tek nešto lokalno apliciranog NSAID (Voltaren gel, Luboreta i sl) na bolne regije, možda malo miorelaksansa par dana (diazepam tbl.) te korekcija tjelovježbenih pokreta kao i samog procesa tjelovježbe.

No, uvijek treba isključiti (tj. utvrditi) ozbiljnija stanja koja iziskuju i agresivniji tretman
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 15:24   #9
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Definitivno trebaš kvalitetan pregled liječnika.
Od glave do pete - doslovce.

Tek tada se može donijeti odluka o eventualnoj dijagnostičkoj obradi (RTG, UZV, CT?, MR?), laboratorij te na osnovi nalaza obrade preporučiti daljnje korake.

Moguće je, kako će biti potrebno tek nešto lokalno apliciranog NSAID (Voltaren gel, Luboreta i sl) na bolne regije, možda malo miorelaksansa par dana (diazepam tbl.) te korekcija tjelovježbenih pokreta kao i samog procesa tjelovježbe.

No, uvijek treba isključiti (tj. utvrditi) ozbiljnija stanja koja iziskuju i agresivniji tretman
Hvala na odgovoru, ti si ako se ne varam doktor jel?

Stvarno mi je više muka od svega, 24 godine a osjećam se kao neki starac.

I po pamćenju i po snazi i općenito energiji i svemu.

Ne znam dal treba reći i da sam kronično neispavan, legnem u 23-24 i treba mi dobrih sat i po da zaspem i onda se još sutra probudim tek oko 10-11 i to kao mrtvac ustajem iz kreveta.

A nit pijem nit pušim.

Gledat ću još sutra da se naručim kod LOM-ice, koji je tvoj savjet da što jasnije i konciznije kažem sve i da budem upućen na sve bitne pretrage?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 15:24   #10
Da odi kod doktora i nemoj trenirat dok se ne utvrdi stanje. Na tvom mjestu bi odjebao sumanute vježbe i težine, ako ti je do treninga mislim da je dizanje vlastite težine bolje, street workout dečki su svi jaki i impresivno građeni i sumnjam da si razjebu zglobove kao kad se dižu utezi. Doktorica na snimanju mi je spomenula da je teretana loša, tak da nisi ti iznimka kaj se tiče forsanja i nepravilnog izvođenja vježbi koje rezultira oštećenjima.

Ak si iz Zagreba, znam da u Dijagnostici 2000 ima često popusta za MR pa ispadne 800kn snimanje jednog segmenta, imaju Siemens poluotvoreni uređaj i brzo je gotovo.
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 15:27   #11
Quote:
emanuel shiver kaže: Pogledaj post
Da odi kod doktora i nemoj trenirat dok se ne utvrdi stanje. Na tvom mjestu bi odjebao sumanute vježbe i težine, ako ti je do treninga mislim da je dizanje vlastite težine bolje, street workout dečki su svi jaki i impresivno građeni i sumnjam da si razjebu zglobove kao kad se dižu utezi. Doktorica na snimanju mi je spomenula da je teretana loša, tak da nisi ti iznimka kaj se tiče forsanja i nepravilnog izvođenja vježbi koje rezultiraju oštećenjima.
Ne treniram trenutno ništa a utezi su izbačeni već ohoho vremena.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 15:40   #12
Quote:
emanuel shiver kaže: Pogledaj post
Ak si iz Zagreba, znam da u Dijagnostici 2000 ima često popusta za MR pa ispadne 800kn snimanje jednog segmenta, imaju Siemens poluotvoreni uređaj i brzo je gotovo.
Iz Osijeka sam.

Ne znam ni koliko je pametno ići mi privatno na MR, od nekih doktora sam čuo da mnogi MR uredjaji kod privatnika su sumnjive kvalitete i da kad odrade posao vrlo često prelete pa ispadne da ništa nisu našli itd.

Vidjet prvo šta kaže LOM i da će me sve ona poslat.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 15:41   #13
Podatak o općem umoru upućuje kako ima smisla uz temeljni laboratorij (KKS/DKS, ureu,kreatinin, elektrolite, CK,LDH, jetrene transaminaze,GUP, urin komplet) treba učiniti i TSH,FT4, željezo, feritin - za početak.

Btw, unatoč mogućim popustima DG2000 možda baš i nije najsretnije mjesto za MR dijagnostiku.
A na dijagnostiku ima smisla ići nakon pregleda liječnika koji indicira što i kojom metodom treba "slikati".
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 15:51   #14
Pa mislio sam ako mu je hitno jer se preko zdravstvenog dugo čeka. Što se tiče javnog zdravstva nova doktorica opće prakse koja je došla di sam inače prijavljen je ispala takav šljam da sam mogao već umrijeti koliko je neozbiljno sve shvatila i kako se općenito ponaša. Eto dobro da znam da DG2000 možda nije najsretnije rješenje, također sam stekao dojam da su tamo prebrzo preletili dijagnosticiranje ali taj glupi stav "pa ti si još mlad" sam doživio i od jednog vrlo cijenjenog doktora. A zašto DG2000 možda nije najsretnije mjesto?
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 15:53   #15
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Podatak o općem umoru upućuje kako ima smisla uz temeljni laboratorij (KKS/DKS, ureu,kreatinin, elektrolite, CK,LDH, jetrene transaminaze,GUP, urin komplet) treba učiniti i TSH,FT4, željezo, feritin - za početak.

Btw, unatoč mogućim popustima DG2000 možda baš i nije najsretnije mjesto za MR dijagnostiku.
A na dijagnostiku ima smisla ići nakon pregleda liječnika koji indicira što i kojom metodom treba "slikati".
Bit će tu puno svega onda...

Onda, da kažem doktorici isto ovo što sam i vama ovako ugrubo laički na ofrumu, bol u vratu, pulsiranje, teško udisanje, slaba energija i ispavanost ili moram neke posebne termine?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 15:55   #16
Sve ok, dobra je namjera , no ima i drugih poliklinika za dijagnostiku.
I ponavljam - treba znati što i kojom metodom "slikati".
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 16:26   #17
Ova me "za početak" slala na RTG kao da sam slomio ruku i kao laiku mi je bilo jasno da je to potpuno promašeno snimanje što se i pokazalo.
Znaš li možda koliki je problem naći novog doktora opće prakse koji bi me slao na daljnje obrade, također ciljam da dobijem kvalitetan pregled od glave do pete i imaš li možda nekoga za preporučiti jer sve mi se čini da sa trenutnom doktoricom neću uspjeti ništa, od prvog našeg susreta sam se morao boriti da me uopće doživi, a samo sam je tražio uputnicu za pregled ortopeda kojemu bih obrazložio svoj slučaj, a ona meni daje općenite vježbe i kaže "kad nešto boli za to postoje tablete" čudno se ponaša i neugodno mi je više uopće ići kod nje.
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 17:54   #18
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
zatraži doktoricu opće prakse da ti da uputnicu za kompletnu krvnu sliku, jetrene probe i pretrage štitnjače. kad dobiješ te nalaze bit će lakše znat dalje.
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Podatak o općem umoru upućuje kako ima smisla uz temeljni laboratorij (KKS/DKS, ureu,kreatinin, elektrolite, CK,LDH, jetrene transaminaze,GUP, urin komplet) treba učiniti i TSH,FT4, željezo, feritin - za početak.
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Bit će tu puno svega onda...
neće. to dvoje gore ti je jedan te isti savjet, napisan na dva načina. sve je to samo jedno vađenje krvi za početak. opiši dr tegobe i zatraži te pretrage.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 20:07   #19
Quote:
emanuel shiver kaže: Pogledaj post
Znaš li možda koliki je problem naći novog doktora opće prakse
Zna netko?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=VilnSa3qyJ4&ab_channel=SeinfeldShorts
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 20:12   #20
Quote:
emanuel shiver kaže: Pogledaj post
Zna netko?
meni je to zvučalo kao retoričko pitanje a konkretno, morat ćeš otići u ordinaciju koja te zanima pa ih pitati. neki su popunjeni pa ne primaju, neki su na rubu pa se daju nagovoriti, neki primaju bez problema. preporuke bi imale smisla da kažeś gdje si, i ima tema baš za to.
općenito, mislim da je efikasnije nabrojati liječniku opće sve svoje simptome (napisati si ih unaprijed na papir) i vidjeti što on preporučuje, a ne odmah tražiti nekog specijalista.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.