Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2007., 11:05   #61
uf, ja sam imala sreće, moj nije imao kolike. nemrem si zamisliti kak je to kad beba svaki dan urla 2 sata..
držite se
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:28   #62
joj mogu mislit kako ti je.
srećom, mi smo ih brzo prošli, svega mjesec dana trajanja. i to ne po cijeli dan
ali sam maloj davala:
- čaj od kamilice da je smiri
- pravila čaj od kima
- hippov čaj od koromača
- masirala trbuščić
- nosila po rukama do besvijesti
- stavljala u mlijeko one kapi protiv grčeva (zaboravila sam kakao se zovu )

želim ti da vam šta prije prođe ta agonija jer je prestrašna.
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:30   #63
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Ja hopsem s malom na tome i izbljucka sve za cas.
Ovo ne kontam... kako misliš izbljucka?
Da je poanta dražanja za podrigivanje poslije hranjenja bljuckanje, držali bi djecu naopačke okrenutu
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:50   #64
sab simplex kapi imaš, mi smo ih koristili kad se plakao i naprezao ,kad sam mislila da ga muče plinovi, pogotovo po noći kad mi ga se nije dalo stalno dizati da se podrigne..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 13:37   #65
Joj, hvala vam svima
IMF, bogme je mom bolje kad bljucne. Odma je hepi facica

Rita, imas pravo - moj maleni ima grceve poslije skoro svakog obroka koji prodju kad ga nosim na ramenu da podrigne, a kolike svaki dan od cca 8 do 11h navecer. Oko 11 naglo, misteriozno zaspi i ne budi se do jedan, dva (hvala ti Boze na sitnim radostima )
Prvo sam mislila da je gladan, jer se jos natezemo s ponudom/potraznjom na sisi. Prepumpavali ga bocicom u bolnici, curi mlijeko na sve strane, prestrasno nesto. Pa bih mu dala bocicu, a od nje jos gore

Probacem loptu, mazenje trbuscica i okretanje na isti, to jos nismo.
I velite da ce proc? Ozbiljno, ce proc?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 13:47   #66
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
I velite da ce proc? Ozbiljno, ce proc?
neću bit pesimist, ali će mu proć tek kad grčevi sami odluče proć.
makar je nama tako bilo.
svašta smo radili i nadali se kako joj mi eto ipak pomažemo. ali ne, dok nisu sami od sebe prestali sve nam je bilo uzalud.
možda jesmo pomogli u smanjenju njihovog intenziteta, ali sigurno nismo ništa napravili da oni skroz prestanu.
priroda je učinila svoje
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 14:20   #67
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Jebo im pas mtr
Zlato mamino staro je 6 tjedana i jede jako halapljivo. Prdi i podriguje, al svejedno ima grceve na redovnoj bazi.
Pomaze samo tocka "mama plesi i nosi me". Nekad tako i 2h u komadu, onda dodje vrijeme za novu klopu, pa jos dok nekim cudom ne zaspi.
Ledja mi otpadaju, osjecam se ko onaj majmun iz crtica koji je dobio Zekoslava Mrkvu za bebu. Ko mi kriv kad ga ne mogu ostavit da place.
Caj od komoraca nula bodova, duda pomogne tu i tamo.
Help.
Pliz.
zmijice, i moj mališa je imao grčeve od 6.tjedna pa slijedećih 6 tjedana. a onda su samo nestali...
nemoj puno eksperimentirati s čajevima od koromača i kima, oni potiču porduckanje, ali i šlajfaju crijeva, a malim bebicama je to često i puno neugodnije...
sab simplex nekima pomažu, nekima ne (nama nisu)
masaža je najdjelotvornija, u smjeru kazaljke na satu, s bebi uljem...

nama je naviše pomoglo kad smo počeli 3-4 puta dnevno raditi vježbice protiv grčeva, poslije previjanja (od ujutro do 17h - da ne muči prduckanje po noći)
1) nauljiti ruke bebi uljem i staviti bebi na trbuščić preko pupka
2) masirati povlačenjem ruku (tvojih) od gore prema dolje (sve preko pupka prema piši) 10 puta
3) skvrčiti nogice na trbuščić i brojiti do 30
4) istegnuti nogice dolje
5) masirati kružnim pokretima - lijevu ruku staviti na pupkić, a desnom opisivati krug oko lijeve u smjeru kazaljke na satu
ponoviti 3)
ponoviti 4)

dva dana nakon što smo počeli redovito vježbati grčevi su se smanjili na pola sata(znali su trajati od 20-24h), a nakon 4-5 dana su skroz nestali...
mi smo vježbali dok mališa nije napunio 3,5 mj preventivno...
s vremenom nam je to vježbanje postalo super, a mališa ga je zavolio i skroz je guštao u tome

zmijulincu
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:26   #68
Quote:
IMF-ovac kaže: Pogledaj post
Ovo ne kontam... kako misliš izbljucka?
Da je poanta dražanja za podrigivanje poslije hranjenja bljuckanje, držali bi djecu naopačke okrenutu
nije poanta , ali s podrigivanjem beba izbaci visak koji je pojela i koji smeta. a hopsanje pomaze
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:49   #69
Quote:
magriz kaže: Pogledaj post
masaža je najdjelotvornija, u smjeru kazaljke na satu, s bebi uljem...
to mi je i frendica rekla, da je njenoj malenoj pomogla jedino ova masaža, ništa drugo. ja isto ne bi davala nikakve čajeve, ne vjerujem u njih, a i mislim da tako maloj bebi čajevi nisu potrebni.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:55   #70
Ej Zmijice!
Moja primadona je imala kolike, kažu da se javljaju negdje oko 10-tog dana i prođu do 3. mjeseca. Moja nema kolike od negdje navršenih 6 tjedana, ali se naučila na nosanje pa se sada dere ako ju ne nosamo
Kod mene niš nije pomoglo, kapi za prdenje nula bodova, ja sam se nalokala čaja s kimom i komoračem, prdila sam koooo.... nula bodova, nisam jela gotovo ništa nula bodova, masirala rbuščić kimovim uljem, stavljala topli jastučić na trbuščić, nosala kao putnica, stavljala na trbuhnakon podoja.... i ama baš ništa pomoglo nije tak da ti nažalost nemrem pomoći.
Moja mama ima teoriju da ak djecu puno nosaš da im prije grčevi prođu. Ja sam završila na fizikalnoj, toliko o tome jes' da su grčevi ranije prošli, ali ona se i dalje želi nosati, a ja ju nemrem pustiti da se dere pa trčim na fizikalnu i nosam Moj magarac ju iz principa ne želi nosati, kao ja sam ju naučila pa sada neka izvolim...
Valjda majčinstvo nije potaklo gubitak g-hormona u mene već ga još i potenciralo

Eto, držim fige da imaš više sreće od mene kaj se nosanja tiče i da grčići čim prije prođu

Ljubi bebu

Držim fige
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 17:00   #71
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
to mi je i frendica rekla, da je njenoj malenoj pomogla jedino ova masaža, ništa drugo. ja isto ne bi davala nikakve čajeve, ne vjerujem u njih, a i mislim da tako maloj bebi čajevi nisu potrebni.
da, zapravo prodje kad zeli s cajevima ili bez
moze se donekle ublaziti masazom, a te sab simplex kapi su mojima doista olaksavale, pa kako je tko sklon kemiji.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:08   #72
Mi smo koristili Milicon biljne kapi, uz blagoslov pedijatrice. Malome je bilo puno lakse a nama su spasile nebrojeno zivaca. Daje se 10 kapi 15 min prije obroka poslije kojeg najcesce nastupa orkestar. Jedini bed s njima je to sto ih ima samo u Italiji pa ih zato uglavnom koriste ljudi s rijeckog podrucja. Mozda znas nekoga tko ti ih moze nabaviti... Svakako preporucam.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:16   #73
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
nije poanta , ali s podrigivanjem beba izbaci visak koji je pojela i koji smeta. a hopsanje pomaze
Pa šta ne kažeš!
Onda ja svoju više neću držati da podrigne nego ću ju okrenuti naglavačke i prodrmati da se izriga
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:58   #74
sve si krivo shvatio
ti moras hopsati sa strucom u narucju, a ne beba
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 08:03   #75
Kazu da se bebe ne mogu razmaziti prvih 6 mjeseci,ali da se nauce na nosanje, nauce se. Cekaj samo kad skupe15tak kila pa ih i dalje nosas.
Neki dan sam ja nosila malu(2mj.) na prsima u nosilici a starija mi zaspala u busu pri povratku iz grada. Stariju sam na bok(ima 14kg) a mala na prsima. I tako uz brijeg po snijegu jedno 100 m kolko imam do kuce. NA sve se covjek nauci
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 08:05   #76
Kazu da se bebe ne mogu razmaziti prvih 6 mjeseci,ali da se nauce na nosanje, nauce se. Cekaj samo kad skupe15tak kila pa ih i dalje nosas.
Neki dan sam ja nosila malu(2mj.) na prsima u nosilici a starija mi zaspala u busu pri povratku iz grada. Stariju sam na bok(ima 14kg) a mala na prsima. I tako uz brijeg po snijegu jedno 100 m kolko imam do kuce. NA sve se covjek nauci
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 11:15   #77
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Jebo im pas mtr
Zlato mamino staro je 6 tjedana i jede jako halapljivo. Prdi i podriguje, al svejedno ima grceve na redovnoj bazi.
Pomaze samo tocka "mama plesi i nosi me". Nekad tako i 2h u komadu, onda dodje vrijeme za novu klopu, pa jos dok nekim cudom ne zaspi.
Pliz.
mi smo isto bili ludi od sličnih simptoma. naša bubica je stvarno halapljivo jela i zbog toga imala probleme sa bljuckanjem. usred podoja znala bi skriknut tako strašno da nam se koža ledila i nastavila bi neutješno plakati , te bi prestala jesti. također je privlačila nogice prema tijelu, kao da se grči. mislili smo da su kolike.

no kolike se u pravilu javljaju u isto doba dana, a kod nas to nije bio slučaj. pa nam je jednom baka došla i rekla da je i mama isto tako reagirala: u početku podoja sve je ok, ali kad bi (pretpostavljamo) trebalo malo jače povući da dođe do mlijeka, počelo bi vrištanje. pa smo malo obratili pažnju i vidjeli da bi stvarno moglo biti upravo tako, mala je bila lijena za povući! onda nam je već bilo lakše jer i kad bi skriknula, mi bi bili mirni i mala bi se prije smirila. malo tješenja, pa na drugu siku

da, i probava nam je bila sumnjiva. nakon podoja smo uvijek radili na podrigivanju, a kad ne bismo uspjeli, postavljali smo malu u kolica u paketini nagnutu oko 30tak stupnjeva. također smo pod uzglavlje u krevetiću podmetnuli neke ručnike i stavili jastučić. ovo nam je pomoglo dosta!!! (računaj da ti beba s obzirom na pelene i široki povoj na vodoravnoj podlozi leži s glavom ipak nižom od trbušćića) mama je probala piti one čajeve od hipp-a , no bez efekta. čajeve ili kapi bebi nismo htjeli davati.

sad beba ima 3 i po mjeseca, kao da je to bilo prije sto godina

http://213.191.133.34/bebe/page/2004/02/13/0441006.html

pročitaj, nije loš članak... držim fige
__________________
_ _
_---_---_

sta je to naspram beskraja univerzuma?
anotherguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 11:21   #78
eh da zaboravio sam: mi smo našeg zmaja počeli češće dojiti, pa je dobar dio halapljivosti riješen...
__________________
_ _
_---_---_

sta je to naspram beskraja univerzuma?
anotherguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 11:55   #79
Quote:
anotherguy kaže: Pogledaj post
u početku podoja sve je ok, ali kad bi (pretpostavljamo) trebalo malo jače povući da dođe do mlijeka, počelo bi vrištanje. pa smo malo obratili pažnju i vidjeli da bi stvarno moglo biti upravo tako, mala je bila lijena za povući! onda nam je već bilo lakše jer i kad bi skriknula, mi bi bili mirni i mala bi se prije smirila. malo tješenja, pa na drugu siku
da, ovo sam zaboravila, ako place tijekom dojenja isto se zraka naguta, ovo je dobar savjet
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 12:26   #80
Evo pisali smo ovdje o tome.

Držim ti fige da što prije prođu
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.