Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2010., 22:27   #2461
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
pozdrav.
dal je netko čekao dijelove za popravak limarije nekog zukija? djelovi za bratovog sx4 još nisu stigli u osijek ,a ima već 25 dana da je kao naručeno... pitam jer prve priče u sevisu su bile da će auto biti gotov za tri tjedna,a trenutno nakon 4,5 tjedna od sudara auto se nije pomakao sa parkiralista...
ja sam čekao prije godinu i pol i koliko se sjećam da nije bilo tako dugo vremenski potrebno da se sve riješi...hm, možda trenutno nemaju ni ovi u mađarolandu na stanju...a možda im je gužva u servisu...
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 23:18   #2462
Quote:
ne...znalica! kaže: Pogledaj post
ja sam čekao prije godinu i pol i koliko se sjećam da nije bilo tako dugo vremenski potrebno da se sve riješi...hm, možda trenutno nemaju ni ovi u mađarolandu na stanju...a možda im je gužva u servisu...
ma nije gužva. fora je ta što za autocentralu u osijeku limariju radi jedan drugi servis. prvo su u tom servisu htjeli zavaljat kod osiguranja odnosno progurat da bude totalna šteta , a da pare budu isplaćene servisu, a ne mom burazu. šteta na autu je oko 22000kn bez rada, a oni su pričali o ciframa od 50000kn. i tad su govorili da će auto biti za tri tjedna ili krajem sedmog ili početkom osmog mjeseca gotov... al kad smo skontali što pokušavaju i rekli im to od onda izmotavanje da ne znaju gdje su dijelovi , da je naručeno al da nije došlo... kao da se to ne može provjerit dali je poslano il ne ili dali uopće ima djelova u mađarskoj il da se mora čekat iz japana. nije mi jasno zašto je teško provjerit gdje su dijelovi i reći?

Zadnje uređivanje Makyme : 05.08.2010. at 23:26.
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 20:52   #2463
Quote:
DAKKADA kaže: Pogledaj post
pozdrav,
sličan problem sam imao kod prošlog auta (vw polo)
zvuk se pojavljivao samo kod laganih neravnina na cesti
na kraju se ispostavilo da je otišla balans štanga. (na 7000 km)
što kažu u servisu?
Postavila se sumnja da celjust prednje kocnice stvara taj zvuk (i da pritome cak nije u pitanju niti neki kvar). Nista drugo nema nikavog lufta.
Denisdb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 01:48   #2464
Quote:
Denisdb kaže: Pogledaj post
Bok,

Jedno pitanje, ako netko ima neki savjet...

Imam SX4, prosao cca 30000 km i u zadnje vrijeme sam primijetio slijedece:

Pri vrlo sitnim neravninama (npr sljunak, narovasen asfalt ili slicno), osobito izrazeno kada skrecem u desno i kada pritome lijevi kotac prelazi preko tih neravnina, u prednjem lijevom dijelu cujem neko tupo lupkanje. Pojavljuje se kao neka lupkajuca rezonancija ili tako nesto...

Zamijenjena letva volana, ali to lupkanje je i dalje prisutno.

Ima li netko ideju?
Ista situacija i na mom Zukiju Splashu...Sljedeci tjedan idem na servis pa da malo pogleda sta je...
Dodge-167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 09:25   #2465
Quote:
Dodge-167 kaže: Pogledaj post
Ista situacija i na mom Zukiju Splashu...Sljedeci tjedan idem na servis pa da malo pogleda sta je...
Pls javi sto su ti nasli i kako su rijesili...
Denisdb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:23   #2466
počelo i meni lupkanje u livom kolu a neda mi se ić u servis
STlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 20:03   #2467
Quote:
STlik kaže: Pogledaj post
počelo i meni lupkanje u livom kolu a neda mi se ić u servis
Je li može malo više detalja?Model,godine,kilometri?Kako se točno ponaša?
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 20:52   #2468
sx4 1,5 glx ac iz 2008 god priša 49000 km pa počeja je neki iritantni zvuk čini mi se da dolazi s live strane kao kuckanje metala o neku podlogu ne mogu baš najbolje dočarat ako ne maš slično iskustvo svejedno hvala na pokušaju garancija je još 4 miseca valjda će uvažit

Zadnje uređivanje STlik : 23.08.2010. at 20:58.
STlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 21:12   #2469
otisla vam balans stanga...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 21:23   #2470
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
otisla vam balans stanga...
jesi li siguran moglo bi bit hvala
STlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:22   #2471
Preporuka za lakiranje/farbanje

Pozdrav,

Prije nekoliko dana sam pri pranju auta uočio ovo oštećenje (vidjeti na slici).
Najvjerojatnije od nekog kamenčića sa autoceste... ili je to bio zbilja jak udarac ili je kvaliteta boje i laka na SX4 loša?



Kako kvalitetno (a da nije i preskupo) sanirati ovo oštećenje? Molio bih preporuku za nekog dobrog majstora jer ne želim sam brljaviti po tome.

Hvala!
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 22:04   #2472
Preporuka za lakiranje/farbanje

pozdrav
nerazumijem sliku
koji je to dio sx-a?
DAKKADA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 13:17   #2473
Quote:
DAKKADA kaže: Pogledaj post
Preporuka za lakiranje/farbanje

pozdrav
nerazumijem sliku
koji je to dio sx-a?
Jasnije sad? (ovaj dio unutar plavog kruga).
Dobro da nije u staklo doletilo, što god to bilo...
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:37   #2474
Quote:
STlik kaže: Pogledaj post
jesi li siguran moglo bi bit hvala
Jesi bio u servisu, sto kazu?
Denisdb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 17:32   #2475
nisan još stiga ali morat ću uskoro jer mi ide na živce
STlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:11   #2476
jeli neko minja kočnice ako je koje je stavija i kako mu se sada ponašaju jer ove moje su katastrofa kad san to reka još davno prije u ATT lik mi je reka da je njemu sve OK
STlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 08:36   #2477
Suzuki SX4

Pozdrav,
Uzeli smo novi Suzuki SX4 1.6 120 ks. Auto je super nema sta, ali... Uvijek ali postoji! Iako ima amo rec snazan motor, ako stanete na jacu uzbrdicu i zelite opet krenuti automobil ne moze, tj. moze ali jedva. Prije smo imali astru 1.4 90 ks i letila je. Mislili smo sa 120 ks bit ce jos bolje ali sad mi fali astra!
Ima li neko kakvih slicnih iskustava i savjeta jer me ovaj automobil strasno zivcira zbog toga. Vozili smo ga i na servis kazu da je sve ok.
pomalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:20   #2478
Onda neznaš vozit, kreći s barem 3000 okr.

Ovaj 1.5 od 100ks ide ko lud kad ga tako voziš.
NUMLOCK1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 22:00   #2479
Preporuka za lakiranje/farbanje

pozdrav
imao sam isti slučaj na istom mjestu - brza cesta i automobil ispred mene mi je bacio kamen na taj isti dio sam na desnoj strani.
kada sam stigao u garažu i vidio što je napravio na laku (došao do lima) kapnuo sam na to mjesto kap crne boje (auto je inače crni metalik) tako da sada nemam posljedica.Na tvom mjestu ne bio se igrao sa "kućnim" popravcima obzirom da je kod tebe već "procvalo" već bi otišao u servis pa šta košta da košta jer je to mala površina i nemože koštati puno.

Suzuki SX4

Malo dignuti okretaje kada se kreće na uzbrdici dok se ne naviknete na to.
I meni je trebalo neko vrijeme ...
DAKKADA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 22:18   #2480
OK, dici okretaje, ali 3000 mi se cini samo kao recept za sto prije skuriti lamelu. Ako se pripazi, tvrdim da ide i na ler-gasu. https://www.forum.hr/showthread.php?t=276291
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.