Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2011., 18:05   #2001
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Nije dužna? Trebalo ju je prijavit
Eto ti kakvi su, zdravlje pacijenta na zadnjem mjestu. Inače ta je poznata da digne nos do neba kad joj dođeš i spomeneš da si bila kod privatnika. Hoće li samo dignuti nos ili ti uz to i odbrusiti ovisi na koju se nogu digla taj dan.
Quote:
Dinah kaže: Pogledaj post
Nadam se da je to bio zadnji put da je kročila u ambulantu te ženetine. Jel se može znati i ime te žene? Dobro bi došlo to saznanje drugim pacijenticama.
Naravno da je bio zadnji, odmah je uzela karton kod sestre i nije ju više vidjela. Ime neću ovdje spominjati jer baš i nije mjesti , iz ST je, već se pričalo na topicu o ginekolozima o njoj. Što je najgore - nije jedina s takvim stavom.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 19:44   #2002
da,moramo samo misliti na svoje zdravlje i svadjati se da doktorima i ginekolozima..nije ih briga i gotovo!znam da imaju puno posla i sve ali daj covjece, pa zivot moze jedna uputnica spasiti. ma mislim sta ima ima biti ispod casti ako se dodje od privatnika,glupace,pa nju smo rijesili posla,ionako su svi ginići pretrpani,i naravno da smo prisiljeni kod privatnika.ma njih svih na stup srama!jednostavno bi ih se negdje trebalo prijaviti.da imamo snage svi mi za to!
Dorja79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 20:01   #2003
Smiješno mi je da ne daju test na HPV jer je skup, ako privatno košta 500 kuna.
Skupa je pretraga, npr. na koju sam ja išla, koja košta 12.000 kuna. Ne dajte se muljati! Ja ima drugi put da joj glavu otkinem ako mi ne da i za HPV, ovaj put se nisam snašla, ustvari je sestra usrala stvar...ova je tražila 4 epruvere, a sestra je rekla da ima samo 3...inače je to poznata Marica kod Bokićke, koja jako voli poklone :-) Možda da sam joj donijela kakvu bombonjeru bi našla i 4. epruvetu...ma mater ja njima svima jebem...i ona i doktorica rade i privatno..vjerojatno je tamo odnijela tu četvrtu...treba njima spičit svima otkaz pa da vidiš kako bi se radilo i svega bi bilo....stoka
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 20:49   #2004
Molim vas da pripazite na rječnik.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:19   #2005
Da se nadovežem na trenutnu raspravu.
Zadnji put kad sam bila kod ginekologa, rekao mi je kako neke žene uopće ne žele raditi briseve. On bi ih poslao jer vidi da nije sve u najboljem redu, a one kažu da ne žele raditi briseve jer im je papa uredan!!!! Zamislite vi to!!!

Btw sto se tice moje rekacije na Sumamed i Doksic.
Nakon Sumameda jos iste noci napuhala sam se ko zaba, vjetrovi...
Dva sata nakon popijenog Doksic. trcim na wc... Nakon 12 h pijem drugu, noćenje normalno..Pomalo osjećam zgaravicu i bol u bubregu?!!!! da li umisljam...
Ujutro pijem jutarnju tabletu i nakon 4h trcim na wc ((
Mučno mi je cijele dane.
ispodmarelice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 02:25   #2006
Quote:
ispodmarelice kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem na trenutnu raspravu.
Zadnji put kad sam bila kod ginekologa, rekao mi je kako neke žene uopće ne žele raditi briseve. On bi ih poslao jer vidi da nije sve u najboljem redu, a one kažu da ne žele raditi briseve jer im je papa uredan!!!! Zamislite vi to!!!
Ne znam što bi rekla na takve, čak i ne vjerujem da postoje. Ovo govorim općenito za bilo kakve pretrage nevezano za ŽZ. Danas nać super doktora, specijalistu, posebno ginekologa je lutrija. Pod ovim mislim da ne škrtari na uputnicama i proširenim pretragama. Kad ti takvo što kaže ginekolog, ono...prihvatiš objeručke. Ne znam što onda uopće idu u ginekologa.

Takve se ili:
a) igraju doktora i same najbolje znaju kako im izgleda dolje grlić jer valjda svako jutro stanu pred ogledalom upale neki reflektorčić, stave same sebi spekulum, rašire i promatraju, a onda sa noćnog ormarića uzmu usput kolposkop i pozorno promatraju unutrašnjost
b) blago rečeno niti su informirane niti se žele informirati jer se lošije pape ionako događaju drugima, a i papa je 'alfa i omega'. Yeah right!
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 12:55   #2007
Privatna ordinacija Grujic- Koracin na Gupcevoj Zvijezdi uzima 200kn za sve briseve, a sama ih nosis u Zavode, naravno sa uputnicom HZZO

Prednost: jako blizu rockfellerove i štampara.. Dakle ne moras prek cijelog grada sa uzorcima..

Ja cu nakon slijedece menge otic tamo..
_November_rain_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 20:59   #2008
bok cure!
..što više tražim odgovore na svoj problem,vidim da sve manje znam.. ajme...nikad bila na te briseve,a zadnjih mjeseci me ubijaju simptomi kao za upalu mjehura,mada uopće ne znam jeli to ta upala...urinokultura triput sterilna,pijem sve vrste čajeva,malo se povuče,pa onda opet svom snagom...naravno,ginekološki sve u redu,a uopće mi nije spomenula briseve..pa da ja to moram saznavat na forumima!!! o državo žalosna!!!
Zanima me da li su simptomi na neki od tih beštija slični simptomima upale mjehura (stalno makrenje par kapi,pritisak,osječaj žarenja nisko dolje,osječaj vlažnosti..) Zahvalna za svaki komentar!
NOELANI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:01   #2009
...zna li netko u privatnika u Splitu (npr.Sunce) koliko koštaju ti brisevi i koliko se ceka na nalaz?THx...
NOELANI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:31   #2010
Quote:
NOELANI kaže: Pogledaj post
Zanima me da li su simptomi na neki od tih beštija slični simptomima upale mjehura (stalno makrenje par kapi,pritisak,osječaj žarenja nisko dolje,osječaj vlažnosti..) Zahvalna za svaki komentar!
Može bit nešto od toga, međutim dosta njih ni nema neke simptome. Ako te to već dugo vremena muči, kaži ginekologici. Uredan papa test ne znači da nemaš neku beštijicu.
Quote:
NOELANI kaže: Pogledaj post
...zna li netko u privatnika u Splitu (npr.Sunce) koliko koštaju ti brisevi i koliko se ceka na nalaz?THx...
Kako kome, a ovisi i jeli sve radiš, onda obično ide neki 'popust'. Ne znam za Sunce u ST, ali u CIto je npr cijena brisa za HPV 500kn. Ostali su, mislim između 150 i 200 kn svaki. S tim da za tjedan dana bude sve gotovo, nekad i prije. Sve sami uzmu, obrade i jave ti SMS-om ako je nalaz čist, a ako ne - onda te ginekolog nazove na mob. Slično je i u Hygieije i Obada, cijene su tu negdje li-la, najskuplji je na HPV uglavnom između 400 i 500 kn.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:01   #2011
Quote:
NOELANI kaže: Pogledaj post
bok cure!
..što više tražim odgovore na svoj problem,vidim da sve manje znam.. ajme...nikad bila na te briseve,a zadnjih mjeseci me ubijaju simptomi kao za upalu mjehura,mada uopće ne znam jeli to ta upala...urinokultura triput sterilna
Ja sam imala uredan Papa nalaz i urinokultura mi je bila sterilna, a imala sam bakterije na cerviksu. Doduše, nisam imala ove simptome koje ti opisuješ (moji problemi s bakterijama su bili bez simptoma), ali ipak bih ti savjetovala da napraviš briseve, sva 4.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 12:55   #2012
Cure, sutra idem ginekologu i zanima me par stvari, pa molim nekoga da mi odgovori

Koliko dugo smiju ti brisevi stajati? Npr. mogu li ih odnijeti u roku par sati ili moram odmah do Mirogojske (tamo sam odlučila nositi) jer mi ginić nije u Zagrebu, već u Velikoj Gorici.
Mogu li otići kod privatnika u Zg samo da mi napravi bris? U tom slučaju, od koga trebam uputnicu - od socijalnog ginekologa?
Kako da držim te epruvete uspravno? Jel ih dobijem na onom malom stalku ili trebam improvizirati?
Što se tiče ovog hpv visokog i niskog rizika - jel se radi jedan ciljani test za jedan, a drugi za drugi ili sam krivo skužila?

Kod mene je isto uredan papa već godinama ... no saznala sam da mi je bivši vodio dvostruki (ili čak trostruki) život. Sve je bilo u redu dok nisam saznala od jednog dečka da je dobio hpv od bivše od tog mog bivšeg s kojom je bio prije mene (a kak mi se čini, s kojom je i mene varao), a taj dečko je bio s njom prije i čak u isto to vrijeme dok je bila s tim mojom bivšim. Uglavnom, komplicirana priča. U to isto vrijeme je živjela i s trećim dečkom.
Ovaj dečko je to slučajno saznao jer je išao na obrezivanje. Dakle, da nije išao - nikada ne bi ni saznao da ima hpv! Nije ni znao što je hpv kad mu je to doktor rekao!!
Uglavnom, popizdila sam i nazvala bivšeg, no on se pravi glup (jer još uvijek ne želi priznati da me varao, kao da mi je to sad bitno!!), rekao je da ako nešto imam, da će on sve platiti.
Zvuči kao sapunica, no barem imam priču za ginekologa

Ja sam sad zaručena i uskoro se udajem, planiram uskoro imati djecu ... i sad se moram zajebavat s ovakvim sranjima! Ne moram vam reći kak mi je neugodno pred zaručnikom, koji naravno, zna cijelu ovu priču. Sad će se i on morati testirati.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 13:36   #2013
Quote:
_November_rain_ kaže: Pogledaj post
Privatna ordinacija Grujic- Koracin na Gupcevoj Zvijezdi uzima 200kn za sve briseve, a sama ih nosis u Zavode, naravno sa uputnicom HZZO

Prednost: jako blizu rockfellerove i štampara.. Dakle ne moras prek cijelog grada sa uzorcima..

Ja cu nakon slijedece menge otic tamo..
Oprosti, a za kaj ona uzima onda 200 kuna? Za to kaj ti uzme bris?
Imaš i za 70 kuna, po privatnim klinikama...testovi ionako idu na račun HZZO-a...ja sam se liječila kod te Grjuć-Koračin, ona je stručna, ali je fakat skupa...i stalno je nadrkana i stalno se svadja sa sestrom...ali kuži posao, stvarno! Ide mi na živce, ali mislim da zna što radi! I SKUPO NAPLAĆUJE
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 14:31   #2014
Quote:
Black Molly kaže: Pogledaj post
Cure, sutra idem ginekologu i zanima me par stvari, pa molim nekoga da mi odgovori

Koliko dugo smiju ti brisevi stajati? Npr. mogu li ih odnijeti u roku par sati ili moram odmah do Mirogojske (tamo sam odlučila nositi) jer mi ginić nije u Zagrebu, već u Velikoj Gorici.
Mogu li otići kod privatnika u Zg samo da mi napravi bris? U tom slučaju, od koga trebam uputnicu - od socijalnog ginekologa?
Kako da držim te epruvete uspravno? Jel ih dobijem na onom malom stalku ili trebam improvizirati?
Briseve bi trebala odmah nositi jer ne mogu dugo stajati, također trebali bi stajati uspravno, ja sam ih sve poredala uspravno u ćošak torbe kad sam nosila epruvete, da stoje uspravno

Možeš otići kod privatnika po vađenje briseva, za to ti ne treba uputnica, ali ti treba uputnica za odnijeti te briseve u Mirogojsku (to ti daje tvoj socijalni ginekolog).
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 16:01   #2015
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Briseve bi trebala odmah nositi jer ne mogu dugo stajati, također trebali bi stajati uspravno, ja sam ih sve poredala uspravno u ćošak torbe kad sam nosila epruvete, da stoje uspravno

Možeš otići kod privatnika po vađenje briseva, za to ti ne treba uputnica, ali ti treba uputnica za odnijeti te briseve u Mirogojsku (to ti daje tvoj socijalni ginekolog).
Hvala
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 16:06   #2016
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Možeš otići kod privatnika po vađenje briseva, za to ti ne treba uputnica, ali ti treba uputnica za odnijeti te briseve u Mirogojsku (to ti daje tvoj socijalni ginekolog).
--kakvi su naši ginekolozi možda joj neće dati ni uputnicu...prvo bolje vidi sa svojom gin jel to može tako...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 18:38   #2017
Quote:
activia kaže: Pogledaj post
Smiješno mi je da ne daju test na HPV jer je skup, ako privatno košta 500 kuna.
Skupa je pretraga, npr. na koju sam ja išla, koja košta 12.000 kuna. Ne dajte se muljati! Ja ima drugi put da joj glavu otkinem ako mi ne da i za HPV, ovaj put se nisam snašla, ustvari je sestra usrala stvar...ova je tražila 4 epruvere, a sestra je rekla da ima samo 3...inače je to poznata Marica kod Bokićke, koja jako voli poklone :-) Možda da sam joj donijela kakvu bombonjeru bi našla i 4. epruvetu...ma mater ja njima svima jebem...i ona i doktorica rade i privatno..vjerojatno je tamo odnijela tu četvrtu...treba njima spičit svima otkaz pa da vidiš kako bi se radilo i svega bi bilo....stoka
Ne biti tako stroga. Dok sam čekala, čula sam Maricu kako je začuđujuće ljubazno objasnila nekoj ženi da oni dobiju 20 epruveta mjesečno i kad to potroše, nema do sljedećeg mjeseca.
A to kaj rade privatno, a j....ga. Ko ne radi od tih doktora? Počni sa onima iz bolnice samo. Ušljiv sustav, štaš.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 20:30   #2018
..ja sama kupim one štapiće za bris u ljekarni koji su 2 kn valjda i svaki put mi napravi briseve bez problema...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 22:59   #2019
Quote:
Black Molly kaže: Pogledaj post
Cure, sutra idem ginekologu i zanima me par stvari, pa molim nekoga da mi odgovori

Koliko dugo smiju ti brisevi stajati? Npr. mogu li ih odnijeti u roku par sati ili moram odmah do Mirogojske (tamo sam odlučila nositi) jer mi ginić nije u Zagrebu, već u Velikoj Gorici.
Mogu li otići kod privatnika u Zg samo da mi napravi bris? U tom slučaju, od koga trebam uputnicu - od socijalnog ginekologa?
Kako da držim te epruvete uspravno? Jel ih dobijem na onom malom stalku ili trebam improvizirati?
Što se tiče ovog hpv visokog i niskog rizika - jel se radi jedan ciljani test za jedan, a drugi za drugi ili sam krivo skužila?
brisevi mogu stajati do 72 sata na naormalnoj temperaturi, osim šta se anaerobi i aerobi u tom slučaju vade u brisu koji na dnu ima gela....i uoće nije bitno u kojem ih položaju nosiš, eventualno bris na hpv....a hpv se radi u jednoj bočici a dr. na upunici može napisati hpv hr i hpv lr, što bi značilo visoki i niski rizik...
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 23:15   #2020
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
..ja sama kupim one štapiće za bris u ljekarni koji su 2 kn valjda i svaki put mi napravi briseve bez problema...
Koje štapiće? Ima ih 2 vrste, oni koji imaju gel (ti su mislim za anaerobne bakterije) i one bez (ti su samo za aerobne). Ako je to stvarno toliko jeftino, ne znam šta prave toliko cirkuse oko tih briseva.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.