Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2015., 12:50   #1
Ljetovanje Dubrovnik - Elafiti - Mljet - Split - Vis

Dragi forumaši,

plan mi je ove godine ljetovati na relaciji Dubrovnik-Elafiti-Mljet-Split-Vis između 30.6. i 7.7. pa bi mi dobro došli savjeti, iskustva, dojmovi vas koji ste bili na spomenutim destinacijama.

Zanima me u prvom redu:

1) smještaj, pogotovo na Visu. Obzirom da raspolažem siromašnim budžetom, što jeftinije moguće. Dvoje nas je, no dovoljan nam je samo jedan krevet. Bit ćemo i više nego zadovoljni.
Inače smo sa šatorom i kampirat ćemo u Dubrovniku i na Mljetu. No na Visu nema legalnih kampova. Dobrodošli su i savjeti gdje kampirati na Visu i kolika je vjerojatnost da te uhvati policija. Te, naravno, i neki drugi smještaju na Visu koji su povoljni (do 15 eura noćenje po osobi, recimo).
Idealno bi bilo jedno noćenje u gradu Visu i jedno noćenje u Komiži.

2) rent-a scooter, na Mljetu i Visu, zanimaju me cijene u prvom redu, iznajmljivanje na 24 h

3) dojmovi sa spomenutih destinacija, lokacije koje nikako ne propustiti

Uglavnom, okvirni plan mi je ovakav:
3 dana - Dubrovnik, Lokrum, Elafiti
1 dan - Mljet
1 dan - Split (u Splitu zasad nemam u planu noćiti)
2 dana - Vis

Hvala unaprijed!
hermesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 14:46   #2
Za Dubrovnik, po meni, ne bi trebali propustiti žičaru, tj. Srđ (ako vam je preskupa žičara, onda autom). Za popit piće cafe Buža s vanjske strane zidina, ako ste na Lapadu onda Cave bar More (unutrašnjost). Ako vam je preskupa ulaznica za zidine, idite na Lovrijenac, dosta je jeftinije.
minci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 10:44   #3
hvala
hermesis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.