Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2014., 15:15   #601
Quote:
Balkanac80 kaže: Pogledaj post
Da li se može to riješiti ako budem radio operativni zahvat fissure ani?
Dragi Bože sada sam se tek zabrinuo! 2 godine kako imam problem sa fisurom,nikada mi se to nije dešavalo,i prethodnih 2-3 mjeseca počelo i to,i zaista,ne znam sta cu!

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk HD
A,Bože moj dragi.

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk HD
Balkanac80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 15:28   #602
Pojma nemam o tome, moraš kod proktologa što prije
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 18:55   #603
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Pojma nemam o tome, moraš kod proktologa što prije
Ma ok,ne moram trcati doktoru,idem slijedeci mjesec u privatnu kliniku,neka vidi sta je,pa sta god bude,ako je vrijeme da se umire,neka i umrem u picku materinu!

Od zdravog momka prije 2 godine,sta me zadesi jebem ti Boga i zivot,sve bih podneo ali ovo me je ubilo! Pocela mi crijeva ispadati jebem ti Boga,cime sam zasluzio! Nisam bio cvjecka,nisam ni dan danas,ali nisam ni klao ljude,u picku materinu!

Zadnje uređivanje Balkanac80 : 28.03.2014. at 19:01.
Balkanac80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 13:18   #604
Lijepi pozdrav!
Imam pitanje u vezi jedne moje bliske osobe. Naime nakon liječenja divertikulitisa, došlo je opet do povišene temperature i groznice te su liječnici ustanovili da se radi o analnoj fistuli koja se spojila s vaginalnim otvorom.
Stolica tako curi kroz vaginalni otvor.
Dijagnoza je fistula recto vaginalis. Ta osoba ima 86 godina i ne želi se podvrgnuti operaciji tj. ugradnji stome.
Koje su posljedice toga, tj. što možemo očekivati? Koliko dugo se može tako funkcionirati i što ju očekuje, da joj ja to laički pokušam objasniti jer bojim se da nije svjesna što bi se moglo dogoditi.
Unaprijed zahvaljujem.
tockica na i is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 14:24   #605
Raja kako ste mi,nigde nikoga vec dugo u ovoj temi?

Poslano sa mog GT-I9100 koristeći Tapatalk 4
Balkanac80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 02:15   #606
Balkanac, kako si?
Famka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 10:31   #607
Quote:
Famka kaže: Pogledaj post
Balkanac, kako si?
Eeee,pozzzzic za tebe Famka :-) ,hvala dragom Bogu,dobro Sam,nema fissure,bio Sam se prepao prije par mjeseci, Ali hvala Bogu, sve dobro, ovo gore sto sam davno napisao, to se desilo par puta, I to be zbog tadasnje tvrde stolice,otisao sam doktoru,ponovo, dao mi neke lijekove, masti I cepove, I ja vam evo mogu samo jednu cinjenicu napisati: Rodio sam se,nema problema, stolica normala,fissura zarasla, hvalim te Boze! Obasjalo me sunce, a I sami znate kako sam se brinuo, kako mi je ovo, to, bilo neprihvatljivo! Zelim vam svako dobro, ne odustajte, moze se rijesiti! Hvala svima koji su mi pruzili savjet, bili uz mene, naravno, ne zaboravljam, I ja sam uz vas I zelim vam sve najbolje u zivotu!
Famka, pozdrav za tebe, nadam se da si mi super, da je sve ok, sto ti od srca zelim, znas I sama!
Javi se nekada!
PozdraV od tvog neznanog iskrenog frenda!
:-) ;-)
Balkanac80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 15:13   #608
Evo da se pridružim temi. Imam fisuru već 9 mjeseci. Dijagnoza potvrđena tek prije mjesec dana na drugom proktološkom pregledu. Prvi me tako razvalio na pregledu da sam dva dana provela previjajući se po krevetu. Unatrag 7 dana osjećam bolan grč sfinketera tako da ni mast više ne mogu aplicirati. Došla sam do kraja i sad jedino razmišljam o operaciji.

DR. Hrvoje, da se vas pita koji bi bio prvi izbor, mislim na metodu operacije. Hvala
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 09:08   #609
eto i mene ovdje...

nakon 2,5 mj muke i plakanja, obavila pregled (kod dr lastrića), kaže-fisura
tjedan dana da probam kreme, kupke, ovo ono, pa ako ne pomaže, obaviti diletaciju.
ima tko iskustva s tim i sa kremom axol procto?

Hvala puno!
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:54   #610
Ja sam isto razmišljala kako bi mogla probati tu kremu, nema što nisam probala. Ali kako je moja kronična, odustala sam. Naručila sam nitroglicerinsku da i to probam, ako ne pomogne moram na operaciju. Zvala sam dr. Lastrića i rekli su mi da moraju obaviti pregled kako bi vidjeli može li se riješiti diletacijom ili ću morati pod nož. U KB Merkur su svi proktolozi na godišnjem.
Usput, meni su pomagali Proktis M čepići. Zaista mi je bilo bolje, ali već je tada bila kronična tako da nije zarasla.
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:00   #611
Ja vec duze vrijeme imam analnu fisuru. Koristim portalak sirup i dolokain gel. Sada mi se sve to malo primirilo,ali uvijek se vrati..
pcnppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:26   #612
dinjo,

što znači kronična, koliko je to dugo?
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:38   #613
Imaš moj post malo poviše. Nažalost, 9 mjeseci. Krivo me liječili. Dr mi na prvom pregledu nije vidio fisuru, da ne kažem kako me rasturio pregledom jer mi je radio i sigmaidoskopiju. Dva dana sam provela u teškim bolovima. Drugi doktor je na moj opis odmah rekao fisura. Pogledao pod svjetlom i lagano prstom, nije mi htio gurati instrument. Doslovno je rekao, samo ću vas razvaliti. Od njega sam dobila kombiniranu kremu koja se spravlja po njegovom receptu u ljekarni.
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:47   #614
Oprosti, kronična je ako traje dulje od 6-7 tjedana. Najgore je što većina simptome fisure pripisuje hemoroidima, pa je raznoraznim agresivnim kremama i čepićima samo pogorša. Nažalost, da moja dr opće prakse zna o fisuri koliko ja trtnutno, sigurno mi se ovo me bi dogodilo.
BTW kakav ti se čini dr. Lastrić? Radili još netko diletaciju osim njegove klinike? Pisala sam mail polik. Leptir i kažu da fisuru operiraju HAL-RAR metodom, 10000 kn
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 08:30   #615
dr lastrić me nije pregledao, jedan drugi i ok...
kaj da ti velim?

bolno ali kratkotrajno. on je obavio pregled i nestao iz sobe, sve ostalo mi je objašnjavala sestra (koja je bila ljubazna).
ne znam.. nisam ziher da bi im se vratila. još sam mu došla i odmah rekla da si nisam sama postavljala dijagnoze, nisam čitala ništa po netu, da mi sve objasni, jer ništa ne razumijem oko toga....
sestra mi je spomenula onaj zahvat, da je 700 kn, i stekla sam dojam da je bolna priprema (tj davanje anestezije)
čekaj, što je HAL-RAR metoda?

kako si ti olakšavaš dane?
i još nešto! da li se uz kreme za fisuru koristi aplikator ili ne?

(ja sam sada u nekom planu da usporim malo stolicu, pa ta krema pa svašta nešto, da ranica zacijeli...)
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 09:53   #616
Što smo aktivni nakon jutarnje stolice
Sve sam bliža naručiti se kod dr.File. Ne koristim aplikator, moraš prstom unijeti kremu i to od nazad tako da baš osjetiš fisuru.
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 10:13   #617
jaoooo, nakon poroda mislila sam da je to -to od takvih pregleda i razgovora

koji je to doktor? daj, sve sve pričaj
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 10:34   #618
Privatna ordinacija dr.Fila, čitala sam post od pula72, operirao se kod njega i hvali rezultate.
Znam samo da ovako dalje ne ide, cijeli život mi se vrti oko guzice. Jedino što moram potegnuti do Zagreba. Strah me samo povratka kući nakon zahvata, kako ću prosjediti u autu.
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:57   #619
Evo ovako.Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji imaju analnu fisuru.
Naime,problem sa krvarenjem i bolovima je počeo prije 3 god.i tek prije 3 mj.sam odlučila da odem na rektoskopiju,gdje mi je utvrđena analna fisura.Kirurg mi je dao kremu koju mažem
samo prije odlaska na wc i tako mjesec dana..dok sam mazala kremom bilo je ok,ali kad sam prestala nakon mjesec dana sve je bilo po starom..opet odem kod doktorice koja mi daje kremu i čepiće za hemeroide,jer kaže nezna šta da mi da više..i ako me ne prođe ni od toga da je još jedino rješenje operacija..Pa da vas pitam ima li tko kakvih iskustava kako još da se
izliječi ili je operacija jedino rješenje?Čitala sam od dr.Lastriću iz Zg..ima li tko iskustva sa odlaskom kod njega?Hvala unaprijed
bo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:30   #620
Moram se pridružiti klubu fisure s kojom više stvarno ne mogu živjeti i pitati za dr. Lastrića. Bilo kakva iskustva bi bila i više nego dobrodošla.
pufniccca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.