Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2012., 11:05   #221
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Ukoliko se utvrdi da je ovo istina. onda odgovorni moraju dati ostavku....
Ma tko će podnijeti ostavku? Ovo je vrhunac medijskog zanimanja za ovu priču, kao uostalom za sve hrvatske žrtve.

Ali lijepo je vidjeti kako se milicija brine za svoje.

A najveća je ironija što se dana očekuje presuda Hrastovu.
__________________
Hi there, my name's Ted. Nice to meet ya.
Theodore Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 11:54   #222
Quote:
Theodore Bundy kaže: Pogledaj post
Ma tko će podnijeti ostavku? Ovo je vrhunac medijskog zanimanja za ovu priču, kao uostalom za sve hrvatske žrtve.

Ali lijepo je vidjeti kako se milicija brine za svoje.

A najveća je ironija što se dana očekuje presuda Hrastovu.
Ma najveće ironija je da branitelji RH trunu i umiru u zatvorima čekujući presudu, a istodobno se agresorska srbočetnička kamarila slobodno šepuri po RH..I što je najalosnije još su zaposleni u državnim institucijama, zemlje koju nisu priznavali i protiv koje su se borili...Tko je tu lud i gdje su sada AI, Documenta i ostale silne udruge koje se tobože bore za nekakva ljudska prava....
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 15:13   #223
ovo je toliko strašno....da mi dođe da plačem. pitam se, što mi to moramo (još) proći - mislim kao društvo - pa da dođe do kakve-takve pravde, istine, itd.?

tamo sam napisala na topicu o onoj tužbi u Chicagu...kako to Srbi rade, koje portale imaju, sve živo i mrtvo su upregli u svoju korist (pogledajte malo filmiće, intervjue s "facama" tipa Stoltenberg, Vance, pa oni silni politički analitičari iz USA, ok. imate tu i no name ali i name....bitno što hoću reći: oni se FAKAT TRUDE. čini mi se daleko više nego mi. i to mi je strašno.

znate koliko bi medijskog prostora u Srbiji uzela novost da je zbrisao recimo neki Hrvat a koji je silovao njihove žene? pa zatukli bi i ministra pravosuđa i ne znam koga sve ne...odnosno, njima se to NI NE BI dogodilo jer bi taj presudu čekao U ZATVORU a ne bi šetao po gradu i smijao se svojim žrvama koje bi sretao u prolazu...

ma, strava, ne znam, ne znam što reći..
IQ007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 15:15   #224
Dušan Ivković, silovatelj vukovarskih žena, pobjegao iz Hrvatske prije izricanja presude


Dušan Ivković, srpski teritorijalac i silovatelj vukovarskih žena, pobjegao je prije izricanja presude kojom je osuđen na pet i pol godina nakon što je nazočio svim suđenjima!
Ovaj sramotan propust hrvatskog pravosuđa još je jedna pljuska svim ženama koje su bile žrtve sustavnog iživljavanja u jezivim, vukovarskim logorima, podrumima, skladištima i prljavim sobama u kojima su bile seksualne robinje srpskih vojnika.

Odvjetnik Dumančić je iznimno razočaran, ali nije previše iznenađen, jer je ovaj brutalni silovatelj svih ovih godina živio u Hrvatskoj i čak radio u MUP-u, koji ga je nakon optužbe 'za kaznu' suspendirao, a shodno tome i dobivao 50 posto od ukupnog dohotka. Za njega se također pobrinuo i sindikat koji mu je ishodio besplatnog odvjetnika, pa se može reći da je ovaj ratni zločinac najnormalnije živio u susjedstvu nesretnih žrtava koje ni danas ne dobivaju nikakvu podršku niti im je osiguran bilo kakav status. Iako je silovanje ratni zločin, u Hrvatskoj je zanemaren i površno obrađen, pa su od gomile silovatelja u koje su Vukovarke uprle prstom, procesuirana samo dvojica. Rezultati sustavnih silovanja je 240-ero rođene djece i deseci obespravljenih žena koje su prepuštene same sebi. Iako su nakon 20 godina progovorile o svojoj muci, nije se dogodio niti jedan pomak. Doduše, presuda Ivkoviću bila im je velika satisfakcija, ali samo nakratko.


Trebaju žrtve paziti da se još jednom ne viktimiziraju zbog politike i ineteresa pomirbe i normalizacije.
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 16:07   #225
Normalno bi bilo da minstar pravosudja podnese ostavku zbog ovoga. Buduci da je ovo odgovorna vlada koja za nista ne odgovara nema ni potrebe za ostavkom.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 16:36   #226
Quote:
IQ007 kaže: Pogledaj post
ovo je toliko strašno....da mi dođe da plačem. pitam se, što mi to moramo (još) proći - mislim kao društvo - pa da dođe do kakve-takve pravde, istine, itd.?

tamo sam napisala na topicu o onoj tužbi u Chicagu...kako to Srbi rade, koje portale imaju, sve živo i mrtvo su upregli u svoju korist (pogledajte malo filmiće, intervjue s "facama" tipa Stoltenberg, Vance, pa oni silni politički analitičari iz USA, ok. imate tu i no name ali i name....bitno što hoću reći: oni se FAKAT TRUDE. čini mi se daleko više nego mi. i to mi je strašno.

znate koliko bi medijskog prostora u Srbiji uzela novost da je zbrisao recimo neki Hrvat a koji je silovao njihove žene? pa zatukli bi i ministra pravosuđa i ne znam koga sve ne...odnosno, njima se to NI NE BI dogodilo jer bi taj presudu čekao U ZATVORU a ne bi šetao po gradu i smijao se svojim žrvama koje bi sretao u prolazu...

ma, strava, ne znam, ne znam što reći..
Pomno pregledaj ovaj članak i shvatiti ćeš u čemu je problem...http://blog.vecernji.hr/sandra-sablj...na-u-vukovaru/
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 17:05   #227
Najavljena je tužba protiv Hrvatske jer je dopustila bijeg ovog smeća.
__________________
Hi there, my name's Ted. Nice to meet ya.
Theodore Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 17:08   #228
Quote:
Theodore Bundy kaže: Pogledaj post
Najavljena je tužba protiv Hrvatske jer je dopustila bijeg ovog smeća.
Tko je najavio?
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 17:11   #229
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Tko je najavio?
Joj sorry,žrtve tog manijaka i države hrvatske, udruga žena silovanih u DR.
__________________
Hi there, my name's Ted. Nice to meet ya.
Theodore Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 17:19   #230
Umjesto kukanja kako smo debili , država sada treba brzo reagirati , i objaviti fotografije ovog silovatelja na svim mogućim javnim servisima , te isto tražiti od susjednih zemalja gdje je pobjegao...

Nek se smeće barem stigmatizira , gdje god se nalazi...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 17:29   #231
prestrašno

i samo dnevno.hr i tinolovka su to objavili
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 17:35   #232
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Umjesto kukanja kako smo debili , država sada treba brzo reagirati , i objaviti fotografije ovog silovatelja na svim mogućim javnim servisima , te isto tražiti od susjednih zemalja gdje je pobjegao...

Nek se smeće barem stigmatizira , gdje god se nalazi...
Ti to o Hrvatskoj? Ne znam trebam li se diviti ili smijati tvojoj naivnosti.

Te žene nikad neće dobiti pravdu, čak i da je ovo smeće u zatvoru. One trebaju ustrajati u tužbi i na sudu ovoj državi naplatiti sve patnje koje im je priuštila, jer te zvijeri su ih silovale, ali ponizila ih je ova nazovi država.

Čuj stigmatizira

pa srbin je slobodno živio u Vukovaru sve ove godine, čak radio za miliciju,oni su mu i odvjetnika našli i platili. Ako nije bio stigmatiziran u Vukovaru misliš da će biti negdje drugdje?

A što se tiče milicije, idući put kad budu kukali kako nemaju ni za pancirke znam gdje ću ih slatko poslati.
__________________
Hi there, my name's Ted. Nice to meet ya.
Theodore Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 18:03   #233
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
prestrašno

i samo dnevno.hr i tinolovka su to objavili
Quote:
no good kaže: Pogledaj post
Dušan Ivković, silovatelj vukovarskih žena, pobjegao iz Hrvatske prije izricanja presude


Dušan Ivković, srpski teritorijalac i silovatelj vukovarskih žena, pobjegao je prije izricanja presude kojom je osuđen na pet i pol godina nakon što je nazočio svim suđenjima!
Ovaj sramotan propust hrvatskog pravosuđa još je jedna pljuska svim ženama koje su bile žrtve sustavnog iživljavanja u jezivim, vukovarskim logorima, podrumima, skladištima i prljavim sobama u kojima su bile seksualne robinje srpskih vojnika.

Odvjetnik Dumančić je iznimno razočaran, ali nije previše iznenađen, jer je ovaj brutalni silovatelj svih ovih godina živio u Hrvatskoj i čak radio u MUP-u, koji ga je nakon optužbe 'za kaznu' suspendirao, a shodno tome i dobivao 50 posto od ukupnog dohotka. Za njega se također pobrinuo i sindikat koji mu je ishodio besplatnog odvjetnika, pa se može reći da je ovaj ratni zločinac najnormalnije živio u susjedstvu nesretnih žrtava koje ni danas ne dobivaju nikakvu podršku niti im je osiguran bilo kakav status. Iako je silovanje ratni zločin, u Hrvatskoj je zanemaren i površno obrađen, pa su od gomile silovatelja u koje su Vukovarke uprle prstom, procesuirana samo dvojica. Rezultati sustavnih silovanja je 240-ero rođene djece i deseci obespravljenih žena koje su prepuštene same sebi. Iako su nakon 20 godina progovorile o svojoj muci, nije se dogodio niti jedan pomak. Doduše, presuda Ivkoviću bila im je velika satisfakcija, ali samo nakratko.


Trebaju žrtve paziti da se još jednom ne viktimiziraju zbog politike i ineteresa pomirbe i normalizacije.
Politika dvostrukih kriterija u naj gorem obliku.
Dok Merčep trune u zatvoru onakav bolestan,četnički manijaci slobodno šetkaju i još im sugeriraju bijeg.

Neće Šprajc objaviti prilog i komentar,šuti Teršelička i cijela kamarila.

Bljak
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 18:45   #234
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
prestrašno

i samo dnevno.hr i tinolovka su to objavili
Objavio je i večernjak...

Quote:


Za silovanje iste žene osuđen je i odbjegli Rade Ivković (59), a on će, po tome, iza rešetaka provesti osam godina. Obojici je određen i pritvor. Dušan Ivković (51), inače policajac PU vukovarsko-srijemske pod suspenzijom, nije se pojavio na izricanju presude pa su njegovi kolege dobili nalog za uhićenje.

Mladu je ženu Rade Ivković te jeseni odveo u svoju kuću pod izlikom da mu treba oprati odjeću. Bio je odjeven u sivomaslinastu odoru JNA, ali pripadao je jedinicama Teritorijalne obrane. Zatražio je da se skine. Ne učini li to, zaprijetio joj je da će dovesti još deset vojnika koji će je strijeljati. Strah je bio jači, skinula je odjeću. I ovaj se zločin zbio nakon pada Sajmišta, točan datum nije poznat. Bio je ovo ponovljeni postupak za ratni zločin, odnosno silovanja 23-godišnje Vukovarke.

Dušan Ivković ranije je oslobođen, a Rade Ivković osuđen na tri i pol godine zatvora presudom koju je 2007. donio Županijski sud u Vukovaru. Vrhovni je sud slučaj vratio na početak, a spisi su stigli u Osijek u ožujku.


Ivkovići, koji nisu u rodu, uhićeni su još 9. lipnja 2002. Odmah nakon izlaska iz pritvora 21 dan kasnije, Rade Ivković pobjegao je iz Vukovara, pretpostavlja se u Srbiju. Za njim je raspisana tjeralica.

Dušan Ivković iz Borova naselja pojavio se na raspravi na sudu u Osijeku u ponedjeljak. Ostao je tamo sve do završetka, u 11.45 sati. No, sat vremena kasnije, na izricanju presude nije se pojavio. Da je došao, bio bi odmah pritvoren jer mu je kazna dulja od pet godina.

– Ovaj proces traje cijelo desetljeće, to je predugo – kazala nam je Marija Slišković, čelnica udruge Žene u Domovinskom ratu.
http://www.vecernji.hr/vijesti/rekao...-clanak-450213
Nevjerojatno i strašno, koliko je licemjerno i iskvareno pravosuđe RH...Bajiću odlazi...:
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 20:03   #235
E da su ove žene bile sa pusićkom na splitskoj paradi ne bi ovaj sada pobjegao. Milicija je tada preventivno privodila ljude, upadala u stanove .

Milicajcima se ovaj njihov kolega valjda nije činio kao rizičan.
__________________
Hi there, my name's Ted. Nice to meet ya.
Theodore Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 20:35   #236
Ima takvih jos u miliciji, nije ovo bio jedini.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 20:41   #237
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Ima takvih jos u miliciji, nije ovo bio jedini.
Znam da ih ima, znaju to i njihove kolege milicajci. Ali jebiga, toj našoj miliciji je važnije koju zastavu na svojoj kući ima čovjek koji je branio ovu državu nego kolega silovatelj.
__________________
Hi there, my name's Ted. Nice to meet ya.
Theodore Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 22:57   #238
Quote:
Theodore Bundy kaže: Pogledaj post
Ti to o Hrvatskoj? Ne znam trebam li se diviti ili smijati tvojoj naivnosti.

Te žene nikad neće dobiti pravdu, čak i da je ovo smeće u zatvoru. One trebaju ustrajati u tužbi i na sudu ovoj državi naplatiti sve patnje koje im je priuštila, jer te zvijeri su ih silovale, ali ponizila ih je ova nazovi država.

Čuj stigmatizira

pa srbin je slobodno živio u Vukovaru sve ove godine, čak radio za miliciju,oni su mu i odvjetnika našli i platili. Ako nije bio stigmatiziran u Vukovaru misliš da će biti negdje drugdje?

A što se tiče milicije, idući put kad budu kukali kako nemaju ni za pancirke znam gdje ću ih slatko poslati.

Ako ćemo se samo smijati i isčuđivati svojoj debilnosti , onda nikad nećemo prestati biti država klaunova...

Svi znamo da smo očajni , ali to konačno treba promjeniti...


Da vlada hoće , može od ovoga napraviti veliku frku...

Ako vlada neće , narod je treba pritisnuti...

Ako narod neće , onda problem i nije u vladi , nego u narodu...

Proučite slučaj belgijskog pedofila Dutrouxa , i kako su Belgijanci , kao narod , tada regirali na očite propuste nihove policije i države. Organizirali su bijeli marš , koji je bio jedan od najvećih prosvjeda u cijeloj povijesti Belgije...

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...LECiRspMdUj-IA


A ova četnička gadarija kod nas neusporedivo je raširenija od pedofilije u Belgiji. To je zaista ništa za ovu situaciju kod nas...


Ako narod ništa ne poduzme , onda bi se zbilja trebali otrijezniti od prozivanja naše države i policije , jer ništa nisu krivi. Kakav narod , takva država...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 23:50   #239
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ako ćemo se samo smijati i isčuđivati svojoj debilnosti , onda nikad nećemo prestati biti država klaunova...

Svi znamo da smo očajni , ali to konačno treba promjeniti...

Da vlada hoće , može od ovoga napraviti veliku frku...

Ako vlada neće , narod je treba pritisnuti...

Ako narod neće , onda problem i nije u vladi , nego u narodu...

Proučite slučaj belgijskog pedofila Dutrouxa , i kako su Belgijanci , kao narod , tada regirali na očite propuste nihove policije i države. Organizirali su bijeli marš , koji je bio jedan od najvećih prosvjeda u cijeloj povijesti Belgije...

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...LECiRspMdUj-IA


A ova četnička gadarija kod nas neusporedivo je raširenija od pedofilije u Belgiji. To je zaista ništa za ovu situaciju kod nas...

Ako narod ništa ne poduzme , onda bi se zbilja trebali otrijezniti od prozivanja naše države i policije , jer ništa nisu krivi. Kakav narod , takva država...
da, treba dejstvovati; mi hrvatići nemamo tu kulturu prosvjedovanja baš razvijenu (razlog: povijest RH od davnijeh dana), nećemo računat valjda prošlogod.prosvjede pod spontane, znamo da je to bilo podsticano i financirano od strane koalacije i njihovih prijatelja, onih koji "futraju" lovicom raznorazne GONGove, Babe, žabe i šire...

btw. se sjećate one frke s američkom komičarkom Chelsea Handler i njenim gostima u TV show prošle godine; dakle, voditeljica je citirala izjavu srpskog glazb. kritičara kako je zadnji koncert Amy Winehouseu Begišu bio grozan i sramota, rekavši, otprilike, pa i vaša zemlja je takva a gost je još dotočio kako je ta zemlja izvršila genocid.

I ...odmah je krenula akcija: grupe na Facebooku, 40-tak tisuća grla u samo par sat, traže ispriku i otkaz voditeljice, a još bitnije, paz' sad: AMBASADOR of Serbia u USA odmah šalje protestno pismo toj TV kući i, da skratim, isprika je pala u roku keks!

a kod nas? ratni zločinac im zbriša sa suda, ali na FB, osim nešto komentara, nema grupe od xy grla gdje bi se tražilo ostavka ovog ili onog. Orsat ni bu ni ba (iako je to zapraff više odgovornost bivšeg min.pravosuđa), Vesnica također. Ali zvati te žene na gay dernek, eee, to joj nije bio problem.

Zadnje uređivanje IQ007 : 08.09.2012. at 00:01.
IQ007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 10:49   #240
Tužno, jadno i žalosno.

Inače, meni nije jasno, ako je samo iz vukovarskih silovanja rođeno preko 200 djece, kako je moguće da pred sudom imamo tek 15 postupaka s dvije osude?

Imamo li mi kakav dogovor sa Srbijom, mislim pravni o izručenju ili izdržavanju kazne?


Mislim, nek' ide u zatvor, pa makar i u Požarevac.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.