Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2023., 00:16   #1
All Gold Everything

https://open.spotify.com/playlist/4g...SoSi6bmyG2F9xg

Složio sam zbrda-zdola hip hop playlistu gdje su većina pjesama od 2000. godine naovamo. Pun mi je kufer ljudi koji govore da ništa od novog hip hopa ne valja.

Ima puno Kanyea i Hove koje obožavam, ali i Dirty Southa i drugih žanrova poput drilla i grimea. Tko je za neko pripetavanje u modernom hip hopu, tu sam.


Izdvojit ću svaki dan par pjesama (unutar ili izvan playliste) i dodati malo konteksta za nevjernike i puritance.
__________________
Difficult takes a day, impossible takes a week.
daze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2023., 00:33   #2
Za start samo Dipseti koji su vladali New Yorkom sredinom 2000.-ih zajedno sa G-Unitom i izdali hrpu mixtapeova. Među najpoznatijim članovima su Cam’ron, Juelz Santana i Jim Jones, ali na njih ćemo se vratiti. Pogotovo na Cam’rona koji je među top reperima.

Stvari koje će se ovdje naći, većina nema na dokumentarcima niti na raznim puritanskim top listama. Za takav sadržaj, gledati Hip Hop Evolution i ostali dostupan sadržaj.

Za sada dipsetova himna:
__________________
Difficult takes a day, impossible takes a week.
daze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2023., 00:50   #3
Mnogi danas ne vole trap glazbu jer se zamiješala sa mumble rapom, i realno većina je smeće. Ovako je u samim počecima zvučala trap muzika. Jeezy je bio jedan od najpoznatijih uz T.I.-a. Trap je inače podrijetlom sa juga i zato se razlikuje od klasičnog east/west coasta i uz South ponajviše vežemo grad Atlantu. Ali proći ćemo sve gradove s vremenom.


Thug motivation 101 je najpoznatiji Jeezyev (tada Young Jeezy) album i ima nekoliko nastavaka. Ne brkati Jeezya sa Yeezyem.

Imaju i nekoliko zajedničkih pjesama, a ove dvije su najupečatljivije:

Prva sa Jeezyevog Recession albuma:

A druga sa Yeezyevog 808 albuma:

Oba dvije su bile ogromni hitovi, iako kod nas relativno nepoznate.
__________________
Difficult takes a day, impossible takes a week.
daze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2023., 01:12   #4
Malo trivie:

Tko je bio prije — Jeezy ili Yeezy?

Ili Eazy E?


Legendarni sample sa ove pjesme koristi i Yeezy na pjesmi od The Gamea:

Ali i legenda iz Houstona - Slim Thug na svojoj himni:

I na njega ćemo se vratiti jer je dobio poziv mainstreama i ostao vjeran svojoj publici, iako je svojedobno snimao pjesme sa Beyoncé. I Beyoncé je iz Houston, Texasa btw.

O ovoj se pjesmi radi, a gostuje i legendarni Bun B iz dua UGK (UnderGround Kings) na koje ćemo se također osvrnuti kao pionire juga:


ALL GOLD EVERYTHING
Vidimo se sutra, neće biti nekog određenog redosljeda, niti kronologije objava. Ovisi kako me opere.
__________________
Difficult takes a day, impossible takes a week.
daze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2023., 22:46   #5
Please come back to Rome, you make it home

__________________
Difficult takes a day, impossible takes a week.
daze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.