Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2012., 14:55   #41
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Očito ti je promaklo uočiti koliko stranaca već živi u Istri i kupuje po otocima i obali. Vani su živjeli prosječno, ne bogato, ali mentalitet im je zapadnjački a ovdje nisu došli trbuhom za kruhom.
Ima li ikakva statistika o broju stranaca koji zive u RH? Jesu li ovi na koje referiras penzioneri ili mozda osobe koje su zaposlene ili bile zaposlene van RH? Jerbo ovo je topic o zaposlavanju pa me interesira koliko stranaca znas koji zive i zaposleni su u RH bilo iz anegdotalnih podataka ili iz oficijelnih statistika.

Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
O tim ljudima govorim. I toga ima i bit će još i više, jer smo atraktivna zemlja za život, ako izuzmemo birokratske probleme koji će se (iskreno se nadam) riješiti kroz par godina.
A pa ne znam bas. Osim mamutske birokracije takodjer nemamo bas neki zdravstveni sistem a porezi su preveliki. Osim po prasecim pecenicama, prsutu, ribi i 'naj' moru na svijetu po cemu je to RH atraktivna i kome?
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 15:27   #42
Pa iskreno, mene je vani veselilo kad bih i u manjim i zabitim mjestima nalazila kineske restorane ili bar takeaway. Oni dođu, ne bune se previše, rade i valjda plaćaju poreze i što se mene tiče to je sasvim ok. Drugo da nam dođu neprilagođeni neradnici pa samo opterećuju porezne obveznike.

Također, ti Kinezi koji su sad ovdje bi možda radije umjesto blesavih dućana s jeftinom robom držali restorane, ali razumijem da je u Hrvatskoj jednostavno preskupo imati takav posao u malim sredinama, jer prvo što su troškovi nenormalno visoki (a to ćemo valjda jednom srediti!) a drugo što naši ljudi još uvijek nemaju naviku, osim u gradovima, jesti vani.

Bi li tebi iskreno smetali takvi imigranti?! Pa ja bih bila presretna da imamo genuine tajlandske, kineske, japanske, libanonske i ine restorane. Ali ne bih bila sretna da se dozvoljava strancima rad kod nas dok je toliko nezaposlenih - koji žele raditi.

A ne mislim da ovi Kinezi koji bježe trbuhom za kruhom dolaze ovdje s velikim novcem za investiranje u brodogradilišta ili proizvodnju ili cestogradnju...
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 15:42   #43
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Ali ne bih bila sretna da se dozvoljava strancima rad kod nas dok je toliko nezaposlenih - koji žele raditi.
kako ti kinezi koji dođu u hrvatsku imaju što raditi, a hrvati nemaju?
nezaposlen kinez = mrtav kinez, a hrvati čekaju da im strina ode u penziju u državnoj firmi, pa da oni dođu na to radno mjesto.
nije ni čudo da kina ima 10% rasta BDP-a, a hrvatska kuki
bloomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 15:48   #44
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Pa iskreno, mene je vani veselilo kad bih i u manjim i zabitim mjestima nalazila kineske restorane ili bar takeaway. Oni dođu, ne bune se previše, rade i valjda plaćaju poreze i što se mene tiče to je sasvim ok. Drugo da nam dođu neprilagođeni neradnici pa samo opterećuju porezne obveznike.

Također, ti Kinezi koji su sad ovdje bi možda radije umjesto blesavih dućana s jeftinom robom držali restorane, ali razumijem da je u Hrvatskoj jednostavno preskupo imati takav posao u malim sredinama, jer prvo što su troškovi nenormalno visoki (a to ćemo valjda jednom srediti!) a drugo što naši ljudi još uvijek nemaju naviku, osim u gradovima, jesti vani.

Bi li tebi iskreno smetali takvi imigranti?! Pa ja bih bila presretna da imamo genuine tajlandske, kineske, japanske, libanonske i ine restorane. Ali ne bih bila sretna da se dozvoljava strancima rad kod nas dok je toliko nezaposlenih - koji žele raditi.

A ne mislim da ovi Kinezi koji bježe trbuhom za kruhom dolaze ovdje s velikim novcem za investiranje u brodogradilišta ili proizvodnju ili cestogradnju...
Kinezi malo drugačije funkcioniraju. Oni podupiru svoje ljude u svim zemljama gdje se nalaze radi raznih ciljeva. Nama je to teško pojmiti jer smo mi takvi da bi radije vidjeli jedan drugoga mrtvoga, nego da nekome pomogneš i još taj netko te prešiša i bude uspješniji, to se ne smije dogoditi pod nikakvu cijenu. To ti je tipični hrvatski "malo nas je ali smo govna" mentalitet. Kinezi su puno složniji po tom pitanju i tu su već u prednosti.

Nikome ne smetaju futavi restorani i dućani, no kako sam primjetio, a dosta često prolazim kraj tih dućana s posla na posao, tu trgovine gotovo pa i nema. Prodaju neke pizdarije upitne kvalitete, niskog prometa i to uvijek ista roba, nikakvo osvježenje da vidiš nešto drugo. Trgovkinja gotovo da se i ne trudi oko kupaca. Da uzmeš cijelu košaru onih shit papuča i odneseš van, sumnjam da bi se itko i okrenuo. Oni su tu iz nekih drugih razloga, a dućani su samo paravan jer sa takvim poslovanjem u stranoj zemlji da ovisiš o tom sranju od robe koje nitko ne treba, a još manje kupuje, brzo bi propao.

Kinezi koji ovdje imaju dućane su iz usudio bih se reći, više klase u svojoj zemlji. U nebrojeno puta sam se uvjerio kako pričaju po nekoliko jezika, imaju tipične europske manire, dobro uhranjeni ali ne razgovaraju više nego što moraju i samo čekaju da te se riješe i nastave sa svojim poslom.

Djeca im završavaju talijanske gimnazije i idu u Italiju, a poslije njih dolaze drugi koji ne znaju ništa osim kineskog, mršavi i jadni tamo nose neke kutije one bezvrijedne robe. Ne druže se sa ostalim građanima i prilično su zatvoreno društvo. Bar ovdje kod mene.

Zadnje uređivanje Champion_1 : 12.05.2012. at 15:55.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 15:54   #45
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Ima li ikakva statistika o broju stranaca koji zive u RH? Jesu li ovi na koje referiras penzioneri ili mozda osobe koje su zaposlene ili bile zaposlene van RH? Jerbo ovo je topic o zaposlavanju pa me interesira koliko stranaca znas koji zive i zaposleni su u RH bilo iz anegdotalnih podataka ili iz oficijelnih statistika.
Statistiku su naše vlasti, po običaju, lijene staviti na net. Ovo sam iskopala sad, broj aktivnih stranaca u RH na dan 23.5.2008.

LINK

STRUČNA SPREMA

1190 Bez stručne spreme
7447 Niža
174 NKV
330 PKV
1483 KV
99 VKV
15396 SSS
707 VŠS
3084 VSS
42 magistratura
12 doktorat
2007 nepoznato

A referiram se na ljude koji po dolasu ovdje rade, znači ne na penzionere. Nabrzinski se mogu sjetiti 11 stranaca koje znam da su sad u RH i većina ih radi (neki još traže posao, tu su doselili jer im je partner naš ili su djeca roditelja emigranata ili su našli posao). Svi redom su iznad SSS ili iznad i da, konkurencija su i meni osobno ali više se bojim tatinih sinova u BMW-u nego ovakvih stranaca.

Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
A pa ne znam bas. Osim mamutske birokracije takodjer nemamo bas neki zdravstveni sistem a porezi su preveliki. Osim po prasecim pecenicama, prsutu, ribi i 'naj' moru na svijetu po cemu je to RH atraktivna i kome?
Pa u pravu si, imamo odlične uvjete za odbijanje svakoga tko očekuje komotno rješavanje problema i poštivanje ljudskih prava

Ali ima ljudi kojima je dovoljno odgajati djecu na nekom otoku i živjeti od kuhanja marmelada i slikarstva i takve neće spriječiti ni opaka birokracija da to naprave ako mogu. Moja bivša stanodavka je iz EU, živi u drugoj EU zemlji a investira silne novce u obnavljanje jednog napuštenog "sela" u Primorju za svoje četvero djece. Da to jednog dana iznajmljuju valjda i od toga žive. I meni je to ok, bolje nego da propada ali da ostaje u vlasništvu lokalaca.

Atraktivna je ljudima koji znaju da se živi od rada, a ne od zraka. I spremni su se potruditi oko toga čak i u ovakvom kaosu, a vjerujem da će takvi ljudi osvijestiti i zadrte lokalce da se ne živi od pljačkanja turista, nego od rada.

Ja za to više nemam vremena ni živaca i zato gledam prema uređenijem svijetu, ali ne znači da neću i sama pokušati utjecati na promjene na bolje ako mogu. To jako zamjeram našoj dijaspori, koja očekuje da ih doma stvari dočekaju sređene kako su po EU, ali ne bi sami malo digli glas i bunili se na pravom mjestu. Kad već mogu glasati za vlast, neka se potrude pomoći i iskustvom.

Uh, zabrijala sam. Sorry...

Btw, praseće pečenice? Daj, pa susjedi nas šibaju za glavu u tome!
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 16:01   #46
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Kinezi koji ovdje imaju dućane su iz usudio bih se reći, više klase u svojoj zemlji. U nebrojeno puta sam se uvjerio kako pričaju po nekoliko jezika, imaju tipične europske manire, dobro uhranjeni ali ne razgovaraju više nego što moraju i samo čekaju da te se riješe i nastave sa svojim poslom.

Djeca im završavaju talijanske gimnazije i idu u Italiju, a poslije njih dolaze drugi koji ne znaju ništa osim kineskog, mršavi i jadni tamo nose neke kutije one bezvrijedne robe. Ne druže se sa ostalim građanima i prilično su zatvoreno društvo. Bar ovdje kod mene.
Kamo sreće da većina mojih susjeda tako tiho živi i ne masira me svojim bijesnim motorima i cajkama u tri ujutro!

A glede tih dućana, sve dok naš zakon dozvoljava prodaju tako nekvalitetne robe i doslovno varanje kupaca (a nije zakon radi Kineza nego svih ostalih trgovaca!), biti će tih dućana i oni će se snalaziti. Čime god se bavili, dok plaćaju poreze i ne štete društvu, za mene su dobrodošli. I radije bi ih imala za susjede nego ove ranije spomenute neradnike koji čekaju da im netko umre pa da naslijede apartmane za rentanje.
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 16:31   #47
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Kamo sreće da većina mojih susjeda tako tiho živi i ne masira me svojim bijesnim motorima i cajkama u tri ujutro!

A glede tih dućana, sve dok naš zakon dozvoljava prodaju tako nekvalitetne robe i doslovno varanje kupaca (a nije zakon radi Kineza nego svih ostalih trgovaca!), biti će tih dućana i oni će se snalaziti. Čime god se bavili, dok plaćaju poreze i ne štete društvu, za mene su dobrodošli. I radije bi ih imala za susjede nego ove ranije spomenute neradnike koji čekaju da im netko umre pa da naslijede apartmane za rentanje.
A što recimo da se otkrije da se iza tog dućana krije manufaktura robovske radne snage, šverc drogom, ljudima, ljudskim organima, organizirana prostitucija(od djece do staraca) što bi onda mislila o svemu? U Italiji je prije jedno 7 godina pao jedan takav lanac u koji su bili umiješani Kinezi. Robovske podzemne manufakture i otplaćivanje dugova ilegalne emigracije na razne načine. Tu nisu bili sami Kinezi problem već i korumpirane lokalne vlasti koje su dobivale novac da drže usta zatvorena i odvraćaju pogled. Nitko se nije bunio dok nekakva skrivena amaterska snimka nije procurila na internet.

Ja se slažem da dokle god poštuju zakone i plaćaju poreze svatko je dobrodošao. No otvoriti dućan, ne imati nikakav promet, plaćati astronomske cifre na najam stanarine i najam poslovnog prostora bez ikakvog logičnog backgrounda kapitala. Jebi ga, smrdi.

Inače, +1 za domaće neradnike.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 17:16   #48
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Očito ti je promaklo uočiti koliko stranaca već živi u Istri i kupuje po otocima i obali. Vani su živjeli prosječno, ne bogato, ali mentalitet im je zapadnjački a ovdje nisu došli trbuhom za kruhom.
Primjećujem ih i ja sve više i više; za Istru me ne iznenađuje, ali ih evo i u Dalmaciji! U mom mjestu već 5 godina živi jedan par Engleza; srednjih godina, imaju 50-tak, ništa ne rade, ne razumijem od čega žive, ali su prezadovoljni. Uvijek se smiju.

Rusa ima sve više!!!
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 17:22   #49
Ili drzati skladiste u atomskom sklonistu uz pomoc lokalnog domaceg
"poslodavca"!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 17:30   #50
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Primjećujem ih i ja sve više i više; za Istru me ne iznenađuje, ali ih evo i u Dalmaciji! U mom mjestu već 5 godina živi jedan par Engleza; srednjih godina, imaju 50-tak, ništa ne rade, ne razumijem od čega žive, ali su prezadovoljni. Uvijek se smiju.

Rusa ima sve više!!!
Meni je ovo super! Sve dok ti ljudi prihvaćaju našu kulturu i način života isto kao što očekuju da mi prihvatimo njihov kad smo kod njih. A ne da plačemo kako nam fali derneka po birtijama, roštilja i Čokolina. Dobro, Čokolino još ajde razumijem

Zvučim si kao hippy, ono mir i ljubav. A zapravo toliko mrzim ljude jer su većma zli i pokvareni, da... (obrisala zbog mira u svijetu)
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 17:37   #51
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Ja se slažem da dokle god poštuju zakone i plaćaju poreze svatko je dobrodošao. No otvoriti dućan, ne imati nikakav promet, plaćati astronomske cifre na najam stanarine i najam poslovnog prostora bez ikakvog logičnog backgrounda kapitala. Jebi ga, smrdi.
Razumijem što govoriš i slažem se da treba i to uzeti u obzir. Ali ipak većina ljudi koja emigrira iz Hr ili ulazi kod nas nisu kriminalci i nemaju zle namjere. Slažeš se?

Mislim da se mi općenito previše bavimo stvarima na koje baš nikako ne možemo utjecati. Uvijek će biti kriminala i problema u svijetu, ali ako se usmjerimo na malo životnije probleme, možda nešto i napravimo.

I da ostanemo on topic, traženje posla u EU je nešto čime se bavi trenutno malo nas, ali uskoro će biti jednako traženju posla u Hr i sumnjam da smo svi koji to činimo kriminalci ili tražimo gdje ubosti kakvu socijalnu pomoć. Idemo za boljim životom, kao i većina emigranata.
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 18:11   #52
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Razumijem što govoriš i slažem se da treba i to uzeti u obzir. Ali ipak većina ljudi koja emigrira iz Hr ili ulazi kod nas nisu kriminalci i nemaju zle namjere. Slažeš se?

Mislim da se mi općenito previše bavimo stvarima na koje baš nikako ne možemo utjecati. Uvijek će biti kriminala i problema u svijetu, ali ako se usmjerimo na malo životnije probleme, možda nešto i napravimo.

I da ostanemo on topic, traženje posla u EU je nešto čime se bavi trenutno malo nas, ali uskoro će biti jednako traženju posla u Hr i sumnjam da smo svi koji to činimo kriminalci ili tražimo gdje ubosti kakvu socijalnu pomoć. Idemo za boljim životom, kao i većina emigranata.
Ljudi koji kod nas emigriraju osim onih iz ex-YU, ne znam tko su i što su. Na TV-u svi lijepo izgledaju i ljubazno se ponašaju, ali čime se formalno bave nitko ne zna. Ja se nadam da su im namjere časne, no stranac je stranac i mora proći vrijeme da ga okolina potpuno prihvati.

Niti nas u određenim zemljama ne prihvaćaju jer misle da smo kao i one određene skupine sa TV-a 90-ih koje pale, pljačkaju i kolju. Nije im za zamjeriti, propaganda je jako podcjenjen način ratovanja protiv nekoga.

Tražiti posao u inozemstvu za prosječnog Hrvata koji jako malo putuje zbog financijske nemoći jest izazov. Nije lako otići negdje u nepoznato. Mladi Europljani putuju od mladih dana i dobro su upoznati sa većinom zemalja u koje bi možda i došli živjeti i raditi, a Hrvati nemaju za pokaznu. Razlika je ogromna.
Smisao putovanja ne bi trebao biti trajni odlazak iz ove zemlje, već privremeni rad u nadi da ćeš se vratiti doma i pomoći svojim novim znanjem ovoj zemlji da postane uspješna i da buduće generacije ne moraju odlaziti kao i ti već da znanje stječu od domaće pameti, a van da idu kao i ostali Europljani.

No, pošto su nam na vlasti relikti prošlosti zapeli u Drugom svjetskom ratu, nažalost mnogi koji odu više se neće niti vraćati u Hrvatsku. Zato će se i dogoditi to da će se ova zemlja isprazniti od Hrvata, a napuniti nekim novim narodima. Kakvi će ti narodi biti, ostaje misterija, no sigurno je da će baštiniti svoje običaje, a ne hrvatske.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 20:20   #53
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
zašto bi svaki vikend išla doma?
od zg do plesa imaš 20 min, od arlande do grada 15 min arlanda expressom.
kartu možeš dobit za 1300 kn ak isplaniraš malo unaprijed, povratna jel.
nije blizu naravno, ali nije ni kraj svijeta
Ma kakvih 1300 kn. Ja sam svojedobno letjela od zadra do stockholma ryanairom za 2 i pol eura
Danas vise nema smijesno jeftinih letova, ali jos uvijek mozes upecati ryanairove letove za 200-injak kuna iz rijeke i zadra za stockholm...
Souvlaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 20:29   #54
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Statistiku su naše vlasti, po običaju, lijene staviti na net. Ovo sam iskopala sad, broj aktivnih stranaca u RH na dan 23.5.2008.
Trick question: koliko u tim brojevima ima BIH 'stranaca', a koliko iz Austrije, Njemacke ili Italije?
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 20:33   #55
Quote:
Souvlaki kaže: Pogledaj post
Ma kakvih 1300 kn. Ja sam svojedobno letjela od zadra do stockholma ryanairom za 2 i pol eura
Danas vise nema smijesno jeftinih letova, ali jos uvijek mozes upecati ryanairove letove za 200-injak kuna iz rijeke i zadra za stockholm...
Istina ali Ryanair leti tek od travnja pa do rujna ( ja sam išla zimi pa to nije bila opcija) ako se ne varam, ovo je redovna ali i skuplja verzija.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 20:52   #56
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Trick question: koliko u tim brojevima ima BIH 'stranaca', a koliko iz Austrije, Njemacke ili Italije?
Dobro pitanje



I uvijek zanimljiv kaos oko rješavanja statusa "stranaca"...
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 23:38   #57
Narode, tema je "Zaposljavanje Hrvata u EU" a ne Kineza, Bugara i Rumunja u HR.

Za vasu informaciju, HR nije nimalo zanimljiva Bugarima i Rumunjima kad su im Njemacka i ostale EU drzave dostupne.

A i sta bi oni ovdje, pa mi ne mozemo zivjeti i idemo van, kako bi oni mogli.

Ja se nadam da Njemacka i Austrija nece uvesti nikakve restrikcije, nema nas 40 miliona vec samo 4 i mi nismo nikakva prijetnja njihovom trzistu rada.

Ako Njemacka i Austrija ne uvedu prijelazno razdoblje, onda vjerojatno nece niti druge EU zemlje koje se jos dvoume oko toga.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 23:59   #58
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Narode, tema je "Zaposljavanje Hrvata u EU" a ne Kineza, Bugara i Rumunja u HR.

Za vasu informaciju, HR nije nimalo zanimljiva Bugarima i Rumunjima kad su im Njemacka i ostale EU drzave dostupne.
Je, zanimljiva je Rumunjima kriminalcima.
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 00:29   #59
Samo da se ne uruši EU tj da se izađe iz krize biti će posla.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 04:54   #60
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Kinezi malo drugačije funkcioniraju. Oni podupiru svoje ljude u svim zemljama gdje se nalaze radi raznih ciljeva. Nama je to teško pojmiti jer smo mi takvi da bi radije vidjeli jedan drugoga mrtvoga, nego da nekome pomogneš i još taj netko te prešiša i bude uspješniji, to se ne smije dogoditi pod nikakvu cijenu. To ti je tipični hrvatski "malo nas je ali smo govna" mentalitet. Kinezi su puno složniji po tom pitanju i tu su već u prednosti.
mislim da je to još jedna u nizu prića o kinezima..no u stvarnosti.. 0 bodova..podupiru svoju bližu rodbinu isto kao i barba Luka i mnogi slićni njemu...pa iako je službeno narječje mandarinski, postoji 13 srodnih jezika i u real lifeu se teško sporazumjevaju ako dolaze iz razlićitih provincija ..imam "kolegicu" iz razreda koja dolazi iz Šangaja i veli za drugog koji je iz kaj ja znam..ja sam skužio samo wu,vu..?? da je lago rećeno priprost...
Quote:
Nikome ne smetaju futavi restorani i dućani, no kako sam primjetio, a dosta često prolazim kraj tih dućana s posla na posao, tu trgovine gotovo pa i nema. Prodaju neke pizdarije upitne kvalitete, niskog prometa i to uvijek ista roba, nikakvo osvježenje da vidiš nešto drugo. Trgovkinja gotovo da se i ne trudi oko kupaca. Da uzmeš cijelu košaru onih shit papuča i odneseš van, sumnjam da bi se itko i okrenuo. Oni su tu iz nekih drugih razloga, a dućani su samo paravan jer sa takvim poslovanjem u stranoj zemlji da ovisiš o tom sranju od robe koje nitko ne treba, a još manje kupuje, brzo bi propao.
vidiš npr u Mtl-u je situacija skroz drugaćija..kinezi drže dućane s vrhunskim izborom povrća,sviježe ribe..dobro zaluta i koje podravkino sranje od ajvara al generalno tip-top ! restorane neću ni spominjati jer odmah ogladnim

Quote:
Kinezi koji ovdje imaju dućane su iz usudio bih se reći, više klase u svojoj zemlji. U nebrojeno puta sam se uvjerio kako pričaju po nekoliko jezika, imaju tipične europske manire, dobro uhranjeni ali ne razgovaraju više nego što moraju i samo čekaju da te se riješe i nastave sa svojim poslom.

Djeca im završavaju talijanske gimnazije i idu u Italiju, a poslije njih dolaze drugi koji ne znaju ništa osim kineskog, mršavi i jadni tamo nose neke kutije one bezvrijedne robe. Ne druže se sa ostalim građanima i prilično su zatvoreno društvo. Bar ovdje kod mene.
...i tu je slićno no nađe se dosta sramotnih izroda,izdajica svog roda koji se usuđuju uklopiti u društvo,imati prijatelje bijelce pa čak i jednom platit kavu..uglavnom svakakve gamadi se nađe u ovim vukojebinama i hvala djevici što će spasiti Ljepu našu od ljudskog smeća koje živi na zemlji...i sačuvati Übermensch Croatenland od invazije !
__________________
...maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog zica ja putujem bez GPS-a ,GPS-a sa nebesa....
Warlock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.