Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2010., 21:25   #6181
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ja nemam pojma što je pisac htio reći. Nikad čula. Između vrata / ladica / štoveć mora biti bar mali razmak radi otvaranja
ja isto nikad čuo, čak niti zamisliti ne mogu što bi to moglo biti, ali reko idem pitati, SF, zvjezdane staze i to - ko zna - možda nsiam u toku.
jeeeRajt is offline  
Old 25.01.2010., 22:21   #6182
http://img706.imageshack.us/img706/838/kuh.jpg

kako vam se čini ovo
nisam imao element odgovarajući ali ispod pečnice je perilica samostojeća bijele boje kao i pečnica a između njih jedna ladica
bile bi dvije boje krem i bundeva

Zadnje uređivanje fonemf : 25.01.2010. at 22:24. Reason: prevelika fotka
1234roka is offline  
Old 25.01.2010., 22:29   #6183
http://yfrog.com/jnkuh2j
još jedan pokušaj
1234roka is offline  
Old 26.01.2010., 01:42   #6184
ima li ko volje da malo objansi kako se radi u Google SketchUp-u

:S
jbingul5 is offline  
Old 26.01.2010., 03:04   #6185
Quote:
jbingul5 kaže: Pogledaj post
ima li ko volje da malo objansi kako se radi u Google SketchUp-u

:S

I ja bi volila znati
murtila is offline  
Old 26.01.2010., 03:32   #6186
Quote:
dijuardiaiciei kaže: Pogledaj post
Da li bi mi netko mogao dati okvirnu cijenu koliko bi kostala izrada ovakve kuhinje? Naravno, bez kucanskih aparata. Fronte bi bile od obicne iverice u boji i okovi neke normalne, srednje kvalitete. Hvala unaprijed!


http://img710.imageshack.us/img710/3007/kuhinjai.jpg
Komplet materijal, bez ručki oko 4.200kn
http://img22.imageshack.us/img22/8484/forumkuhinja.jpg
http://img51.imageshack.us/img51/9800/foeumkuhinja2.jpg
robert22 is offline  
Old 26.01.2010., 08:39   #6187
Robert22, hvala na trudu i procjeni.
dijuardiaiciei is offline  
Old 26.01.2010., 08:55   #6188
Quote:
jbingul5 kaže: Pogledaj post
ima li ko volje da malo objansi kako se radi u Google SketchUp-u

:S
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
I ja bi volila znati
Na internetu se nalaze video lekcije koje su izvrsne za pocetnike. Iako se u pocetku cini komplicirano jako brzo se nauci. Volim taj program jer mogu nacrtati sve, ne samo kuhinju, nego i spavacu sobu ili nadstresnicu ili stol po mojoj zelji, bas sve. Program ima jako puno mogucnosti i isplati se potruditi nauciti ga.
dijuardiaiciei is offline  
Old 26.01.2010., 09:31   #6189
Quote:
Feuerfuchs kaže: Pogledaj post
Znam, znam tema je vec bila ali ne vidjeh previse kvalitetnih informacija.
Ukratko molio bih preporuke ako poznajete nekoga odnosno neku firmu na Zg podrucju koja jako kvalitetno radi kuhinje.
Bas mi se ne daje LPanelu ili Scavoliniju 100 000 kuna, ali isto tako ne bih dao 40 000 nekomu tko nece kvalitetno odraditi posao.

Da cujem preporuke.

to je preskupo, čekaj ikeu
Blue moon100 is offline  
Old 26.01.2010., 11:45   #6190
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ma o čemu ti pričaš? Razlici u cijeni između 2 vrste pneumatskih podizača? Razlici u cijeni između 2 vrste ladica?
Sami stoperi za obične ladice i za vrata koštaju 10 kn, kao što se vidi gore na slikama koje sam kopirala iz Elgrad kataloga.
Aoife,

gle, ja ne znam sta si se tako nabrijla,i sta si tako neugodna? Ja sam rekla cijenu stopera koju su meni rekli kad sam prije 10dana bila u salonu koji radi kuhinje po mjeri da su mi elementi za toliko skuplji ako stavim stopere. Ako su kod vas jeftiniji odlicno!
xoxo is offline  
Old 26.01.2010., 11:55   #6191
Quote:
jeeeRajt kaže: Pogledaj post
moze mi netko poajnsiti ovo boldano?
nesto tipo kao lajsne ali nisu lajsne. Nisam zapamtila tocno kako mi je tip rekao. samo mi je objasnio da izmedju elemenata moze biti "to" u bijeloj ili tamnoj boji, pa kad je u bijeloj i elementi su bijeli iz daleka se uopce ne vidi prijelaz s jednog elementa na drugi kad elemenat nema ruckica...uglavnom meni jako lijepo
xoxo is offline  
Old 26.01.2010., 12:00   #6192
Quote:
dijuardiaiciei kaže: Pogledaj post
Na internetu se nalaze video lekcije koje su izvrsne za pocetnike. Iako se u pocetku cini komplicirano jako brzo se nauci. Volim taj program jer mogu nacrtati sve, ne samo kuhinju, nego i spavacu sobu ili nadstresnicu ili stol po mojoj zelji, bas sve. Program ima jako puno mogucnosti i isplati se potruditi nauciti ga.


može neki link?!?!
jbingul5 is offline  
Old 26.01.2010., 12:04   #6193
Quote:
xoxo kaže: Pogledaj post
Aoife,

gle, ja ne znam sta si se tako nabrijla,i sta si tako neugodna? Ja sam rekla cijenu stopera koju su meni rekli kad sam prije 10dana bila u salonu koji radi kuhinje po mjeri da su mi elementi za toliko skuplji ako stavim stopere. Ako su kod vas jeftiniji odlicno!

khm khm ...
pa ovaj.... prije nego sto nesto kazes kao cinjenicno stanje budi barem sigurna u ono kaj govoris
I Aoife i ja smo objasnile da postoje ladice i sistemi sa stoperima i stoperi sami za sebe i da ti samostalni kostaju 10 kn po komadu.
Jedno su sistemi a drugo ti stoperi i ako si isla informirati vec nekoga onda si barem mogla tocno reci o cemu se radi kao sto je Aoife tocno navela stopere jer ovako se da zakljuciti da govorimo o istoj stvari.

Dakle ako su tebi u salonu di si dobila tu informaciju dali tu cijenu za te obicne stopere koje kostaju 10 kn/kom onda itekako zarađuju na tebi
A inace ti stoperi kostaju u elgradu toliko a i meni je cijena u salonu koji je radio kuhinju isto bila po stoperu 10kn.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Old 26.01.2010., 12:15   #6194
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
khm khm ...
pa ovaj.... prije nego sto nesto kazes kao cinjenicno stanje budi barem sigurna u ono kaj govoris
I Aoife i ja smo objasnile da postoje ladice i sistemi sa stoperima i stoperi sami za sebe i da ti samostalni kostaju 10 kn po komadu.
Jedno su sistemi a drugo ti stoperi i ako si isla informirati vec nekoga onda si barem mogla tocno reci o cemu se radi kao sto je Aoife tocno navela stopere jer ovako se da zakljuciti da govorimo o istoj stvari.

Dakle ako su tebi u salonu di si dobila tu informaciju dali tu cijenu za te obicne stopere koje kostaju 10 kn/kom onda itekako zarađuju na tebi
A inace ti stoperi kostaju u elgradu toliko a i meni je cijena u salonu koji je radio kuhinju isto bila po stoperu 10kn.


Pa oprostite i ako sam pogrijesila, moja namjera je bila najbolja..Ne razumijem cemu napad..Mislim, nova sam ovdje, cisto sam se htjela ukljuciti u razgovor..
Meni su rekli da mi je stoper po ladici od 180-220kn, da li su me htjeli prevariti ili ne, ne znam ali takve su cijene. Ja sam iz Pule,mozda su to cijene kod nas. znam nekoliko ljudi koji su nedavno radili kuhinje, i jedna cura nije stavila stopere jer joj je cijena s njima bila 3000kn veca(ima veliku kuhinju)
sve u svemu, oprostite na greski, necu se vise mijesati
xoxo is offline  
Old 26.01.2010., 12:24   #6195
ma ne ne
samo ti sudjeluj i dobro dosla

Samo postoje velike razlike u sistemima za ladice sa stoperima i ovim obicnima. Nije ista stvar ni po kvaliteti a bome ni cijeni pa kad se ne naglasi na sto se misli ispada da svi govorimo o istome - jednoj vrsti stopera.
S obzirom da sam i ja vecinu tih razlika i podataka naucila u procesu izrade kuhinje poznato mi je da vecini nisu jasne te stvari i kad velimo stoperi ne misle na to kakvi su to stoperi nego se oslanjaju na info koje su dobili u salonu. A u salonu cesto ne vele jako puno toga sto bi trebali

Zato sam reagirala jer tvoj upis bi nekoga mogao navesti na krivo misljenje. A vjerujem da u tvom slucaju govorimo o ladicama sa sistemom koji imaju stopere i tu su uglavnom te cijene i te razlike.

Al ono sto Aoife i ja govorimo su opet ponavljam ti samostalni stoperi i super su rjesenje za nkoga tko nije spreman dati lovu za sisteme i ladice, mogu se montirati na vrata i jeftino su rjesenje.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Old 26.01.2010., 12:34   #6196
xoxo
meni stolar je isto samo spominjao neke skupe, uglavnom razlika u cijeni po ladici je bila oko 150kn s obzirom da zelim doli samo ladice to mi je preskupo, pa sam mislila sam na jednu sa tim sistemom. ali ako ima nesto jeftino i da valja, super.....

slyaha, znaci ti samostalni stoperi se ugraduju u vrata ??? ja sam mislila u korpus ?!
meni stolar te samostalne nije spomenuo, samo taj puno skupli sistem koji ima stopere, e sad mene bi zanimalo ovo drugo, jer je cijena prihvatljiva, gdje so to tocno ugradi ???
i kazes da ih ima elgrad ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 26.01.2010., 12:37   #6197
Quote:
xoxo kaže: Pogledaj post
Aoife,

gle, ja ne znam sta si se tako nabrijla,i sta si tako neugodna? Ja sam rekla cijenu stopera koju su meni rekli kad sam prije 10dana bila u salonu koji radi kuhinje po mjeri da su mi elementi za toliko skuplji ako stavim stopere. Ako su kod vas jeftiniji odlicno!
Ok evo ispričavam se što sam bila neugodna.
Radi se o tome da se živciram kad vidim informaciju bez informacije. To što si rekla je otprilike kao da ja kažem "vozilo sa ABSom košta 100000 kn više od vozila bez ABSa", i pritom ne navedem koje vozilo je traktor a koje Mars rover, a kamoli marku i klasu tog vozila. Nije svejedno.
Evo sad vidim da se radi o ladicama (iz prošlih izjava nije bilo jasno da li se radi o elementu sa ladicama, vratima, ili podizačima - nije svejedno). Dakle kao što sly kaže, postoje velike razlike u kvaliteti ladica, koje se ne odnose samo na stopere. U toj tvojoj firmi očito koriste neke 2 vrste ladica, jedne su jeftinije a druge skuplje, i ove skuplje između ostalog uključuju stopere.
Budući da je takva jedna izjava došla taman nakon što sam se potrudila i u detalje objasnila razlike među stoperima - malo jesam podivljala. Još jednom se ispričavam.
Aoife is offline  
Old 26.01.2010., 12:39   #6198
jao oprostite krivo sam se izrazila

ti stoperi idu u korpus ali idu i na elemente koji imaju ladice i na elemente sa vratima. Tako da ti nista ne treba lupati.
Ti stvarno imas dosta ladica i vrata koliko sam vidjela i stvarno bi bilo steta da ne stavis na sve barem to jer je to stvarno mala stavka.
Pitaj stolara za to. Pokazi mu onu sliku tih stopera kaj je Aoife metnula. Mozda je covjek jednostavno to smetnuo s uma jer vecina ljudi ide na sisteme sa stoperima.

edit: Aoife je puno bolja u onjasnjavanju pa se osloni na njene upise. Ja se uglavnom sva spetljam
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Old 26.01.2010., 12:40   #6199
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
xoxo
meni stolar je isto samo spominjao neke skupe, uglavnom razlika u cijeni po ladici je bila oko 150kn s obzirom da zelim doli samo ladice to mi je preskupo, pa sam mislila sam na jednu sa tim sistemom. ali ako ima nesto jeftino i da valja, super.....

slyaha, znaci ti samostalni stoperi se ugraduju u vrata ??? ja sam mislila u korpus ?!
meni stolar te samostalne nije spomenuo, samo taj puno skupli sistem koji ima stopere, e sad mene bi zanimalo ovo drugo, jer je cijena prihvatljiva, gdje so to tocno ugradi ???
i kazes da ih ima elgrad ???
...i očito je bilo uzalud.
...dakle...
2 stranice unatrag sam stavila sliku tih stopera iz Elgrad kataloga. Postoji varijanta za vrata i varijanta za u korpus (za vrata ili ladice).
Aoife is offline  
Old 26.01.2010., 13:34   #6200
Quote:
jbingul5 kaže: Pogledaj post
može neki link?!?!
Evo linka http://sketchup.google.com/training/

Zadnje uređivanje dijuardiaiciei : 26.01.2010. at 13:58.
dijuardiaiciei is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.