Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 13:35   #6201
xoxo..odi do http://www.conty.hr/main.html ili http://www.elgrad.hr/kontakt.html#9..vidjet ćeš te stopere i sve te detalje u živo..a i ful su ljubazni prodavači i kod jednih i drugih..i oni će ti lijepo sve pojasniti..
Aoife je malo ..ovaj ..hm podivljalo reagirala( )..jer svako toliko upadne netko novi s istim pitanjima..koji su pretumbani tu na ovih 156 str.već 1000 puta..i kao pitaju za savjet i to a već imaju spreman odgovor..i oni su naravno u pravu..
ako sam ikad upoznala nekog ko se kuži u te stvari a nije mu to zanimanje..to je ona..zato..slobodno ti nastavi pitati..ona će odgovarati..dobra je ona....:ulozuje se Aoifi za ormarić u kupatilu:..

i da..bajdvej..još nisam čula za neku ozbiljnu stolarsku firmu iz Pule..koji god frendovi nešto radili,uvijek su ih nešto sj*****..Sretno ti bilo..:iskrena:
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Old 26.01.2010., 16:00   #6202
Quote:
xoxo kaže: Pogledaj post
Pa oprostite i ako sam pogrijesila, moja namjera je bila najbolja..Ne razumijem cemu napad..Mislim, nova sam ovdje, cisto sam se htjela ukljuciti u razgovor..
Meni su rekli da mi je stoper po ladici od 180-220kn, da li su me htjeli prevariti ili ne, ne znam ali takve su cijene. Ja sam iz Pule,mozda su to cijene kod nas. znam nekoliko ljudi koji su nedavno radili kuhinje, i jedna cura nije stavila stopere jer joj je cijena s njima bila 3000kn veca(ima veliku kuhinju)
sve u svemu, oprostite na greski, necu se vise mijesati
Tebi je data cijena okova za ladice sa metalnim stranicama i vodilicama potpunog otvaranja , koja ujedno ima i stoper ugrađen u vodilicu npr. tu
Old fart is offline  
Old 26.01.2010., 18:58   #6203
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
Samo ti budi dosadna , nema problema,
ja bi volila da sam otkrila ovaj forum davno prije nego sam krenula u renoviranje stana ali jbg, nisam

A i kuhinju u Alnu sam nacrtala naknadno,kada sam i otkrila ovaj forum
ustvari koji dan prije narudžbe, (naručila sam zadnji dan prije poskupljenja )
da sam imala prije, puno bi mi bilo lakše po dučanima uzimat ponude, ovako sam se ispiz...
volila bi da sam imala još vremena da se posavjetujem....dobila bi možda koju drugu ideju,
ali na kraju bi ipak odlučilo ono što se meni sviđa, naravno

zato ne brini, pitaj, crtaj i odluči što ti se najviše sviđa

http://i47.tinypic.com/2up32mp.jpg

Ovo ti je jedan od mojih nacrta, boje zidova zanemari, malo sam se igrala
kao što vidiš povišena pečnica je tu i rečeno mi je da završim sa stupom, ili je spustim, iako mislim da je i tada već bila naručena
spuštanje nije dolazilo u obzir jer gubim donje ladice a radne plohe mi je dovoljno (o tome sam i sama prije mozgala )
a stup mi je nekako puno zatvarao kuhinju, iako bi se lijepo uklopio na onaj desni ormar, (i o ovome sam isto mozgala )

sad uživo kad je gledam, malo mi ipak bode oči ta praznina,
trenutno mi tu stoji mikrovalna jer ne znam gdje ću s njom, ali mi je to ružno jer nije ugradbena

tako da nzm ni sama dali da napravim dodatni element, na pečnici u kojega ću staviti mikrovelu (ali da stoji zatvorena )
ili ću staviti još jedan element kao ovi na lijevoj strani, gornji i da bude u njihovoj ravnini, (ali onda nzm gdje ću sa mikrovelom )

Vidiš koliko dilema i sada kad mi je kuhinja tu, doduše imam još detalja za završit, nije još potpuna



ova tvoja kuhinjica mi izgleda jako zgodno i veeeelika je
a jesi stavila slikice kuhinje ovde, voljela bih je vidit

ma ja isto nisam bas rjesila problem mikrovalne, imamo je i trenutno mi stoji na radnoj ploci, i naravno ide mi na zivce, i nikako je ne bih voljela tako drzat u novoj kuhinji, pomisljala sam na kupnju ugradbene, ali to sam opet odbacila, jer je jos dobra ova stara, ali kad citam ovo sto ti pises,.........izgleda se isplati malo razmislit unaprijed o tome............i mozda unatoc malo vecem trosku odma kupiti ugradbenu, umjesto se mucit s njom i gurat je s jednog mjesta na drugo u novoj ljepoj kuhinji ??!!


nisam skuzila gdje bi ti stavila taj gornji element u kojem bi drzala mikrovalnu,.....iznad pecnice ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 26.01.2010., 19:02   #6204
Ej ljudi evo mene opet i potrebna mi je hitno pomoc jer sama ne znam kako dalje

Ako se jos sjecate ja sam ona koja nije znala dali da stavi sank ili ne, zbog mogucnosti da ne izgleda pretrapno.
Evo stari post sa prvim planom kuhinje

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5972

e sad zaboravimo sank, ajmo zamislit da ce kuhinja ici na L ..

evo opet sam ja nesto ko fol pokusavala

http://i50.tinypic.com/2m35kk8.jpg

Sta vi mislite? Dali nesto mijenjati i ako da kako?Meni kao da "ono nesto" nedostaje,a sama ne znam sta drugacije napravit

Zid je oko 5m dugacak.
_Alena_ is offline  
Old 26.01.2010., 19:07   #6205
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Ej ljudi evo mene opet i potrebna mi je hitno pomoc jer sama ne znam kako dalje

Ako se jos sjecate ja sam ona koja nije znala dali da stavi sank ili ne, zbog mogucnosti da ne izgleda pretrapno.
Evo stari post sa prvim planom kuhinje

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5972

e sad zaboravimo sank, ajmo zamislit da ce kuhinja ici na L ..

evo opet sam ja nesto ko fol pokusavala

http://i50.tinypic.com/2m35kk8.jpg

Sta vi mislite? Dali nesto mijenjati i ako da kako?Meni kao da "ono nesto" nedostaje,a sama ne znam sta drugacije napravit

Zid je oko 5m sirok.

meni se na prvi pogled bolje svida prvi nacrt sa otokom, ali sve zavisi kakav je ostatak sobe/kuhinje i sto se jos u njoj nalazi.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 26.01.2010., 19:16   #6206
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
meni se na prvi pogled bolje svida prvi nacrt sa otokom, ali sve zavisi kakav je ostatak sobe/kuhinje i sto se jos u njoj nalazi.
i meni je lipsi prvi nacrt ali kod mene je sve u jednoj prostoriji..kuhinja,blagovaona i dnevna, pa se bojim da ne bude prenatrpano ako stavim otok.

zbog toga sada moram razmisljat o drugim mogucnostima, a sama nemam plana
_Alena_ is offline  
Old 26.01.2010., 19:32   #6207
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Ej ljudi evo mene opet i potrebna mi je hitno pomoc jer sama ne znam kako dalje

Ako se jos sjecate ja sam ona koja nije znala dali da stavi sank ili ne, zbog mogucnosti da ne izgleda pretrapno.
Evo stari post sa prvim planom kuhinje

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5972

e sad zaboravimo sank, ajmo zamislit da ce kuhinja ici na L ..

evo opet sam ja nesto ko fol pokusavala

http://i50.tinypic.com/2m35kk8.jpg

Sta vi mislite? Dali nesto mijenjati i ako da kako?Meni kao da "ono nesto" nedostaje,a sama ne znam sta drugacije napravit

Zid je oko 5m dugacak.
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
i meni je lipsi prvi nacrt ali kod mene je sve u jednoj prostoriji..kuhinja,blagovaona i dnevna, pa se bojim da ne bude prenatrpano ako stavim otok.

zbog toga sada moram razmisljat o drugim mogucnostima, a sama nemam plana

pa kolika ti je cijela soba i sto sve imas u dnevnome ? mislim ako imas hrpu nekog glomaznog namjestaja, onda vjerojatno hoce biti prenatrpano, a ako nemas, onda mozda i nece

nije mi ni drugi nacrt los, ali ja bas u slucaju da je kuhinja spojena sa dnevnom, volim nesto sto ih razdvaja, pa makar to bio samo otok, em sto mi se zna cesto dogodit da nestignem pospremit sude i sredit kuhinju poslje kuhanja i jela, em sto nevolim gledat tv "u kuhinji".
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 26.01.2010., 19:48   #6208
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post

pa kolika ti je cijela soba i sto sve imas u dnevnome ? mislim ako imas hrpu nekog glomaznog namjestaja, onda vjerojatno hoce biti prenatrpano, a ako nemas, onda mozda i nece

nije mi ni drugi nacrt los, ali ja bas u slucaju da je kuhinja spojena sa dnevnom, volim nesto sto ih razdvaja, pa makar to bio samo otok, em sto mi se zna cesto dogodit da nestignem pospremit sude i sredit kuhinju poslje kuhanja i jela, em sto nevolim gledat tv "u kuhinji".
Evo vec sam ranije stavila tlocrt http://i45.tinypic.com/2ec3blc.jpg

soba je oko 40kvadrata, otprilike na sredini sobe dodju velika balkonska vrata, a metar i pol dalje (vidi se na planu kuhinje) prozor. a unutra treba doci kuhinja, blagovaona (stol+6 stolica) kut za sjedenje i neki mali stalak za tv ono nista glomazno (na onom mjestu gdje je planirano na tlocrtu). nisam planirala previse namjestaja utrpat jedino taj veliki kut na drugom kraju sobe

i meni je prvo bio plan stavit taj sank bas zbog toga da odvojim malo kuhinju od ostalog prostora jer mi je lijepse tako ali svi me pomalo plase da ce biti prenatrpano.
pa sad me zanima ako stavim kuhinju na L kako na najbolji nacin to da namjestim. da nesto mijenjam ili ne?
_Alena_ is offline  
Old 26.01.2010., 21:19   #6209
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Evo vec sam ranije stavila tlocrt http://i45.tinypic.com/2ec3blc.jpg
Meni bi taj prostor najbolje izgledao sa jednostavnom kuhinjom samo na tom dugačkom zidu, kako je i na tlocrtu, bez visokih elemenata, sa ujednačenim gornjim elementima po cijeloj duljini, i sa nekom efektnom rasvjetom ispod gornjih elemenata. Nema potrebe za "odvajanjem" kuhinje.


Ovako nekako
Aoife is offline  
Old 27.01.2010., 08:57   #6210
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Evo vec sam ranije stavila tlocrt http://i45.tinypic.com/2ec3blc.jpg

soba je oko 40kvadrata, otprilike na sredini sobe dodju velika balkonska vrata, a metar i pol dalje (vidi se na planu kuhinje) prozor. a unutra treba doci kuhinja, blagovaona (stol+6 stolica) kut za sjedenje i neki mali stalak za tv ono nista glomazno (na onom mjestu gdje je planirano na tlocrtu). nisam planirala previse namjestaja utrpat jedino taj veliki kut na drugom kraju sobe

i meni je prvo bio plan stavit taj sank bas zbog toga da odvojim malo kuhinju od ostalog prostora jer mi je lijepse tako ali svi me pomalo plase da ce biti prenatrpano.
pa sad me zanima ako stavim kuhinju na L kako na najbolji nacin to da namjestim. da nesto mijenjam ili ne?
ja bih promjenila redosljed, ako je moguce, zamjenila bi sudoper i plocu za kuhanje, meni je ovako neprakticno skroz, izvadis iz frizidera, ides oprat i vracas se opet ploci

inace mi se svida sve ostalo.

Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Meni bi taj prostor najbolje izgledao sa jednostavnom kuhinjom samo na tom dugačkom zidu, kako je i na tlocrtu, bez visokih elemenata, sa ujednačenim gornjim elementima po cijeloj duljini, i sa nekom efektnom rasvjetom ispod gornjih elemenata. Nema potrebe za "odvajanjem" kuhinje.


Ovako nekako

ma nema potrebe, ali je stvar ukusa
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 27.01.2010., 09:27   #6211
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Evo vec sam ranije stavila tlocrt http://i45.tinypic.com/2ec3blc.jpg

soba je oko 40kvadrata, otprilike na sredini sobe dodju velika balkonska vrata, a metar i pol dalje (vidi se na planu kuhinje) prozor. a unutra treba doci kuhinja, blagovaona (stol+6 stolica) kut za sjedenje i neki mali stalak za tv ono nista glomazno (na onom mjestu gdje je planirano na tlocrtu). nisam planirala previse namjestaja utrpat jedino taj veliki kut na drugom kraju sobe

i meni je prvo bio plan stavit taj sank bas zbog toga da odvojim malo kuhinju od ostalog prostora jer mi je lijepse tako ali svi me pomalo plase da ce biti prenatrpano.
pa sad me zanima ako stavim kuhinju na L kako na najbolji nacin to da namjestim. da nesto mijenjam ili ne?
ja bi na tvom mjestu išao sa šankom - slična je situacija bila kod mene samo je nekih 15ak kvadrata veći prostor. šank smo stavili baš zato da se vizualno zatvori taj prostor gdje se kuha, a pošto je poignuti i dok se ostave tanjuri/nered u kuhinji, to se ne vidi
i ovako kako si ti nacrtala - skoro uopće nemaš radne površine, a kuhinja nije tako mala...
atILa is offline  
Old 27.01.2010., 10:56   #6212
Question

Quote:
jbingul5 kaže: Pogledaj post
http://i47.tinypic.com/2up4ynr.jpg

ovo je slika prostora moje buduće kuhinje u dnevnog boravka!! kuhinja bi trebala doći na zid di je mali prozor, kojega bi ja zatvorio!! :S

ja bih vas zamolio ako ima ko volje i vremena da napravi neki nacrt za moju kuhinju jer se ja baš ne koristim najbolje tim programima!!

izmđu huhinje i dnevnog boravka bi želio neki šank i dvije stolice..

)))))

ako ima ko volje neka se malo potrudi!!

unaprijed hvala!!

ja nemam još nikakve zamisli osim šanka zato slobodno radite po svojoj volji!!

i da, nije obavezno da se zatvori mali prozor..


HVALA!!!

niko nema volje?!?!?
jbingul5 is offline  
Old 27.01.2010., 13:18   #6213
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post

ma nema potrebe, ali je stvar ukusa
Nije samo stvar ukusa u ovom slučaju, jer ako se stavi taj prednji dio, onda nema mjesta za veći stol. Tako da može
- ili odustati skroz od prednjeg dijela i staviti veći stol
- ili taj prednji dio dizajnirati da je u sklopu njega stol, npr. ovako, što je zgodno ali ima neke mane
- ili staviti i prednji dio i stol, pa će prostor djelovati natrpano


U slučaju da se ide na taj prednji dio kuhinje, mislim da bi on trebao biti samostalan "otok" a ne neka varijanta L ili U kuhinje, budući da u kutu smeta prozor ili radijator pa se taj kut ne može nikako elegantno riješiti. Ali i u tom slučaju, po mom ukusu bi bilo ljepše i efektnije da otraga nema visokih elemenata, nego samo bijeli gornji ormarići, svi odreda širine 60 cm.
Aoife is offline  
Old 27.01.2010., 14:11   #6214
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Nije samo stvar ukusa u ovom slučaju, jer ako se stavi taj prednji dio, onda nema mjesta za veći stol. Tako da može
- ili odustati skroz od prednjeg dijela i staviti veći stol
- ili taj prednji dio dizajnirati da je u sklopu njega stol, npr. ovako, što je zgodno ali ima neke mane
- ili staviti i prednji dio i stol, pa će prostor djelovati natrpano
Lijepo receno i lijepa fotografija.

Ja bih jos dodao da bi bilo lijepo da kuhinjski elementi budu iste boje kao i ostali namjestaj u prostoriji i da tako prave cjelinu. Naravno skladni kontrasti stolica, (bijela i svijetlo drvo) su takodje super.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 27.01.2010., 18:33   #6215
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Nije samo stvar ukusa u ovom slučaju, jer ako se stavi taj prednji dio, onda nema mjesta za veći stol. Tako da može
- ili odustati skroz od prednjeg dijela i staviti veći stol
- ili taj prednji dio dizajnirati da je u sklopu njega stol, npr. ovako, što je zgodno ali ima neke mane
- ili staviti i prednji dio i stol, pa će prostor djelovati natrpano

I ja se slažem da je lijepa ta slika, ali mislim da u njenom prostoru to nikako ne paše
a i šteta je na toliki prostor ne imati veliki stol, ali opet sve ovisi koliko ih je doma i koliko se koristi stol i općenito kuhinja, mislim da je to i rekla ali
sam ja zaboravila

@alena
http://i50.tinypic.com/2m35kk8.jpg
Ova slika na L mi se ne sviđa, bilo bi ljepše da je samo napa na tome lijevome zidu bez ovih polu visokih elemenata
jer šteta da se napa ne vidi a dobiješ barem još malo plohe
a uostalom na slici ti je ploča u kutu, i nije niti malo
funkcionalno, nema mjesta ni sa jedne a ni sa druge strane
murtila is offline  
Old 27.01.2010., 19:38   #6216
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Meni bi taj prostor najbolje izgledao sa jednostavnom kuhinjom samo na tom dugačkom zidu, kako je i na tlocrtu, bez visokih elemenata, sa ujednačenim gornjim elementima po cijeloj duljini, i sa nekom efektnom rasvjetom ispod gornjih elemenata. Nema potrebe za "odvajanjem" kuhinje.


Ovako nekako
Lijepa je kuhinja ali za mene nekako jednostavna. Gdje cu frizider i zamrzivac stavit ako su svagdje nizi elementi?
Visoke elemente sam stavila jer mi se jako svidjaju, problem mi pravi lijeva strana i onaj L. ne znam kako tu stranu najbolje napravit.
_Alena_ is offline  
Old 27.01.2010., 19:40   #6217
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
ja bih promjenila redosljed, ako je moguce, zamjenila bi sudoper i plocu za kuhanje, meni je ovako neprakticno skroz, izvadis iz frizidera, ides oprat i vracas se opet ploci

inace mi se svida sve ostalo.



Sudoper ne mogu nigdje pomaket, planiran je na tom mjestu.
Gdje bi ti sa plocom za kuhanje i sta bi onda u cosak stavila?
_Alena_ is offline  
Old 27.01.2010., 19:50   #6218
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Nije samo stvar ukusa u ovom slučaju, jer ako se stavi taj prednji dio, onda nema mjesta za veći stol. Tako da može
- ili odustati skroz od prednjeg dijela i staviti veći stol
- ili taj prednji dio dizajnirati da je u sklopu njega stol, npr. ovako, što je zgodno ali ima neke mane
- ili staviti i prednji dio i stol, pa će prostor djelovati natrpano


U slučaju da se ide na taj prednji dio kuhinje, mislim da bi on trebao biti samostalan "otok" a ne neka varijanta L ili U kuhinje, budući da u kutu smeta prozor ili radijator pa se taj kut ne može nikako elegantno riješiti. Ali i u tom slučaju, po mom ukusu bi bilo ljepše i efektnije da otraga nema visokih elemenata, nego samo bijeli gornji ormarići, svi odreda širine 60 cm.
Ne znam, ja jos uvijek mislim da prema ostatku sobe ta kuhinja nece dobro izgledat
Ne mora to biti kuhinja na L, moze i ravna kuhinja samo da nisu svi elementi iste velicine
_Alena_ is offline  
Old 27.01.2010., 19:54   #6219
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
I ja se slažem da je lijepa ta slika, ali mislim da u njenom prostoru to nikako ne paše
a i šteta je na toliki prostor ne imati veliki stol, ali opet sve ovisi koliko ih je doma i koliko se koristi stol i općenito kuhinja, mislim da je to i rekla ali
sam ja zaboravila

@alena
http://i50.tinypic.com/2m35kk8.jpg
Ova slika na L mi se ne sviđa, bilo bi ljepše da je samo napa na tome lijevome zidu bez ovih polu visokih elemenata
jer šteta da se napa ne vidi a dobiješ barem još malo plohe
a uostalom na slici ti je ploča u kutu, i nije niti malo
funkcionalno, nema mjesta ni sa jedne a ni sa druge strane
Stan je kupljen, sada nas je dvoje a sigurna sam da ce nas jednom biti i vise A kuhinja se koristi..ono nisam po cijele dane u njoj ali ipak cesto

Planirala sam najprvo napu stavit pored prozora ali nisam znala jel malo bezveze da se iz dnevnog boravka direktno gleda u nju.
_Alena_ is offline  
Old 27.01.2010., 19:55   #6220
Quote:
atILa kaže: Pogledaj post
ja bi na tvom mjestu išao sa šankom - slična je situacija bila kod mene samo je nekih 15ak kvadrata veći prostor. šank smo stavili baš zato da se vizualno zatvori taj prostor gdje se kuha, a pošto je poignuti i dok se ostave tanjuri/nered u kuhinji, to se ne vidi
i ovako kako si ti nacrtala - skoro uopće nemaš radne površine, a kuhinja nije tako mala...
Uf.. da je meni 15kvadrata vise, ne bi ni sekund razmisljala dali da stavim sank ili ne

Imas sliku od kuhinje?


@btw zahvaljujem svima na odgovorima
_Alena_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.