Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2014., 18:37   #4981
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Naravno da si kriv.
I još bez dokumenata.
Mozes očekivati kaznu za upravljanje ne registriranim vozilom...
Ako ga nisu vidjeli da je vozilo ili snimili nije kriv osim za dokumente.

Quote:
boraborabo kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je ;da li se smatra bijeg ako te prva pomoć odpelja na obradu,
Nema bijega.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 22:22   #4982
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako ga nisu vidjeli da je vozilo ili snimili nije kriv osim za dokumente.

Nema bijega.
Ako čovjek na javnoj prometnici sjedi u neregistriranom autu jasno je da je sudionik u prometu zajedno s autom i da je u prekršaju jer je to neregistrirani auto.
Za prijevoz neregistriranog auta koristi se vučna služba.

Zamisli da recimo vozim neregistrirani auto i namjerno stanem na parking jer me policija prati... I parkiram se.... I kazem policajcu da samo sjedim... Nisam vidio auto.

Auto je od dečka dovežen do garaže. Sigurno nije guran... A dečko nije sjeo za volan zato da se skloni od kiše.... Već da vozi auto. Nije bitno kamo će da vozi.
Ako samo upali auto... Dovoljno je... I to je vožnja Zar ne.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 23:18   #4983
[QUOTE=tintilinic100;51019972]

Auto je od dečka dovežen do garaže. Sigurno nije guran... A dečko nije sjeo za volan zato da se skloni od kiše.... Već da vozi auto. Nije bitno kamo će da vozi.
Ako samo upali auto... Dovoljno je... I to je vožnja Zar ne.


Pa do tamo je auto dovučen i ostavljen... I nije bio upaljen.. A sad dal bi ga mi gurnuli na drugu stranu ceste ili bi ga upalili i odvezli, to sad nitko više nezna..na kraju smo ga i tako morali gurati i nije bio vožen ni upaljen..
albatros7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 11:32   #4984
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ako čovjek na javnoj prometnici sjedi u neregistriranom autu jasno je da je sudionik u prometu zajedno s autom i da je u prekršaju jer je to neregistrirani auto.


Zamisli da recimo vozim neregistrirani auto i namjerno stanem na parking jer me policija prati... I parkiram se.... I kazem policajcu da samo sjedim... Nisam vidio auto.

Ako samo upali auto... Dovoljno je... I to je vožnja Zar ne.
Prekršaj je ako se vozilom kreće i pri tome treba vidjet da je vozilo bilo "sudionik" a ne ako se sjedi u njemu.

To sa paljenjem je odavno izmjenjeno, potrebno je auto pokrenuti s mjesta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 12:40   #4985
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Prekršaj je ako se vozilom kreće i pri tome treba vidjet da je vozilo bilo "sudionik" a ne ako se sjedi u njemu.

To sa paljenjem je odavno izmjenjeno, potrebno je auto pokrenuti s mjesta.
Ok.
Ali kako to da je dobio kaznu?
Misliš da policija ne poznaje zakone?
Često puta naplate manju kaznu... Zašto bi sada naplatili kako kazes nepostojeću?

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 12:59   #4986
Sivkić je policajac ako se ne vram. I policajci su ljudi i znadu napraviti krivu procjenu. Što misliš zbog čega postoji institut žalbe ?
Jebiga, sa kaznom češ dobiti (obićno na poleđini) i uputu o pravnom lijeku tj gdje i kako se moraš žaliti. Piši žalbu, objasni i sudcu ovo što si tu objašnjavao i ako imaš kakav dokaz tome i u najmanju ruku će ti to zamjeniti za opomenu ili skroz ukinuti ako ga uvjeriš da je tvoja verzija skroz točna.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 12:20   #4987
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ok.
Ali kako to da je dobio kaznu?
Misliš da policija ne poznaje zakone?
Često puta naplate manju kaznu... Zašto bi sada naplatili kako kazes nepostojeću?

Sent from my GT-I9505
Koliko sam pročitao nisu ga vidjeli da upravlja vozilom pa onda nema ni kazne.Ili je to zaboravio napisat

Možda su ga snimili prije pa ga izgubili pa kad su ga pronašli tražili su dokumente
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Piši žalbu, objasni i sudcu ovo što si tu objašnjavao i ako imaš kakav dokaz tome i u najmanju ruku će ti to zamjeniti za opomenu ili skroz ukinuti ako ga uvjeriš da je tvoja verzija skroz točna.
Nema opomene za takav prekršaj.Ili kazna ili nema prekršaja.Dakako da se treba žalit ako ga nisu vidjeli.Nije on dovezao vozilo pa nema ni kazne za njega
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 19:43   #4988
Zbog čega policija, barem koliko ja vidim, skoro nikako ne reagira na motocikliste divljake koji voze 200 na sat po Jadranskoj magistrali i prestižu kad im god padne na pamet - u zavojima, na punoj crti, ususret autima iz suprotnog smjera. A kad im se potrubi onda prijete, vraćaju se unazad na motociklu do automobila koji je trubio, psuju oca, majku i sl. Unaprijed hvala na odgovoru.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 08:23   #4989
A s k....m da ih hvata pri toj brzini.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 10:38   #4990
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A s k....m da ih hvata pri toj brzini.
Navedeno ne može biti isprika, ni u kom slučaju. Nije vrag da se radi linijom manjeg otpora i zaustavlja umirovljenika koji prekorači brzinu za 15km/h?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 10:58   #4991
Ama murija nema motore niti je obučena za jurnjavu na njima pri toj brzini. A sa Polom sigurno nećeš stići motoristu. Jednostavno im je to praktički neizvedivo osim ako baja baš izvede glupost prije stacionirane patrole.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 11:49   #4992
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ama murija nema motore niti je obučena za jurnjavu na njima pri toj brzini. A sa Polom sigurno nećeš stići motoristu. Jednostavno im je to praktički neizvedivo osim ako baja baš izvede glupost prije stacionirane patrole.
Rješenje:

- više stacionarnih patrola
- dojava kolegama kako se u tom i tom smjeru kreće luđak i neka zatvore cestu
- helikopter
- nadzorne kamere
- najdrastičnije kazne za motocikliste
- konačno, postoje i policajci na motociklima, kojima je najznačajniji moment u životu stati negdje s strane i na raskrižju glumiti semafor, umjesto utrkivanja s bolesnicima kojih ima na bacanje
-itd.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 17:39   #4993
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Rješenje:

- više stacionarnih patrola
- dojava kolegama kako se u tom i tom smjeru kreće luđak i neka zatvore cestu
- helikopter
- nadzorne kamere
- najdrastičnije kazne za motocikliste
- konačno, postoje i policajci na motociklima, kojima je najznačajniji moment u životu stati negdje s strane i na raskrižju glumiti semafor, umjesto utrkivanja s bolesnicima kojih ima na bacanje
-itd.
Kamere ne pomažu, helikoptera nema, patrola za to nikad nema dovoljno, lov je opasan i za druge. Na stranu što je i regulacija prometa policijski posao.
Edukacija, kazne, prihvaćanje svih vrsta kamera i prijava trećih osoba, oduzimanje vozila i slično - to bih ja odmah uveo.
Old Iggy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 19:53   #4994
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Kamere ne pomažu, helikoptera nema, patrola za to nikad nema dovoljno, lov je opasan i za druge. Na stranu što je i regulacija prometa policijski posao.
Edukacija, kazne, prihvaćanje svih vrsta kamera i prijava trećih osoba, oduzimanje vozila i slično - to bih ja odmah uveo.
Kakogod...no svakako bi trebalo nešto poduzeti.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 19:56   #4995
Ma samonavodeće rakete i satelitski sustavi sa laserima
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 07:46   #4996
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ma samonavodeće rakete i satelitski sustavi sa laserima
Zajebaji, zajebaji.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 17:02   #4997
Da li je ovo mjerodavna kazna, ukratko
- vozač sa sporedne ceste u nepreglednom raskrižju u centru grada Rijeka oduzima prednost vozaču koji se nalazi na glavnoj cesti i izaziva prometnu nesreću ( izlika: nisam ga uopće vidio);vozač s glavne ceste dobiva kaznu za prekomjernu brzinu ( taj detalj je očito nebitan); pri samoj nesreći nitko nije ozlijeđen i oboje vozača nisu pod utjecajem alkohola. očekivao sam kaznu od 1000 do 2000 kn, međutim kazna je 4000 kn + 3 mjeseca bez vozačke, što mi djeluje nemoguće visoko, ili nisam dobro upoznat s našim prometnim sustavom. od kud takav kriteriji? razlozi? jedino što mi pada na pamet je da vozač koji je skrivio prekršaj, nije prvi put u prekršaju, imao je u svojih 40 godina vožnje nekoliko kazni, 2 ili 3 za pojas i svijetla, nikad izazivanje prometne nesreće. Jeli to došlo do greške u postupku ili se unaprijed očekuje da će se pisati žalbe za umanjenje kazne ili... Unaprijed hvala na odgovorima
rizmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 17:32   #4998
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ama murija nema motore niti je obučena za jurnjavu na njima pri toj brzini. A sa Polom sigurno nećeš stići motoristu. Jednostavno im je to praktički neizvedivo osim ako baja baš izvede glupost prije stacionirane patrole.
Ima motore, ima i aute, i obučena je, no takvo postupanje ne spada u taktiku rada hrvatske policije, zakonodavaca ide linijom manjeg otpora i ne odobrava takvu potjeru pod isprikom "da to ugrožava druge sudionike u prometu".

Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Na stranu što je i regulacija prometa policijski posao.
Je, no to nema veze sa regulacijom prometa. Osobito ne u glavi onog bika koji sa 2 glave šara po cesti čeka da se za njega pobrinu pogrebnici, tu je jedina šteta što ugrožava i druge koji nisu ništa krivi.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 17:53   #4999
Novi ZSPC je izašao, predlažem da se svi pametnjakovići, kao i normalni učesnici u prometu, upoznaju sa njime...

Na snazi od 05. kolovoza 2014., nije dosadno štivo za bilo kojeg učesnika u prometu, da ne velim da je to i logička obveza poznavanja nekog zakona ukoliko zbog nepoznavanja istoga možete završiti u zatvoru ili na groblju... a nerijetko upravo oni „stari vozači“, to su oni koji „sve znaju“ i „imaju to u malom prstu“ služe kao donatori organa.... „Di si ti bil dok sam ja vozil‼?“ poznata je poštapalica takvih „znalaca“ (iskustva debelog još dok sam radio po prometu), a u međuvremenu se nije promijenio samo zakon (unazad 6 godina – 6 puta je dorađivan i mijenjan ovaj zakon!), nego se promijenila i država, i sve ostalo, no oni još „znaju sve“ tam iz Jugoslavije…

Novosti ima dosta, pa nije zgorega da i mladi i stari vozači pročitaju, obnove svoje znanje, podsjete se mnogih stvari za koje smatraju i žmirečki da ih "znaju" (a grdo bi se iznenadili kako je krho to znanje...), te da dobiju poticaj u smanjenju "doživljaja" kada pročitaju i nove kazne, kao i nove definicije i pravila implementirana iz EU legislative... ima i novosti za motocikliste, vozače ATV/Quadova, poljoprivrednike i traktoraše, mlade i stare vozače, pa kada pročitate – može i konstruktivna raspravica na temu…

Baš zato jer smo svi stalno u prometu, čitanje ovog zakona ne bi smjelo biti dosadno, a vjerujem i da i nije! Obzirom nam - nedaj Bože nikome! - situacija u proimetu po mrtvima izgleda gore od Domovinskog rata (a doslovno i JE poginulo u prometu od postanka Republike Hrvatske do danas više ljudi negoli u ratu!), u startu odbacimo one spike "ma ja to znam" i posvetite malo vremena tekstu zakona, sve je moguće - samo da će škoditi čitanje nije moguće!

Download *pdf-a pročišćenog teksta je tu, a tko ne može skinuti ili vidjeti, neka pošalje e-mail adresu na PM pa mu mailam…

http://www.scribd.com/doc/236715519/...kst-08-2014-NO
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 15:35   #5000
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Navedeno ne može biti isprika, ni u kom slučaju. Nije vrag da se radi linijom manjeg otpora i zaustavlja umirovljenika koji prekorači brzinu za 15km/h?
Dobro jutro.

Quote:
rizmo kaže: Pogledaj post
D;voz očekivao sam kaznu od 1000 do 2000 kn, međutim kazna je 4000 kn + 3 mjeseca bez vozačke, što mi djeluje nemoguće visoko,
napiši ti koje članke zakona si prekršio.

Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Novi ZSPC je izašao, predlažem da se svi pametnjakovići, kao i normalni učesnici u prometu, upoznaju sa njime...
nanje...),
Nema potrebe jer se može učiit i na drugi način
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.