Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2010., 19:25   #6121
http://i47.tinypic.com/2up4ynr.jpg

ovo je slika prostora moje buduće kuhinje u dnevnog boravka!! kuhinja bi trebala doći na zid di je mali prozor, kojega bi ja zatvorio!! :S

ja bih vas zamolio ako ima ko volje i vremena da napravi neki nacrt za moju kuhinju jer se ja baš ne koristim najbolje tim programima!!

izmđu huhinje i dnevnog boravka bi želio neki šank i dvije stolice..

)))))

ako ima ko volje neka se malo potrudi!!

unaprijed hvala!!

ja nemam još nikakve zamisli osim šanka zato slobodno radite po svojoj volji!!

i da, nije obavezno da se zatvori mali prozor..


HVALA!!!
jbingul5 is offline  
Old 23.01.2010., 19:31   #6122
Quote:
more14 kaže: Pogledaj post
@Aiofe
Jesi li možda mislila ovako nešto
http://tinypic.com/r/2llbzb4/6
Samo moraš znati da je ukupna dužina od naprijed 240 (45+45+90+45), a ja još mislila skroz desno ubaciti nekakvu ravnu plohu koja bi glumila šank. A onaj niži lijevi dio mi se činio štosan, baš da nije sve klasika. Nešto mi u ovoj kombinaciji napa nekako lebdi, možda uživo izgleda puno bolje.


Da, točno tako sam mislila. Dobro izgleda i kada je lijevi dio niži, mislila sam to povećati samo zato da se nadoknadi prostor jer nema gornjih ormarića.
To što napa "lebdi" u prostoru se nadoknadi tako da se odabere neka "skulpturalna" napa i zanimljive zidne pločice, pa oni privlače dovoljno pažnje za cijeli taj dio prostora. Kažem, ja bih možda tako, ali i varijanta sa ormarićima izgleda dobro. Samo u tom slučaju bih malo više ujednačila te ormariće i razmislila o ugradbenoj napi ili napi ovog tipa.
Ovo sa šankom nisam skužila.
Aoife is offline  
Old 24.01.2010., 00:15   #6123
Ovo mi izgleda jako dobro, a to sa nekim pultom ne znam ni ja objasniti. Mislila sam na krajnji desni element (45) ubaciti nekakvu plohu od npr.30 širine koja bi mogla biti najduža 130, samo da bi imala više slobodne plohe, bilo radne ili za odložiti. Ne mogu baš naći neku sličicu kako bi to izgledalo, ali nekako slično ovome, samo da je taj pult iznad radne daske.
http://tinypic.com/r/egsp45/6
A može li to uopće ići, a da mogu otvarati elemenat ispod???
more14 is offline  
Old 24.01.2010., 01:40   #6124
Aha. To me podsjeća na jednu određenu kuhinju , ali ne želim stavljati link jer uvijek nastane strka kad se ta kuhinja pojavi na forumu

Ajde dobro, ovdje i ovdje.. Jel takav pult? Kao što vidiš mogu se elementi otvarati, jedino kod tebe bi to trebalo biti pričvršćeno na zid nekim nosačima.

I da preduhitrim: da da kuhinja je prekrasna, i prelistajte par strana unatrag da vidite kako se otvara.
Aoife is offline  
Old 24.01.2010., 11:21   #6125
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
mislim da ti se ne isplati baš naručivati kuhinju u zg i onda plaćati dostavu i montažu u puli.
meni je to bila prvotna ideja jer nisam imala pojma gdje uopće ima za kupiti namještaja u puli, ali kad sam po zg po salonima pitala koliko me to dođe, prošla me ta ideja
u zg kupujem jedino ono što može stati u auto što ću ionako usput dovesti do pule

evo bas sam jucer bila kod Ferencica, on radi kao kuhinje po mjeri i napravio mi je ponudu istu kao u onom ducanu d.d-u i za iste novce, ali on je imao jednu izlozenu kuhinju sa gornjim elementima skroz drugacijim od onih koje sam ja na pocetku namjeravala staviti ( ja sam htjela gornje elemente 3x90 u dva reda sa onim najnovijim mehanizmom koji kad se otvara se ladica prelomi na pola, a taj mehanizam samo dodje 1000kn po ormaricu)...uglavnom, jako mi se svidjela ta kuhinja koja gore ima 2 reda kockastih elemenata 48x48...i sa tim elementima meni je huhinja ispala 3000jeftinije...mislim meni je to ogromna razlika, a cak mi se i vise svidjala i prije nego mi je napravio ponudu. tako da cu vjerojatno uzeti tu..
voljela bi staviti sliku ovdje da je vidite ali ne znam s kojim programom dignem sliku...mogu probati ako mi kazete kako..

uglavnom, skuzila sam da, da bi mi kuhinja iz zagreba koliko god dosla jeftinije opet dosla na isto ili vise sa prijevozom i montazom, tako da sam odustala i drzim se pule
sve je to vise manje isto..bitan je materijal od kojeg se radi i mehanizmi a ostali..kako ce si tko rasporediti elemente je stvar ukusa..
xoxo is offline  
Old 24.01.2010., 11:39   #6126
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
tocno nam je nabrojao sto sve ide u cijenu.
uglavnom covijek radi sve po zelji, ako ti treba ormat od 55,8cm sirine , on ce ga napravit.
ovo je isto cijena bez tih stopera na ladicama, samo je na jednoj, koja ce se najcesce otvarat, ali on moze stavit na sve, kaze svaka ladica sa stoperima +150kn.

uglavnom hvala, nadam se da ce se jos njih javit sa iskustvom i misljenjem o staolarima i mojoj ponudi


sandra,

stoperi su za velike elemente od 90cm, 220kn, a za male od 60, 180, otprilike, barem tamo di sam ja gledala...ti imas puno elemenata pa ce ti to vjerojatno dosta podici cijenu ali na gornje elemente ako su ti ove kocke na onak klik klak mehanizam ti ne dolaze stoperi, a na doljnjim mozes iskombinirati i ne trebas ih staviti svugdje, recimo na ladicu za bistek obavezno, jer ti se ona stalno otvara i lupalo bi ti, i kazu na one ladice u kojima ces drzati lonce jer ce ti vjerojatno biti dosta teska pa da ti ne lupa. i tako si mozes iskombinirati i ispala bi ti super.

sto se tice cijene, ja mislim da ti je ponuda vise nego dobra. tvoja kuhinja je dosta velika i imas puno elemenata tako da ti i samo drvo dodje puno, a rad tog profesora je stvarno povoljan.

a sto se tice ovih tvojih kockastih gornjih elemenata ne znam da li si razmisljala o tome da ti budu bez ruckica, na ono otvaranje na touch..nema razlike u cijeni a kad imas tako veliku povrsinu tih kocki sigurno bi fora izgledalo jer se izdaleka nebi kuzilo gdje ti pocinje a gdje zavrsava elemenat i sve bi ti se spojilo i izgledalo kao jedna velika povrsina...s time da imas neku masu koja se stavlja izmedju elemenata i koja moze biti siva ili crna, nemam pojma i bijela i ako stavis bijelu ti se uopce ne vidi prijelaz s jedne na drugu kocku..
ja sada isto radim kupujem kuhinji i isto sam se odlucila ze te kocke i povisenu pecnicu) meni je ona super btw i vjerojatno cu uzeti te kocke bez ruckica i stvarno super izgleda)
xoxo is offline  
Old 24.01.2010., 11:59   #6127
Quote:
xoxo kaže: Pogledaj post
sandra,

stoperi su za velike elemente od 90cm, 220kn, a za male od 60, 180, otprilike, barem tamo di sam ja gledala..
Ma o čemu ti pričaš? Razlici u cijeni između 2 vrste pneumatskih podizača? Razlici u cijeni između 2 vrste ladica?
Sami stoperi za obične ladice i za vrata koštaju 10 kn, kao što se vidi gore na slikama koje sam kopirala iz Elgrad kataloga.
Aoife is offline  
Old 24.01.2010., 16:08   #6128
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
evo mene opet

muz zapeo za ovog gore spomenutog majstora(zato sto je povoljan, njemu je najbitnije da je kuhinja povoljnaajme, jadna li sam

pa da vas pitam:
njegova ponuda je 11.500kn za ovu opciju dole u nacrtu, material je sjajni iveral od Elgrada.
covjek je inzinjer i predaje stolarstvo u skoli, radi vec godinama kuhinje.
meni je to stvarno jeftino, pa neznam sto ocekivat od toga
sto mislite i kakva su vasa iskustva s stolarima ???

prijedlog 2
I meni je majstor dao tu cijenu, na kraju je cijena malo narasla, al sve u svemu meni se ta cijena čini realna. Dakle, moja je kuhinja malo veća od tvoje, a materijal je isto sjajni iveral, crni dolje, a bijeli gore. Kuhinja izgleda odlično i nitko ne može vjerovati da je bila tak jeftina.
Amaranta is offline  
Old 24.01.2010., 16:14   #6129
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
jos me zanima od svih vas koji imate sjajni bijeli iveral sa abs-om:

jel upadljiva ta crta i kako vam se ponasa material ???

ima li da je netko stavio sliku negdje od bjelog sjajnog iverala, da sad ne listam po ovim pustim stranicama ???
Imam ja. Gle, crta se vidi, al nije jako strašno. Da sam imala para uzela bi sjajni medijapan, al nažalost nisam bila u mogućnosti. Osim te crte sam jako zadovoljna.
Amaranta is offline  
Old 24.01.2010., 16:24   #6130
Pozdrav svima

Dugo vas već čitam i puno ste mi pomogli u osmišljavanju našeg novog životnog prostora.Naime ove ćemo godine renovirati našu kuću,nadograditi i u cijelosti urediti.Viziju svega već imam,jedino ne mogu odlučiti kakav materijal izabrati za kuhinju,dali medijapan ili lak iveral....nemam pojma.Zanima me vaše mišljenje i kakav je razlog vezan za taj materijal.Uglavnom stavit ćemo kerrock,to je sigurno.
Molim za savjet!
ellla is offline  
Old 24.01.2010., 16:58   #6131
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
jos me zanima od svih vas koji imate sjajni bijeli iveral sa abs-om:

jel upadljiva ta crta i kako vam se ponasa material ???

ima li da je netko stavio sliku negdje od bjelog sjajnog iverala, da sad ne listam po ovim pustim stranicama ???
ja u kuhinji i dnevnom imam namještaj od bijelog sjajnog iverala... I ponovno sam dala raditi nešto od istog. Dakle, zadovoljna sam...
Utpala is offline  
Old 24.01.2010., 20:28   #6132
Quote:
xoxo kaže: Pogledaj post
sandra,

stoperi su za velike elemente od 90cm, 220kn, a za male od 60, 180, otprilike, barem tamo di sam ja gledala...ti imas puno elemenata pa ce ti to vjerojatno dosta podici cijenu ali na gornje elemente ako su ti ove kocke na onak klik klak mehanizam ti ne dolaze stoperi, a na doljnjim mozes iskombinirati i ne trebas ih staviti svugdje, recimo na ladicu za bistek obavezno, jer ti se ona stalno otvara i lupalo bi ti, i kazu na one ladice u kojima ces drzati lonce jer ce ti vjerojatno biti dosta teska pa da ti ne lupa. i tako si mozes iskombinirati i ispala bi ti super.

sto se tice cijene, ja mislim da ti je ponuda vise nego dobra. tvoja kuhinja je dosta velika i imas puno elemenata tako da ti i samo drvo dodje puno, a rad tog profesora je stvarno povoljan.

a sto se tice ovih tvojih kockastih gornjih elemenata ne znam da li si razmisljala o tome da ti budu bez ruckica, na ono otvaranje na touch..nema razlike u cijeni a kad imas tako veliku povrsinu tih kocki sigurno bi fora izgledalo jer se izdaleka nebi kuzilo gdje ti pocinje a gdje zavrsava elemenat i sve bi ti se spojilo i izgledalo kao jedna velika povrsina...s time da imas neku masu koja se stavlja izmedju elemenata i koja moze biti siva ili crna, nemam pojma i bijela i ako stavis bijelu ti se uopce ne vidi prijelaz s jedne na drugu kocku..
ja sada isto radim kupujem kuhinji i isto sam se odlucila ze te kocke i povisenu pecnicu) meni je ona super btw i vjerojatno cu uzeti te kocke bez ruckica i stvarno super izgleda)
ja sam razmisljala o opciji bez ruckica, ali mi je bezveze ako nije cijela kuhinja onda takva, a to bi opet bilo dosta skuplje, nazalost. ali dajem ti za pravo da bi ti kockasti elementi sigurno super izgledali bez ruckica

sto ce tice cijene, on je bio dosta iskren i rekao da racuna sebi 4000kn zarade, ukljucujuci popust koji ima kod Elgrada.






Quote:
Amaranta kaže: Pogledaj post
I meni je majstor dao tu cijenu, na kraju je cijena malo narasla, al sve u svemu meni se ta cijena čini realna. Dakle, moja je kuhinja malo veća od tvoje, a materijal je isto sjajni iveral, crni dolje, a bijeli gore. Kuhinja izgleda odlično i nitko ne može vjerovati da je bila tak jeftina.
Quote:
Amaranta kaže: Pogledaj post
Imam ja. Gle, crta se vidi, al nije jako strašno. Da sam imala para uzela bi sjajni medijapan, al nažalost nisam bila u mogućnosti. Osim te crte sam jako zadovoljna.

Amarantha,
sjecam se tvoje kuhinje, kad si je stavila divila sam joj se
sad sam se isla opet vratit pogledat i stvarno je preljepa !!!
ti imas u gornjim elementima tip-on ??? vidim da nema ruckica



Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
ja u kuhinji i dnevnom imam namještaj od bijelog sjajnog iverala... I ponovno sam dala raditi nešto od istog. Dakle, zadovoljna sam...
hvala
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 24.01.2010., 20:59   #6133
evo, ovo je novi plan za kuhinju, u slucaju da bi isli na opciju sa ugradbenim friziderom :
svaki komentar je dobro dosao !!!
navalite , cekam nestrpljivo da vidim dali je svima onima kojima je u starom nacrtu smetala povisena pecnica, ovo bolje ???

http://img641.imageshack.us/img641/3034/noiczima157.jpg
http://img51.imageshack.us/img51/6953/noiczima158.jpg
http://img715.imageshack.us/img715/8510/noiczima156.jpg
http://img686.imageshack.us/img686/3827/noiczima155.jpg
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 24.01.2010., 21:14   #6134

Nije bolje. Prije je sklad u inače dobro posloženoj kuhinji kvarila samo ta pećnica, a sad mi se ništa ne sviđa
Aoife is offline  
Old 24.01.2010., 21:18   #6135
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
evo, ovo je novi plan za kuhinju, u slucaju da bi isli na opciju sa ugradbenim friziderom :
svaki komentar je dobro dosao !!!
navalite , cekam nestrpljivo da vidim dali je svima onima kojima je u starom nacrtu smetala povisena pecnica, ovo bolje ???

http://img641.imageshack.us/img641/3034/noiczima157.jpg
http://img51.imageshack.us/img51/6953/noiczima158.jpg
http://img715.imageshack.us/img715/8510/noiczima156.jpg
http://img686.imageshack.us/img686/3827/noiczima155.jpg
definitivno su bolji stari nacrti. u njima je sve bilo super osim povisene pecnice. sad je jako nabijeno i neuredno, a povisena pecnica je i dalje tu.
moje osobno misljenje je da ne smijes ustrajati na povisenoj pecnici (bez obzira na muza) i sve sto trebas je staviti ju ispod ploce za kuhanje i gotovo.

edit: Aoife me pretekla, ali sigurno cemo se svi sloziti oko istog.
fonemf is offline  
Old 25.01.2010., 00:21   #6136
More meni se sviđa ova verzija što ti je Aoife predložila elementi na ovoj strani skroz visoki samo ja bi na ovoj strani di je napa ostavila jedan red ovih elemenata i to da nisu stakleni.
Sandraffm bez zamjerke ali ti kao da radiš kuhinju za nas forumaše ))...nisam još čula kaj se tebi sviđa,kaj bi ti????
Ennna is offline  
Old 25.01.2010., 00:44   #6137
Quote:
xoxo kaže: Pogledaj post
sandra,

stoperi su za velike elemente od 90cm, 220kn, a za male od 60, 180, otprilike, barem tamo di sam ja gledala...ti imas puno elemenata pa ce ti to vjerojatno dosta podici cijenu ali na gornje elemente ako su ti ove kocke na onak klik klak mehanizam ti ne dolaze stoperi, a na doljnjim mozes iskombinirati i ne trebas ih staviti svugdje, recimo na ladicu za bistek obavezno, jer ti se ona stalno otvara i lupalo bi ti, i kazu na one ladice u kojima ces drzati lonce jer ce ti vjerojatno biti dosta teska pa da ti ne lupa. i tako si mozes iskombinirati i ispala bi ti super.

sto se tice cijene, ja mislim da ti je ponuda vise nego dobra. tvoja kuhinja je dosta velika i imas puno elemenata tako da ti i samo drvo dodje puno, a rad tog profesora je stvarno povoljan.

a sto se tice ovih tvojih kockastih gornjih elemenata ne znam da li si razmisljala o tome da ti budu bez ruckica, na ono otvaranje na touch..nema razlike u cijeni a kad imas tako veliku povrsinu tih kocki sigurno bi fora izgledalo jer se izdaleka nebi kuzilo gdje ti pocinje a gdje zavrsava elemenat i sve bi ti se spojilo i izgledalo kao jedna velika povrsina...s time da imas neku masu koja se stavlja izmedju elemenata i koja moze biti siva ili crna, nemam pojma i bijela i ako stavis bijelu ti se uopce ne vidi prijelaz s jedne na drugu kocku..
ja sada isto radim kupujem kuhinji i isto sam se odlucila ze te kocke i povisenu pecnicu) meni je ona super btw i vjerojatno cu uzeti te kocke bez ruckica i stvarno super izgleda)
moze mi netko poajnsiti ovo boldano?
jeeeRajt is offline  
Old 25.01.2010., 01:58   #6138
Quote:
jeeeRajt kaže: Pogledaj post
moze mi netko poajnsiti ovo boldano?
Ja nemam pojma što je pisac htio reći. Nikad čula. Između vrata / ladica / štoveć mora biti bar mali razmak radi otvaranja
Aoife is offline  
Old 25.01.2010., 09:20   #6139
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post

Nije bolje. Prije je sklad u inače dobro posloženoj kuhinji kvarila samo ta pećnica, a sad mi se ništa ne sviđa
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
definitivno su bolji stari nacrti. u njima je sve bilo super osim povisene pecnice. sad je jako nabijeno i neuredno, a povisena pecnica je i dalje tu.
moje osobno misljenje je da ne smijes ustrajati na povisenoj pecnici (bez obzira na muza) i sve sto trebas je staviti ju ispod ploce za kuhanje i gotovo.

edit: Aoife me pretekla, ali sigurno cemo se svi sloziti oko istog.

vidin ja, meni svama nima srice

necu pecnicu ispod ploce, neeeecuuuu.........!!!
sto fali ovome:






Quote:
Ennna kaže: Pogledaj post
Sandraffm bez zamjerke ali ti kao da radiš kuhinju za nas forumaše ))...nisam još čula kaj se tebi sviđa,kaj bi ti????
ma necu zamjerit, ja sam jako dobro znala sto hocu i bila sam gotovo sigurna da ce mi takva kuhinja biti, sve dok mi nisu ovde izgrdili moju povisenu pecnicu, onda sam krenila po plocice i tad sam se izgubila, vise neznam sto hocu, tako da mi je svako misljenje i svaka sugestija dobro dosla, mozda mi pomogne napravit opet red u glavi.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 25.01.2010. at 10:40.
sijandraffm is offline  
Old 25.01.2010., 09:28   #6140
ovo nisam mogla da nestavim, meni je ovo preljepo, ova bijelina:







__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 25.01.2010. at 10:39.
sijandraffm is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.