Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2006., 01:17   #1
Tema o psihofarmacima

Jeste li tko ima iskustva sa ovim novim lijekom za shizofreniju koji se pojavio na hrvatskom tržištu prije 2 mjeseca?
Ja sam ga dobio (mučio sam psihijatricu da mi ga prepiše jer sam se od Zyprexa,Leponexa,Rispolepta i Seroquela udebljao više od 40kg)
Inače taj lijek nema niti jednu nuspojavu osim blage pospanosti ( koju ne primječujem) te se nesmije davati srčanim bolesnicima.
Ne deblja,od njega mi se više ni ne jede pa sam smršavio 5 kg u nekih 7 dana upotrebe.Inače pijem Zeldox 120mg.
madd is offline  
Old 03.07.2006., 10:36   #2
Nemam pojma za taj lijek...Uglavnom i ja sam pio zyprexu i sve kaj si nabrojao..Ajd ja sam dobio 30 kg..Ali to nije sve!!zyprexa je isto recimo novija,,,Ja sam dobio i povišeni šećer..I morali su mi ju prekinuti zbog toga..Uglavnom nekoliko stotina tisuća ljudi se tužaka po svijetu zbog Zyprexe..mislim je ona ok..Ali SJEBE SVE KAJ SE DA U ORGANIZMU.(npr povišene jetrene probe).Ako se baš mora onda ok,,,ali ako ne bolje NE!!Uglavnom pročitaj si malo o tome Zeldoxu na netu...sigurno i s njim već ima problema...Naime na Rebru ti se experimentalno daju neke dugotrajne inekcije Zyprexe i plača se pacijentu oko 4000 Kn mjesećno za uzimanje...Eto i tako recimo stariji lijek je isto jooš uvijek u experimentalnoj fazi...Eto samo ti želim napomenuti da budeš oprezan s novim lijekovima,jer se puno toga zataškava il laže.....
No ja uglavnom vrlo loše reagiram na psihofarmatike!!!Pa ja baš i nisam mjerilo!!Kod mene su uvijek u večini nuspojave izraženije nego sama poboljšanja....
Rispolept ...kod mene je izazvao nemogućnost ejakulacije...
Leponex...mućninu i povraćanje....
Zyprexa...je ok samo je velika mogućnost od debljanja i dobivanja dijabetesa.....
Ne znam je li bolje da se baviš time ili ne ako baš moraš piti...
Sve u svemu vagni koje je manje zlo....
Drž se ..pozdrav....
confusion69 is offline  
Old 03.07.2006., 16:27   #3
TE inekcije koje si nabrojio u vezi zyprexe su inekcije zyprexa i.m. ili consta,dugodjelujuće inekcije za pacijente koji zaboravljaju uzimanje lijekovi ili se opiru uzimanju.Jedna inekcija traje mjesec dana jer se polako otpušta iz mišića u krv.Uglavnom to JAKO boli i još nije došlo na hrvatsko tržište.
Uglavnom i ja sam bio na ispitivanju (ne u vezi novca) za lijek Abilify (aripiprazol) za liječenje shize koji se već svugdje u europi upotrebljava ali kod nas još nije.to ti se ispitivanje sastojalo u tome da 33% ispitanika daju lijek od 10mg,33% lijek od 5 mg,33% ništa običnu šečernu pilulicu.
Shvatio sam da je to čisto izrabljivanje pacijetna i igranje sa njegovim zdravljem sve u svrhu unapređenja saznanja o medikamentima i ODUSTAO.

Inače zyprexa uzrokuje šečernu bolest-dijabetes i to u 37% slučajeva zato i ja mislim da je taj lijek vrlo vrlo opasan.
na kojim si sada lijekovima confusion?
madd is offline  
Old 03.07.2006., 16:52   #4
Nakon puno ispitaivanja i kenjkanja po koje kakvim lijekovima došli su do zaključka da jako loše reagiram na bilo kakve psihofarmatike!!umjerene količine na mene nemaju nikakva utjecaja,a nus pojave su strašne...Najbolja mi je bila Zyprexa i pio sam ju najduže...Sve u svemu imao sam više poteškoča s lijekovima nego bez njih pa sam sada čist od svega oko 9 mjeseci..Sve u svemu mi je dobro !!Naravno da imam i uspona i padova,,ali jednako kao s lijekovima,,,Inace ja nemam shizu,tak da ja jos neke stvari mogu sam koliko toliko kontrolirati...a ak pak puknem ko kokica,onda uzmem Promazin da se malo smirim...
No sve u svemu izbjegavam bilo kakve lijekove koliko mogu!!!A što da ih pijem kad mi je isto...!!!!
Lijepi pozdraf!!!!Da li za zeldox treba ići na liječnićko povjerenstvo??To mrzim iz dna duše!!!!
confusion69 is offline  
Old 04.07.2006., 11:59   #5
Zeldox još nije registriran u registru lijekova tek od sljedeće godine će biti.
Kutija Zeldoxa je 800 kn a ja trebam 4 kutije mjesečno pa ti je to 3200kn mjesečno samo za taj lijek.
madd is offline  
Old 04.07.2006., 23:04   #6
A jebi ga ,,znam da je puno...Ali eto ak ti čini dobro,,Ipak je upitanju zdravlje...Ja sam sebi morao plaćati i zyprexu!!Zajebavali su me oni na liječnićkom povjerenstu...Tak da mi se nije dalo više natezati...Cijena je ista 800Kn kutija...Meni je i to bilo užasno puno....
Ajd pozdrav i drž se!!!
confusion69 is offline  
Old 18.10.2006., 09:13   #7
Tema o psihofarmacima

Bok svima!
Zanima me ima li netko iskustva u liječenju depresije Citalonom? I ima li doista manje nuspojava u odnosu na ostale antidepresive?
nefretiti00 is offline  
Old 18.10.2006., 12:13   #8
"Za sve ostale, nuspojave, kontraindikacije upitajte svoga liječnika, ljekarnika"
normall is offline  
Old 19.12.2006., 23:51   #9
Tema o psihofarmacima

Počela sam sa pihoterapijom prije par tjedana (2 i pol godine se borim sa ankcioznošću) i pijem isto toliko Helex 0, 25 x1 na dan (u podne pol i navečer pol) Psihijatrica mi je prepisala Zoloft i probala sam ga popiti, ali sam se taj dan tako grozno osjećala (čitav dan sam bila nemirna,osjećaj kao da će me svaki čas uloviti napad), tako da ga sljedeći dan nisam popila. Nazvala sam psihijatricu i rekla mi je da pokušam popiti po pol i da je to normalna pojava dok tjelo ne prihvati zoloft, te da bi to stanje moglo trajati i 2 tjedna dok se tjelo ne privikne.
Jeli to stvarno tako?
Malo me zbunjuje što je zoloft antidepresiv,a ja nisam depresivna
ice_queen is offline  
Old 20.12.2006., 13:43   #10
Kod mene je isto Zoloft izazivao jake nuspojave a možda je to zato jer sam tada bila u po meni najgorem stanju.....prestala sam ga piti nakon treće tablete jer je to bilo gore od stanja bez tableta. Na temi anksioznost možeš pročitati razna iskustva sa Zoloftom...ima onih kojima je Zoloft izazivao mučnine ali su ga nastavili piti bez obzira što mučnine nisu u potpunosti nestale i mislim da im je pomogao....Ja sad pijem Citalon i ne osjećam nikakve nuspojave i mislim da se ni ti ne trebaš miriti s manjim...čemu se mučiti ako postoji nešto bolje za tebe...Ako su nuspojave izdržljive onda svakako izdrži kao što ti je psihijatrica savjetovala.


Quote:
Malo me zbunjuje što je zoloft antidepresiv,a ja nisam depresivna
Prvo sam pomislila možda me nije dobro razumila pa je pomislila da sam i depresivna ali kako su mi rekli anksioznost i depresija idu jedna s drugom pod ruku..... pa pijem i očekujem najbolje.
onli is offline  
Old 20.12.2006., 19:06   #11
A Helex osjetiš? Ja sam ga počeo piti prije cca dva mjeseca, 0.25, jednu dnevnu (navečer). Vrlo brzlo više nsam osjetio djelovanje. Sad uzimam 0.5, otprilike svaki drugi dan jednu, ali ne osjećam djelovanje. Reče mi liječnica da je Helex moguće uzimati 'po potrebi', dok bi Zoloft morao uzimati određeno vrijeme bez prestanka. Uglavnom, čitao sam dosta o lošega o Zoloftu pa ga ne uzimam. Doduše, psihijatrica mi reče da je Zoloft odličan i da je čula da ljudi imaju odlična iskustva s tim lijekom. Ipak, ne uzimam ga.

Inače, kod mene je anksiozno-depresivni poremećaj u pitanju (i paranoidni poremećaj osobnosti).
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Old 21.12.2006., 21:37   #12
Meni je Helex izvrstan. Na početku sam bila pospana od njega, ali nakon cca.tjedan dana je počeo djelovati kako treba. Ja imam samo hvale za njega, ali ipak mi je potrebno još nešto, jer on me smiri tako da uopće ne razmišljam dok sam doma dal će mi pozliti ili ne (naravno ima dana kada sam lošije), ali zato kada idem nekamo (što je kod mene najveći problem) opet se javi strah, i zato mi je potrebna koktel- terapija
ice_queen is offline  
Old 22.12.2006., 02:25   #13
zoloft je super, ubrzp ne bi trebala imat nikavih nuspojava
panta is offline  
Old 22.12.2006., 17:15   #14
Quote:
panta kaže:
zoloft je super ..... (bla bla bla)
nemoš tak doć i reć zoloft je super (bio meni pa će onda sigurno i tebi bit!).
ako i znaš neki slučaj da je bio super - iz osobnog iskustva, maminog , bakinog , tatinog.....šta ja znam...ne mora bit da je "super" za sve.
meni recimo nije bio super, možda neće ni njoj.
svako je od nas različit organizam.

(no hard fellings)
__________________
"...Let the girl fight and she will know...
...Let the boy cry and he will know..."

.....ja ne znam drugačije.....
scarms is offline  
Old 22.12.2006., 18:44   #15
pa ne mislim da ce svima pomoc ako je meni, mislila sam na to da ima malo nuspojava i da brzo prodju cak i onima koji kasnije promijene antidepresiv jer im nije odgovarao
panta is offline  
Old 22.12.2006., 19:43   #16
imam jedno pitanje, cisto informativno, ja sam ovdje outsider... kako dode do toga da pocnete piti lijekove (za anksioznost, depresiju)?
imala sam dosta teske periode u zivotu i bila u depresivnim stanjima koja su trajala vise mjeseci (stalno sam spavala, nisam imala volju za zivotom, za nicime, cak sam imala i napadaje panike) ali uvijek bi se nekako sama izvukla...
little_devil is offline  
Old 22.12.2006., 20:30   #17
do toga dođe tako da se obratiš za pomoć kad se više zaista nemožeš sam donekle uspješno boriti protiv svega što si nabrojala(i još više).
počevši npr. od doktora opće prakse koji napiše uputnicu po svojoj procjeni i onda ti odeš kod npr. psihijatra i sve mu lijepo ispričaš i onda on kao procijeni šta je s tobom, iako je to prilično precijenjeno i ima ih koji prepisuju lijekove kao da se igraju medicine, dijele ih šakom i kapom.....
__________________
"...Let the girl fight and she will know...
...Let the boy cry and he will know..."

.....ja ne znam drugačije.....
scarms is offline  
Old 22.12.2006., 23:23   #18
Quote:
ice_queen kaže:
Počela sam sa pihoterapijom prije par tjedana (2 i pol godine se borim sa ankcioznošću) i pijem isto toliko Helex 0, 25 x1 na dan (u podne pol i navečer pol) Psihijatrica mi je prepisala Zoloft i probala sam ga popiti, ali sam se taj dan tako grozno osjećala (čitav dan sam bila nemirna,osjećaj kao da će me svaki čas uloviti napad), tako da ga sljedeći dan nisam popila. Nazvala sam psihijatricu i rekla mi je da pokušam popiti po pol i da je to normalna pojava dok tjelo ne prihvati zoloft, te da bi to stanje moglo trajati i 2 tjedna dok se tjelo ne privikne.
Jeli to stvarno tako?
Malo me zbunjuje što je zoloft antidepresiv,a ja nisam depresivna
Često su anksioznosti povezane sa depresijom i nekada ih je teško razlučiti, je li osoba samo anksiozna ili ima zamaskiranu depresiju.
Zoloft, Seroxat i ostali moderni selektivni inhibitori pon. poh. serotonina, se koriste često kod stanja udružene anksioznosti i depresije.

Lijek se počinje "osjećati". tj. njegovo puno djelovanje počinje za cca 15 dana i
za to vrijeme si dobila anksiolitik Helex kojega će psihijatrica u dogledno vrijeme izbaciti, jer je kontraindiciran za tu grupu antidepresiva
Možda ti zoloft ne paše. Možda ćeš trebati drugi lijek. Puno pitanja, malo odgovora, a ti si nestrpljiva.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Old 23.12.2006., 01:20   #19
da ali ovdje svi to pisu tako olako, kao da je pod normalno piti lijekove...

koliko dugo se lijekovi uzimaju i kada se prestaju uzimati?
little_devil is offline  
Old 23.12.2006., 01:33   #20
Postoji i ta varijanta, nemoj piti lijekove

Nisu ti lijekovi tako opasni kao što misliš. Ne trebaš se bojati.

Jako puno ljudi pije više vrsta psihofarmaka cijeli život i dožive 90 god.

Znam ih dosta.

Trebala bi možda na psihoanalizu, psihoterapiju, no u nas je nećeš dobiti, ako nisi hospitalizirana, jedino privatna praksa.

Lijekovi se piju toliko dugo dok ti psihijatrica/tar ne kažu da ih više ne trebaš piti.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.