Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 02:40   #2201
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
isuse! bez obzira jel netko primijetio ili nije, skidaj se odmah s toga i zovi svoga dr koji ti je to propisao!!!!
Smije li se znati koji je uzrok tako dramatičnoj reakciji? Tj. zašto da ga odmah zove i da se skida s toga baš? Po čemu je taj lijek toliko gori od drugih?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 18.04.2011., 08:47   #2202
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Smije li se znati koji je uzrok tako dramatičnoj reakciji? Tj. zašto da ga odmah zove i da se skida s toga baš? Po čemu je taj lijek toliko gori od drugih?
a ti si psihijatar?
ray of light is offline  
Old 18.04.2011., 08:49   #2203
Quote:
Nadrealna kaže: Pogledaj post
Dobila sam Rivotril 0,5 mg i Luxetu 50 mg. Šrink mi je napiso neke ultramale doze, tj. da rivotril pijem ujutro 1/4 tablete, u podne 1/4 i navečer 1/2.
Za luxetu mi je rekao ujutro pola i navečer pola, (a prva dva tjedna ujutro četvrtinu i navečer četvrtinu).

No, s obzirom da je nezgodno lomiti tabletu na četiri, ni ne vidim je, a i jutro i podne su mi u isto vrijeme, dva dana pijem dakle pola luxete i pola rivotrila ujutro i navečer.
Ali, ja se nakon toga osjećam tako divno, omamljeno, opuštno, ko nakon sanvala (iako ne pričam s namještajem još). Ma baš mi je lijepo i mirna sam. A kada izađem van boje neke blješte i sve je drugačije, omamljujuće, čak se i gubim. Osjećam samo predivan mir. I to stanje drži dugo, dugo, po cijele dane sam takva. Predivno!

U čem je problem? Rivotril ljudi piju u velikim količinama, a on je meni propisao jednu tabletu na cijeli dan (vjerojtno placebo). A dva normabela sam jedva osjećala. Tako da sumnjam da je to djelovanje anksiolitika.
Je li ovo moguća onda nuspojava luxete? To stanje se pojavi vrlo brzo nakon što popijem tablete (obje, skupa). Jesam li ipak pogriješila s time što se nisam držala četvrtine tablete?

Ima ko ideju? Ja zapravo uopće ne želim da ovo stanje prođe, imam vremena, nikud mi se ne žuri, boje iz nekog razloga blješte, ja slaba, glupa i zbunjena i baš mi je super.

s obzirom da me i sad drži i baš mi je lijepo vjerojatno pišem gluposti.
sigurno će ti druid odgovoriti
ray of light is offline  
Old 18.04.2011., 16:32   #2204
Melankolicni jastuci

Uz ove Zeldoxe mi dođe da stalno grlim hladne jastuke...baš one bijele hladne jastuke............
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 18.04.2011., 17:59   #2205
Ajde ljudi, ako je itko pročitao post i ima neku ideju, zašto se to meni zamanta i budem omamljena, je li to radi ovih sitnih količina rivotrila (uostalom, zar on ne bi trebao djelovati kratko, a ne ostatak dana) ili je to nuspojava luxete?

I je li moguće da luxeta ima takve nuspojave odmah nakon pijenja?

Ako ništa drugo, sutra ide test, popit ću ih s par sati razmaka pa da vidimo tko je krivac.
Nadrealna is offline  
Old 18.04.2011., 18:06   #2206
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
a ti si psihijatar?
Pa nisam psihijatar, samo me zanima čemu takva reakcija (bez trunke ikakvih konotacija u pitanju)? Zanimaju me fakti. I lijepo sam te pitao, najpristojnije pitao, ne znam zašto si ciničan/na.
Proučavam srodnu tematiku već nekoliko godina i znatiželjan sam po prirodi.

Jesi li ti psihijatar/ica? Ako jesi, onda mi molim te odgovori. A i ako nisi.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 18.04.2011., 18:09   #2207
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Uz ove Zeldoxe mi dođe da stalno grlim hladne jastuke...baš one bijele hladne jastuke............
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
da ali taj lijek je "konjski jak" od njega nemoš godati,,,"ž
2


oke, mile, uvjeri me da ne trollaš ili još bolje - da ne moram zvat hitnu. Malo me brineš.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 18.04.2011., 18:48   #2208
Quote:
bettyyy kaže: Pogledaj post
mene interesira dali je od cipralexa moguca nuspojava da se pojave modrice na nogama bez udaraca???dali je ko primjetil te simptome??
Ma nisu ti se pojavile modrice bez udaraca, nego kod te skupine lijekova (kako sam pročitala među nuspojavama) je među vrlo rijetkim nuspojavama i povećana osjetljivost kože na modrice. Dakle, vjerojatno si se toliko slabo udarila da nisi ni primijetila, tj. da ti najblaži udarac po koži stvara modrice.

Mislim da nije baš za paničariti, ali na tvom mjestu bi ipak nazvala doktora i pitala za to.
Nadrealna is offline  
Old 18.04.2011., 22:21   #2209
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Pa nisam psihijatar, samo me zanima čemu takva reakcija (bez trunke ikakvih konotacija u pitanju)? Zanimaju me fakti. I lijepo sam te pitao, najpristojnije pitao, ne znam zašto si ciničan/na.
Proučavam srodnu tematiku već nekoliko godina i znatiželjan sam po prirodi.

Jesi li ti psihijatar/ica? Ako jesi, onda mi molim te odgovori. A i ako nisi.
pa ak se borim s depresijom 15 godina, možda i jesam ak te zanimaju fakti, onda fakat nisam ciničNA
ray of light is offline  
Old 19.04.2011., 22:47   #2210
Ali da li si toj osobi rekla da se skine s tog lijeka jer tebi nije bio dobar ili zbog tih "modrica" (koje ne moraju biti povezane s lijekom)? Mislim, različiti lijekovi različito djeluju na različite ljude jer svatko ima različiti centralni živčani sustav, a i organizam. Nekome će neki lijek super djelovati, nekome neće uopće, a nekome će djelovati loše. Tako je i sa psihoaktivnim supstancama poput alkohola, kave itd. Ne?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 20.04.2011., 00:11   #2211
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ali da li si toj osobi rekla da se skine s tog lijeka jer tebi nije bio dobar ili zbog tih "modrica" (koje ne moraju biti povezane s lijekom)? Mislim, različiti lijekovi različito djeluju na različite ljude jer svatko ima različiti centralni živčani sustav, a i organizam. Nekome će neki lijek super djelovati, nekome neće uopće, a nekome će djelovati loše. Tako je i sa psihoaktivnim supstancama poput alkohola, kave itd. Ne?
gle, znam ja jako dobro da svaki antidepresiv drugačije djeluje ljudima. ali meni se čini da je ova nuspojava kod cure gadna. a šta bi se moglo dogoditi-bolje da nazove psihijatra, pa on/ona će joj reći ima li razloga za paniku i gotovo. i nećeš se tu na forumu držati svih savjeta ko pijan plota. mi smo tu laici, zar ne, uglavnom. ti misliš da se ne treba savjetovati sa svojim psihićem? nadam se da ne.
ray of light is offline  
Old 21.04.2011., 05:00   #2212
Ne mislim to. Mislim da bi ga trebala pitati jel to može imati veze jedno s drugim i s obzirom da je psihijatar također i doktor medicine, trebao bi znati mogu li postojati takvi simptomi. Ako ne, može ih potpuno isključiti i osoba dalje može normalno uzimati lijek koji uzima. Ti nisi napisala samo da kontaktira psihijatra nego da miče to što prije pa sam mislio da misliš da je nešto posebno loše s tim lijekom. Zanimalo me čisto jel farmacija opet nešto s*ebala...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 21.04.2011., 17:59   #2213
halooo pa kakva je sad tu panika nastala oko mojeg pitanja.ja sam to tu postavila posto sam negdje nacula da moze biti od tog lijeka koza sklona modricama....ne kuzim zakaj panika ako i u nutra pise da je to moguca nuspojava i zakaj se treba odustat od lijeka???inace dok sam pila i zoloft sam to znala primijetiti pa posto spadaju u istu skupinu lijekova sam povezala da je to od toga.inace sam po sebi lijek nije los nema nekih drugih nuspojava nema debljanja i spavanja...npr dobila sam mirzaten i bilo mi je koma nikad vise nisam mogla normalno funkcionirat 10min u danu...neko je on odlican...tak da sve ovisi.a da mi je pomogel lijek to moram priznat a sad kak bude dačje neznam...najsretnija bi bila da mi opce netreba al jbg,,,,
bettyyy is offline  
Old 22.04.2011., 13:31   #2214
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Pa nisam psihijatar, samo me zanima čemu takva reakcija (bez trunke ikakvih konotacija u pitanju)? Zanimaju me fakti. I lijepo sam te pitao, najpristojnije pitao, ne znam zašto si ciničan/na.
Proučavam srodnu tematiku već nekoliko godina i znatiželjan sam po prirodi.

Jesi li ti psihijatar/ica? Ako jesi, onda mi molim te odgovori. A i ako nisi.
nemoj tako prema rejo ,ona je ovdje lavica
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 22.04.2011., 13:33   #2215
Miligram kaže: Pogledaj post
da ali taj lijek je "konjski jak" od njega nemoš godati,,,"ž
2

Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post


oke, mile, uvjeri me da ne trollaš ili još bolje - da ne moram zvat hitnu. Malo me brineš.
heee? eevo čitam po 4 put ovo što sam napisao i nemogu se sjetiti da sam ja to napisao ,niti kada san to napisao niti na šta mislim !??


valjda sam tad ima necki blackout
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 22.04.2011., 13:37   #2216
blackout

rejo i štrikalica dajte,sad me to kopa....o čemu sam ja buncao ? o kojem lijeku ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 22.04.2011., 13:46   #2217
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Moditen ?! pa to je jedan od najjacih lijekova...odkud ga pijes ?
od cega boluješ ?
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
F23 Akutni i prolazni psihotični poremećaji
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
da ali taj lijek je "konjski jak" od njega nemoš godati,,,"ž
2
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
rejo i štrikalica dajte,sad me to kopa....o čemu sam ja buncao ? o kojem lijeku ?

Mogu ja? Mogu ja?

Moditen, cini mi se

I bas se ne sjecas? Pffffff, ali nije bilo tako davno
De vidi na cemu si bio taj dan i unajmi nekog da pazi na tebe ako slucajno ponovo popijes.
maesa is offline  
Old 22.04.2011., 13:52   #2218
Quote:
maesa kaže: Pogledaj post
Mogu ja? Mogu ja?

Moditen, cini mi se

I bas se ne sjecas? Pffffff, ali nije bilo tako davno
De vidi na cemu si bio taj dan i unajmi nekog da pazi na tebe ako slucajno ponovo popijes.
NE ne sijecam se ! a alkoholo NE pijem !
valjda mi to od zeldoxa....
Al eto hvala šti si mi sredila prazninu u glavi...hehe



mirirs na alcohol mi se gadi
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 22.04.2011., 13:58   #2219
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
NE ne sijecam se ! a alkoholo NE pijem !
valjda mi to od zeldoxa....
Al eto hvala šti si mi sredila prazninu u glavi...hehe



mirirs na alcohol mi se gadi
Oooj, nisam mislila na akohol nego na supstancu koju si uzeo taj dan
Hajde de, i treba da ti se gadi alkohol, s obzirom sta sve prouzrokuje ako ga se zloupotrebljava

Zeldox...hmm.
maesa is offline  
Old 22.04.2011., 14:29   #2220
Quote:
maesa kaže: Pogledaj post
Oooj, nisam mislila na akohol nego na supstancu koju si uzeo taj dan
Hajde de, i treba da ti se gadi alkohol, s obzirom sta sve prouzrokuje ako ga se zloupotrebljava

Zeldox...hmm.
Zeldox..hmmm ti to sugeriraš kako ti se on sviđa ili ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.