Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 23:54   #41
Hvala na odgovoru. Ne znam kako da je natjeram. Moguće da je od stresa (dosta radi, kao da joj je 25 a ne 75), a moguće je da je nešto ozbiljnije, sad je još spomenula da joj nisu htjeli dat opću anesteziju radi srca kad je operirala hemaroide prije godinu dana (dali su joj epiduralnu)
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 00:51   #42
Question Stezanje kod srca

Ne znam da li vam se ikad desilo da pokušate udahnuti,onak jako, i onda osjećate u području srca onako jako stezanje?
E pa ovako: danas se ja ujutro probudim i skužim da me tako boli, a disala sam normalno. Onda pokušam dublje disati,i bol se pooštrava. Stvar je u tom da me boljelo i dok sam se pomicala,mogla sam samo ležati na leđima s glavom,tj. bradom spuštenom na prsa. Čim sam pomakla lijevu ruku ili se pokušala okrenuti imala sam osjećaj kao da mi kosti pucaju.Bol se pojavila na lijevoj strani,u predjelu srca, rebara, lijeve ruke i pazuha i malo me probadalo i u leđima.
I onda se to malo smanjilo a ja sam otišla kod doktorice koja inače nije poznata po davanju pravih dijagnoza, i poslušala mi je pluća i rekla da sam se nahladila i dala da pijem Knavon.
I sad vi meni recite jel moguće da se nahladim i da me boli sve to? Ja sam mislila da imam srčani udar, ili da ću ga dobiti. I sad me strah zaspati da ne dobijem infarkt u snu...ma,imam panični poremećaj pa je to uobičajena reakcija na bolove.
Pomoć
__________________
Život je nekad siv,nekad žut
Život je ovaj put, za mene zabrinut
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 01:03   #43
da...događalo mi se...
i ja sam mislila da će me herc strefit..al je obično jako brzo prošlo..
valjda je isto bila prehlada..ne sjećam se u kakvom sam stanju tad bila..
mislim..ipak sam premlada
tako da da..vjerujem da može do toga doć zbog prehlade.
insomnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:08   #44
pozanimaj se malo o neuropatskoj boli
mislim da bi to moglo biti to.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 21:36   #45
Quote:
starr* kaže: Pogledaj post
Ne znam da li vam se ikad desilo da pokušate udahnuti,onak jako, i onda osjećate u području srca onako jako stezanje?
E pa ovako: danas se ja ujutro probudim i skužim da me tako boli, a disala sam normalno. Onda pokušam dublje disati,i bol se pooštrava. Stvar je u tom da me boljelo i dok sam se pomicala,mogla sam samo ležati na leđima s glavom,tj. bradom spuštenom na prsa. Čim sam pomakla lijevu ruku ili se pokušala okrenuti imala sam osjećaj kao da mi kosti pucaju.Bol se pojavila na lijevoj strani,u predjelu srca, rebara, lijeve ruke i pazuha i malo me probadalo i u leđima.
I onda se to malo smanjilo a ja sam otišla kod doktorice koja inače nije poznata po davanju pravih dijagnoza, i poslušala mi je pluća i rekla da sam se nahladila i dala da pijem Knavon.
I sad vi meni recite jel moguće da se nahladim i da me boli sve to? Ja sam mislila da imam srčani udar, ili da ću ga dobiti. I sad me strah zaspati da ne dobijem infarkt u snu...ma,imam panični poremećaj pa je to uobičajena reakcija na bolove.
Pomoć
Takvi problemi mogu biti od kralježnice.Mene osobno zna probosti često u predjelu srca.Ponekad me tako boli kad duboko dišem.Kad mi se to dogodilo prvi put otišla sam kod doktora uvjerena da imam problema sa srcem ili plućima .Sva sreća pa mi nije bilo ništa od toga nego su mi ti problemi od kralježnice. Ako nemaš povjerenja u tu doktoricu promijeni je i odi kod nekog drugog.
Lunesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:23   #46
Ne mogu vjerovati da sam nasla jos nekog tko ima iste bolove kao i ja!!! I kažete da je to od kralježnice?? Jeste li sigurni? kako se može to izliječiti?
Mene ponekad uhvati ta bol da se ne smijem ni pomaknuti, a čak mi i disanje postane problem.... Nisam znala šta bi to moglo biti, bilo me strah da nije u pitanju srce, neki grč ili nešto....
Jeste li našli lijek za to?
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:25   #47
Meni se to događalo dosta često u pubertetu, ali još uvijek ponekad zna. Naime, ja sam u frci odjurila kod dr. čim mi se to par puta ponovilo i rekla mi je da se to događa kad se između rebara malo zaglavi mišić i da to nije niš strašno.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 09:14   #48
Quote:
starr* kaže: Pogledaj post
Ne znam da li vam se ikad desilo da pokušate udahnuti,onak jako, i onda osjećate u području srca onako jako stezanje?
E pa ovako: danas se ja ujutro probudim i skužim da me tako boli, a disala sam normalno. Onda pokušam dublje disati,i bol se pooštrava. Stvar je u tom da me boljelo i dok sam se pomicala,mogla sam samo ležati na leđima s glavom,tj. bradom spuštenom na prsa. Čim sam pomakla lijevu ruku ili se pokušala okrenuti imala sam osjećaj kao da mi kosti pucaju.Bol se pojavila na lijevoj strani,u predjelu srca, rebara, lijeve ruke i pazuha i malo me probadalo i u leđima.
I onda se to malo smanjilo a ja sam otišla kod doktorice koja inače nije poznata po davanju pravih dijagnoza, i poslušala mi je pluća i rekla da sam se nahladila i dala da pijem Knavon.
I sad vi meni recite jel moguće da se nahladim i da me boli sve to? Ja sam mislila da imam srčani udar, ili da ću ga dobiti. I sad me strah zaspati da ne dobijem infarkt u snu...ma,imam panični poremećaj pa je to uobičajena reakcija na bolove.
Pomoć
Imala sam takve bolove pred nekoliko godina, u vrijeme nekih ozbiljnijih životnih stresova...smrt u obitelji, gubitak posla...uglavnom odmah sam otišla kod kardiologa jer inače genetski u obitelji ima srčanih bolesnika pa sam se uplašila da nije nešto ozbiljno....uglavnom otkriven mi je šum na srcu kao posljedica spomentuog stresa....kardiolog je rekao nije ništa opasno i strašno...nije mi htio dat nikakve lijekove jer sam bila premlada nego mi je rekao da će proć samo od sebe kad mi prođu ti stresovi i nek se ne sekiram toliko oko svega...i bio je u pravu prošlo je....problem je bio u tome što su bolovi nekad bili toliko neizdrživi da ne bih zaspala cijelu noć...riješavala sam to meditacijom, opuštanjem, toplim kupkama, čajevima...dobar je čaj od gospine trave, mente i bazge...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 09:49   #49
nervoza, stres, potisnuti bijes....
(mislim da problem nije tjelesne naravi - nekaj te muči i stišće. ovi simptomi su samo refleks na to)
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:26   #50
nemate pojma koliko me ovaj thread smirio i ja sam u zadnje 1-2 godine imao nekad takve bolove i mislio sam da je srce u pitanju isto nisam mogao dobro disati, imao sam bolove kad se naglo krećem itd itd...
(btw, ako ne možete dobro udahnuti kad imate takve bolove - zijevajte! pomaže malo )
kichma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 14:05   #51
za sve koji misle da imaju (ili će dobiti) srčani udar: srce u predinfarktnom stanju kuca 250 u minuti.
ja sam prije stalno očekivala srčani udar zbog razno raznih simptoma, ali od kada sam saznala gore navedeni podatak znam da sam daleko od udara.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 15:50   #52
i ja imam slične bolove! i svako toliko me to zna stisnut!

bila sam baš prestrašena da nemam srčani ili tako nešto!

baš ste me smirili! sad mogu mirno spavati!
__________________
U zemlju vila kreneš vozom, a stigneš vlakom...
T<e>a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:40   #53
Ne pij Knavon, izaziva jaku ovisnost, akod iznenadnog skidanja ima slučajeva samoubojstva- treba se skidati postupno. Udara na živce....
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:01   #54
Bolovi u predjelu srca

Evo..prije nego odem kardiologu zeljela bi cuti misljenja drugih sto misle o simptomima koji se meni pojavljuju...
Pa ovako...pocelo je prije 3 mjeseca....tri dana je sve ok, pa dva dana boli....
ne boli ludjacki al tek tolko da osjecam...
Ali upravo sam prvi put uzela tabletu jer me zaista jako boli...
Neznam sto da milsim..
pa me zanima dali je tko od vas imao slicnih iskustva....sato to moze biti...ili se ipak samo previse opterecujem s tim...
Za vrijeme kad me boli, cesto znam mjerit tlak i otkucaje...tlak je relativno nizak..otkucaji su 89 u minuti....(veceras)
i uvijek je tako....poviseni otkucaji kad boli...
znam da cete reci da mi nije mjesto tu nego kod doktora...kod doktora idem sto prije....al me samo zanimaju iskustva drugih...

zaista je tupa i neugodna bol...pojavi se iznenada...iznenada i nestane kad se smirim.....legnem.....
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:54   #55
Nemoj se brinuti, vjerovatno je ništa ali odi na pregled. Javi kako je prošlo
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 17:57   #56
I ja sam imala slican problem. Mislila sam da je srce u pitanju ali posto su mi svi nalazi (EKG i krv) bili u redu posumnjali su na stitnjacu. I uspostavilo se da imam slabu hipotireozu. Dali su mi ljekove i sada je sve u redu.
bicini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 20:22   #57
Jesi li pod velikim stresom? Mene zna boliti u predjelu srca kada me stisnu problemi na poslu. Doduše, to bude oštra, probadajuća bol.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 21:30   #58
mene je znalo dok sam bila puno deblja, pogotovo u one dane kad bih jela nesto masnije i kad bih se nedovoljno kretala. puls bi mi za to vrijeme bio malo nepravilniji i ubrzan kao i tebi, a trajalo bi od nekoliko sekundi do nekoliko minuta.

pomoglo bi mi duboko udisanje sa intenzivnim kasljanjem.

takodjer mi je nesto nizi kalij pa me tu i tamo nakon trcanja znaju ulovit' bolne palpitacije ako se uznojim, a ne nakrkam se paradajzom ili grejpom... al' inace je ok.

ekg mi je normalan.

anksioznost takodjer cesto igra veliku ulogu.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 04:37   #59
vjerojatno je anksioznost ...i ta lagana tahikardija ukazuje na to...ne brini...sve će biti jasno poslije kardiologa
..inače puno ljudi osjeća bolove s lijeve strane..al srce boli ispod prsne kosti točno na sredini,ta bol se pojavljuje u obliku osjećaja pritiska i žarenja a za takvo nešto si vjerojatno puuno premlada...najbitnije je kada se ta bol javlja...ako je kod pojačane fizičke aktivnosti,onda to nije dobar znak...pretpostavljam da to nije u pitanju
..takva slična bol može biti i od puno drugih stvari...npr GERB kod kojeg su zbog upale jednjaka bolovi slični bolovima uz anginu pectoris pa ljudi misle da je srce u pitanju..
..ako možeš daj zamoli kardiologa da radiš ergometriju i nosiš holter pa ćeš dalje biti bez ikakvih sumnji da imaš bolesno srce...sama veliš sa se smiri dok legneš i opustiš se,pa stoga ne brini jer je vjerojatno sve u redu
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 05:17   #60
e da,vidiš,moj tata je nedavno sav u panici završio na hitnoj jer je danima imao užasne bolove u predjelu srca i lijeve ruke,pa se ispostavilo da ima erozije na jednjaku sirotan
mene zanima,ako sam ja prije godinu dana bila na ergometriji i nosila sam holter,sve je bilo u redu,jel može biti da mi sad nešto ne valja,jer prošlo je godinu dana?
__________________
Život je nekad siv,nekad žut
Život je ovaj put, za mene zabrinut
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.