Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2012., 23:33   #61
Quote:
Isadora Cadaver kaže: Pogledaj post
Naravno da je važno, ja sam prije toga svega proučila svima životopise i istražila ih na internetu, a tek onda se odlučila kod koga ću..... pa ne mogu ići bilo kome, hoću da ako se nešto radi da se onda to i napravi kako treba..... samo šteta što osoba koja me operirala ne razmišlja tako
jel mi možeš u pm poslat te informacije? tak se bojim da nešto ne fulaju, da ne budem rugoba xD
No-brain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 18:58   #62
Quote:
Isadora Cadaver kaže: Pogledaj post
Naravno da je važno, ja sam prije toga svega proučila svima životopise i istražila ih na internetu, a tek onda se odlučila kod koga ću..... pa ne mogu ići bilo kome, hoću da ako se nešto radi da se onda to i napravi kako treba..... samo šteta što osoba koja me operirala ne razmišlja tako
potpisujem ... mene je ortodontica poslala kirurgu i iako sam vec osobno imala dobra iskustva kod njega isto sam malo na svoju ruku istrazila i o njemu i o drugima koji rade takve operacije ... nije bas svejedno kad cujes da te treba operirat netko ko je nekog vec sjebo il je tek naucio zanat .. meni je za sad sve u redu
MilkaCokolada87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 17:55   #63
Quote:
No-brain kaže: Pogledaj post
jel mi možeš u pm poslat te informacije? tak se bojim da nešto ne fulaju, da ne budem rugoba xD
Koje točno informacije? Ako misliš na informacije o doktorima, sve ti piše na Internetu, ja nemam to ništa kod sebe, samo sam čitala na guglu
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 22:17   #64
Bok, molim za što više informacija...
Ugl, nedavno sam bila kod ortodonta koji mi je predložio aparatić + operaciju (imam blaži oblik progenije)...Otišla sam u KBD i nakon što su mi uzeli otiske, javili su mi da je moguće izvesti operaciju i bez prethodne ortodoncije, jer mi mogu sami složiti zagriz... Doktor mi je rekao da bi on išao na operaciju gornje vilice, jer je kao lakša i tako bi mi izbacio gornju preko donje i - voila!
No, mene muči operacija, jako...točnije, oporavak nakon nje...Dok sam čekala pregled jedan dečko me ubio u pojam rekavši mi da se više od 2 godine oporavlja...
Pomagajte..
ivy987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 19:34   #65
ma kakve bozje dvije godine?
ja sam nakon 3 tjedna krenula na faks normalno

sad je proslo 2 i pol mjeseca i radim sve sto bi radila i inace, i jedem sve sto mi se jede. iskreno, totalno zaboravim da sam i bila na toj operaciji
tina899 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:22   #66
kako mi je drago da ima friških postova na ovu temu...evo meni će za točno 9 dana 2 god kako sam operirala obje čeljusti u dubravi kod prof.Uglešića (koji je btw savršen).kako sam se nasmijala čitajući vaša iskustva jer sam već zaboravila smiješne trenutke operacije (ogledalce dok jedem, slinjenje) uglavnom, meni se osjet nije vratio u donju usnicu i bradu, na što sam se u principu i pripremila jer nakon onog izgleda i sada vjerujte mi odlučila bih se opet na operaciju. tako da preporučam operaciju svakako, meni je bilo i zbog fizičkog a i psihičkog stanja. cure, svaka čast na brzom oporavku...ja sam očito bila teži slučaj...da mi samo vidite slike...bila sam glavna sprdnja na odjelu u bolnici
ancymm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 21:45   #67
@ancymm
kaj su ti rekli, o čemu ovisi to vraćanje osjeta, jesu ti možda nešto sj** pri operaciji, ili se jednostavno nakon te operacije nekima vrati, a nekima ne??

@tina899
sanjam da moj oporavak bude ko tvoj minimalna natečenost, nakon tri tjedna povratak u javnost, i sav osjet ti se vratio, jelda?
al to je u principu skroz individualno, taj oporavak, i nema baš veze što si se ti, npr. u Rijeci operirala? haa?

jeeer, ja bi, nakon 3 i pol godine (!!!) nošenja aparatića, kroz tjedan dana trebala konačno opet otić u Dubravu. E sad, ne znam jel će me operirat krajem 6. il tek na jesen. Znam da se na ljeto ne operira, ali 9.mj. može bit topliji od 6. , a u 10. il 11.mj. ne mogu zbog faxa... i da, operirat će me prof. Uglešić.
Što se tiče tolko dugog nošenja aparatića, ne znam zašto je to tako, vidim da ste tu sve po godinu, godinu i pol nosile, a moji zubi nisu uopće bili tak krivi, jedino donji. I neće mi puno micat čeljusti - gornju za cca 4mm naprijed, donju isto tolko iza.
__________________
* instrukcije iz španjolskog *
~Mariposa~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:16   #68
Quote:
~Mariposa~ kaže: Pogledaj post
@ancymm
kaj su ti rekli, o čemu ovisi to vraćanje osjeta, jesu ti možda nešto sj** pri operaciji, ili se jednostavno nakon te operacije nekima vrati, a nekima ne??

@tina899
sanjam da moj oporavak bude ko tvoj minimalna natečenost, nakon tri tjedna povratak u javnost, i sav osjet ti se vratio, jelda?
al to je u principu skroz individualno, taj oporavak, i nema baš veze što si se ti, npr. u Rijeci operirala? haa?

jeeer, ja bi, nakon 3 i pol godine (!!!) nošenja aparatića, kroz tjedan dana trebala konačno opet otić u Dubravu. E sad, ne znam jel će me operirat krajem 6. il tek na jesen. Znam da se na ljeto ne operira, ali 9.mj. može bit topliji od 6. , a u 10. il 11.mj. ne mogu zbog faxa... i da, operirat će me prof. Uglešić.
Što se tiče tolko dugog nošenja aparatića, ne znam zašto je to tako, vidim da ste tu sve po godinu, godinu i pol nosile, a moji zubi nisu uopće bili tak krivi, jedino donji. I neće mi puno micat čeljusti - gornju za cca 4mm naprijed, donju isto tolko iza.
evo ja sam operiran prije točno 4 tjedna kod prof,uglešiča i mogu vam reči da je profesor profesionalnac....bio sam u bolnici 6 dana na 6 katu....bio sam malo gorji slučaj nego vi imao sam otvor 11 mm znači nisam mogao skolopiti zube...sve je prošlo uredu i svaka,jedina mana je to šta nesmiješ jesti niti gristi 6 tj nešto tvrdo... znači samo čokolino prva 3 tj a poslje možete lagano s vilicom i nožem neku mekšu hranu,,,,
mariozbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 13:06   #69
.. meni su najveca muka bile one gumice koje su povezivale celjusti ... kad su mi rekli da ih mogu bacit, preporodila sam se ))
... nakon mjesec,mjesec i pol sam vise manje bila ko i prije i polako pocela zaboravljat operaciju ...
... sad je proslo 3 mjeseca i skoro ko da nis nije bilo ... brada je utrnuta, malo nos i doljnja usna al rekli su da to zna trajat i do godinu dana i da moze bit do ovih sarafica u celjusti ... cak i njih vade ako nekome smetaju
MilkaCokolada87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 11:20   #70
Quote:
~Mariposa~ kaže: Pogledaj post
@ancymm
kaj su ti rekli, o čemu ovisi to vraćanje osjeta, jesu ti možda nešto sj** pri operaciji, ili se jednostavno nakon te operacije nekima vrati, a nekima ne??

@tina899
sanjam da moj oporavak bude ko tvoj minimalna natečenost, nakon tri tjedna povratak u javnost, i sav osjet ti se vratio, jelda?
al to je u principu skroz individualno, taj oporavak, i nema baš veze što si se ti, npr. u Rijeci operirala? haa?

jeeer, ja bi, nakon 3 i pol godine (!!!) nošenja aparatića, kroz tjedan dana trebala konačno opet otić u Dubravu. E sad, ne znam jel će me operirat krajem 6. il tek na jesen. Znam da se na ljeto ne operira, ali 9.mj. može bit topliji od 6. , a u 10. il 11.mj. ne mogu zbog faxa... i da, operirat će me prof. Uglešić.
Što se tiče tolko dugog nošenja aparatića, ne znam zašto je to tako, vidim da ste tu sve po godinu, godinu i pol nosile, a moji zubi nisu uopće bili tak krivi, jedino donji. I neće mi puno micat čeljusti - gornju za cca 4mm naprijed, donju isto tolko iza.
pa u principu, meni je profesor Uglešić rekao da mi se u donju usnu i bradu neće vratiti osjet...s tim da meni nije bilo potrebno puno pomicati ali su mi trebali i gornju i donju... tako da nisu ništa sj**** jednostavno je to tako, iako se nekima čak i vratilo, ja osjetim trnce po bradi kad prođem prstima ali donja usna ne, ali navikneš se...nije neki problem...i da imala sam tu sreću da nisam trebala nositi aparatić jer kad su mi napravili odljev, zubi su se savršeno poklapali, a tebe neka ne brine aparatić jer ti je to dobra uvertira u operaciju. a tekuća hrana mi je čak i odgovarala jer sam trebala izgubiti koji kg....tako da sam iz bolnice izašla 10 kg lakša (malo previše) ali bila mi je vesela vijest (barem to) jer sam u licu bila presmiješna
ancymm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 13:54   #71
Smile

Quote:
MilkaCokolada87 kaže: Pogledaj post
.. meni su najveca muka bile one gumice koje su povezivale celjusti ... kad su mi rekli da ih mogu bacit, preporodila sam se ))
... nakon mjesec,mjesec i pol sam vise manje bila ko i prije i polako pocela zaboravljat operaciju ...
... sad je proslo 3 mjeseca i skoro ko da nis nije bilo ... brada je utrnuta, malo nos i doljnja usna al rekli su da to zna trajat i do godinu dana i da moze bit do ovih sarafica u celjusti ... cak i njih vade ako nekome smetaju


da te gumice su zajebana stvar stalno sam jeo čokolino i tak nešto jogurt ili nešto slično meni je prošlo 6 tj od operacije i meni su skinuli šrafe i gumice ,,,,jedino kaj još nisam dobio osječaje za usnicu i bradu,,,(ko da ju nemam ) hehe a rekao je da bude to došlo na vrijeme,,,,prezadovoljan sam on je pravi majstor kaj se tiče toga...jel imaš fejs ili nešto slično da vidim kak je tvoj oporavak na slikama,,, ja ču tebi pokazati svoje... jako me zanima ako imaš pošalji u inbox...
mariozbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 22:35   #72
@ancymm kako nije problem ako ti se osjet ne vrati u donju usnu?!?!! ok u bradu, nos, čelo il šta god, al usnu?? pa tam negdje piše da se "rijetkima ni nakon dodatne terapije ne vrati" bla bla.. kaj onda možeš ić na tu neku terapiju? jesi se raspitala?
__________________
* instrukcije iz španjolskog *
~Mariposa~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 11:10   #73
Quote:
~Mariposa~ kaže: Pogledaj post
@ancymm kako nije problem ako ti se osjet ne vrati u donju usnu?!?!! ok u bradu, nos, čelo il šta god, al usnu?? pa tam negdje piše da se "rijetkima ni nakon dodatne terapije ne vrati" bla bla.. kaj onda možeš ić na tu neku terapiju? jesi se raspitala?
išla sam na nekakve terapije ali to mi nisu preporučili u bolnici,(neznam zašto) već sam sama odlučila, u principu najmanje ne osjetim na usni u desnom predjelu, lijevo čak i nešto sitno da, ali neznam ja sam se navikla tako funkcionirat i uopće mi ne smeta...
ancymm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 12:38   #74
Quote:
ancymm kaže: Pogledaj post
išla sam na nekakve terapije ali to mi nisu preporučili u bolnici,(neznam zašto) već sam sama odlučila, u principu najmanje ne osjetim na usni u desnom predjelu, lijevo čak i nešto sitno da, ali neznam ja sam se navikla tako funkcionirat i uopće mi ne smeta...

ey bok daj mi samo reci kako sada govoriš ? to me jako zanima meni je sve čudno još ne mogu pravilno govoriti... :P al polagano ide na bolje kad mi je još drvena usnica kak ti ? :=)
mariozbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 15:22   #75
Quote:
ancymm kaže: Pogledaj post
išla sam na nekakve terapije ali to mi nisu preporučili u bolnici,(neznam zašto) već sam sama odlučila, u principu najmanje ne osjetim na usni u desnom predjelu, lijevo čak i nešto sitno da, ali neznam ja sam se navikla tako funkcionirat i uopće mi ne smeta...
u koliko slučajeva se tako ne vrati osjećaj u usnicu i bradu? jel to samo kod pomicanja donje čeljusti kad se radi o nekom ekstremnom pomicanju ili je to gotovo uvijek?
__________________
Breath Of Color
6ftunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 01:07   #76
dobila termin u 9. mjesecu za operaciju neg, mene zanima kad ljudi otprilike prestanu izgledat kao shrek, mislim, ono ful natečeno?
No-brain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:08   #77
Quote:
No-brain kaže: Pogledaj post
dobila termin u 9. mjesecu za operaciju neg, mene zanima kad ljudi otprilike prestanu izgledat kao shrek, mislim, ono ful natečeno?
ccc naotečen prestaneš biti za kojih 3 tj tak je bilo barem meni
mariozbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 12:42   #78
Quote:
No-brain kaže: Pogledaj post
dobila termin u 9. mjesecu za operaciju neg, mene zanima kad ljudi otprilike prestanu izgledat kao shrek, mislim, ono ful natečeno?
Glavna natecenost spadne nakon 2 tjedna, a onda ide tako sporo...meni je proslo 3 mjeseca od operacije i tek mi sada svi govore da sam ona stara:-).
Ubiti prva tri dana nakon operacije ta natecenost samo buja, a onda tek četvrti dana krene lagano opadati. Najveci pritisak mi je bio 3.dan u usnicama, joj imala sam osijecaj da ce popucat-melem pomaze.
Nakon 6 dana isla sam u javnost i nitko me nije cudno gledao ( ali to sam osjetis na licu da si jos uvije natecen). Uglavnom svaki dan je bolji od onoga prije,svaki tjedan bolji od onoga prije... Meni su operirali obje celjusti, strasno sam se bojala, a sada kada vidim rezultate i oporavak opet bi otisla :-) ... mada u ona prva 3 dana pomislis; sto je meni ovo trebalo!
Pomoglo mi je razmisljanje-sve ce proci i proslo je.
Sretno!!
Maja Marija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 20:41   #79
zasto operirate celjust ?
AloneBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 22:40   #80
aww sad u utorak imam operaciju, još uvijek se ne bojim, jedino zbog čeg se brinem je to da tjedan dana poslije moram na faks a neznam oću se osjećat dovoljno dobro :/
No-brain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.