Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 19:32   #61
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
možda će uvesti sake, a znam di mogu nabaviti japansku pivu.
Sake stoji na polici iza majstora (dvije velike flase, iako nisam pitao je li to za konzumaciju), a Sapporo mogu kupiti u Vrutku.

Quote:
za sad je su some uzmi i bježi, a možda će se tamo legalno pojesti.
Ja sam bio ilegalac
Kaj brijes, pa cemu bi inace sluzio onaj stol nego za klopu? Mozda kao garderoba?
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:35   #62
Quote:
flyest kaže: Pogledaj post
i kako se uopće sushi jede? šta se to samo strpa u usta? malo mi je čudno kad nema noža ni ičega sličnog.
Pristojno je jesti samo na dva nacina: stapicima (cijeli komad umocis u sojin sos i onda direkt u usta. Ili - pristima! Ok po japanskom bontonu! :kose oci:
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:50   #63
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post

Kaj brijes, pa cemu bi inace sluzio onaj stol nego za klopu? Mozda kao garderoba?
Kako sam u drugom navratu (za vrijeme skeča sa Gospođom ) imao pol sata rupu, tako sam jeo tamo, za stolom!
Maleni dječačić koji tamo radi mi je servirao odabrano na debeloj drvenoj dasci, uz dodatak đumbira i soja-umaka.
I štapića.... i- umači!!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 22:45   #64
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Sake stoji na polici iza majstora (dvije velike flase, iako nisam pitao je li to za konzumaciju), a Sapporo mogu kupiti u Vrutku.


Kaj brijes, pa cemu bi inace sluzio onaj stol nego za klopu? Mozda kao garderoba?
tamo je stol, ali oni ne smiju posluživati. jer još rješavaju registraciju objekta. bla bla

kaj ti ne vidiš da piše manzoku take away sushi, kužiš

pitao me imali u vrutku sake, pričali smo nekaj o namirnicama.
možda su 2 boce za ukras.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 22:45   #65
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kako sam u drugom navratu (za vrijeme skeča sa Gospođom ) imao pol sata rupu, tako sam jeo tamo, za stolom!
Maleni dječačić koji tamo radi mi je servirao odabrano na debeloj drvenoj dasci, uz dodatak đumbira i soja-umaka.
I štapića.... i- umači!!
zaboravio si wasabi, meni to uopće nije ljuto
jači mi je đumbir, nego wasabi
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 22:47   #66
stanari su se nekaj bunili, mislili su da će im smrdjeti riba
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 23:31   #67
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Nn..n...neeeeee!!???!!

To je Gospođa iz Concordije???? I tamo je uvodila reda, c.c.c....

Tu se ne može iskorjeniti nikako... provjereno... A bila je škrta oduvijek...

Sad je u Concordiji pizzeria Karijola (the best off), ne!!?! Bio sam prije 2 dana u njoj... 2put mjesečno sam tamo. Hvala joj što je nema više tamo, a ovdje- ovdje će joj se teško stati na kraj, jer je u njoj želja za dominacijom, ali opet- razlog više za otići i vidjeti!!!

ee, mene je toga strah od početka ne živi daleko i to je totalni bed...ali, eto, barem uz sushi dobiješ i monodramu
(jedino ne znam kak će Đuro izdržat, jadničak , valjda će mu pomoć samurajski geni)
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 00:05   #68
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
zaboravio si wasabi, meni to uopće nije ljuto
jači mi je đumbir, nego wasabi
Moram priznati da sam ga oba puta zaboravio tražiti! Znam- call me stupid!
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ee, mene je toga strah od početka ne živi daleko i to je totalni bed...ali, eto, barem uz sushi dobiješ i monodramu
(jedino ne znam kak će Đuro izdržat, jadničak , valjda će mu pomoć samurajski geni)
Nisam još upoznao Đuru....
Nije radio... nisam bio u pravoj smjeni... ali i ovaj drugi (bezimeni- zasad) je stvarno ok, ali je na rubu, zbo Youknowwho!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 00:55   #69
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
po narudžbi??? misliš dođem tam, tražim to i čekam da mi napravi?
receno mi je kad uvedu telefon narucis telefonski i onda ti valjda naprave,al moras valjd cijelu tu rolicu uzet morat cu jos jednom pitat u ponedjeljak
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 01:01   #70
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Nisam još upoznao Đuru....
Nije radio... nisam bio u pravoj smjeni... ali i ovaj drugi (bezimeni- zasad) je stvarno ok, ali je na rubu, zbo Youknowwho!
taj drugi je brat od dure i zove se niki.. a gle nije im lako, novi su pa svi nalijecu, a zena je smotana da poludis, jedva sam cekala da zbrisemo van nakon klopanja
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:08   #71
Jebote, onu babuskaru treba izbacit van. Smrdi na iritaciju
Čim sam ušla odmah me zasmetala, baš je ko krasta na bebinoj koži.
A lokalčić simpa, motač slatki i plava cura simpa, al ova

Uzela sam 4 veća sushija, i cura je krenula stavljat u veću posudu a ova ju odma napala da kaj ne stavlja u manju jer je manja porcija, i cijelo vrijeme se meni nekaj pravdala Kao da ću ja zamjerit nekaj konobarima

Btw, sushi je prefin
Dopadaju mi se i one salatice, to bum sutra il preksutra

I super je kaj mi je tolko blizu poslu, već sam bila na 100 muka po pitanju toga kaj bum kvalitetno jela dok sam u gradu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:12   #72
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post

men je ona velika porcija sushija sasma oke
Ma super su te manje porcije, super za grad, kad ti ionako ne paše da si natrpan.
Doduše, nakon 5-6 sati sam fakat ogladnila, sad sam potamanila tonu ananasa i kompot od višanja za večeru
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:41   #73
Bemti kako dobro! Čula sam za Takenoko i iskolačila oči na cijene pa sam ga uredno zaobišla... ovo mi se sviđa a u subotu ću banuti na porciju/2/3 da vidim koja je priča. Sad jedno pitanje - šta bi preporučili i koliko bi cca ispalo za par (ja sam potpuno open-minded spram hrani i nemam problem ni sa algama ni sirovom ribom dok je dečec plašljiv i skeptičan na sve što nije pohana krmetina)?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:39   #74
Evo- opet sam bio! Vrag mi ne da mira!! I opet- Ona! Fakat je dosadna.... staaalno je nešto zvocala dečkima... blablabla... a poooojma nema od čega je koji smotuljak... i ispričava se, ali i dalje zvoca!! I brblja... ali onako antipatično...

Moja zamjerka (Gospođa nastranu-nju sam već olajao) je ta da je uvijek ista ponuda!!!

Ovog puta je još bilo dosta toga urolano... 50tak kom. - ali....

Samo 3 vrste- sa tunom (klasika) koja je iz konzerve (prst dolje za konzervu, prst gore za ok okus!!), s lososom dimljenim filetićem- ok, i s puretinom teryaki- ono neutrala...

Onaj seitan i tofu je tamo u frižideru nešto poput ikebane... ne kužim??!? Ili kužim, malo je skuplje od konzerve tune... od koje može ispati o-ho-ho komada... +što su veći sushiji smanjeni znatno...

Jednom rječju... puno obećanja za popravcima usluge, malo od toga realiziranog.... baba je višak, ali je neiskorjenjiva! Definitivno!

Soja umak i Wasabi pasta su free, kao i đumbir... pa- tražite i to uz sushi!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:48   #75
ajme......ne znam je li đuro,ali jedan lik koji tamo radi je prezgodan!! :P
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:11   #76
ja u subotu mislim poharati manzoku! OBOŽAVAM sushi! nadam se da ta stara gospođa neće biti tamo jer sam već sad malo nabrijana na nju
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:37   #77
Quote:
Maisha kaže: Pogledaj post
ja u subotu mislim poharati manzoku! OBOŽAVAM sushi! nadam se da ta stara gospođa neće biti tamo jer sam već sad malo nabrijana na nju
Nadaj se!

Meni nije bila samo prvi put... i jedino mi je tad bilo najsssss!! Dečki bili vedri, a inače je nabrijano, oni zabrinuti.... heh... što ćeš... tako je to!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:42   #78
Isse! Moram i ja doći iz Osijeka po sushi! Toliko pričate o njemu da mi sline cure. Njami-njami.
tonya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 08:48   #79
od ove nabrojane ponude imaju i vegetarijanski koji je meni odličan, nutra je tofu, mrkva, avokado, a zarolano je u sezam. Fino jako uz obavezan đumbir, soja sos i kak se zove ono zeleno ljutkasto?

btw svaki put kad je gospođa bila tamo, atmosfera je bila tolko napeta da se zrak mogao rezat
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 08:53   #80
Po napisanom bi se reklo da bi ona najradije i rezala sushi od zraka...



Danas idem tamo prvi put i baš me zanima navedena dama uživo.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.