Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2009., 18:26   #1
Perilica gorenje wa 61081 pomoć

Imam perilicu rublja "gorenje WA 61081" staru 4 godine. Jako se čuje ležaj na bubnju i treba ga zamjeniti!
Zna li netko kako to izvesti, odnosno da li se može zamijeniti samo ležaj ili cijela plastična kada u kojoj se ležaj nalazi?
Hvala
culjkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 11:10   #2
Za promjenu ležaja na novijim perilicama rublja treba izvadit cijelu plastičnu kadu, ležajevi cca 50 kn + 40 kn semering, dosta posla servis uzima oko 700 kn, evo jedan link nije gorenje nego zannusi ali koncepcija je identična
http://www.flickr.com/photos/wapster...7606247211061/
tigar_c2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:08   #3
hvala na linku, pomogao mi je, još me samo zanima kako da izbijem osovinu a da ne oštetim plastiku kade?
culjkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:44   #4
kad imaš kotao vani , odšrafiš prednji dio (plastika) , i odpozadi
uzmeš drvenu letvu prisloniš na osovinu (da ju ne oštetiš) i lupkaš
mora da izađe vanka (inox kotao), veći problem je vađenje samih ležajeva
ali samo strpljivo drugi put će ići brže
tigar_c2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:59   #5
Prije toga dosjed vanjskog lagera nasprejaj lagano onim za otpuštanje šarafa ili zalij vodom i ostavi par sati ili dan. Nemoj pošpricati po plastici!!!
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:26   #6
Hvala Ljudi !
I oni koji ne znaju, neka na kupuju ovu perilicu, jer se mora cijela raskopati da se dođe do lagera!
culjkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 13:10   #7
Ležaji su vani!

Bilo je problema jer se unutarnji podrobio i ostala je samo košuljica koju je jako nezgodno izbiti jer nema oslonca za metalno kučište upresano u plastiku, pa sam taj dio kučišta naslonio na panj koji je viši od dubine plastične kade i onda bez problema pažljivo izbio košuljicu. Tako da znaju na što trebaju paziti oni koji će morati mijenjati ležaje na ovoj perilici.
Inače u Gorenju su skužili problem i sada rade perilice na kojima se mogu promijeniti ležaji bez poteškoća.
Hvala vama koji ste mi pomogli savjetima, a ja bih još dodao da je dobro prilikom sastavljanja plastične kade, staviti silikon na spoj, bez obzira na postojeću gumu!
culjkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 14:40   #8
Quote:
culjkin kaže: Pogledaj post

Inače u Gorenju su skužili problem i sada rade perilice na kojima se mogu promijeniti ležaji bez poteškoća.
E to mi je prvi glas inaće malo sam prostudiral i današnje perilice
od Zanusija , Elektroluxa, Whirlpoola i ostalih imaju plastične kade
a kolko vidim po dućanima još uvjek ima te serije gorenja WA
tigar_c2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:15   #9
Quote:
culjkin kaže: Pogledaj post
Ležaji su vani!

Bilo je problema jer se unutarnji podrobio i ostala je samo košuljica koju je jako nezgodno izbiti jer nema oslonca za metalno kučište upresano u plastiku, pa sam taj dio kučišta naslonio na panj koji je viši od dubine plastične kade i onda bez problema pažljivo izbio košuljicu. Tako da znaju na što trebaju paziti oni koji će morati mijenjati ležaje na ovoj perilici.
Inače u Gorenju su skužili problem i sada rade perilice na kojima se mogu promijeniti ležaji bez poteškoća.
Hvala vama koji ste mi pomogli savjetima, a ja bih još dodao da je dobro prilikom sastavljanja plastične kade, staviti silikon na spoj, bez obzira na postojeću gumu!
Jel znaš brojeve ležajeva i semeringa, imam isti problem?
i gdje ih nabaviti?
__________________
najbolje školjke su srednjoškoljke
sacho666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 21:58   #10
Imam problem sa centrifugom. Masina pere sve super dok nedodje do centrifuge,kada dodje do nje motor se podje grijati.Mjenjao sam termostat i stavljao novi motor opet je bio isti problem. Ako moze pomoc hitno je, Hvala
armin_nani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:38   #11
Quote:
armin_nani kaže: Pogledaj post
Imam problem sa centrifugom. Masina pere sve super dok nedodje do centrifuge,kada dodje do nje motor se podje grijati.Mjenjao sam termostat i stavljao novi motor opet je bio isti problem. Ako moze pomoc hitno je, Hvala
Pogledaj da li ima dva ili jedan kondenzator pogonskog motora.
Ako ima dva, najvjerojatnije ti je kondenzator stradao, jer si naveo da si stavio novi pogonski motor i da se kvar ponavlja.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 22:06   #12
Zašto meni uvjek dopadnu ovakva g.....
Inžinjere koji su ovo projektovali treba streljati.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 11:17   #13
Ležaj sam zamijenio.Prilično mnogo posla pogotovo što sam izgubio dosta vremena da očistim kazan i crijeva od kamenca.Pri centrifugi mi je poslije popravke nekada čudan zvuk.Nekada zvuči dobro a ponekad je neko čudno zujanje.Nemoguće je da to opišem ovako.
Ležaj nisam oštetio ni najmanje prilikom montaže.
Interesuje me da li se može previše pritegnuti onaj šaraf što steže remenicu i konus na osovinu.
budući da nigdje nisam našao to specijalno ljepilo protiv odvrtanja matice zategao sam žestoko tu maticu.
Dakle da li je moguće pretegnuti tu maticu i da li konus naliježe na sam ležaj tj da li se pretezanjem može oštetiti ležaj.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 00:51   #14
Quote:
Mrkiboy kaže: Pogledaj post
Ležaj sam zamijenio.Prilično mnogo posla pogotovo što sam izgubio dosta vremena da očistim kazan i crijeva od kamenca.Pri centrifugi mi je poslije popravke nekada čudan zvuk.Nekada zvuči dobro a ponekad je neko čudno zujanje.Nemoguće je da to opišem ovako.
Ležaj nisam oštetio ni najmanje prilikom montaže.
Interesuje me da li se može previše pritegnuti onaj šaraf što steže remenicu i konus na osovinu.
budući da nigdje nisam našao to specijalno ljepilo protiv odvrtanja matice zategao sam žestoko tu maticu.
Dakle da li je moguće pretegnuti tu maticu i da li konus naliježe na sam ležaj tj da li se pretezanjem može oštetiti ležaj.
Na bubnju se nalazi većinom dvostruki konusni lageri sa semerinzima, barem sam ih ja do sada sretao.
Svaki proizvođač određuje br.Nm za stezanje matice lagera i ako se pretegne može biti nezgodno kao i ako se labavo stegne. Nema potrebe za pretezanjem jer matica ima osigurač protiv odvrtanja.
Nazovi prodavača, servisera ili proizvođača i nabavi moment ključ.

Zadnje uređivanje neptun-1 : 30.04.2014. at 00:59.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 18:42   #15
Quote:
neptun-1 kaže: Pogledaj post
Na bubnju se nalazi većinom dvostruki konusni lageri sa semerinzima, barem sam ih ja do sada sretao.
Svaki proizvođač određuje br.Nm za stezanje matice lagera i ako se pretegne može biti nezgodno kao i ako se labavo stegne. Nema potrebe za pretezanjem jer matica ima osigurač protiv odvrtanja.
Nazovi prodavača, servisera ili proizvođača i nabavi moment ključ.
Lageri su obični a ne konusni.
Kad sam rekao konus mislio sam na poseban dio u obliku konusa koji "hvata" osovinu kada se zateže šaraf.Da , moram da se ispravim jer ne radi se o matici nego o šarafu koji se uvrće u osovinu i on nema nikakav osigurač pa se mora jako zategnuti.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.