Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2007., 09:02   #21
Quote:
Sasha kaže: Pogledaj post
na šta posebno paziti?
Na susjede. Ovisi gdje zivis, ako ih imas, i to problematicne, prvo trebas trazit dozvolu za garazu.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:44   #22
Na tom mjestu je bila stara kuća, pa smatram da neće biti problema. Sa susjedima sam ok, tako da ni to neće biti problem - bolje da je garaža nego poluruševina koja je sad.
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:49   #23
dali je potrebna kakva dokumentacija za gradnju garaze na postojecem zemnljistu gdje je upisana kuća u gruntovnicu?
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:46   #24
A po nekim postovima, dok je ispod 20 kvadrata (negdje piše ispod 50, negdje ispod 30..) i neka normalna visina, ne treba nikakvih posebnih papira, bez obzira na staru kuću. Ali vjerujem da nitko neće daviti, bar kod mene. Pa svi imaju garaže i šupe, misliš da imaju papire??
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:58   #25
Kažu da treba samo lokacijska (znači najvažnija je suglasnost susjeda).Mene zanimaju 2 stvari:
1. S koliko para se može sazidat neka garažica,
2. Da li isto mora biti 3m od međe, ili može i bliže uz suglasnost ?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 15:59   #26
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
dali je potrebna kakva dokumentacija za gradnju garaze na postojecem zemnljistu gdje je upisana kuća u gruntovnicu?
Da potrebna je.
Moras trazit gradjevinsku dozvolu.

Garaza se smatra gradjevinom kao dio kuce.

Nije isto kao one drvene kucice, koje mozes gradit (do 25m2) jer za garazu

moras platit naknadu, komunalni doprinos, mislim.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 16:03   #27
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Kažu da treba samo lokacijska (znači najvažnija je suglasnost susjeda).Mene zanimaju 2 stvari:
1. S koliko para se može sazidat neka garažica,
2. Da li isto mora biti 3m od međe, ili može i bliže uz suglasnost ?
Moze bit da je dostatna samo lokacijska.

U mom slucaju sam mogao gradit garazu do 3m, ili nadstresnicu do 1m.

Mislim da se garaza gleda kao dio kuce, pa samim tim i podlijeze svim

pravilima GUPa kao kuca.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 20:46   #28
Ako je posebna, odvojena od kuće, tipa gradiš ju nakon par godina negdje u dvorištu, onda ne. Ide samo lokacijska.

Drugo ako je ona dio kuće, spojena, onda naravno da se to gleda kao kuća u cijelosti.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 11:06   #29
OK, papire smo raspravili, ajmo sad na posao
Kolko koštaju grede, letve, ploče za krov, kakve... ?
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 13:31   #30
Neko negdje mi je rekao da se da riješit garaza za 10.000 kn. Sve.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 07:46   #31
Ako ti je garaža zasebni objekt, moraš napraviti idejni projekt koji onda odpeljaš u ured za izgradnju... onda dobiješ lokacijsku, pa moraš napraviti glavni projekt da bi dobio građevinsku... sve susjede s kojima si na međi budu pozvali na razgovor da se izjasne dal se slažu s tom tvojom gradnjom il ne, al njihove izjave ne utječu na izdavanje dozvole... znači ak imaš jalnog suseda koji kenjka kak će mu tvoja garaža smetat, ak je sve po urbanističkom planu, ko ga je*e...

uglavnom sve ovo gore ti je zajebancija zbog komunalnih doprinosa...

bio u ponedjeljak u uredu za izgradnju i sve saznao jer i sam planiram gradit garažu...

hint: ak ti je postojeća ruševina ucrtana, napraviš garažu iste kvadrature i ne bi trebao plaćati kom. doprinose...

meni su rekli da mogu gradit metar o međe (Sv. Ivan Zelina) što mi taman i paše...

kaj se cijene gradnje tiče to ti dost ovisi o materijalu koji koristiš... cigle su ti sad za kikiriki... garažnih vrata imaš od 1000kn pa na dalje... kubik greda ti je ja mislim nekih 1500kn... crijep, ploče... neznam, vidi cijene, malo matematike i to ti je to...

sretno
K.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 08:28   #32
Pa koliko znam, po novom zakonu za garažu treba samo lokacijska, bez građevinske.
Samim time što možeš gradit na 1 m od međe, jasno je da ne ide građevinska. Ili nisam u pravu?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 08:46   #33
u pravilu jesi... medjutoa, zivimo di zivimo i procedure ti se azlikuju od grada do grada... usudio bih se reci od kvarta do kvarta... meni je tip rekao da to nije gradjeviska dozvola kao za kucu, nego suglasnost, lokacijska i projekt koji ti onda pak oni skupno nazivaju gradjevinska... ja jos nisam zapoceo s nichim tak da nemrem sve 100% tvrdit, vidjet cu dal ce bit kakvih iznenadjenja...

sjecham se prosle godine kad sam uvodio plin.. u plinari su me trazili nekakvo uvjerenje s opcine da sam ja vlasnik kuce.... odem na opcinu i tam mi vele da kaj seru ovi iz plinare da mi to ne treba i da to nemrem dobit... ja vidno nadrkan odem nazad u plinaru i teta me opet drka za taj papir... dignem hajku, popizdim i velim joj nek od nekog drugog rade idiota, ak se njih 2 nemreju dogovorit kaj mi treba za plin nek idu u vražju mater... rekoh teti u plinari da izvoli pred menom nazvat ovu u opcini (100m udaljenosti) pa nek se dogovore...

nije mi trebalo uvjerenje i za mjesec dana sam se grijal na plin

otisao sam malo OT, pa da se vratim... kad sam prical sa tipom za tu "gradjevinsku" za garazu, sve mo to nekak prejedostavno izgleda, tak da se pripremam na iznenadjenja
K.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 08:59   #34
Quote:
K.K. kaže: Pogledaj post
zivimo di zivimo i procedure ti se azlikuju od grada do grada... usudio bih se reci od kvarta do kvarta...
Ispravak netocnog navoda:

Procedure i potrebni papiri, odnosno citanje Gupa (u mom slucaju),

razlikuju se od vrata do vrata te opcine il ureda.

U sobi 4xx gospon referent kaze nemoze i tocka, a u sobi do 4xx, gospodja referent

kaze zasto ne, slobodno to napravite.

Naravno, iz ovoga se da zakljucit da je gospodja drugi dan dobila Bajaderu
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:42   #35
Quote:
Sasha kaže: Pogledaj post
OK, papire smo raspravili, ajmo sad na posao
Kolko koštaju grede, letve, ploče za krov, kakve... ?
Profilirani lim za krov od 47 kn naviše.
Kubik građe od 1200 kn naviše. (osim ak nemaš neke extra dimenzije)
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 01:41   #36
Kupi gotovu garažu Beton Lučko a ona se smatra montažnim objektom kojem ne treba nikakava dozvola. E a cijenu neman pojma.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 14:36   #37
Gotova garaža nije opcija, radi se o garaži plus ostavi itd...
Za dozvole se ne brinem, ako kome bude smetalo, riješit ćemo. Ne dira me, pa svi imaju garaže, a mislite da netko ima papire za njih? baš... Mislim da to ovisi samo o susjedima zapravo.

Što se tiče građe, Mr Wolf kaže za krov ploče od 47 kn na više, a dimenzije?
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 09:59   #38
Gradnja garaže po novom zakonu - dozvola?

Helou.

1. Koju proceduru je potrebno proći za gradnju garaže odvojene od kuće po novom zakonu?

2. Ulazi li BRP garaže u BRP kuće koja je na istoj parceli?

3. Treba li tražiti priključke (ne trebaju mi, povući ću struju sa svoje kuće)?

Koliko sam uspio shvatiti garaža se sada smatra zgradom, jednako kao i kuća. Iz zakona o gradnji:

"47. Zgrada je zatvorena i/ili natkrivena građevina namijenjena boravku ljudi, odnosno smještaju životinja, biljaka i stvari. " Strašno, šupa za alat, plastenik i kućica za psa su zgrade.

Referenti rade po par sati tjedno, a na telefon se ne javljaju. Ima li netko iskustava sa gradnjom garaže u zadnje vrijeme? Htio bih da sve bude po zakonu jer imam problematične susjede. 75% kuće im je bez dozvola, garaža također, dijelom sagrađeno i na mom zemljištu (prije 25 godina uz usmeno odobrenje) i sad im je proradila zavist jer smo sagradili novu kuću, sve po papirima, pa prijete da nikad nećemo sagraditi garažu. Shoot.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 14:55   #39
Prijatelju, oni tebi prijete, a njihovo je bez dozvole.....Samo im reci da je najjeftinije rušenje 1 000 000 kuna, bez kazni i inih stvari, osim ako će si samo rušit bespravno....
Čovječe moj, ja više stvarno nemam živaca za takve ljude......Da sam na tvom mjestu, zagorčao bi im život da ostanu s gaćama na štapu..........

Quote:
TommyZG kaže: Pogledaj post
Helou.

1. Koju proceduru je potrebno proći za gradnju garaže odvojene od kuće po novom zakonu?

2. Ulazi li BRP garaže u BRP kuće koja je na istoj parceli?

3. Treba li tražiti priključke (ne trebaju mi, povući ću struju sa svoje kuće)?

Koliko sam uspio shvatiti garaža se sada smatra zgradom, jednako kao i kuća. Iz zakona o gradnji:

"47. Zgrada je zatvorena i/ili natkrivena građevina namijenjena boravku ljudi, odnosno smještaju životinja, biljaka i stvari. " Strašno, šupa za alat, plastenik i kućica za psa su zgrade.

Referenti rade po par sati tjedno, a na telefon se ne javljaju. Ima li netko iskustava sa gradnjom garaže u zadnje vrijeme? Htio bih da sve bude po zakonu jer imam problematične susjede. 75% kuće im je bez dozvola, garaža također, dijelom sagrađeno i na mom zemljištu (prije 25 godina uz usmeno odobrenje) i sad im je proradila zavist jer smo sagradili novu kuću, sve po papirima, pa prijete da nikad nećemo sagraditi garažu. Shoot.
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:38   #40
za pomoćne građevine do 50m2 vijedi dio starog zakona o gradnji a to je da ti treba Lokacijska dozvola
Idejni projekt za tu lokacijsku dozvolu će sadržavati projekt konstrukcija tj. statiku

ukoliko ne staviš umivaonik ili wc u garažu ne treba ti dodatan vodomjer (ovo je tumačenje Vodovoda iz šibenika)

garaža je pomoćna građevina
njena površina ulazi u izgrađenost parcele (zbraja se sa m2 kuće)
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.