Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 18:49   #1721
Pozdrav,

da li netko zna da li je bilo u zadnje vrijeme kašnjenja u obradi ugovora preko SCa? Znači, ugovor je predan 9.11., firma je uplatila 10.11. (provjereno) a do danas još nisu sjeli novci na račun osobe čiji je ugovor?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:29   #1722
Kašnjenje isplate

Radila sam 3 dana kod nekog ful čudnog šefa, znači posao je trebao biti na duže a on mi je nakon tri dana preko drugog radnika poručio da više ne trebam raditi. Odmah mi je to bilo sumnjivo i očekivala sam da će biti problema sa isplatom, i naravno, prošlo je mjesec i 10 dana i još ništa. Mogu li ja išta poduzeti, jer koliko sam čitala postove, isplate isključivo ovise o dobroj volji poslodavca?
krug is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:42   #1723
Quote:
krug kaže: Pogledaj post
Radila sam 3 dana kod nekog ful čudnog šefa, znači posao je trebao biti na duže a on mi je nakon tri dana preko drugog radnika poručio da više ne trebam raditi. Odmah mi je to bilo sumnjivo i očekivala sam da će biti problema sa isplatom, i naravno, prošlo je mjesec i 10 dana i još ništa. Mogu li ja išta poduzeti, jer koliko sam čitala postove, isplate isključivo ovise o dobroj volji poslodavca?
Slučaj bi se trebao prijaviti SC-u, međutim u većini slučajeva to ne pomaže.
Bila je jednom kratko i na facebooku crna lista poslodavaca koja je zbog prijetnji tužbama morala ubrzo biti ukinuta.

Takav trend jednostavno nije ništa novo i ima dosta poslodavaca koja ne samo da iskorištavaju studente da ne moraju plaćati radnike na stalno, nego na kraju radiš džabe, pa makar ispalo i kratko tri dana.

Ako vas ima više za koje znaš da nisu bili isplaćeni, dobro bi se bilo organizirati i doći skupno kod čovjeka gdje vas neće moći smuljati. Tako sam ja u jednom slučaju gdje nas je radilo deset i čekali smo više od mjesec dana za isplatu da bi dao novac na ruke i to tek kad smo svi zajedno došli da pitamo di su pare.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:08   #1724
http://www.peticija24.com/izmjena_pr..._porezu_na_do…

idioti su smanjili prag s 50 000 na 15 000 kn limita godišnje neoporezivog iznosa putem rada preko student servisa. dok se ne desi prosvjed, zasad su popularne peticije.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 01:42   #1725
ne kuzim smisao. Uzmu ti porez na sve place nakon sta si presao 15000 kn ali onda ti taj porez vrate dogodine na ljeto?? Koja je svrha toga?!!
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 09:57   #1726
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
ne kuzim smisao. Uzmu ti porez na sve place nakon sta si presao 15000 kn ali onda ti taj porez vrate dogodine na ljeto?? Koja je svrha toga?!!
Priprema terena za rad preko više posrednika, uključujući inozemne, koji ne moraju znati jedni za druge niti za olakšice već korištene kod drugih.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:27   #1727
Ništa te nisam skužio. Može li po mogućnosti prijevod na zdravoseljački?
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:37   #1728
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
http://www.peticija24.com/izmjena_pr..._porezu_na_do…

idioti su smanjili prag s 50 000 na 15 000 kn limita godišnje neoporezivog iznosa putem rada preko student servisa. dok se ne desi prosvjed, zasad su popularne peticije.
Nitko nije smanjio nista, ne uznemiruj bespotrebno ljude na forumu, nego izvoli nauci citati pravilnike i zakone. Osobe koje zarade vise od 15 000 kn unutar godine dana vise ne smiju biti na poreznoj kartici roditeljima kao porezna olaksica, dok oni koji zarade vise od 60 000 kn godisnje moraju placati porez na iznos iznad. A mene samo zanima kako ti uspijes zaraditi 50 000 kn godisnje, kad te to vec toliko pogađa, i koji fakultet studiras na kojem je to moguce da ga ja odmah sutra upisem??
physicPhD is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 22:21   #1729
Quote:
physicPhD kaže: Pogledaj post
Nitko nije smanjio nista, ne uznemiruj bespotrebno ljude na forumu, nego izvoli nauci citati pravilnike i zakone. Osobe koje zarade vise od 15 000 kn unutar godine dana vise ne smiju biti na poreznoj kartici roditeljima kao porezna olaksica, dok oni koji zarade vise od 60 000 kn godisnje moraju placati porez na iznos iznad. A mene samo zanima kako ti uspijes zaraditi 50 000 kn godisnje, kad te to vec toliko pogađa, i koji fakultet studiras na kojem je to moguce da ga ja odmah sutra upisem??
Vidio sam ti post na večernjem i debelo pretjeruješ. U nekom postotku studentski rad se svodi na isto kod većine fakulteta. Godine bakalara su učenje uz zajebanciju i ukoliko ljeto je slobodno od učenja (što definitivno može biti) onda se ode i koja kuna negdje zaraditi. Nekad neke ljude posere ko mene dva ljeta zaredom i može se dobra para uzeti, makar ja osobno moram priznati da nikad ni blizu te sume nisam došao. Da sam išao na Work and Travel u Ameriku na 3 mjeseca (upravo preko ljeta), prošao bi tu svotu bez problema, a na taj program idu s doslovce svih fakseva jer je naprosto-koristan. I lako se onda i prijeđe tih 50 000 kn.

A onda dođe diplomski i iako ne studiram na FER-u, po mojim saznanjima u najmanju ruku većina ekipe tamo itekako radi na 4. a posebice 5. godini jer se preko studentskog lakše dolazi do posla, a onda kasnije uz radno iskustvo i do boljeg radnog mjesta. I kod mene na ekonomiji koju si prozvao pranjem para isto rade na 5. godini, ner jer se svi zajebavamo, nego jer je nastava na 5. godini od 16 sati najranije i jer režim strogoće nije tako žestok kao prije (kao ni na većini fakseva, iskreno čuo sam za brdo ljudi koji su roknuli na FER-u, ali na 5. godini za doslovce nikog da je ozbiljnije zapeo....zna se koje su godine čišćenja na fakultetima kod nas, a na kasnijim godinama čišćenje je jedino na pravu).

Tak da ovaj prag 50 000 kn mislim da nikom nije niti nešto sporan. Malo ga studenata prođe, a da postoji neka statistika uvjeren sam da bi podjednako sa svih fakulteta imali studenata koji su je prošli. A evo, ja sam sad apsolvent i lako moguće da ću je i ja proći jer namjeravam ne diplomirati baš zato jer je i poslodavcu i meni u interesu za radno mjesto di ću radit (revizija) da sam student. Meni je to isto iskreno sve malo ciganski, ali eto. Tak kod nas ide. I ponavljam, nemam puno frendova sa tehničkih fakulteta, ali imam ih dovoljno da se ovo ne čini samo na ekonomiji, novinarstvu i ne znam što si sve prozvao klošarima. To je naprosto Hrvatska.

Da se svi zajedno ne lažemo, nama studentima stvarno i nije tak loše. Bar dok smo studenti. Ali grdo je baš to da je opasno diplomirati osim u doslovce nekoliko fakulteta, a i sa njima je VRLO upitno da li možeš odmah zarađivati više novaca nego za vrijeme studija (zbog visokih poreza).

Osobno mislim da je granicu za odbijanje olakšica trebalo dić na 30 soma kuna i ujedno od tog iznosa da se plaća i porez. To je otprilike razina hrvatskog minimalca i to je okej. S tim da u taj iznos ni slučajno ne idu stipendije bilo kakve vrste (državne, gradske, razmjene studenata) nego samo krvavi rad.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:38   #1730
Quote:
physicPhD kaže: Pogledaj post
Nitko nije smanjio nista, ne uznemiruj bespotrebno ljude na forumu, nego izvoli nauci citati pravilnike i zakone. Osobe koje zarade vise od 15 000 kn unutar godine dana vise ne smiju biti na poreznoj kartici roditeljima kao porezna olaksica, dok oni koji zarade vise od 60 000 kn godisnje moraju placati porez na iznos iznad. A mene samo zanima kako ti uspijes zaraditi 50 000 kn godisnje, kad te to vec toliko pogađa, i koji fakultet studiras na kojem je to moguce da ga ja odmah sutra upisem??
problem je dok prođeš 15 000, zaradim godišnje ispod 30 000. na faksu sam gdje je nastava uglavnom popodne tak da svako jutro mogu radit. i noćne.

plus sljedeći semestar imam dva predmeta plus završni, kaj znači da neću bit na faksu ni dva dana tjedno.

a za sam zakon nisu se još izjasnili jer su obećali izmijenit pravilnik dok još uvijek rade po starom, kao da će napravit novi. mene smeta kaj se radi o teškoj muljaži.

ostalo pročitaj ovdje:

http://pressedan.unin.hr/studentski-...ih-zarada.html
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 09:09   #1731
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
problem je dok prođeš 15 000
Ako ti roditelji ne (is)koriste porezne olakšice nemaju što ni izgubit.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:20   #1732
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Ako ti roditelji ne (is)koriste porezne olakšice nemaju što ni izgubit.
maknut sam s porezne svojih roditelja još pred tri godine kad sam prijavljen bio na tadašnji posao. između dva faksa. al ono, prije je bilo 13 000 limit samo za to...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:03   #1733
ko bi rekao da ministarstvo financija ima ovakav PR

http://www.mfin.hr/hr/novosti/studen...01-13-00-00-00
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:51   #1734
Jel ikako mogi radit na sestrin ugovor ak imam 18 jos sam srednjoskolac
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:52   #1735
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Jel ikako mogi radit na sestrin ugovor ak imam 18 jos sam srednjoskolac
da tražiš na učenički?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:59   #1736
Nema ucenickog u mom gradu
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 08:25   #1737
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Nema ucenickog u mom gradu
Ugovor treba biti na tvoje ime,i možeš raditi samo za vrijeme praznika ili eventualno vikendom.

http://www.prakticanzivot.com/popis-...h-servisa-4562
Tu pogledaj popis učeničkih servisa
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:41   #1738
Treba mi firma isplatit plaću za 2 mjeseca rada, ali šefica kaže da postoji neki mjesećni limit za isplatu. Ima li negdje neka informacija u vezi tog limita? Znam samo za onaj godišnji
__________________
:p
gloria693 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:19   #1739
Quote:
gloria693 kaže: Pogledaj post
Treba mi firma isplatit plaću za 2 mjeseca rada, ali šefica kaže da postoji neki mjesećni limit za isplatu. Ima li negdje neka informacija u vezi tog limita? Znam samo za onaj godišnji
mislim da postoji pravilnik u kojem piše da plaća za rad na mjesec mora sjesti unutar 90 (ili 60) dana. nisam osobno provjeravao jer mi nisu kasnili s uplatom više od 30, ali tako su mi rekli u jednoj firmi gdje sam radio preko student servisa.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:04   #1740
Poslodavac mi duguje plaće za studeni i prosinac 2016. Prosinac mi je ujedno bio i posljednji mjesec rada i od tada me zavlači da nema novaca, da je trgovina blokirana, platit će čim bude imala itd. Zanima me što u slučaju da zatvori? Kako bi se studentski servis naplatio?
neine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.