Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2016., 19:59   #681
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
prejadno u svakom slučaju, baš me zanima jel i druge države imaju harač taj na Erasmus, vjerojatno ne jer je normalno da financijsku potporu nećeš odbijati, već sam se spremila da ću upisat apsolventsku i da ću otplaćivat taj dio u drugoj polovici godine+ još troškove upisa iste

nisam još, ali cimerice su mi Šveđanke, tako da ću odmah osjetiti taj njihov mentalitet ja se pribojavam da me ne bi okarakterizirali sa ''ona neka sa Balkana'' jer realno mislim da nas tako i doživljavaju, ja nas tako doživljavam, tako da ne mislim da je kod njih išta drugačije
ali ako im se dokažem da nismo svi baš takvi onda možda i promijene mišljenje
Na balkanske imigrante većinom gledaju pozitivno, ipak je najpoznatiji Šveđanin Ibrahimović , ove sa bliskog istoka i iz afrike baš i ne vole.
Constantine. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:48   #682
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ne, nije to porez, nek ti starcima nemreš bit olakšica(na porez ) jer ćeš prekoračit onih 13 soma....to prekoračiš nažalost i s onih 360 eura ak si u Zagrebu.

Mislim i je i nije ista stvar, al osim što je porezna brutalno spora, možeš se uvijek nadati da će netko se zajebat.

Debilno je definitivno, o tom sam ranije pisao. Ova država je reterdirana.

Usput rečeno znači u Švedskoj si sada ? Ne znam kakav je tvoj dojam Skandinavije, ali ja sam bio oduševljen. Sve te priče o hladnim ljudima, bezosjećajnim robotima dolaze uglavnom baš od nas balkanaca da bi opravdali to da smo vulgarna stoka. Ovo je moj dojam, svatko ima pravo na svoj.
Dovoljno se prošetat bilo kojim švedskim gradom i usporedit to sa zmazanim, prljavim i grafitima išaranim Zagrebom (neću dalje nabrajat da nekog dodatno ne uvrijedim), a sad kad laganini sam u potrazi za poslom mogu reć da su Skandinavci najveća gospoda. Pa to nema Boga da te ignoriraju ako udovoljavaš uvjetima, nema Boga da čekaš povratnu informaciju mjesecima o nekom poslu (ili je uopće ne dobiš), ma drugi svijet.
Skandinavija je civilizacijski vrh čovječanstva, tu ne govorim o parama nego gledam ukupnu sliku. S druge strane Balkan je civilizacijsko dno EU, zato sam skontao da ih toliko volimo i omaložavati.

Možda zvuči kao da pretjerujem ali eto, stvarno ovo mislim. Mislim da nema Hrvata koji nije posjetio Skandinaviju bar na 1 dan i pomislio bar u sebi-koja smo mi vukojebina. A onda odeš u Bosnu i malo te oraspoloži da ima i gorih.

Zar se zbilja i Erasmus stipendija gleda kao prihod? Jel se moram skinut s PK roditelja i što onda, otvaram svoju ili što?
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 14:24   #683
Quote:
čokolino kaže: Pogledaj post
Zar se zbilja i Erasmus stipendija gleda kao prihod? Jel se moram skinut s PK roditelja i što onda, otvaram svoju ili što?
odjaviš se na početku godine ili platiš u 7. mjesecu, ja sam se pomirila s time da ću upisat apsolventsku i otplaćivati svoj dio

i onda se čude kako imamo tako malo odlaznih studenata, kao uvjeravaju te dobiješ stipendiju i uzmi si jeftiniju državu i onda te skinu sa porezne, a obitelj ti možda jedva spaja kraj sa krajem
pattie_boyd is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 11:48   #684
Koji je prvi korak za prijavu? Javiti se koordinatoru sa svoga faksa?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 22:49   #685
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Koji je prvi korak za prijavu? Javiti se koordinatoru sa svoga faksa?
prijaviti se natječaj koji se raspisuje u veljači obično, na faksu ti uglavnom organiziraju radionice na kojima detalje saznaš
pattie_boyd is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:55   #686
Je li moguće ići na razmjenu zadnji semestar zadnje godine diplomskog, nastavnički smjer? Dakle, diplomski + praksa u školi su po rasporedu, a možda i još neki kolegij.

Logično mi je da nije izvedivo, ali možda postoji neka opcija za taj posljednji semestar?
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 02:43   #687
Quote:
Aaya kaže: Pogledaj post
Je li moguće ići na razmjenu zadnji semestar zadnje godine diplomskog, nastavnički smjer? Dakle, diplomski + praksa u školi su po rasporedu, a možda i još neki kolegij.

Logično mi je da nije izvedivo, ali možda postoji neka opcija za taj posljednji semestar?
Imate obaveznu praksu taj zadnji semestar ili ?

Ovisi o kakvom nastavničkom smjeru se radi, ali recimo ja baš gledam poslove preko AIESEC-a i ako se radi o jezicima, praksa se može i vani obaviti. Tak da se može skombinirati i odlazak vani zajedno sa praksom uz malo mašte. Recimo upala mi je u oko prije mjesec dana egzotična kombinacija sa Mongolijom (plaćen smještaj, sva hrana, režije plus džeparac 150 eura), ali najčešće ti je praksa u Indiji. Mislim da je čak sad nedavno otvoren bio natječaj i za Poljsku language teaching, dakle nije baš samo divljina u pitanju.
Ovo napominjem jer da ja studiram jezike i to nastavnički smjer, ne bi dva put razmišljao.

A za baš samu pravu razmjenu ne znam.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:25   #688
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Imate obaveznu praksu taj zadnji semestar ili ?

Ovisi o kakvom nastavničkom smjeru se radi, ali recimo ja baš gledam poslove preko AIESEC-a i ako se radi o jezicima, praksa se može i vani obaviti. Tak da se može skombinirati i odlazak vani zajedno sa praksom uz malo mašte. Recimo upala mi je u oko prije mjesec dana egzotična kombinacija sa Mongolijom (plaćen smještaj, sva hrana, režije plus džeparac 150 eura), ali najčešće ti je praksa u Indiji. Mislim da je čak sad nedavno otvoren bio natječaj i za Poljsku language teaching, dakle nije baš samo divljina u pitanju.
Ovo napominjem jer da ja studiram jezike i to nastavnički smjer, ne bi dva put razmišljao.

A za baš samu pravu razmjenu ne znam.
Pa da, obavezna je. Bilo bi zgodno da nije.

A ako imamo jezik u kombinaciji s nečim drugim? Dvopredmetni.

Vidjela sam neku opciju za one koji završavaju studij/završili su, ali ne znam kako to funkcionira. Piše da je tek nedavno uvedeno.
A vidim da se nudi i pisanje diplomskog vani.
Nažalost, to bi sve trebalo riješiti i prijaviti za 10 dana. Rano sam se sjetila. :klap:

Btw, thx.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:49   #689
Pitao bih vas nesto, u ime jedne kolegice.
Inace mrzim kad ti neko da da saznajes za njih tako vazne stvari (ti si tako dobar sa internetom, saznaj mi to).

Uglavnom kolegica Italijanka ide na internship neki u London od februara.
Pita kako da se informise za iznajmljivanje stana u Londonu?
Ide li se iz HR na kakve razmjene u London?
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 17:58   #690
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Pitao bih vas nesto, u ime jedne kolegice.
Inace mrzim kad ti neko da da saznajes za njih tako vazne stvari (ti si tako dobar sa internetom, saznaj mi to).

Uglavnom kolegica Italijanka ide na internship neki u London od februara.
Pita kako da se informise za iznajmljivanje stana u Londonu?
Ide li se iz HR na kakve razmjene u London?
Razmjene sa UK-om u pogledu ERASMUS-a su gotovo nikakve. Nisam rekao da ih nema, ali stvarno se tu već vidjelo da se Engleska nikad nije nešto posebno europeizirala u toj EU.

A vezano za tvoje pitanje, London je grad gdje je povoljan i dobar smještaj nać najteže vjerojatno u svijetu. Možda u Dublinu još jedino ima toliki deficit soba za najam, ali cijene najma u Londonu su zato bar duplo veće nek ove u Dublinu.

Tak da ja vidim jedino 2 moguće kombinacije, a ni jedna od te 2 nije internet.

1. Tamo gdje obavlja praksu ima sigurno netko tko bi joj htio/mogao pomoći. Za gotovo svaku praksu se u pravilu i nudi pomoć oko smještaja. Možda je London zajebaniji, ali sumnjam da nema netko tko joj neće pomoći.

2. Tjedan dana u hostelu/hotelu/AirBnB-u i za vrijeme tih tjedan dana povezat se s nekom kolegom na poslu, pitat, tražit itd.
Teško da će doći u London sa sređenim smještajem iz Hrvatske. Kažem, jedino u nekom hostelu što se može dosta lagano rezervirat.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 18:07   #691
Hvala ti, prenio sam joj. Ali ne iz Hrvatske, nego Italije, ali svejedno.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:52   #692
Quote:
Aaya kaže: Pogledaj post
Je li moguće ići na razmjenu zadnji semestar zadnje godine diplomskog, nastavnički smjer? Dakle, diplomski + praksa u školi su po rasporedu, a možda i još neki kolegij.

Logično mi je da nije izvedivo, ali možda postoji neka opcija za taj posljednji semestar?
ne upisuješ onda diplomski niti tu praksu na Erasmusu, obično se to tako radi
pattie_boyd is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 02:46   #693
Bok ljudi,

pokušavam skupiti sve moguće informacije vezane za erasmus+ praksu.

Najinteresantnija destinacija mi je London, ali Porto i Amsterdam također dolaze u obzir.

Budući da sami sebi pronalazimo poslodavce, zanima me gdje uopće početi??

Da li je za Nizozemsku/Portugal bitno poznavanje nizozemskog/portugalskog, ili je moguće praksu odraditi na engleskom jeziku?

Tek sam se počela baviti ovom idejom i guglati, ali ne čini se baš jednostavno.
Pronašla sam neke linkove vezane uz temu, međutim, nije od pomoći do sada.

Molim sve koji imaju ikakvih iskustava s navedenim destinacijama bilo kakvu informaciju!

Inače..studiram pravo - pa eto, ako slučajno ima pravnika s ovakvim iskustvima/destinacijama - šerajte pliz !!!

Hvala
Naoipako is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:47   #694
Čitajući tuđa iskustva, ima definitivno zemalja di ne trebaš znati nacionalni jezik. Sa mog faksa, EFZG, bio jedan koji je radio u Toyoti, dobivao njihove pare plus Erasmus u Bruxellesu. Nije uopće znao francuski, flamanski ili štogod, službeni jezik tvrtke je engleski.

Ali vama pravnicima se bojim da je zajebanije tražit posao u struci, nažalost htio bi ti dat neke bolje savjete, ali nije mi baš lagano. Ono što ti mogu reć je da većina prakse je vezano za ekonomiju, IT i učitelje, kakve god prakse bile, a onda kao pravnik probaj se ugurat u ekonomski dio priče. I tražiš firme tipa Morgan Stanley, Amazon, General Elecrtic i takva ekipa gdje je službeni jezik firme engleski i nikog nije briga tko si i što si. Čak si im interesantniji jer nisi iz njihove zemlje.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 02:07   #695
Hvala na informaciji!

I meni se čini da je tako nekako. Turizam, ekonomija, HR, sales...
Ne nalazim nešto što je vezano uz struku.
A onda me brine da li ti faks uopće odobrava takav oblik prakse..odnosno da li si u mogućnosti dobiti financijska sredstva za istu.. :/
Naoipako is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 16:58   #696
Quote:
Naoipako kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji!

I meni se čini da je tako nekako. Turizam, ekonomija, HR, sales...
Ne nalazim nešto što je vezano uz struku.
A onda me brine da li ti faks uopće odobrava takav oblik prakse..odnosno da li si u mogućnosti dobiti financijska sredstva za istu.. :/
Ma nejde ti to prek faksa, nek ureda za međunarodnu suradnju. Ekipa sa ekonomije mahom to skoristi da zapravo ima drugi erasmus, pa stručnu praksu obavlja na sveučilištima u sklopu njihovih ureda, neplaćeno naravno uz tu erasmus stipendiju.

Puno veći problem se izboriti za te stipendije, papiri prijave i pizdarije. Recimo ja sam sad dosta blizu dobivanja jedne prakse i s ovih 460 eura (360 plus 100 za praksu) živim ko lord u Mađarskoj uz ono što mi oni nude, ali natječaj se otvara tek u 6. mjesecu ponovo, a ja uopće ne znam dal do tad smijem, ne smijem imati praksu ili štagod.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 21:21   #697
Helou svima,

da li netko slučajno zna; u slučaju studiranja na integriranom studiju (5+0), da je netko uspio otići na master vani, nakon tri godine studija?

Recimo, u Zagrebu sam na integriranom studiju, sada na trećoj godini. Postoji li ikakvo kemijanje, kojim bi tamo mogao upisati master (4 i 5), negdje vani; ili da bachelor diploma se odradi također negdje.

Znam da je vjerojatnost da se ovo dogodi i ostvari skoro ravna nuli, ali bolje pitat, možda je netko bio u sličnoj situaciji, pa barem da mi potvrdi da ne tražim dalje...
lordcaius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 22:00   #698
Quote:
lordcaius kaže: Pogledaj post
Helou svima,

da li netko slučajno zna; u slučaju studiranja na integriranom studiju (5+0), da je netko uspio otići na master vani, nakon tri godine studija?

Recimo, u Zagrebu sam na integriranom studiju, sada na trećoj godini. Postoji li ikakvo kemijanje, kojim bi tamo mogao upisati master (4 i 5), negdje vani; ili da bachelor diploma se odradi također negdje.

Znam da je vjerojatnost da se ovo dogodi i ostvari skoro ravna nuli, ali bolje pitat, možda je netko bio u sličnoj situaciji, pa barem da mi potvrdi da ne tražim dalje...
Nemaš šansi niti na jednom ozbiljnom fakultetu u Europi, žao mi je. Govorim iz osobnog iskustva osobe koja je pročitala i prošla webove svakog relevantnog sveučilišta u Europi
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 19:19   #699
Ako ništa hvala na odgovoru! Barem mi je trebalo da neko potvrdi 100%.
I sam sam mislio da je tako, jer sam hrpetinu stvaru na web-u...
lordcaius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:00   #700
Ima netko preporuku u koju školu stranih jezika je išao polagati engleski?

Ukoliko sam točno shvatio, dovoljno je bilo koja škola stranih jezika, da ima CEFR standard?
lordcaius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.