Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2003., 14:56   #1
Pad godine, parcijala

Sto je zapravo parcijala?? Kakva su pravila za upisivanje parcijale? Sto ako se npr. 'padne' jedna godina, upise se ponavljanje, do kraja zimskog semestra se steknu uvjeti za upis vise godine, da li je onda moguce upisati ljetni semestar te vise godine ili se dalje mora ponavljati ljetni sem. te ponavljane godine?

Kakva su vasa iskustva? Jeste li i vi 'parcijalni'?
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 15:25   #2
Ja nisam parcijalna, ali cu slijedece godine biti (jer ne dobih potpis iz jednog kolegija )

Ja ti mogu reci samo kako to na PMF-u funkcionira

Dakle, parcijala je pad. Na svakom faksu.
Jedina razlika izmedu parcijale i cistog pada je to da parcijalu moze upisati onaj tko je dao uvjete za neke kolegije. Npr., na pmf-u za svaki kolegij postoje preduvjeti - ispiti koje moraš položiti. Ako ne položiš sve tražene ispite (i stekneš određeni broj ECTS bodova), možeš upisati samo one kolegije za koje imaš položene preduvjete (ili za koje ne postoje preduvjeti).

AFAIK nema šanse da upišeš parcijalu u zimskom semestru, a u ljetnom višu godinu! Bar ne kod nas.. Sve uvjete moraš dati prije upisivanja zimskog semestra.
Na kojem si faksu uopće? Gle, pogotovo ako imaš dvosemestralne kolegije, ovo nema šanse da ti prođe!

Ako si na parcijali ne moraš upisivati odslušane predmete, već samo upišeš dio kolegija za koji imaš uvjete. I u indeksu (i onom upisnom listu, kako se već zove), pišeš da upisuješ onaj semestar koji si pao, dakle ako padneš prvu godinu, upisujući parcijalu druge godine, napisat ćeš da upisuješ 1. semestar, a ne 3.
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 18:02   #3
Quote:
326 kaže:
Ja nisam parcijalna, ali cu slijedece godine biti (jer ne dobih potpis iz jednog kolegija )
Ako imaš sve uvjete za upis na iduću godinu, možeš tražit dekana (ili prodekana za nastavu) za potpis tako da možeš upisat višu godinu.

Što se parcijale tiče, ti si više manje sve opiso.
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 22:13   #4
Parcijala je bed.
Jest da pomaze.
Ali opet se gubi godina.
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 01:59   #5
Quote:
C'Tebo kaže:
Ako imaš sve uvjete za upis na iduću godinu, možeš tražit dekana (ili prodekana za nastavu) za potpis tako da možeš upisat višu godinu.

Što se parcijale tiče, ti si više manje sve opiso.
Opisala

Tražiti prodekana za potpis nema šanse jer.. radi se o jednoj poprilično specifičnoj situaciji. A i zbog tog potpisa neću izgubiti godinu samo ja, već i 2/3 ljudi na mojoj godini, tako da ništa od toga
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 11:04   #6
Thanx na objasnjenju!

Quote:
326 kaže:
Na kojem si faksu uopće? [/B]
Na strojarskom faxu sam u Rijeci. Ma neki su pricali da ako se upise parcijala, u principu kasnis za svojom 'bivsom ekipom' jedan semestar! I meni je to bilo malo sumnjivo... Ali ok, barem se mogu ta dva-tri predmeta upisati, ovisno o satnici nepolozenih ispita...

A u vezi tvog potpisa; pa sta nije malo glupo da vas cak toliko padne samo zbog tog potpisa koliko god to bila specificna situacija?! Vjerojatno ce vam netko popustiti, svejedno...
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 11:07   #7
Quote:
Karakala kaže:
Parcijala je bed.
Jest da pomaze.
Ali opet se gubi godina.
Pa je, ali barem malo 'udjes' u visu godinu. Nije bas da totalno stojis na mjestu. Ovako bi cijelu godinu polagao 2 ili 3 ispita, a sa parcijalom, sa 2++ kolegija, imas barem malo vise posla i 'zanimacije'
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 23:46   #8
Upisati parcijalu...

Ok, da li je tko od vas do sada upisao parcijalu?

Jesam ja to dobro skuzila?

Na mom faksu se moze upisati onoliko ispita iz druge godine koliko sam dala sa prve... I znaci, ne mogu ici na ispite sa druge godine dok ne ocistim prvu?

Da li vam je bilo bed kad ste upisali parcijalu? Ipak je to jedna godina vise...

Da li je tesko?
Cimerica od moje frendice (na medicini su obje) je upisala parcijalu i veli mi frendica da se cini da je ovoj puno teze.
Ma zar je zaista TOLIKO teze?

Ja bas mislim da je lakse... Tak mi se cini...

Meni nije bed ta parcijala jer ionako mi faks traje samo 2 god, nakon kojih mogu nastaviti jos 2, ali necu...

Dam te dvije (koje ce se, izgleda, otegnuti na 3) i
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 23:59   #9
A sta je parcijala?
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 13:14   #10
Pa jel nije to ono kada ne das sve uvjete, ali ipak slijedece godine mozes slusati par predmeta iz druge godine?

Slobodno me ispravite... vidite da sam sva kad je rijec o faksu...
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 14:43   #11
E da ja znam ja te ne bi pitala. ALi me zanima koji glup sistem fuxeva j etu u Hr. Onako cisto informativno me zanima
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 19:31   #12
Quote:
LaTiTeA kaže:
Pa jel nije to ono kada ne das sve uvjete, ali ipak slijedece godine mozes slusati par predmeta iz druge godine?

Slobodno me ispravite... vidite da sam sva kad je rijec o faksu...
da to bi bilo otprilike to. Kao da ne izgubis cijelu godinu. Iako - nista osobno - to je samo ljepsi izraz za pad.

Jer tu parcijalu nadoknadis kad ?

Moji kolege su se radije izvukli na dekanske i ine rokove koji su se znali otegnuti do kraja listopada.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 19:33   #13
Quote:
Meni nije bed ta parcijala jer ionako mi faks traje samo 2 god, nakon kojih mogu nastaviti jos 2, ali necu...
Koji faks traje dvije godine ?

Sto si ti kad taj faks zavrsis ?

U moje vrijeme ( a nisam bas tako stara ) 2 godine se zvala Visa a ne visoka strucna sprema.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 19:50   #14
parcijala se upisuje ako imas uvjete za to , a kad upises ( to je zapravo pad) mozes upisati polovicu predmeta( znaci ako imas u godini 10 predmeta , mozes upisati 5) i odslusati , ali naravno ne mozes na njih izlaziti dok ne pocistis sve predmete sa prve godine...

kad ti zavrsi ta parcijalna godina , upisujes preostale predmete ( koje nisi u parcijali odslusala), tj drugu godinu ( u tvojem slucaju)

vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 10:06   #15
E, hvala. Dobro sam onda skuzila

Da, pad je... Znam da je pad. Nema veze. Ni prva ni zadnja.

Winona, ja sam na FOI-u. Fakultet organizacije i informatike. U Varazdinu.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 10:26   #16
Latitea prije par godina je bilo ovako postojala je Visa i Visoka prometna skola. Kad si zavrsio visu onda si bio inzinjer prometa a kad si zavrsio visoku onda si bio dipl. inzinjer prometa.

Kak ce se sluzbeno pisati to sto ces zavrsiti ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 13:19   #17
Quote:
LaTiTeA kaže:
E, hvala. Dobro sam onda skuzila

, ja sam na FOI-u. Fakultet organizacije i informatike. U Varazdinu.
ma da?

pusa od varazdinke onda ( mene )
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 14:06   #18
Je da je to lipsi naziv za pad....ali je po meni malo bolje od pada.
Ja sam bija prosle godine na parcijali na pravu.I sad sam gotov sa oba predmeta sta ih nisam polozija u roku.
Da sam upisa pad,sad bi mora cekat upise u 10 misec,i onda u redovnim rokovima polagat ove nove ispite.
A kako sam na pracijali uzea 4 predmeta(od 6),sad cu prije upisa polagat 2,i u 12 misec u predroku jos 1......itd,itd....
Uglavnom,nije to toliko ni losa stvar.Na kraju se svede opet sve na 2 godine,dakle pad,ali lakse je rasporedit predmete.
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 16:00   #19
Ma nije teze. To je napravljeno da ti olaksa studij. Parcijala je neka medjugodina. Polazes zaostatke iz prosle (teze je u tome, sto ce ti najvjerojatnije ostati najtezi ispiti), i daju ti da sredis jos pokoji iz iduce. Tako ti taj pad nece proci sa ucenjem za npr. samo 2 ispita. To je potracena godina, a i manje su sanse da ces pasti iducu jer si nesto vec rijesila.

Parcijala je puno vrijednija nego pad.

Placam studij. Kod mene pad je 3500 kn, i kad upisujem citavu iducu to je 6700. Ako je parcijala, onda je dva puta po 3500. Usteda....

Uglavnom, treba se trgati do kraja da se spasi godina. Imas jos 2 mjeseca do kraja rokova. To je dosta vremena.... Ove godine zbog opravdanih razloga nisam dao nijedan ispit, ali evo, pripremam se i planiram, te od ponedjeljka (vec) pocinjem aktivno uciti, sto sam sto sa frendom. Treba mi 6 ispita za PARCIJALU.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 21:09   #20
Ok, ova parcijala je za one koji su loši...

A što je za one koji su još više loši? Mislim, sad ponavljam godinu, al' mislim da je neću izvući pa me zanima dal' se godina može dva put ponoviti? Neki govore da može, a neki kažu da imaš jednom foru i ako ne uspiješ da letiš sa fuxa...

Što vi mislite?
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.