Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2007., 17:11   #1
Arrow Energetski napici & učenje

Što mislite o toj strategiji.
Navodno pomažu da ostane budnima i koncentriranima.
Loše je navodno što su nezdrava.
Što vi mislite?
Kakva su vaša iskustva?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 17:12   #2
Nisam ucio u komadu dulje od dva sata pa mi ne trebaju...
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 17:59   #3
Minimum 1 red bull sedmicno, djeluje savrseno.
perokreco is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 20:54   #4
kad se ozbiljno uhvatim učenja uvijek pijem red bull i slične stvari, ako učim po noći, što je jako često, oko 23 popijem kavu, u 2 red bull i učim cijelu noć, još jedan u busu do faksa, kad prođe ispit pocnem se tresti od prevelike količine kofeina
a dogodilo mi se par puta da sam popila kavu, pa mi se spavalo i odmah popijem i red bull i zaspim za stolom
magda59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 00:02   #5
ev upravo pijem kavu i spremam se na učenje

ja od red bulla zaspem
__________________
....Nasmij se. Sutra ce biti gore!....
maturantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 17:29   #6
meni je r.b. dobar za koncentraciju, ali onda kasnije slabo spavam!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 17:58   #7
Ma meni to ne pomaze. Popijem kavu i onda ne zaspim ali sam svejedno umorna i nista ne ulazi u glavu. Po noci ne mogu ucit, samo ponavljat.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:02   #8
cedevita za sve:
- umjesto kave ujutro, čuda stvara
- umjesto kave uvijek čuda stvara
- za triježnejnje, čuda stvara, stoga

Rp.
za učenje, po satu učenja jedna čašica malo jače cedevite, po mogućnosti od limnua ili grejpa za extra učinak.

po potrebi, za hitno razbuđivanje, u deci vode otopiti 2 žličice i eksati. pa da vidiš buđenje
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:16   #9
ma e... najbolje ti je od enciana Xtreme energy .. 1000mg taurina i 80mg kofeina.. to je sumeca tableta.. da si 5 dana neispavan.. sam popijes to i da vidis kak ces uciti..
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:36   #10
Quote:
Hella Good kaže: Pogledaj post
cedevita za sve:
- umjesto kave ujutro, čuda stvara
- umjesto kave uvijek čuda stvara
- za triježnejnje, čuda stvara, stoga

Rp.
za učenje, po satu učenja jedna čašica malo jače cedevite, po mogućnosti od limnua ili grejpa za extra učinak.

po potrebi, za hitno razbuđivanje, u deci vode otopiti 2 žličice i eksati. pa da vidiš buđenje
cedevita
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:37   #11
Quote:
perokreco kaže: Pogledaj post
Minimum 1 red bull sedmicno, djeluje savrseno.
ček, tti učiš svaki dan?
tebi r. b. djeluje više od jednog dana?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:47   #12
Quote:
perokreco kaže: Pogledaj post
Minimum 1 red bull sedmicno, djeluje savrseno.
tebe 1 red bull drzi cijeli tjedan?

kolko ti imas godina?
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:52   #13
Ja razmišljam ovako .
Ako imam puno toga za učiti onda odem ranije spavati i probudim se oko 4 ujutro (Stavim si neku melodiju na mobu koja je glasna te stavim da je mob udaljen od mene jedno metar tako da se moram ustati i tako se probudim jer ako je blizu znam refleksno isključiti alarm ili onda niš ),a kada se probudim onda popijem nešto te si upalim svijetlo i učimu krevetu .
Prema meni to je najbolja tehnika jer ujutro najbolje učim, a i ljudi funkcioniraju bolje ujutro .
Mig is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:58   #14
hehe znam. zato ja u vlaku u 5.30 ujutro ucim za ispit u 9 ujutro i do sad sam prolazila
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:59   #15
red bull i s više služe za ovakve stvari:


http://www.youtube.com/watch?v=I9r-HxvGaFM
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 20:00   #16
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
tebe 1 red bull drzi cijeli tjedan?

kolko ti imas godina?
16 god. Pijem red bull il kad imam all nighter ili kad nemam slobodnih casova u toku nastave pa moram bit budan svih 5 zaredom. To je zato sto idem u krevet oko 3, i inace odspavam kad imam slobodan cas.
perokreco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 20:03   #17
Quote:
perokreco kaže: Pogledaj post
16 god. Pijem red bull il kad imam all nighter ili kad nemam slobodnih casova u toku nastave pa moram bit budan svih 5 zaredom. To je zato sto idem u krevet oko 3, i inace odspavam kad imam slobodan cas.
pa dobro onda...a sto ga vise pijes, ucinkovitost se smanjuje
dobro za tebe.. a ne ko mi kroneri
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:57   #18
sjecam se kad sam imao popravni iz njemackog..ja i frend se zajebavali i onda ucili cijelu noc prije popravnog...svako 5-6 red bulla(nije to tolko jako da osjetis nesto nakon jednog ja neznam kako vama) ,narezali brdo zimske,kulena,sira,kis.krastavaca i lagano ucili do jutra....prije skole otisli na jos red bull i sendvice u american donat bilo je 50% snizenja od 6-9h,pa umjesto 16 bio je 8kn,jeftinije neg u ducanu....i bam prosli tamo i odmah otisli u birc u sklopu skole i zapili se u 10ujutro do 12 nismo znali di smo...eh,vratio bi se u srednju...

ps. pijte onda kavu crnu...jedna mala ima kofeina ko 3red bulla...ili u dm-u imate za kupit red kick,ko nekih 6-7 red bulla je jedan,to je ok stvar...
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 00:09   #19
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Što mislite o toj strategiji.
Navodno pomažu da ostane budnima i koncentriranima.
Loše je navodno što su nezdrava.
Što vi mislite?
Kakva su vaša iskustva?
Ljudi moji, nemojte se igrati sa svojim životom!!!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 00:45   #20
Quote:
Mig kaže: Pogledaj post
Ja razmišljam ovako .
Ako imam puno toga za učiti onda odem ranije spavati i probudim se oko 4 ujutro (Stavim si neku melodiju na mobu koja je glasna te stavim da je mob udaljen od mene jedno metar tako da se moram ustati i tako se probudim jer ako je blizu znam refleksno isključiti alarm ili onda niš ),a kada se probudim onda popijem nešto te si upalim svijetlo i učimu krevetu .
Prema meni to je najbolja tehnika jer ujutro najbolje učim, a i ljudi funkcioniraju bolje ujutro .
e, upravo to i ja radim kad imam neki kolegij za nastrebat. da, da-isto u krevetu ucim... no,ne budim se bas tako rano... ja stavim budilicu na 6 ili 7 h......
prije dvije godine,ljeto je bilo, spremala sam jedan veliki ispit i cijelo ljeto, svo vrijeme praznika, svaki dan, dizala sam se u 6 h i ucila do 11,12 h.....izasla i prosla od prve.

a ako je matematika ili programiranje u pitanju-to mogu bilo kad...no, popodne ili navecer mi je najljepse....

a recimo u osnovnoj skoli, kad sam bila jutarnja smjena-znala sam ucit od 4 do 7 ujutro ...popodne mi nije bio gust.... a imala sam i dosta obaveza.....

a od energetskih napitaka nisam nista probala. bitno mi je samo da nisam umorna, jer mi onda nista ne ide u glavu. i da sam naravno raspolozena za ucenje.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.