Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2003., 14:53   #21
HPV

Verica kaže da se HPV ne liječi. I mnogi govore da je HPV neizlječiv. Kažu, može se zalječiti, ali uvijek je prisutan. E pa to nije istina.
Ja sam živi svjedok i ovo pišem radi onih koji su boleasni jer znam kako im je.
Prije godinu i pol na nalazu papa testa pokazan mi je cin II do cin III. Odmah sam išla raditi kolposkopiju i HPV tipizaciju. Pokazalo se da imam 10-ak vrsta HPV-a i od toga pola njih visokog rizika. Bil sam u komi. Hvala Bogu na mojoj dragoj doktorici. Odmah sam kod nje krenula na terapiju koja je trajala četiri tjedna, dva put tjedno. Nakon toga sam čekala da prođu dva ciklusa i ponovila papa test i HPV tipizaciju. Papa nije mogao biti bolji, a tipizacija na HPV je bila negativna, tj. virus nije pronađen. Prije mjesec i pol bilo je godinu dana od tog nalaza pa sam sve ponovila. I, na moju veliku radost papa je uredan, a HPV se nije vratio. Doktorica mi kaže da sad mogu (i moram) stvarno biti mirna. Zašto moram? Osim njene terapije i aloa vera soka, ostavljanja cigareta, zdrave ishrane - puno povrća i voća, jogurta...malo šećera i masnoća, rekla mi je da je skoro pa najbitniji faktor za ozdravljenje izbjegavanje stresa, nervoze, nezadovoljstva i sl. Znači moramo vjerovati da će sve biti ok. Zato nemojte se predati nego se borite za svoje zdravlje. I naravno, povedite svog partnera na testiranje.
Ako netko treba dobrou doktoricu pogledajte njene stranice:
www.poliklinika-harni.hr
 
Old 26.05.2003., 15:01   #22
Re: HPV

Quote:
nestvarna kaže:
Verica kaže da se HPV ne liječi. I mnogi govore da je HPV neizlječiv. Kažu, može se zalječiti, ali uvijek je prisutan. E pa to nije istina.
Nestvarna; drago mi je da si se "izljecila", medjutim nisi u pravu. Virus je i dalje u tvom tijelu ali trenutno recimo "neaktivan"; izljecila si CIN...

Za usporedbu: herpes simplex (vulgaris). Virus herpesa usporedi sa virusom HPVa; a mjehurice na usnama sa CINom --> dakle ako nema mjehurica to samo znaci da herpes simplex trenutno miruje. Padom imuniteta; stresom, prehladom aktivirati ce se opet.

E, pa slicno i sa HPVom...
blondie_30 is offline  
Old 26.05.2003., 15:13   #23
Blondi, možda si i u pravu, ali opet nije pravilo da se padom imuniteta virus vrati. Jer, imunitet mi je opadao i rastao u proteklih godinu dana, čak sam imala i herpes simplex na usnici kad sam bila bolesna, a da ne govorim pod kakvim stresom sam bila kad sam zimus izgubila bebu, ali mislim da je najvažnije ne podleći crnim mislima i prepustiti se tuzi, treba vjerovati da smo dovoljno snažni da prebrodimo sve i samo se veseliti onim dobrim stvarima koje nas tek čekaju. I nakon svega toga, kod mene HPV-a nema na izvršenoj tipizaciji, zato cure ne predajte se, sve se može kad se stvarno želi.
 
Old 26.05.2003., 15:23   #24
Quote:
nestvarna kaže:
Blondi, možda si i u pravu, ali opet nije pravilo da se padom imuniteta virus vrati. Jer, imunitet mi je opadao i rastao u proteklih godinu dana, čak sam imala i herpes simplex na usnici kad sam bila bolesna, a da ne govorim pod kakvim stresom sam bila kad sam zimus izgubila bebu, ali mislim da je najvažnije ne podleći crnim mislima i prepustiti se tuzi, treba vjerovati da smo dovoljno snažni da prebrodimo sve i samo se veseliti onim dobrim stvarima koje nas tek čekaju. I nakon svega toga, kod mene HPV-a nema na izvršenoj tipizaciji, zato cure ne predajte se, sve se može kad se stvarno želi.
Ne; nije pravilo. Zelim samo reci da i dalje virus imas u sebi i da trebas ici cesce na kontrole (tipizaciju) i pokusati sto zdravije zivjeti. Super da ti je nalaz sada OK, nadam se da ce i ostati
blondie_30 is offline  
Old 26.05.2003., 16:53   #25
Re: HPV

nestvarna, i ja ti želim sve najbolje, a za doktoricu
verica is offline  
Old 27.05.2003., 13:04   #26
Re: Hpv

Quote:
N-i-N-a kaže:
HPV - svi ovdje govore o tome, ali je meni nepoznato!

Sad meni nije jasno...sasula si i drvlje i kamenje na onu jadnu curu koja lijechi hpv, a nemash pojma o toj bolesti
magic is offline  
Old 27.05.2003., 14:01   #27
Re: Re: Hpv

Quote:
magic kaže:
Sad meni nije jasno...sasula si i drvlje i kamenje na onu jadnu curu koja lijechi hpv, a nemash pojma o toj bolesti

ALLOOOOO nisam komentirala na to sto je bolesna!
To je prica za sebe. Svako moze od svega oboljeti!
Tako ja sutra mogu dati nekome prvu pomoc sto ima sidu, a dan prije je bio kod zubara i ima ranu u ustima preko koje i ja mogu dobiti sidu jer je presao virus na mene dok sam mu davala umjetno disanje! Dakle - SVE JE MOGUCE!
JA SAM KRITIZIRALA NJEZINU NEODGOVORNOST PREMA PARTNERIMA S KOJIMA SPAVA! SMIJAJUCI IM GOVORI DA JE ZARAZENA, NORMALNO DA JU NITKO NE SHVACA ZA OZBILJ.
DAKLE JE NA NJOJ DA MU ONDA ONA NAVUCE KONDOM ILI SE OSTAVI SEXA! JEL´ TOLIKO TESKO SHVATITI STO ZELIM RECI?
A BLJUVOTINE -SVE- KOJE JE LAETITIA OVDJE PRMILA I DOBILA MOZDA NEBI NI POSTALE TAKO OKRUTNE I SVAKI PUT SVE GORE I GORE, NEGO SVI KOJI JOJ PISEMO OSJECAMO SE KAO DA GOVORIMO MALOM DJETETU KOJE ZA INAT PRAVI LUDOSTI!
CURA NI MALO NIJE IZ POCETKA POKAZIVALA DA JOJ JE ZAO STA JE UCINILA NEGO SE SVAKI PUT OPRAVDAVA! TO SU JOJ MNOGI OVDJE UKLJUCUJUCI MENE UZELI ZA ZLO!
TAKO DA JE SVAKI PUT ONA NESTO REKLA STA BI NAS JOS GORE RAZOCARALO I POKAZALO NAM DA SE NE KAJE ZA ONO STO JE UCINILA! TO NIJE U REDU! TAKO DA DRUGE CURE, MOZDA JOS MLADE OD NJE KOJE DODU TU NA FORUM I CITAJU NJENE STAVOVE UZMU SI TO KAO PRIMJER I TAKO CE I ONE POSTUPATI!
MISLIM DA TO NEBI BILO U REDU!
RADI TOGA SMO JU PLJUVALI, A NE ZATO STO IMA HPV!
ZELIM JOJ BRZO OZDRAVLJENJE!
N-i-N-a is offline  
Old 27.05.2003., 14:03   #28
Meni isto loshe chini promjenjivo vrijeme pa ne vichem toliko
magic is offline  
Old 27.05.2003., 15:04   #29
Quote:
...DA SE NE KAJE ZA ONO STO JE UCINILA!
A za sto bih se ja to trebala kajati, molim te lijepo?

Ne kajem se ni za sto ucinjeno... na greskama se uci!
To je moj zivot...

I otisli smo totalka offtopic... ali nema veze...

Moje "lijecenje" hpv-a jos traje... jos 5 premazivanja me ceka! Jedva cekam da vidim kakvi ce mi nalazi biti... Ali to tek za oho-ho vremena...
LaTiTeA is offline  
Old 27.05.2003., 15:12   #30
ajde ajde, mala..i tebi neshto krilca ponarasla posljednjih dana

Stisni malo noge, bar dok ne zavrshish ljechenje...
magic is offline  
Old 27.05.2003., 22:04   #31
N-i-N-a,

a zasto ti vices?
(nije uobicajeno koristiti velika slova, to znaci vikanje na netu)
lahor is offline  
Old 28.05.2003., 13:11   #32
Quote:
magic kaže:
Stisni malo noge, bar dok ne zavrshish ljechenje...
tako je... dosta neodgovornih spolnih aktivnosti!!!

a ako ti je bash do seksa, daj se samnom pokaraj, meni nije bed ni za hiv, a kamoli za hpv
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 28.05.2003., 13:12   #33
Eto....chovjek se lijepo izjasnio

I mi cemo biti svjedocima da je jako jako dobro bio upoznat sa cijelim sluchajem i posljedicama
magic is offline  
Old 28.05.2003., 13:21   #34
eto... zna zhena da sam neki dan preklinjo curu koja ima hpv da bude samnom

ali kao shto se da vidjet iz ove moje ponude, dobio sam kosharicu

dakle, josh uvijek sam slobodan, i ne bojim se nijedne boleshtine, osim mozhda tripera

ona uzharena cjevchica u penis mi se ipak cini prebolno
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 28.05.2003., 13:50   #35
Re: N-i-N-a,

Quote:
lahor kaže:
a zasto ti vices?
(nije uobicajeno koristiti velika slova, to znaci vikanje na netu)
MA NEMOJ


NISAM VIKALA samo zato sto su dvije rijeci napisane velikim slovima...
N-i-N-a is offline  
Old 28.05.2003., 13:56   #36
Quote:
Reebok kaže:
...i ne bojim se nijedne boleshtine, osim mozhda tripera

ona uzharena cjevchica u penis mi se ipak cini prebolno
Ma daj, lazhu te na Vjeronauku

Nema toga vishe.

Inekcije u guzu, tablete i gotov za sedam dana

A i ne pamte sluchajeve tripera
magic is offline  
Old 28.05.2003., 14:44   #37
ma dobro, to se ja malo shalim s forama iz westerna
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 28.05.2003., 14:52   #38
Re: Re: N-i-N-a,

Quote:
N-i-N-a kaže:
MA NEMOJ


NISAM VIKALA samo zato sto su dvije rijeci napisane velikim slovima...
Dobro, shvati ovo kao zuti karton. Napisala si skoro cijeli post velikim slovima.
lahor is offline  
Old 28.05.2003., 15:17   #39
Re: Re: Re: N-i-N-a,

Quote:
lahor kaže:
Dobro, shvati ovo kao zuti karton. Napisala si skoro cijeli post velikim slovima.

Zuti karton?




Nemoze mi nitko braniti da pisem slovima kojim ja hocu.
Dali velikim ili malim i koje boje ja zelim.
Osim ako tu ima neka pravila kako se na ovom forumu mora pisati, koliko znam je to tu sasvim liberalno!
N-i-N-a is offline  
Old 28.05.2003., 15:26   #40
Arrow dobronamjeran savjet

Internet je stara igracka, neke stvari vec imaju svoju kontaciju. ovdje ne vidimo izraz lica, intonaciju, pokrete i slicno. zato takve stvari prenosimo smileovima, velicinom slova, ponekad bojom...

ako zelis da te ljudi krivo shvate, vici ako pak zelis da drugi nick shvati onako kako si ti mislila, koristi standardan nacin
luca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.