Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2007., 12:02   #41
Evo, ja sam vidio oglas posla koji mi se svidja na moj-posao mislim (ali isto oglas je bio i na drugim portalima), poslao 1 molbu krajem prosinca, pozvan na nekoliko razgovora (pa se malo oduzilo), ali sam sretno zaposlen od sredine 2. mjeseca. Lijep posao, ok placa, sve u svemu sam zadovoljan. Pogotovo sto mi je to prvi posao (apsolvent sam), i bez radnog iskustva sam, a i nisam imao nikakvu vezu. Eto ima poslodavaca koji su spremni dati priliku.

Prije toga sam imao nekoliko neuspjesnih molbi (dosao bih do razgovora, ali ne i dalje). Medutim ti oglasi na koje sam se javljao prije su i dan danas oglaseni, pa je ili neka mucka, ili imaju bolesne kriterije (jer znam da se dosta ljudi javilo)...
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 13:25   #42
Sa posao, moj-posao imam pozitivna iskustva. Zadnja dva tjedna sam intenzivno koristio te servise i bio pozvan na nekoliko razgovora za posao. Nekoliko poslova bilo mi je ponuđeno, ali sam odustao.

No, posao nisam našao na taj način. Skužio sam da je najbolji pristup "drito u glavu", tj. otići direktno u firmu i tražiti razgovor i to s čim većom facom, a ne nekakvim likom koji radi na kopirki. Na taj način pronašao sam sva tri posla u zadnjih pet godina i počeo raditi takoreći slijedeći dan. Treba doći s pozitivnim razmišljanjem i ponašati se kao da ti je svejedno hoćeš li dobiti posao ili ne i da se iz tvog razgovora da zaključiti kako oni zapravo trebaju tebe, a ne ti njih, što je zapravo i istina.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 08:11   #43
Quote:
Outcast kaže: Pogledaj post
Sa posao, moj-posao imam pozitivna iskustva. Zadnja dva tjedna sam intenzivno koristio te servise i bio pozvan na nekoliko razgovora za posao. Nekoliko poslova bilo mi je ponuđeno, ali sam odustao.

No, posao nisam našao na taj način. Skužio sam da je najbolji pristup "drito u glavu", tj. otići direktno u firmu i tražiti razgovor i to s čim većom facom, a ne nekakvim likom koji radi na kopirki. Na taj način pronašao sam sva tri posla u zadnjih pet godina i počeo raditi takoreći slijedeći dan. Treba doći s pozitivnim razmišljanjem i ponašati se kao da ti je svejedno hoćeš li dobiti posao ili ne i da se iz tvog razgovora da zaključiti kako oni zapravo trebaju tebe, a ne ti njih, što je zapravo i istina.
Jako lijepo i samouvjereno. A gdje živiš, u Zg. (nema ovdje toliko normalnih firmi)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 19:44   #44
budimo iskreni najčešće preko vipa se dobivaju poslovi. one face koje znaju baze podataka, programiraju ili nešto u tom stilu bez problema nalaze posao. a ovi što govore javio sam se na moj-posao.net ili posao.hr i zadovoljio uvjete najčešče lažu. ako se traži npr. dipl. oecc. u nekoj firmi i javi se npr. 30 kandidata sa završenim ek.faxom mislite li da svi prolaze sistem eliminacije do samog kraja? ja ne vjerujem u to!90 % kandidata najčešće zadovoljava formalne uvjete, a ovo s iskustvom je najoobičnija izlika da vas eliminiraju?
zbog čega bi neko imo više šanse za zaposlenje samo ako mu je "šporkana" radna knjižica?
to je neko moje mišljenje!

pozdrav!
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:38   #45
Ja u subotu dobio super posao u jako dobroj firmi! Prijavio se preko www.moj-posao.net !!! Jupiiiii
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:39   #46
Ipak su bolji od oglasnika ;-))
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 05:13   #47
metix:
Quote:
Jako lijepo i samouvjereno. A gdje živiš, u Zg. (nema ovdje toliko normalnih firmi)
Živim i radim u Varaždinskoj županiji.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 08:10   #48
Quote:
Outcast kaže: Pogledaj post
metix: Živim i radim u Varaždinskoj županiji.
Ma, to ti je još bolje nego Zg. Ovdje se sve svodi na turizam, a takvih sezonskih poslova mi je

Zvali su i mene na par razgovora, ali u Zg. ili Ri.... Ostale pozive oivih "neozbiljnih" ne računam...
Ja sam opet na nekoj zamjeni... ali do kad!!!
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 11:50   #49
poslano 7 molbi preko MojPosao, zvan na 4 razgovora, jedna odbijenica mailom,a na 2 nikad pozvan..

Uglavnom, dobio posao na taj nacin, radim oko godinu dana i zadovoljan uvijetima..

Tak da se priklanjam tezi da se moze dobit posao i preko tih portala i bez VIP..
kiki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:23   #50
ja sam skužila kod tih odogvaranja na molbe da ti odgovaraju samo firme (više manje) koje su poznatije (nazovimo to tako, ili bolje). Od njih uvijek dobijem odgovore (bilo poziv za razgovor, bilo da je molba zaprimljena) dok u 90% slučaja xy tvrtke nikad ne odovore
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 13:26   #51
A nakon koliko vremena su vam se javili (mislim od dana kada ste poslali molbu)?? Tjedan, dva, mjesec ili nešto više... Naime i ja sam poslao par molbi ali nikakvog odgovora, a uvjete debelo zadovoljavam, čak i previše.
Pozdrav!
pacodel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 13:54   #52
Selectio (MojPosao) - strašno neprofesionalno, prošla sam sve krugove jednom prilikom, tone testova ispunila, još su me i telefonski gnjavili, a onda odjednom ni glasa od njih. Zovem ih više iz znatiželje, 'perem' ih zbog neprofesionalizma, a oni meni da je osoba koja je zadužena za slučaj otputovala. So what?! Nema mob, nije delegirala nekome drugome posao??!?!
Bolje da se ne sjetim kako je neka mala bez mog znanja zvala jednu od mojih bivših firmi, a lijepo su bile istaknute preporuke koje sam dobila.
Ne može se više očekivati s obzirom kakav im je šef..Nikad više!

Posao.hr - šef im je vrlo simpa, draga su ekipica, no kaskaju za nepravednom konkurencijom, teško će se izboriti na ovom tržištu gdje vlada zakon moćnijeg.
No, radije sam ih angažirala kad smo tražili nove ljude. Imaju potencijala.
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 14:04   #53
Quote:
pacodel kaže: Pogledaj post
A nakon koliko vremena su vam se javili (mislim od dana kada ste poslali molbu)?? Tjedan, dva, mjesec ili nešto više... Naime i ja sam poslao par molbi ali nikakvog odgovora, a uvjete debelo zadovoljavam, čak i previše.
Pozdrav!
Od svih odbijenica koje sam primila neke su stigle nakon dva tjedna a neke nakon dva-tri mjeseca.

Dečko je također slao molbe i jedna ga je firma pozvala na razgovor nakon 4 mjeseca - a on u međuvremenu već našao posao
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:11   #54
www.na-posao.com - prvi dalmatinski job portal
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:32   #55
Internet portali za zapošljavanje - komentari i rasprave

ej, people!
zabimalo bi me dal je netko od vas dobio posao preko nekog od portala i da je zadovoljan sa time ili su to samo većinom oglasi objavljeni tek tako, a već unaprijed popunjena radna mjesta.




MODERATORSKA OBAVIJEST

Budući da je ovo tema za raspravu i u njoj se najkorisnije i najkonkretnije informacije lako izgube, molim da linkove na portale za zapošljavanje ostavljate u zasebnoj temi:

Internet portali za zapošljavanje - linkovi.

Hvala na razumijevanju.

Zadnje uređivanje drot13 : 05.08.2012. at 16:11. Reason: umetanje obavijesti
miška is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:32   #56
zašto bi netko plaćao nekom portalu da objavi oglas za unaprijed popunjeno radno mjesto?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:37   #57
ne znam zašto, al imam dosta prijatelja koji su znali na koje radno mjesto idu, jer kao firma mora negdje objaviti natječaj!!
miška is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:37   #58
Quote:
miška kaže: Pogledaj post
jer kao firma mora negdje objaviti natječaj!!
ne mora, u većini slučajeva
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:52   #59
ja sam dobila dobar posao preko portala i zadovoljna sam..treba imati srece
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 12:05   #60
evo ti teme

https://www.forum.hr/showthread.php?t=111134
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.