Natrag   Forum.hr > Društvo > Druženje & kava

Druženje & kava Mjesto gdje se forumaši druže

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2004., 22:53   #1
Oni koji su nešto značili, utjecali..

Za ovo pitanje doista ne znam koji je podforum primjeren..
Odlučio sam se za psihologiju nakon dužeg razmišljanja, pa imajte razumijevanja ako baš iz prve odmah ne "osjetite" zašto baš ovdje..
Recimo da me pitanje i zanima i treba za još jedan aspekt, nazovimo ga "istraživački" aspekt..

Dakle, mene zanima da mi, nakon što razmislite, odgovorite za koje 3 osobe, ili zbog koje 3 osobe vam je izričito drago što ste baš živjeli u vrijeme kad i oni.
Nije nužno da vam je bilo koja od te 3 osobe uzor ili idol, već čisto persona zbog koje vam je bilo posebno drago što ste je imali priliku ili gledati. Ili slušati. Ili pričati s tom osobom. Ili je doživjeti na već kakav način.
Uvjet nije da ta osoba još uvijek je živa, ali da je barem proživjela 15 godina uz vaše, već koje razdoblje života..
Također, nije nužno da ijedna od te tri osobe bude povijesno poznata, već samo osoba koja je izvršila stanovito velik utjecaj na vas (roditelje izuzmimo, pa sve da i ulaze u taj krug).
I na kraju, rangiranje je nepotrebno, tj nije potrebno izraziti redoslijed važnosti.


I hvala..
(nadam se da će vas barem malo zamisliti i povesti u svijet razmišljanja "zašto baš te osobe?")
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:58   #2
klišej ili ne...

Bio klišej ili ne, profesor povijesti iz osnovne škole. Drago mi je sto sam živjela bas kada i on jer vjerujem da neke stvari što ih je podijelio sa mnom teškom bi mukom saznala kasnije sama. Možda bi i one došle od nekog drugog i u ne tako dalekoj budućnosti, no to je sve što sam tada znala. Utjecao je na mene jer je svojim predavanjima i najviše karizmom iz mene izvlačio nešto meni do tada, strano. Želju za znanjem, za izazovima, za napretkom, za širenjem, mišljenje da znanje nečega nikada ne treba odbiti. To bi se kao prekidač palilo i gasilo dva puta tjedno po 45 minuta. I zaista, napravio je najbolje što je mogao. Kako sam odlazila, tako sam ostavila prekidač uključen. Jednom mi je rekao nešto što sam tog trenutka uzela za uvredu. I tek sam nakon nekoliko godina shvatila da je u pravu. Tijekom jednog sata sjedila sam s najvećom zlicom koju do dana današnjeg znam isključivo po toj karakteristici. U cijeloj toj buci u mojoj glavi (tako je kada imaš 13, naivno misliš, no tako je do kraja »radnog vremena») jedino je to odzvanjalo. Mislim da je bilo nešto kao: -« ime, ti ćeš bolje proći u životu od nje. Ti razmišljaš srcem, a ona glavom.»- Kažem, tada sam to uzela za uvredu Bilo kako bilo, istina je. Mislim da me smetalo što me tada upoznao prije nego li sam ja sebe samu, što je znao nešto o meni što ja sama nisam. I od tada, mislim da baš od tog trenutka moja svijest i podsvijest počela razvijati nijanse.

Voljela bih da mi je brojka 3 mali broj za izdvojiti ljude koji su utjecali na mene ili nešto značili (osim obitelji). No, mislim da prijatelji ovdje ne spadaju, jer, ja ih ipak nekako ubrajam u obitelj. Tako je to kada imaš par prijatelja već 15 godina. Vjerujem, to je nešto naj.
Mogu izdvojiti ljude koji su mi pomogli da ostanem ovakva, no mislim da je to za drugi topic.

Nije da sam bila od osobite pomoći, no, sto je tu je.
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 01:02   #3
Vlado Gotovac,zbog načina na koji je govorio,mislio,djelovao...
zbog govora ispred tadašnje pete armijske oblasti,kada im je poručio
"...umrijet će te u pustoši svog mrtvog srca!"
I sada se naježim kada to pročitam
Još dvije,hm...treba dobro razmisliti.
Zanimljivo, Gotovac mi je bio prva asocijacija,znači da je odgovor istinit,iskren...
Autoru topica
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 08:53   #4
Re: Oni koji su nešto značili, utjecali..

Quote:
Elysium kaže:
Dakle, mene zanima da mi, nakon što razmislite, odgovorite za koje 3 osobe, ili zbog koje 3 osobe vam je izričito drago što ste baš živjeli u vrijeme kad i oni.
Nemam tri, imam samo jednu - bivseg profesora i "dijelili" smo samo godinu dana.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 22:20   #5
Dakle ljudi, pa "zadatak" doista nije tako težak..?!!
Svi mi stalno pišemo i kuckamo po tastaturi. Pa zar je toliko teško prisjetiti se ljudi koji su nam nešto značili?

Ili se sramite priznati, spomenuti neke..?
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 12:22   #6
evo, dušo, samo za tebe

1. razrednik iz osnovne .... lik je bio strašan i tlačio me totalka ... kao prepametna sam ja za one skojima se družim ... blablabla ... uglavnom, da mi nije taj puta pozvao starce u školu - sada ne bi bila ovdje

2. jedna cura s faxa ... nevjerovatno dobra osoba ... mogla bih ju tu sad hvaliti i hvaliti i hvaaaaaliti .... ali znam da ljude to ne zanima .... baš
odustala je od faxa ali još uvijek se čujemo i rijetko rijetko vdimo jer živi bogu iza hozentregera ....

3. jedna cura s kojom sam radila prije 2 godine .... fenomenalna cura .... radile smo skupa samo 2 tjedna .... a još uvijek se čujemo, vidimo, sastajemo, volimo
Aricija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 23:23   #7
1.mjesto definitivno moja seka
koliko god se razlikujemo ona mi je vodilja, uzor, utjeha, ono što me tjera dalje, ono što me čupa s dna...

2.mjesto pripada jednom i jedinom Balaševiću...
moj putokaz

3.mjesto moja Snješka s koja djeli sa mnom sve moje uspone i padove već devetu godinu...ma moj anđeo čuvar...

ima ih još al eto autor je ograničio na tri pa da poštujem pravilo...
__________________
figurica bez žiga...
Bezdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 01:21   #8
brat...neznam kolko to zvuči bezveze,al on je prva osoba koja mi pada na pamet...makar nekad i to ne želim priznat i svađamo se...al tako je...sve je isprobao prvi i prije mene i neke stvari sm po njemu pokupila,pomogao mi je nekad oko dečki...govoro mi svoja iskustva...naučio kak trebam pit a da mi nebude slabo lagao za mene...optimističan u pm..
__________________
uživaj u putovanju, jer tko zna hoće li te cilj zadovoljiti.
kendi_xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 22:37   #9
Hm, moj djed (njega smatram najpoštenijim, najmudrijim i u svemu naj naj čovjeka kojeg poznajem i koji uvijek nađe prave riječi i zna što treba učiniti u svakoj situaciji) i bivša profesorica (od koje sam jako puno toga naučila, i ne samo po pitanju matematike). To je dvoje, a trećeg ne znam. Možda ću ga/je tek susresti...
 
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:21   #10
Ivo Sanader, Vesna Škare Ožbolt i Mate Kokičar
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:19   #11
uh...ne znam ovako odgovoriti iz prve...ali odlično postavljena tema...razmislit ću, pa nadopišem ovih dana...
nevenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:19   #12
profesorica iz matematike od 5.-8. razreda.

moja baka s tatine strane.

jedna prijateljica, sad je već doktorica, koju sam slučajno upoznao i ostali smo dobri evo već 8 godina.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:42   #13
Teta jer je najbolja osoba koju znam i učinila je za mene stvarno puno tog i znam da nije osoba,ali film buđenja je možda nesto sto je najviše utjecalo na mene
Za treće ne znam iskreno
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:47   #14
Roditelji, sestra, najbolji frend te ovaj grad u kojem trenutno živim.
__________________
Pošalji Sliku
dablouseven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.