Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2013., 20:56   #81
Quote:
pravnik1209 kaže: Pogledaj post
Kako proći dio na raskrižju Ljubljanske avenije i Škorpikove (kod King Crossa) u smjeru zapada? (http://goo.gl/maps/mmRCM) Dakle, biciklistička staza ide po nogostopu, ali onda prestaje jer dolazi nadvožnjak preko Škorpikove. Kako prelazite do Priobalne ceste?
Normalno:
Prebacim u nižu, dignem na 35 do 40 km/h, uletim u kružni, i skrenem na parking King crossa. Upravo sam to danas napravio, samo što sam dolazio sa priobalne, pa sam se iz King crossa ubacivao u rotor. Malo je sporije jer nema početne brzine, ali kako je meni svaki okret pedale gušt nije mi smetalo. Uvjeren sam da me vozači mrze iz dna duše, dojure sa obilaznice i moraju stati biciklu
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 21:35   #82
Quote:
karibu2 kaže: Pogledaj post
E da, ovo krizanje je po meni najopasnije u cijelome gradu.
Ne znam niti jednog biciklista koji se tamo nije bar jednom zabio u auto (osobno do sad tri puta).
Cim se malo opustis i zaboravis usporit ispod 10 km/h (iako ti je zeleno) velike
su sanse da ces nahebat.
A obrazac je uvijek isti, auto s desna naglo skrece, bez ikakvog upozorenja i s minimalnim usporenjem taman kad udjes u krizanje.
Već su mi puno puta sijekli put tamo. Prošlo ljeto sam skoro uletio kroz otvoreni prozor u krilo debelom Austrijancu, a prije dva tjedna sam morao jako kočiti i skrenuti lijevo skupa s autom. Tragično je da mi je čak i policijski auto presjekao put 15 sekundi prije nesreće.
Quote:
bruno1024 kaže: Pogledaj post
meni se skoro ista stvar desila prije par mjeseci, samo na križanju gdje auti skreću sa zelenog vala na mažuranac. lik je naravno bez provjere mrtvog kuta i žmigavaca odlučio skrenut. idiot.
sva sreća, pa i na preradovićevoj i na mažurancu obavezno gledam šta vozač radi u autu, pa pokušavam pravodobno reagirat, ali i to je badava kad skrene naglo i bez upozorenja.
Što je najbolje ja sam pazio i svejedno sam nastradao. Na Zrinjevcu sam prestigao auto kako mu ne bih bio u mrtvom kutu ili u paraleli, a ispred nije bilo automobila jer sam ja bio najbrži kad se na semaforu uključilo zeleno. Samo su 2-3 auta bila u lijevoj traci i ovaj koji je skretao je imao uključen žmigavac, a auto iza njega nije pa sam procjenio da je prekasno da i on skrene i da ja ne moram kočiti... Ali vozač se u zadnji trenutak sjetio da tu mora skrenuti i onda je za mene bilo prekasno. Tenisica mi je odletjela na jednu stranu, bidon je otklizao na drugu, upaljena prednja lampa se otkinula od držača i završila pored moje glave, a za bicikl ni ne znam gde se odbio.

Tamo stvarno moraš ići 10 km/h jer sve drugo je ruski rulet. Makar niti onda nisi siguran na uskoj traci jer je dovoljno da se auto samo malo trzne u lijevo dok ti prolaziš i razletit češ se po asfaltu.
Quote:
bruno1024 kaže: Pogledaj post
isto tako, jel ikome jasno zbog čega je staza s južne strane kad se nakon hnk nastavlja po pločniku sa sjeverne? po propisima bi se tamo moralo stat, pa na zebru prema hnk i onda na drugu zebru prema klaićevoj... moš mislit.
To je isto genijalno - bic. traka te izbaci u raskrižje s lijeve strane vozilima koja skreću lijevo.

Jedna mogućnost je da se prebaciš u desnu traku prije tog raskrižja i onda skreneš lijevo i pređeš na nogostup uz gimnaziju i tek tu siđeš dolje i guraš bicikl na sjevernu stranu iako ti to ne preporučam jer je staza u bolnicu neupotrebljiva. Na sreću, tu stazu je nemoguće uočiti s mjesta gdje se prekida bic. traka budući da je pogled zapriječen kioskom, parkiranim automobilima i drvećem. Tak da se ja vozim krivim smjerom s južne strane.

Tak to bude kada bic. infrastrukturu planiraju ljudi koji na bicikl nisu sjeli od vremena Narodne Republike Hrvatske.
__________________
Quidquid anglicane dictum sit, altum videtur.
Električni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 21:44   #83
Je li se netko vozio novom "biciklističkom stazom" u Španskom? Mislim na dio od Ulice Ivane Brlić Mažuranić do Antunovića. Ak ću sutra tamo ići okinut ću par slikica pa da se skupa divimo.

Inače, i ostatak "bic. infrastrukture" u Španskom je osvježen. Žuta boja se razljevala u hektolitrima.
Naravno, prilikom radova niti jedan rubnjak nije ozlijeđen.
__________________
Quidquid anglicane dictum sit, altum videtur.
Električni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 22:06   #84
Quote:
Električni kaže: Pogledaj post
Tamo stvarno moraš ići 10 km/h jer sve drugo je ruski rulet. Makar niti onda nisi siguran na uskoj traci jer je dovoljno da se auto samo malo trzne u lijevo dok ti prolaziš i razletit češ se po asfaltu.
dobro veliš, ruski rulet. ili ako ti treba novi bic pa ga ovako slupaš... naravno, ništa bez kacige!

Quote:
Električni kaže: Pogledaj post
To je isto genijalno - bic. traka te izbaci u raskrižje s lijeve strane vozilima koja skreću lijevo.

Jedna mogućnost je da se prebaciš u desnu traku prije tog raskrižja i onda skreneš lijevo i pređeš na nogostup uz gimnaziju i tek tu siđeš dolje i guraš bicikl na sjevernu stranu iako ti to ne preporučam jer je staza u bolnicu neupotrebljiva. Na sreću, tu stazu je nemoguće uočiti s mjesta gdje se prekida bic. traka budući da je pogled zapriječen kioskom, parkiranim automobilima i drvećem. Tak da se ja vozim krivim smjerom s južne strane.
tak nekak i pokušavam, ubacujem se u traku i propičim kroz raskrižje prema gimnaziji, al to bome nije najsretnije rješenje, pogotovo jer tamo dosta autiju skreće u savsku. ak niš drugo, kod gimnazije taman lovim pješako zeleno jer idem na medulićevu...


Quote:
Električni kaže: Pogledaj post
Tak to bude kada bic. infrastrukturu planiraju ljudi koji na bicikl nisu sjeli od vremena Narodne Republike Hrvatske.
da je samo riječ o bic. stazi bilo bi super. cijelu državu vode jednako stručni ljudi...
__________________
manje filozofije, više vožnje...
turbo sport karta #1, #2, gore lijevo klik na strelicu
bruno1024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:46   #85
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Normalno:
Prebacim u nižu, dignem na 35 do 40 km/h, uletim u kružni, i skrenem na parking King crossa. Upravo sam to danas napravio, samo što sam dolazio sa priobalne, pa sam se iz King crossa ubacivao u rotor. Malo je sporije jer nema početne brzine, ali kako je meni svaki okret pedale gušt nije mi smetalo. Uvjeren sam da me vozači mrze iz dna duše, dojure sa obilaznice i moraju stati biciklu
pričekam da nema auta na vidiku i prijeđem preko škorpikove.....kad je gužva odem na pješački iza rotora.....

al najčešće ni ne skrećem više na priobalnu cestu, već do podsusedskog mosta vozim po škorpikovoj i samoborskoj...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 21:49   #86
Quote:
Električni kaže: Pogledaj post
Je li se netko vozio novom "biciklističkom stazom" u Španskom? Mislim na dio od Ulice Ivane Brlić Mažuranić do Antunovića. Ak ću sutra tamo ići okinut ću par slikica pa da se skupa divimo.
Inače, i ostatak "bic. infrastrukture" u Španskom je osvježen. Žuta boja se razljevala u hektolitrima.
Naravno, prilikom radova niti jedan rubnjak nije ozlijeđen.
Majka svih rinzola



Ovo se mora voljeti; rubnjak spušten samo na dijelu za pješake:


Šta reći... kakvu posluku porati...


Idealna prilika da se zabijete u neoprezno otvorena vrata parkiranog automobila




Fantastično je da su bic. staze redovito najprljavija mjesta na cesti i pločniku




__________________
Quidquid anglicane dictum sit, altum videtur.
Električni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:21   #87
Quote:
Električni kaže: Pogledaj post
Fantastično je da su bic. staze redovito najprljavija mjesta na cesti i pločniku
He, posebno je drazestan zeleni val u smjeru zapada nakon sto se pocnu topit nakupine snijega koje se naravno ostavljaju i ne odnose po toj stazi jer kome treba ta staza po zimi, jel.
karibu2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 04:00   #88
kad već stavljate fotke bic staza u metropoli evo malo sa zapada i da se ugledamo na njih...jel takav problem prometnim stručnjacima proširit kolnik za 1 m sa obje strane??? da biciklisti ne moraju se plašit za svoj život???

ovako to rade u Francuskoj na ulazu iz Njemačke....znači bic staza ide od same državne granice u unutrašnjost zemlje u dužini od par km


ovak rade Nijemci...kad se ide iz Salzburga u Berchtesgaden...staza počinje odmah od državne granice sa Austrijom...


a ovo je jedna od naj staza koju sam vidio u životu...na jezeru Bodensee...lijevo u daljini je Švicarska...staza vozi uskom prevlakom do jednog poluotoka....s lijeve i desne strane je močvarno područje i stanište ptica...
koja divota...odvojeno od auta...čovjek se osjeća sigurno dok se vozi....dužina staze je par km...


mogli bi nešto i naučit od njih....imam još slika staza iz Munchena, Stuttgarta...
ovakve staze su prave staze i gušt za vozit se...a ne ovaj cirkus po Zagrebu...sad je ima sad je nema....ko na Trešnjevačkom placu...staza ide u nekakav polukrug i nestaje...

nek nas murja kažnjava ali nek prvo omogući prometnu infrastrukturu za bicikliste
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 09:47   #89
Džabe ljudi što se ovdje traži konsenzus - bili su biciklistički prosvjedi to treba tamo izreći. Osim toga - sada je idealna prilika jer su izbori a šaka asfalta ili spušteni rubnjak ne može koštat k'o zlatna poluga.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 10:17   #90
Zbog fantastičnih riješenja biciklističke infrastrukture odlučio sam većinu vremena voditi borbu za komadić asfalta među automobilima. Do sada imam samo pozitivna iskustva.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 22:54   #91
I ja sam se ubezobrazila ;D i - mogu potvrditi tvoja zapažanja.
Naravno - metodu koristim kad fkt nema razumno postavljene bic staze.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 23:12   #92
Što vas više pratim, to sam sretniji Osijekom i našim stazama
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 23:28   #93
Quote:
car_iz_Osijeka kaže: Pogledaj post
Što vas više pratim, to sam sretniji Osijekom i našim stazama
I možeš bit' - ovo je totalno suludi grad. Jedno od zanimljivijih stručnih članaka bi mi bilo štivo u kojem majstori koji su sve zamislili obrazlažu svoj tijek misli.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 00:02   #94
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
I možeš bit' - ovo je totalno suludi grad. Jedno od zanimljivijih stručnih članaka bi mi bilo štivo u kojem majstori koji su sve zamislili obrazlažu svoj tijek misli.
Nema tu tijeka misli, oni rade minimum minimuma potrebnog da zadovolje formu, da li će staza biti funkcionalna nije njihov problem, bitno je samo da poberu lovu.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 00:14   #95
Quote:
karibu2 kaže: Pogledaj post
He, posebno je drazestan zeleni val u smjeru zapada nakon sto se pocnu topit nakupine snijega koje se naravno ostavljaju i ne odnose po toj stazi jer kome treba ta staza po zimi, jel.
Još bolje. Barem imaš izliku da ne koristiš traku za samoubojstvo... ovaj, hoću reći, biciklističku traku -.-
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
kad već stavljate fotke bic staza u metropoli evo malo sa zapada i da se ugledamo na njih...jel takav problem prometnim stručnjacima proširit kolnik za 1 m sa obje strane??? da biciklisti ne moraju se plašit za svoj život???
Egipćani su prije 4000 godina gradili piramide, a mi još u 21. stoljeću ne znamo spustiti rubnjak na razinu kolnika.

Na jednom dijelu nove "staze" u Španskom nije bilo moguće povući žutu crtu po nogostupu budući da se tamo parkiraju automobili:



Rješenje? Bic. staza pijano vrluda u lijevo i nejasno se prekida, a s desne strane je postavljen joker znak B48


B48 PJEŠAČKA I BICIKLISTIČKA STAZA
Označava posebno izgrađenu stazu kojom se biciklisti i pješaci moraju kretati, a zabranjeno je kretanje drugim sudionicima u prometu.


Ovo rješenje je postalo jako popularno u zadnje vrijeme. Kada nema mjesta za žutu crtu, zovi džoker plava tabla!

Danas sam u prolazu vidio B48 u novo obnovljenoj Cankarovoj, okretao sam se dok sam odlazio ali nisam vidio iscrtanu stazu. Je li se netko već vozio tamo?
Quote:
car_iz_Osijeka kaže: Pogledaj post
Što vas više pratim, to sam sretniji Osijekom i našim stazama
Kod nas i psi znaju koliko vrijede takve staze:

Hehe
__________________
Quidquid anglicane dictum sit, altum videtur.
Električni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 07:33   #96
Quote:
Električni kaže: Pogledaj post
Kod nas i psi znaju koliko vrijede takve staze:


Hehe
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 09:02   #97
Evo par zanimljivih slika i iz Osijeka

Ovo je svakodnevna situacija, nekada na tom potezu bude i po 4-5 dostavnjaka


Treba li komentar na ovu?


I da ne kažemo uvijek kako su samo biciklisti zakinuti:


Ali najbolje je voziti se promenadom, kralježnica je grada koja prati ga prati barem 1/3 dužine, a kako je Os izdužen grad često je idealna za prijevoz, neovisno kamo išli
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 22:09   #98
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Nema tu tijeka misli, oni rade minimum minimuma potrebnog da zadovolje formu, da li će staza biti funkcionalna nije njihov problem, bitno je samo da poberu lovu.
Svejedno - i taj minimum bi se dao spojiti u kakvu-takvu spagetu a ne shizofreno mlataranje glavom: kamo sad?
Da ne spominjem vanjska iskustva gdje to treba teci - lovu tako i tako naplati al secer na kraju kao da je nas specijalitet.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 20:18   #99
zanima me jel ova ruta koju mi je google izbacio moguća biciklom tj. jel ima pješačka/biciklistička staza cijelim putem do novog jelkovca....znam da ima do držićeve, dalje nikad nisam išla....s koje strane idem, sjeverne ili južne...išla bih u posjet biciklom, prekomplicirano mi je javnim prijevozom....

http://goo.gl/maps/nhB7l
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 20:21   #100
a da ukljucis street view.. ja odma opleo blizu culinecke i 0 bodova od staze,...

do diokija bi se jos nekak dalo sporednom sl.avenijom, ovom lokalnom (ne glavnom), al dalje od toga 0 bodova...

a problemi ti vec pocinju na držićevoj
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.