Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2016., 19:02   #1
Strah od škole

Ljudi imam 13 godina i kao što vidite moj jedini problem u životu je strah od škole.8 sam razred i već imam dugo namjeru da ovo napišem.

Jednostavno u školi se ne bojim ni vršnjaka,ni nastavnika samo se bojim ocjena.I kada trebam imati neki test osjećam se usamljeno,odsječeno,tužno kao da sreće nema na svijetu,roditelji mi uvijek govore da to ne radim od sebe ali ne mogu tu ništa.

I kad trebam u školu ne osjećam se ugodno čak i kad ne treba biti neko ocjenjivanje ne osjećam se ugodno kao da idem u neki drugi negostoprimljivi svijet.

U školi se zezam sa drugarima i sve to ali prije škole znači kad se pripremam osjetim taj strah i ne mogu u školu ići opušten nikako.

Molim vas pomozite mi želim riješiti tu veliku prepreku u životu taj strah pomognite mi kako da idem u školu potpuno opušten i da se lijepo osjećam.

Hvala usput ko god pomogne.
Profesor X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 19:47   #2
Da bi to riješio moraš saznati zašto se bojiš ocjena, koja posljedica ocjena te brine. Kad to saznaš onda možeš dalje razmišljati kako to riješiti.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 20:42   #3
Pa ne znam ni sam što se bojim iskreno ali možda najviše nekako zbog razočaranja kod roditelja i vlastitog uspjeha.Čitao sam negdje da se taj problem javlja kod 13-14 godišnjaka,kod djece koja su previše vezana za dom i porodicu to jest koja su nježna i koja žele da sve bude kako treba,i kod onih koji imaju odlične ocjene pa se kao boje slabije.Eh ja znači ispunjavam sve tri ove kategorije ali možda najviše zato što sam odlikaš i bojim se zbog toga loše ocjene.
Profesor X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 20:46   #4
Quote:
Profesor X kaže: Pogledaj post
Pa ne znam ni sam što se bojim iskreno ali možda najviše nekako zbog razočaranja kod roditelja i vlastitog uspjeha.Čitao sam negdje da se taj problem javlja kod 13-14 godišnjaka,kod djece koja su previše vezana za dom i porodicu to jest koja su nježna i koja žele da sve bude kako treba,i kod onih koji imaju odlične ocjene pa se kao boje slabije.Eh ja znači ispunjavam sve tri ove kategorije ali možda najviše zato što sam odlikaš i bojim se zbog toga loše ocjene.
A, cuj ja sam proso svasta u skoli, kuzim te..samo hrabro, zaebi ove price da nemres nekaj postic, hrabro i odlucno. Oh, da znam lako je napisati al tesko prakticirati.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:13   #5
Možda moraš poradit na samopouzdanju npr ak dobiješ 4 neće se nis dogodit i nebi sad sebe trebao smatrat manje vrijednim il nes ako imas takva razmišljanja bitno je da ti mozes i znas da mozes.Ako nešto naučiš pa sve da i ne ispadne sve kako si htio tebi znanje ostaje i vidjet će se kad tad.Uglavnom nemoj s brinut nemaš razloga.Samo malo vjere u sebe
__________________
If someone hurts you make the bitch pay
KatyCatForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 20:59   #6
I ja mislim da je u pitanju vjera u sebe ali opet taj je strah stvarno jak,sutra trebam da odgovaram 4 predmeta i u jakom sam strahu.
Profesor X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:52   #7
Blic brzo ptanje da ne otvaram temu. Prehladen sam necu sutra u skoli. A imam voznju za autoskolu jel mi raska moze sta napravit ak me vidi da vozim a nisam doso u skolu,po time mislim dat neopravdane. Btw majka ce mi opravdan a mogu i ispricnicu dobit.
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.