Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2016., 00:44   #1
Stari školski dnevnici

Pozdrav!
Zanima me ima li koji profesor ili radnik u arhivu koji bi mi mogao dati odgovor na pitanje koliko se točno razredne knjige čuvaju u arhivu škole (mislim da je deset godina) i može li se nakon deset godina, naprimjer, otići do škole i uz zamolbu uzeti školski dnevnik svojega razreda kao nekakvu uspomenu ili podsjetnik na školske dane.
Hvala!
jozo.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 13:12   #2
Pozdrav.

Ima Razredna knjiga (zapravo samo imenik) se čuva još 10 godina. Što se ovog drugog zahtjeva tiče, moram priznati da nisam nikad čuo za takvu želju. Mislim da se takvo nešto ne bi smjelo napraviti, ipak je to nekakav "službeni" dokument, sadrži dosta podataka o svakom učeniku koji su privatni i teoretski bi se mogli zloupotrijebiti.

Iako su možda vaše namjere "čiste", takva opcija ne vjerujem da postoji. Vjerojatno možete otić do škole i zamolit ih da vam dopuste fotografirati svoju stranicu u imeniku, ali ni to baš nisam siguran da se smije.
Baraba12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 23:46   #3
Quote:
Baraba12321 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Ima Razredna knjiga (zapravo samo imenik) se čuva još 10 godina. Što se ovog drugog zahtjeva tiče, moram priznati da nisam nikad čuo za takvu želju. Mislim da se takvo nešto ne bi smjelo napraviti, ipak je to nekakav "službeni" dokument, sadrži dosta podataka o svakom učeniku koji su privatni i teoretski bi se mogli zloupotrijebiti.

Iako su možda vaše namjere "čiste", takva opcija ne vjerujem da postoji. Vjerojatno možete otić do škole i zamolit ih da vam dopuste fotografirati svoju stranicu u imeniku, ali ni to baš nisam siguran da se smije.
Hvala najljepša!
jozo.hr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.