Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 17:06   #41
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
.......
Samo treba dati pravim ljudima, koji nisu zadrti u ispravnost i vrhunaravnost svojih uvjerenja, njima treba dati ovlasti...
Nema se njima što davati, sami će uzeti vlast.
Oni će onda drugima davati mrvice. Kad budu raspoloženi. Kad ne onda neće davati ništa, samo će uzimati.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 17:27   #42
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Da, to je ona priča kaj je bilo prije, kokoš ili jaje. Ova situacija koju ti opisuješ je uvijek n-1, odnosno zašto odgojitelji odgajaju djecu "fašisički". Vanjski razlozi.
po ovom tvome zvuci kao da su djeca cesto tj uvijek preslika roditeljskog ponasanja.. a daleko je od toga.

Dapace mislim da se moze svesti na ljude koji si slicni jako roditeljima ili idu u suprotnu krajnost namjerno.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 17:55   #43
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
po ovom tvome zvuci kao da su djeca cesto tj uvijek preslika roditeljskog ponasanja.. a daleko je od toga.

Dapace mislim da se moze svesti na ljude koji si slicni jako roditeljima ili idu u suprotnu krajnost namjerno.
Da si malo bolje pazil videl bi da sam napisal u jednom dugom postu u ustoj ovoj temi da postoje i neodgojeni roditelji i odgojena djeca.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 18:20   #44
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
U tvom primjeru jedina je činjenica da imaš dvije osobe od kojih jedna radi više a druga manje.

Prvo ću ti odgovoriti na pitanje kako osoba koja radi više može imati kvalitetniji život - ovisi o tome kako doživljava rad ( kakav odnos ima prema radu). Ako voli raditi i ako shvaća da kroz rad uči, gradi sebe, osoba koja radi više imati će dojam da ima kvaliteniji život od onoga tko lijenčari i zabušava.

Recimo da ti netko danas kaže da slijedećih godinu dana ne moraš raditi ništa, ama baš ništa, a imati ćeš dovoljno novaca za sve troškove. Kako bi proživio tih godinu dana? Ne radeći ništa? Buljio bi u televiziju sa žujom u ruci i tako godinu dana? Ili bi godinu proveo aktivnije? Radio nešto, planinario, okapao vrt, putovao, plivao .... ? I kad bi godina završila što bi mislio tko je bolje iskoristio vrijeme svog života, onaj tko je sjedio pred televizijom ili onaj tko je - nešto radio? Uložio trud da nešto nauči?
Ovo o čemu govoriš je prostor moje slobode... barem u smislu oslobađanja od nužnosti zarađivanja za život (naravno, mogu postojati razne druge obaveze...).
I osuđenik na smrt može vrijeme do izvršenja kazne iskoristiti na više načina... možda nema ništa više od ćelije u kojoj čeka... možda nema niti nju samo za sebe. Kao prostor slobode ostaju mu vlastite misli.

Ali, govorim o nečem drugom... osjećaju društvene nepravde.

Što će netko učiniti osjeća li nepravdu, druga je stvar. Htio sam ti samo dočarati kako ovisnost (ne)kvalitete naših vlastitih života o drugima (kako je ovo neodređeno...) nije nimalo jasna.
Čime sve mjeriti kvalitetu života ?
Tko su ti "drugi" ? Za svakog pojedinca taj spisak je različit (dakle, oni koji stvarno utječu na njegov život ili postoji velika vjerojatnost da će to u dogledno vrijeme učiniti).

Quote:
Zatim, u pravilu u svojoj radnoj okolini imaš pripadnike vlasitog naroda. Dakle, ako netko parazitira na tvom radu ( odnosno ako ti to tako doživljavaš) to je onda neki Hrvat ( ako si Hrvat i živiš u Hrvatskoj).

Na tvom radnom mjestu sigurno ne parazitira neki Nigerijac, niti povlačiš za Sudanca.

Isto tako 99 posto ljudi 99 posto loših ( i dobrih, ali to je druga tema) stvari doživi od pripadnika vlastitog naroda, od susjeda, poznanika i prijatelja. Recimo žene najčešće ubijaju njihovi - muževi. Da ne kažem da ih mlate i tuku.
U svom prijašnjem odgovoru nisam niti imao na umu imigrante. Na pdf Blisko Politici vodi se rasprava o argumentima za multikulturalnost...

Ne znam zbog čega to spominješ, zaista ne bih nekome mjerio osjećaj (ne)sreće kada je iskorišten od pripadnika vlastitog naroda u odnosu na druge.
Treba li reći, "Dobio si pedalu nezasluženo, ali ne brini, tvoje radno mjesto (ni)je pripalo Hrvatu/Hrvatici... " ?
Za takvu provokaciju, onaj tko ju je postavio bio bi zasluženo poslan u rodno mjesto... ako ne i nešto teže.

Quote:
Pa ipak Hrvat se ne boji drugog Hrvata već se boji Sirijca.

Zašto? Zato što s postupcima i mislima ljudi vladaju iracionalni strahovi a ne razum.
Ljudi se boje, jer osjećaju kako ne upravljaju vlastitim životima (u onom javnom dijelu), ne onoliko koliko su mislili da mogu.

Taj osjećaj kontrole proizlazi iz više toga... iz svega što se događa na zajedničkom teritoriju koji dijele sa ostalim pripadnicima zajednice... razni sigurnosni, politički i ekonomski aspekti sadašnjih događaja oko imigrantskog vala.

Ne znam koji je tvoj prostor, Hrvat sam i živim u Hrvatskoj, možda živiš drugdje pa se ne osjećaš ugroženom, ali tada se ne trebaš čuditi onima koji se boje.

Još nešto... ne radi se trenutno toliko o osjećaju neposredne ugroženosti, već i o poniženju, prevari, (ne)povjerenju u vlastite državne institucije, osjećaju da su ovisne o udaljenim centrima moći, na koje se ne može niti formalno utjecati mogućnošću biranja na izborima, i da to zaista nisu nikakve teorije zavjera.

Znam da nismo jedini u lancu, ali političari nekih zemalja ipak su se drugačije postavili.

Pokušaj u Izraelu npr. pitati zbog čega se boje Arapa umjesto da se boje jedni drugih.

Quote:
Čovjek bi trebao biti biće razuma, trebao bi hladne glave i bez osjećaja razmisliti o svemu. Međutim, ljudi to, još uvijek nisu.
Možeš pokušati vladati svojim osjećajima, ali ako nešto bitno utječe na tvoj život, kako ćeš "isključiti" osjećaje ?
Srećom, nismo samo bića razuma, bez emocija nema niti motivacije za razmišljanje.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 18:24   #45
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Zašto živiš u takvoj zemlji, pod pretpostavkom da si na adresi u HR? Pa meni bi osobno bio životni poraz da tako jednu kapitalnu stvar kao mjesto života, dakle nešto krucijalno, nije to boja majice ili miris borića u autu, nego mjesto gdje gradiš svoj život, bude neka takva primitivna baraka kakvu opisuješ.


Evo recimo ovi dirljivi srcedrapajući slučajevi imigranata, oni traže bolje sutra i sele se zbog toga preko tisuće kilometara. U čemu je problem ovdje onda, nije mi jasno, zbog čega se ne ode negdje na neko bolje mjesto?
Mali broj ljudi ima sreću da može živjeti gdje želi živjeti. Većina ljudi živi tamo gdje mora živjeti, u pravilu je to tamo gdje su rođeni pa gdje imaju neku imovinu, zemlju, kuću, stan i, ono najbitnije tamo gdje im je - posao.

Osim toga ljudi se rijetko odlučuju preseliti negdje drugdje, raskinuti veze sa prijateljima, obitelji, rodbinom ...... u pravilu je to ako baš moraju, odnosno ako su na to prisiljeni ratom ( sirijske izbjeglice, Hrvati 1991. .... ) ili ekonomskim neprilikama.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 18:33   #46
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post

Nacionalsocijalističke radničke stranke zalagat će se za lijepe stvari,

Stvarno mi nije jasno na kojoj političkoj sceni ti vidiš bilo kakvu radničku stranku.

Radnička stranka bila bi stranka koja štiti interese radnika. Ja, pogotovo u Hrvatskoj, ne vidim niti jednu jedinu stranku koja je zucnula slovce o radnicima.

Ne znam, možda mi je promaklo, ali nisam čula ni od jedne stranke da u predizbornoj kampanji spominje notornu činjenicu da blagajnice u Hrvatskoj rade za 3000 kuna plaće i da je to plaća od koje, kad plate režije, mogu kupiti kruh, mlijeko i pet deka jeftinog parizera.

Nisam čula da se u predizbornoj kampanji spominje zakon o radu, radno vrijeme, slobodni dani ....... niti jedna tema koja bi bila tema vezana za radnike nije bila na dnevnom redu.

Po tome mogu zaključiti samo jedno - radničke stranke, barem u Hrvatskoj - ne postoje.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 18:56   #47
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Mali broj ljudi ima sreću da može živjeti gdje želi živjeti. Većina ljudi živi tamo gdje mora živjeti, u pravilu je to tamo gdje su rođeni pa gdje imaju neku imovinu, zemlju, kuću, stan i, ono najbitnije tamo gdje im je - posao.
Konformistički stav, jako proziran ali čest. Gdje ima volje, ima načina.

A tko voli krivit okolnosti, uvijek će ih kriviti. Ne želim ulazit u diskusiju oko ovoga, ali jednostavno ne shvaćam kad ti se negdje toliko ne sviđa da imaš žučne ispade kojim kritiziraš vlastito susjedstvo - ali onda se tješiš zašto se nećeš iz tog susjedstva iselit, meni je to suludo.

Ali dobro, nekim ljudima su kvadrati bitniji od recimo, šta ja znam, kvalitete života.

I to je skroz logično. Jer život je samo 1 a kvadrata ima 40, 50, 80 ili koliko već, dakle višestruko više i stoga su isto toliko puta važniji.
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 18:58   #48
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post


Htio sam ti samo dočarati kako ovisnost (ne)kvalitete naših vlastitih života o drugima (kako je ovo neodređeno...) nije nimalo jasna.

Čime sve mjeriti kvalitetu života ?

Tko su ti "drugi" ? Za svakog pojedinca taj spisak je različit (dakle, oni koji stvarno utječu na njegov život ili postoji velika vjerojatnost da će to u dogledno vrijeme učiniti).


U svom prijašnjem odgovoru nisam niti imao na umu imigrante. Na pdf Blisko Politici vodi se rasprava o argumentima za multikulturalnost...

Ne znam zbog čega to spominješ, zaista ne bih nekome mjerio osjećaj (ne)sreće kada je iskorišten od pripadnika vlastitog naroda u odnosu na druge.
Treba li reći, "Dobio si pedalu nezasluženo, ali ne brini, tvoje radno mjesto (ni)je pripalo Hrvatu/Hrvatici... " ?
Za takvu provokaciju, onaj tko ju je postavio bio bi zasluženo poslan u rodno mjesto... ako ne i nešto teže.


Ljudi se boje, jer osjećaju kako ne upravljaju vlastitim životima (u onom javnom dijelu), ne onoliko koliko su mislili da mogu.


Možeš pokušati vladati svojim osjećajima, ali ako nešto bitno utječe na tvoj život, kako ćeš "isključiti" osjećaje ?
Srećom, nismo samo bića razuma, bez emocija nema niti motivacije za razmišljanje.
Čime mjeriti kvalitetu života? Zadovoljstvom. Ako si na poslu zadovoljan, ako si privatno zadovoljan, kvaliteta života ti je dobra. Međutim, s čime će netko biti zadovoljan ovisi o osobi. Netko će biti zadovoljan ako na poslu ne radi ništa, drugi će biti zadovoljan ako na poslu radi puno i ako mu je svih osam sati ispunjeno radom.

Osim toga, treba biti zadovoljan i plaćom budući da količina novca utječe na kvalitetu života. Nije isto ima li netko mjesečnu plaću od 3000 kuna pa si, kao što sam maloprije napisala, može kad plati režije kupiti samo kruh, mijeko i pet deka jeftinog parizera ili ima plaću s kojom si može kvalitetno organizirati slobodan dio života ( knjige, filmovi, kava sa prijateljima, hobiji, godišnji odmor, putovanja ..... )

Iz toga možemo zaključiti da kvaliteta nečijeg života ponajviše ovisi o njegovom poslodavcu odnosno o plaći koju će mu poslodavac isplatiti za njegov mjesečni rad.

Imigrante sam spomenulo jae je ovo tema koja obuhvaća i imigrante i odnos prema njima.

Osim toga htjela sam naglasiti da čovjek većinu ružnih stvar koje mu se u životu dogode doživi od bližnjih, od pripadnika istog naroda a ne od onih kojih se najviše boji - od stranaca.

Ako se ljudi boje jer ne mogu upravljati vlastitim životima onda imaju potpuno pogrešnu percepciju o tome kako svijet funkcionira. Jer ljudi ni ne mogu upravljati vlasitim životima, u pravilu njihovim životima upravlja netko drugi. Koju školu će upisati o tome odlučuju roditelji, hoće li dobiti posao o tome odlučuje poslodavac, hoće li dobiti otkaz o tome odlučuje poslodavac, koliku plaću će imati o tome odlučuje poslodavac, kada trebaju doći na posao o tome odlučuje poslodavac, koji zakoni će vrijediti o tome odlučuju saborski zastupnici, hoće li doći do rata o tome odlučuju predsjednici država ..... i da ne nabrajam.

Naravno da su emocije vrlo važne i da bez emocija nema normalnog čovjeka. I naravno da se snažne emocije pojavljuju upravo kada se donosi neka vrlo važna odluka.

Ali Čovjek bi trebao znati kada treba isključiti emocije jer mu samo smetaju. I trebao bi ih moći isključiti. Životinje svoje instikte ne mogu isključiti, čovjek bi trebao ipak biti nešto više.

Svaka osoba trebala bi znati upravljati sobom a to uključuje i upravljanje svojim emocijama.

Kako inače povjeriti ljudima upravljanje brodom, avionom, državom, poduzećem, obitelji, kutlurno-umjetničkim društvom .... ako ne može upravljati ni sobom samim.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 19:02   #49
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Konformistički stav, jako proziran ali čest. Gdje ima volje, ima načina.

A tko voli krivit okolnosti, uvijek će ih kriviti. Ne želim ulazit u diskusiju oko ovoga, ali jednostavno ne shvaćam kad ti se negdje toliko ne sviđa da imaš žučne ispade kojim kritiziraš vlastito susjedstvo - ali onda se tješiš zašto se nećeš iz tog susjedstva iselit, meni je to suludo.

Ali dobro, nekim ljudima su kvadrati bitniji od recimo, šta ja znam, kvalitete života.

I to je skroz logično. Jer život je samo 1 a kvadrata ima 40, 50, 80 ili koliko već, dakle višestruko više i stoga su isto toliko puta važniji.

Dobro, što ti stvarno ne razumiješ?

Pa nije selidba samo ostavljanje kvadrata, lako za kvadrate, kvadrate, barem podstanarske, dobit ćeš i tamo gdje odeš.

Odlazak u drugi grad i, pogotovo, drugu državu znači raskidanje obiteljskih i prijateljskih veza. Znači da ćeš roditelje, brata, sestru ... viđati samo jednom ili dva puta godišnje, znači da ćeš ostati bez dugogodišnjih prijatelja, znači da će ti djeca ostati bez kontakta sa bakama, prijateljima, bratićima, ujacima .......
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:31   #50
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Da si malo bolje pazil videl bi da sam napisal u jednom dugom postu u ustoj ovoj temi da postoje i neodgojeni roditelji i odgojena djeca.
Ja tvrdim da su svi roditelji odgojeni opet bi bilo neodgojene djece.. i obrnuto.

ja tvrdim da "priroda" je jaca od "odgoja"
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:40   #51
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Mali broj ljudi ima sreću da može živjeti gdje želi živjeti. Većina ljudi živi tamo gdje mora živjeti, u pravilu je to tamo gdje su rođeni pa gdje imaju neku imovinu, zemlju, kuću, stan i, ono najbitnije tamo gdje im je - posao.

Osim toga ljudi se rijetko odlučuju preseliti negdje drugdje, raskinuti veze sa prijateljima, obitelji, rodbinom ...... u pravilu je to ako baš moraju, odnosno ako su na to prisiljeni ratom ( sirijske izbjeglice, Hrvati 1991. .... ) ili ekonomskim neprilikama.
Covjek bi pomislio citajuci tebe da uopce ne utjecamo na zivotni standard gdje zivimo nego ne znam.. marsijanci?

Najbolje bi bilo otici na gotovo gdje je ljepse.. ako moguce u kucu uz more na 50 metara.. ali da mi njemacka socijala i svedjanke kao susjede.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:48   #52
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Covjek bi pomislio citajuci tebe da uopce ne utjecamo na zivotni standard gdje zivimo nego ne znam.. marsijanci?

Najbolje bi bilo otici na gotovo gdje je ljepse.. ako moguce u kucu uz more na 50 metara.. ali da mi njemacka socijala i svedjanke kao susjede.
Prvu rečenicu ne razumijem, niti razumijem kakve veze ima životni standard i naš utjecaj na životni standard s ovim što sam napisala.

Pojasni, molim te.

Što se tiče druge rečenice - ne možeš imati svo to troje zajedno, ali ako želiš možeš izabrati ili njemačku socijalu ( iako ja ne znam zašto bi itko želio živjeti od socijalne pomoći ako baš ne mora ) ili kuću na moru ili šveđanku kao susjedu.

A ako se baš potrudiš možda možeš i svo troje zajedno - otići u Njemačku, negdje na sjeverno more, možda u Njemačkoj uz more živi i kakva Šveđanka.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 22:43   #53
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Ja tvrdim da su svi roditelji odgojeni opet bi bilo neodgojene djece.. i obrnuto.

ja tvrdim da "priroda" je jaca od "odgoja"
Ti baš ne kužiš ili odbijaš kužiti. Kaj onda to znači da su recimo Hrvati genetski predisponirani da mrze Srbe, Rusi Turke, Makedonci Albance, krščani muslimane itd. Očito nam se onda devedesete naglo promjenil genetski kod.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 23:08   #54
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Mali broj ljudi ima sreću da može živjeti gdje želi živjeti. Većina ljudi živi tamo gdje mora živjeti, u pravilu je to tamo gdje su rođeni..
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Prvu rečenicu ne razumijem, niti razumijem kakve veze ima životni standard i naš utjecaj na životni standard s ovim što sam napisala.

Pojasni, molim te.
Eto.

Poanta je da se sve to svodi vecinom na ljudsku pohlepu.. zato primjer kuce na moru.Poanta je da ljudi idu uvijek laksim otporom.. znaci radju cu otici negdje gdje je lakse nego probat napravit da bude jednako dobro gdje jesam. previse vremena truda..a to nemaju jer... jer ne znam zasto.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 23:12   #55
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Ti baš ne kužiš ili odbijaš kužiti. Kaj onda to znači da su recimo Hrvati genetski predisponirani da mrze Srbe, Rusi Turke, Makedonci Albance, krščani muslimane itd. Očito nam se onda devedesete naglo promjenil genetski kod.
Mozda da mrzimo generalno ali ne specificnu etnicku ili vjersku grupaciju.

I nisam se referirao na nas nego pokusavam smanjit tvoj "odgoj" kao odlucujuci faktor...

I gdje sam ja napisao da mi mrzimo ikoga? Nismo mi krivi sto su nam susjedi supci.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 00:26   #56
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Eto.

Poanta je da se sve to svodi vecinom na ljudsku pohlepu.. zato primjer kuce na moru.Poanta je da ljudi idu uvijek laksim otporom.. znaci radju cu otici negdje gdje je lakse nego probat napravit da bude jednako dobro gdje jesam. previse vremena truda..a to nemaju jer... jer ne znam zasto.
Nema ti ti veze s ljudskom pohlepom. Oni koji imaju žive gdje hoće, oni koji nemaju nemaju ni novaca da bi mogli otići pa moraju živjeti tamo gdje žive.

Nije lako otići, trebaš naći posao, naučiti strani jezik, snaći se u stranoj zemlji gdje nikoga ne poznaš i nemaš prijatelje, rodbinu ..... koji bi ti mogli uskočiti ....
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 00:28   #57
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Mozda da mrzimo generalno ali ne specificnu etnicku ili vjersku grupaciju.

I nisam se referirao na nas nego pokusavam smanjit tvoj "odgoj" kao odlucujuci faktor...

I gdje sam ja napisao da mi mrzimo ikoga? Nismo mi krivi sto su nam susjedi supci.
To svi misle o svojm susjedima, Kinezi o Japancima, Rusi o Ukrajincima .... Poljaci o Nijemcima .......
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 06:51   #58
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
To svi misle o svojm susjedima, Kinezi o Japancima, Rusi o Ukrajincima .... Poljaci o Nijemcima .......
Da i zato jer misle znaci da nije tako?
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 10:20   #59
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Da i zato jer misle znaci da nije tako?
Što ti misliš, tko je gori, Japanci ili Srbi? Kladim se da bi kazao da su Srbi gori od Japanaca i da Hrvati baš nemaju sreće jer su im susjedi Srbi. I da bi Hrvatima bilo puno bolje da su im susjedi - Japanci.

Kinezi misle obrnuto, da su Japanci gori od Srba i da baš nemaju sreće jer su im Japanci susjedi. I da bi im bilo puno bolje da su im Srbi susjedi.

Pa tko je onda gori, Japanci ili Srbi?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 13:12   #60
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Mozda da mrzimo generalno ali ne specificnu etnicku ili vjersku grupaciju.

I nisam se referirao na nas nego pokusavam smanjit tvoj "odgoj" kao odlucujuci faktor...

I gdje sam ja napisao da mi mrzimo ikoga? Nismo mi krivi sto su nam susjedi supci.
Sad se opet moram vratit na ono da mi imamo svijest i možemo kontrolirat svoje gene, a to je u ovom slučaju odgoj.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.