Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2016., 20:11   #41
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Nema se što shvatiti, barem kako ja vidim, od 2000 na ovamo moglo se debelo urediti državu ali nije za to su krivi jednako HDZ i SDP jer su oboje bili na vlasti u tom razdoblju.
Domoljublje ne dolazi toliko do izražaja u miru, više dolazi u kriznim situacijama
Znači - domoljubi su bili od 91 do 95
No NE samo oni
pa samim tim taj dio domoljublja ne mogu svojatati i nemaju ekskluzivno pravo
današnji HDZ-oci nisu ni veći ni manji domoljubi od prosjeka

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Najdomoljubnije mi je u HDZeu, da su za premijera postavili nekog tko je očito sudjelovao ili imao interes u uništavanju PLIVE

Danas bez grižnje savjesti ukidaju javno zdravstvo... pa nisu oni krivi da Pliva više nije naša

Zar nisu ono bili rekli da će proglasiti ZERP, a da HDZ ipak brine o europskim interesima, za EU su uvjek spremni!
Plivu je prodao Ćović zajedno sa Sanaderom. Amerikancima. A Amerikanci su ju prodali TEVI. A Tim je u toj priči slučajno. Sumnjam da je baš bio on odgovoran za zadnje veliko čišćenje kada je otpušteno / zbrinuto skoro 1000 ljudi. Ako i je tada bio tu, onda je samo provodio politiku firme
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 20:30   #42
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
protupitanje: zašto bi netko davao glas HDZ-u kad mu je već dao glas u devedesetima?

Zato jer ne želi da Hrvatsku unište komunisti iz oporbe, a i kao znak zahvalnosti za slobodu koju imamo, a ne bi imali da nije bilo Franje Tuđmana.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 20:59   #43
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Zato jer ne želi da Hrvatsku unište komunisti iz oporbe, a i kao znak zahvalnosti za slobodu koju imamo, a ne bi imali da nije bilo Franje Tuđmana.
samo što nije Franjo Tuđman oslobodio i obranio Hrvatsku - nego Hrvati i Hrvatski građani, a veći dio vjerojatno nije ni u jednoj stranci bio tada a nije ni danas
Pa da su svih 200.000 članova HDZ-a bili u obrani, još uvijek postoji 300.000 branitelja koji nisu HDZ

Dakle , još nema odgovora na uvodni post

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Bez provociranja, jel može meni netko objasniti po čemu je to HDZ točno domoljubna i patriotska stranka, ali bez da se referencira na išta što se dogodilo prije 1.1.2000. godine? Tj, zanima me što konkretno daje HDZ-u pravo da se nazivaju domoljubima a da se ne svodi na referenciranje o ratu ili da se ijednom spomene SDP (tipa, HDZ je domoljubna stranka jer su SDP-ovci komunjare i osnovali su državu).
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 21:09   #44
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Zato jer ne želi da Hrvatsku unište komunisti iz oporbe, a i kao znak zahvalnosti za slobodu koju imamo, a ne bi imali da nije bilo Franje Tuđmana.
!?

Dakle, taj netko nema nikakav opravdani razlog?





















-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 21:53   #45
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
samo što nije Franjo Tuđman oslobodio i obranio Hrvatsku - nego Hrvati i Hrvatski građani, a veći dio vjerojatno nije ni u jednoj stranci bio tada a nije ni danas
Pa da su svih 200.000 članova HDZ-a bili u obrani, još uvijek postoji 300.000 branitelja koji nisu HDZ

Dakle , još nema odgovora na uvodni post
Ali Tuđman i HDZ su organizirali obranu, osigurali logistiku, izgradili vojsku...
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 21:56   #46
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Zato jer ne želi da Hrvatsku unište komunisti iz oporbe, a i kao znak zahvalnosti za slobodu koju imamo, a ne bi imali da nije bilo Franje Tuđmana.
ako si trol plaćam pivu, jer još nisam siguran ako si ozbiljan ili ne, a to je karakteristika zbilja dobrih trolova.
ako nisi trol neću ti je platiti jer mislim da si već dovoljno popio
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 21:57   #47
Komunisti iz oporbe ?

Jel to racunate da je HDZ oporba u koliciji s MOST-om.

I u svih ovih nekoliko strana, nisu sposobni napisati patriotizam HDZ-a osim poznate srac kenj brainwash patetike...
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 22:00   #48
@theJudgement i ostali koji misle kao on.

U uvodnom postu sam naveo da me NE zanima domoljublje HDZ-a definirano kroz 90e ili kroz protivništvo sa SDP-om. To stvarno nije komplicirani uvjet, i ako ga ne možete poštovati prijavljivati ću sve postove u stilu tome da se vraća na 90e i SDP. Zanima me što je HDZ sve domoljubno i patriotski radio u 21 stoljeću. Aj molim vas, fakat sam bio jasan.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 23:07   #49
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Puni gospodarski pojas
Slažem se, ZERP je isto bio kompromis, dokaz da sve moramo pregovarati spuštenih gaća
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 23:10   #50
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Slažem se, ZERP je isto bio kompromis, dokaz da sve moramo pregovarati spuštenih gaća
Ne moramo, ali mi nemamo profesionalne i sposobne diplomate. Nemaju muda i prisataju na sve čim se povisi ton, a ispregoverat od njih nema pojma nitko ništa. Znam to doslovno osobno iz prve ruke.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 23:17   #51
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
...
Plivu je prodao Ćović zajedno sa Sanaderom. Amerikancima. A Amerikanci su ju prodali TEVI. A Tim je u toj priči slučajno. Sumnjam da je baš bio on odgovoran za zadnje veliko čišćenje kada je otpušteno / zbrinuto skoro 1000 ljudi. Ako i je tada bio tu, onda je samo provodio politiku firme
Zato sam dodao riječ očito, jer jedino što znam za Oreškovića je da radi za Tevu.

Međutim, ako su već i pali neki gradovi, trebalo ih je osloboditi, tako i ako su neki subjekti, bitni za suverenitet RH pali, trebalo ih je osloboditi/otkupiti.

Prodaja Ine, Plive, Telekoma, banaka... nema gospodarski učinak, koliko je to pad suvereniteta.

Što smo više prodali, to smo dužniji, meni je to neka čudna matematika, uglavnom, svi ovi prodavači bi trebali biti sudski ispitani i kažnjeni, vlast koja tolerira takav postupak prethodnih vladi, pa čak i nastavlja istu politiku, očito radi za strane interese!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:28   #52
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
@theJudgement i ostali koji misle kao on.

U uvodnom postu sam naveo da me NE zanima domoljublje HDZ-a definirano kroz 90e ili kroz protivništvo sa SDP-om. To stvarno nije komplicirani uvjet, i ako ga ne možete poštovati prijavljivati ću sve postove u stilu tome da se vraća na 90e i SDP. Zanima me što je HDZ sve domoljubno i patriotski radio u 21 stoljeću. Aj molim vas, fakat sam bio jasan.

To je zato jer na tvoje pitanje ne postoji odgovor, tj. ne postoji odgovor kakav ti tražiš.

HDZ-ovsko domoljublje nije pozitivna odrednica koja bi se tumačila u kontekstu neke konkretne sitaucije.

Ono je prvenstveno negativna odrednica koja stvaranjem zamišljenih neprijatelja stvara osjećaj zajedništva.

Budući Srba više nema, tada su njihovu ulogu preuzeli nedovoljno dobri Hrvati, komunisti, jugofili.

Pazi, to je sve skupa apsurdno. Jer desničari žele vidjeti homogenu naciju, a homogenost ne mogu postići kao mentalno stanje ako ne postoji onaj drugi koji je ugrožava.

Ono što govori predsjednica, "poziv na jedinstvo", više funkcionira na način nekakvog poželjnog stanja kojem težimo, jer osjećaj jedinstva se ne može psotići ako nema onog Drugog koji ga remeti.

Jednom uspostavljeno jedinstvo kojem navodno teže zbiljski je ono čega se državotvorci najviše plaše. Jer jednom uspostavljeno jedinstvo čini suvišnim njihovu borbu, sav njihov politički eros i smisao.

Oni ih preziru, jugofile i komuniste, a zapravo su bez njih - ništa!

U konačnici, potrebna je jedna ideja konfrontacije koja će zamagliti pravo stanje stvari i prave ciljeve- a to je kontrola državnih resursa i alokacija resursa u domoljubne džepove.

Kada se lažni patos razgrne, u suštini to je sve što ti ostaje.

Stoga odgovor na svoje pitanje nećeš dobiti, jer zamišljanje neprijatelja nije racionalno nego iracionalno.

Pitanje je logično, ali izuzeto iz političkog konteksta, zapravo je besmisleno.

Ne radi se o tome da smo mi domoljubi, već činjenica da postoje mračne nepobijeđen sile od nas čini domoljube. To ti je odgovor.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:58   #53
Karamarko je napravio nekoliko vrlo čudnih poteza koji su u suprotnosti sa domoljubljem kojim Karamarko se busa u prsa.
Kada pričam o domoljublju razdvajam članove HDZ od Karamarka.


1. Imenovanje Zdravka Marića na mjesto ministra financija, a izoliranjem Gorana Marića kritičara nesavjesnog upravljanja državom i sjajnog Čorića.

Ministar Marić je Todoričav kadar koji je instaliran u vladu da napravi proračun na način da se Todoriću ne skinu poticaji koji bi zapravo trebali pomoći malim gospodarstvima.

2. Najava prodaje HAC ONCA ministra Butkovića unatoč referendumu građana.
Vjerojatno se već zna kupac.


3. Karamarkov pokušaj odgađanje odluke rezanja budgeta Mesićevog ureda.
Prijedlog rezanja troškova ureda je bio Mostov prijedlog.
KonakDino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 10:31   #54
Quote:
KonakDino kaže: Pogledaj post
Karamarko je napravio nekoliko vrlo čudnih poteza koji su u suprotnosti sa domoljubljem kojim Karamarko se busa u prsa.
Kada pričam o domoljublju razdvajam članove HDZ od Karamarka.


1. Imenovanje Zdravka Marića na mjesto ministra financija, a izoliranjem Gorana Marića kritičara nesavjesnog upravljanja državom i sjajnog Čorića.

Ministar Marić je Todoričav kadar koji je instaliran u vladu da napravi proračun na način da se Todoriću ne skinu poticaji koji bi zapravo trebali pomoći malim gospodarstvima.

2. Najava prodaje HAC ONCA ministra Butkovića unatoč referendumu građana.
Vjerojatno se već zna kupac.


3. Karamarkov pokušaj odgađanje odluke rezanja budgeta Mesićevog ureda.
Prijedlog rezanja troškova ureda je bio Mostov prijedlog.
Ovo treće je i meni posebno zanimljivo, jer ako je MOST išao sa prijedlogom da se Mesićevom uredu uzme 600.000,00 kuna, otkud odjednom umanjenje za 500.000,00 kuna, tj. ostalo je nejasno tko (HDZ??) je i zašto odlučio ipak Mesića počastiti sa još 100.000,00 kuna?

Također izostalo je u budžetu oštro rezanje na NVU, "kulturi", manjinama, a razloga ima bezbroj. Čudnovata HDZ logika ili debeli nedostatak domoljublja?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 10:46   #55
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Ono je prvenstveno negativna odrednica koja stvaranjem zamišljenih neprijatelja stvara osjećaj zajedništva.

.

Obožavam vas ljevičare, neprijatelja nema, ok nema ih na vratima ali ne znači da nisu iza ugla...
Mislim zanimljivo je kako za vas nakon 1990-tih i osamostaljenja hrvatske nestaje svaka mogućnost bilo kakve ugroze hrvatske, kao da živite u la la landu
Mi danas u hr zemlji imamo zapravo težih problema nego ranije a ne obračunavamo se s njima nego ih ignoriramo.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 11:03   #56
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
HDZ, za razliku od SDP-a, u svom nazivu ima riječ "hrvatska"! A stari Latini su znali da je ime sve, nomen est omen.
Odlicno, po tome je Hrvatska Narodna Stranka najvise po cefu.

Obicno su raznorazne organizacije upravo suprotno od onog sto imaju u nazivu. demokratska republika korea. Narodna republika kina. Demokratska republika njemacka.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 11:08   #57
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Zato sam dodao riječ očito, jer jedino što znam za Oreškovića je da radi za Tevu.

Međutim, ako su već i pali neki gradovi, trebalo ih je osloboditi, tako i ako su neki subjekti, bitni za suverenitet RH pali, trebalo ih je osloboditi/otkupiti.

Prodaja Ine, Plive, Telekoma, banaka... nema gospodarski učinak, koliko je to pad suvereniteta.

Što smo više prodali, to smo dužniji, meni je to neka čudna matematika, uglavnom, svi ovi prodavači bi trebali biti sudski ispitani i kažnjeni, vlast koja tolerira takav postupak prethodnih vladi, pa čak i nastavlja istu politiku, očito radi za strane interese!
Zasto? Potrosis 1000, prodas nesto za 100 i zaduzis se za 900. Kakva cudna matematika?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 11:56   #58
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Obožavam vas ljevičare, neprijatelja nema, ok nema ih na vratima ali ne znači da nisu iza ugla...
Mislim zanimljivo je kako za vas nakon 1990-tih i osamostaljenja hrvatske nestaje svaka mogućnost bilo kakve ugroze hrvatske, kao da živite u la la landu
Mi danas u hr zemlji imamo zapravo težih problema nego ranije a ne obračunavamo se s njima nego ih ignoriramo.
Ugllavnom je desničarsko stanje uma aktivna potraga za neprijateljima- nekada četnici, danas nedovoljno dobri Hrvati sa jugo tendencijama... Ante Tomić, Frljić, atihrvatski mediji, antihrvatska kultura, ljudi koji potajno žele Jugoslaviju, za koje doduše ne znamo koji su, međutim su negdje među nama...
Zanmimljivo je kako HDZ tvrdi da su neprijatelji još uvijek oni otprije- još je to UDB-a, još uvijek Jugoslaveni, još uvijek komunisti... i to neka mitska verzija istih.

HDZ je stranka zagledana daleko unazad, i da nemaju njihovu verziju prošlosti, ne i imali svrhu postojanja. Stranka kojoj je domoljublje skup mitova i simbola i sa vremenom je u desničara razvijen pavlovljev refleks- samo prisustvi određenih simbola automatski izaziva iracionalno stanje duha... neovisno o tome što nositelji simbola stvarno rade. Drugim riječima, ako nosiš zastavu, spominješ DR i prijetnju od jugoslavena, možeš puno toga, uključujući i kriminalne radnje.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 11:59   #59
Vidim da je fanovima HDZ-a i Karamarka osnovni problem razluciti sto je to socijalisticki ekonomski model pa isto poistovjecuju sa domoljubljem.

Ajme majko kakva razina neznanja u ovoj drzavi... sokira me uvijek iznova...

I to su toboze desnicari
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 12:05   #60
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ulazak u NATO pakt
Ulazak u EU
Stapanje sa Zapadom
Čojek pita za patriotska i domoljubna djela.
Ovo kaj si ti nabrojal baš i nisu činovi patriotizma.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.