Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2016., 17:33   #81
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Zar ti misliš da je ta nekolicina javnih osoba koju si naveo (a ima ih još) zaista bezopasna? Naravno ne kažem da su opasni na način da će uzeti pušku i raspaliti. Puno su opasniji zato jer je njihovo djelovanje nenametljivo jer naoko nebitnim stvarima postižu jako puno.
U biti na neki način veliki dio kutlurne i intelektualne scene radi na suptilnom podrivanju hr nacionalnog projekta i identiteta.
I ja cu uvijek raditi na podrivanju nacionalnog projekta kakvog zele napraviti desnicari. To ne znaci da nisam domoljub, samo je moja vizija domovine dijametralno suprotna vasoj.
lukarak is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 17:40   #82
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Zato jer ne želi da Hrvatsku unište komunisti iz oporbe, a i kao znak zahvalnosti za slobodu koju imamo, a ne bi imali da nije bilo Franje Tuđmana.
Ovakvo jednoumlje i bezumlje zavrijeđuje jedan veliki:



Da nije bilo tuđmana ni rata ne bi bilo.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 17:46   #83
Malo o patriotuzmu HDZa, Denis Kuljiš:

http://www.jutarnji.hr/pise-denis-ku...ci---/1553966/

i moj komentar:
Quote:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...9&postcount=14
Ja naravno nemam pojma o svim ovim unutarnjim odnosima.

Ispada po Kuljišu da u HR cijelo vrijeme postoji nekoliko struja koje diktiraju baš sve što se događalo od 1990-te do danas:

- SDS struja (Služba Državne Sigurnosti bivše države) - (prvenstveno Perković, Mustač) koja je dovela Tuđmana i HDZ na vlast 1990te i iznijela prvi udar Domovinskog rata.

- "Tuđmanova struja" koji se u jednom trenutku otrgnuo od SDS struje, maknuo Perkovića, Mesića, Manolića itd, i pokušao dignuti vlastitu. Usput je poništio paralelnu struju koja je išla preko HOSa, najvjerojantije od Njemačke - Paradžik itd.

- "Šuškova struja" otkuda dolazi Lozančić i koju je Tuđman "utjerao u red" skupa sa SDS strujom.

- "Washingtonski republikanci" struja - Letica, Maglica, Bartulica, n apočetku povezana sa Šuškom. Povezani sa republikanskim evangelicima, KC i Opusom Dei, te u finalu sa Mostom i grupacijom Željke Markić.

- itd.

Sve to se raspalo sa smrću Šuška i Tuđmana, dolaskom SDPa na vlast, i onda de facto pučem u HDZu. (micanje Pašalića i ustoličavanje Sanadera, koje je očito netko odradio za račun nekoga, a nije Glavaš)

Sve te struje direktno su oblikovale proces "privatizacije", kako originalne Markovićeve iz 1990-te, tako i one divlje iz 1993, a zatim i sve što je uslijedilo na zalazu Tuđmana (prodaja HT), dolaskom SDPa na vlast i onda opet HDZ/Sanadera. To objašnjava i onaj iznenadni odlazak Sanadera.

Time će i ove, očito strogo kontrolirane smjene Loznačića i dovođenje D.Markića direktno afektirati proces daljnje privatizacije najkrupnijih javnih/državnih/lokalnih komunalnih poduzeća HR, te cijele infrastrukture (ceste, vode, šume, obalni pojas, poljoprivredno zemljište...) uključujući javne servise tipa socijala, zdravstvo, školstvo, pa i zatvorski sustav, zašto ne (SAD ima privatne zatvore). Tu je naravno i GMO koji je faktički neizbježan da će nam ta struja uvaliti.

Ostati će carina, porezna, vatrogasci, vojska, policija i državna uprava, s time da se vojska u SAD prebacuje na privatne plaćeničke tvrtke (Blackwater) a eksperimentira se (UK) i s privatizacijom policije i carine, pa je za očekivati da će to ići i kod nas.

Kao podsjetnik, premijer Orešković dolazi iz Plive/Teve, koja ima direktnog interesa u smanjivanju utjecaja HZZO/Hrvatske u kreiranje nabavnih cijena lijekova, pomagala i raznih medicinskih usluga te bi se time direktno pogodovalo tvrtkama poput Teve da postignu sada nedostižne ekstraprofite u Hrvatskoj. Time cijela priča oko "nadmetanja" Actavisa i Bara oko kupovine Plive dobiva sasma drugu dimenziju, jer je očito da je Actavis bio kreiran finacijskim bubbleom Islanda, a Bar je isto tako bio kreditno napuhan od strane "nekoga", i nije isključeno da je taj "netko" na koncu pokupio vrhnje preuzevši i Bar i naročito Plivu kao stvarni cilj "napuhavanja" i Bara i Actavisa. Time činjenica da je g.Orešković, iako rođen u Zagrebu, porijeklom iz sela Čovića u Lici, i činjenica da je Željko Čović bio uključen u baš sve oko Plive jako dobiva na težini. Željko Čović je rođen u Zagrebu, ali njegovi roditelji nisu, ali je nemoguće naći odakle su porijeklom.

Ako uzmemo tvrdnje Denisa Kuljiša kao istinite, onda se može uzeti praktički zdravo za gotovo da su premijer, skupa sa predsjednicom i sa cijelim obavještajnim sustavom zapravo samo strani agenti koji trebaju određenim interesnim grupama omogućiti što jeftiniju i pravno čišću kupovinu Hrvatske. Sabor, HDZ i Most su samo slijepi i poslušni izvršitelji koji će liferovati zakonska rješenja za konačno uništenje Hrvtatske.
Sve sami patrioti - HDZ, SDP, Most ... - a samo tuđi pijuni koji se bore za to da pojedine krupne dijelove vlasništva hrvatskog naroda nad hrvatskom državom dobiju baš njihovi patroni.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 17:49   #84
Kako to da o tome ne govori deda Tomac nego Kuljiš novinarčić.
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 17:49   #85
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
A koje su to "antihrvatske" aktivnosti? Kad se kritizira nekog na vlasti? Ili kad se kritizira onog koji se tebi sviđa? Pa njih se i treba kritizirati. U svakoj normalnoj demokratskoj državi se to radi. I još brutalnije nego kod nas.
Najlakše je nešto proglasiti "antihrvatskim" i onda to cenzurirati ko u Sj. Koreji. Zanimljivo kako samo jedna strana ima monopol na hrvatstvo.
Ja sam naučio u životu da čim se netko od političara više lovi za srce prilikom himne, čim se više križa i ide u crkvu, to je veći smrad, a ne veći Hrvat.
Takvi "hrvati" su nas koštali 5 godišnjih BDP-a od 1990. do sad.
Nema samo jedna strana pravo na hrvatsvo, ali teško je vjerovati da je drugoj strani stalo do hrvatstva kada postavlja ćirilične i talijanske ploče po hrvatskoj, demonizira i omalovažava domovinski rat itd.
Jbt pa mi smo unazad godinu u pol u samom vrhu vlasti imali čovjeka koji je s te pozicije dovodio u pitanje same temelje hrvatske državnosti. (šifra: Jović)
Ajde da vidim nekoga iz ovalnog ureda koji će dovoditi u pitanje deklaraciju o nezavisnosti
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:01   #86
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Dao Bog!


Pa kad budem platio račun telekoma, račun za lijekove, a novac ostane u RH
Pa kad budeš zaradil tu lovu, a ne da mi drugi moramo zarađivati za tebe, još bolje!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:04   #87
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
I ja cu uvijek raditi na podrivanju nacionalnog projekta kakvog zele napraviti desnicari. To ne znaci da nisam domoljub, samo je moja vizija domovine dijametralno suprotna vasoj.
Ovdje mitovi lete i sa lijeve i sa desne strane. Tema je danas HDZ, pa sad pitanje na koje HDZ-ovci nemaju suvislog odgovora, moram postaviti i Vama, kao lijevom liberalu. Po čemu je to moderni HDZ desna stranka? Zašto te lijevo liberalne eurofile, gurate tamo gdje oni ne žele, tamo gdje bi se oni sramili biti? Što je to moderni HDZ učinio da bi se moglo nazvati desnim, domoljubnim, suverenističkim, integralističkim, za hrvatski narod, pa i nacionalističkim??
I kako to u praksi Vi vršite podrivanje tobože nacionalnog projekta HDZ-a?
Npr. oni podignu spomenik u Srbu, a Vi onda odete tamo sa krampom i podrivate njihov nacionalni projekt? Ili na po naciju važnom sastanku koalicionih partnera HDZ-a i SDSS-a, Vi u kavu ubacite laksativ? Oni za ulazak u EU učine sve, a Vi u inat postanete euroskeptik? Oni u RH dovoze ilegalne imigrante, a Vi iz prosvjeda legnete na prugu?
Eto, zanima me kako to ide u praksi (mislim podrivanje "nacionalnog" projekta HDZ-a)?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:12   #88
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Obožavam vas ljevičare, neprijatelja nema, ok nema ih na vratima ali ne znači da nisu iza ugla...
Mislim zanimljivo je kako za vas nakon 1990-tih i osamostaljenja hrvatske nestaje svaka mogućnost bilo kakve ugroze hrvatske, kao da živite u la la landu
Mi danas u hr zemlji imamo zapravo težih problema nego ranije a ne obračunavamo se s njima nego ih ignoriramo.

a imaš li suvisli odgovor na uvodno pitanje kojom je otvorena tema?


Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ali HDZ se pod Karamarkom opet pretvorio u domoljubni pokret dostojan HDZ-a devedesetih
može nabrojati bar 5 točaka koje označavaju (HDZ-ovo)domoljublje
ne tražim da budu u rangu domoljublja 90-tih jer taj dio domoljublja 90-tih nije ekskluzivno pravo HDZ-a

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Nema samo jedna strana pravo na hrvatsvo, ali teško je vjerovati da je drugoj strani stalo do hrvatstva kada postavlja ćirilične i talijanske ploče po hrvatskoj, demonizira i omalovažava domovinski rat itd.
Jbt pa mi smo unazad godinu u pol u samom vrhu vlasti imali čovjeka koji je s te pozicije dovodio u pitanje same temelje hrvatske državnosti. (šifra: Jović)
Ajde da vidim nekoga iz ovalnog ureda koji će dovoditi u pitanje deklaraciju o nezavisnosti
jedna partije postavlja ćirilićne ploče koje druga partija - ozakonila
a talijanske ploče pa i još ploče drugih narodnosti su postavljane od kada su ti narodi na ovom tlu
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:13   #89
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Nema samo jedna strana pravo na hrvatsvo, ali teško je vjerovati da je drugoj strani stalo do hrvatstva kada postavlja ćirilične i talijanske ploče po hrvatskoj, demonizira i omalovažava domovinski rat itd.
Jbt pa mi smo unazad godinu u pol u samom vrhu vlasti imali čovjeka koji je s te pozicije dovodio u pitanje same temelje hrvatske državnosti. (šifra: Jović)
Ajde da vidim nekoga iz ovalnog ureda koji će dovoditi u pitanje deklaraciju o nezavisnosti
Misliš, teško je vjerovati kao kada je HDZ uhitio i izručio generale koji su obranili Hrvatsku i na čijem djelovanju oni, evidentno, _jedino_ imaju temlja zvati se domoljubima i patriotima? No bitnije od toga, u uvodnom postu lijepo piše da me ne zanima HDZ-ovo domoljublje defnirano kroz antagonizam sa SDP-om ili kroz 90e no ispada da takvih događaja baš i nema.

BTW
To sa čirličnim pločama je čisti "razdvoji pa vladaj".
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:21   #90
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
može nabrojati bar 5 točaka koje označavaju (HDZ-ovo)domoljublje
ne tražim da budu u rangu domoljublja 90-tih jer taj dio domoljublja 90-tih nije ekskluzivno pravo HDZ-a
1. Isticanje hrvatstva i nacionalni ponos
2. Antikomunizam
3. Inzistiranje na moralnim i katoličkim vrijednostima hrvatskog naroda
4. Spremnost na suradnju sa drugačijima koji nisu izdajnici (MOST)
5. Dovođenje stručnjaka na poziciju premjera
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:33   #91
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Misliš, teško je vjerovati kao kada je HDZ uhitio i izručio generale koji su obranili Hrvatsku i na čijem djelovanju oni, evidentno, _jedino_ imaju temlja zvati se domoljubima i patriotima? No bitnije od toga, u uvodnom postu lijepo piše da me ne zanima HDZ-ovo domoljublje defnirano kroz antagonizam sa SDP-om ili kroz 90e no ispada da takvih događaja baš i nema.

BTW
To sa čirličnim pločama je čisti "razdvoji pa vladaj".
Koliko se ja sjećam hr je bila pod strahovitim međunarodnim pritiskom izvana i NVO udruga iznutra i pitanje kako bi se završilo da se to nije napravilo, mislim da u slučaju neispunjavanja tog uvjeta i državni udar potpugnut izvana nije bio nemoguć
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:35   #92
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post

jedna partije postavlja ćirilićne ploče koje druga partija - ozakonila
a talijanske ploče pa i još ploče drugih narodnosti su postavljane od kada su ti narodi na ovom tlu
Čudi me da su se tako žvljeto prihvatili provođenja tog zakona a ne mase drugih od kojih bi bilo neke koristi
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:39   #93
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
1. Isticanje hrvatstva i nacionalni ponos
2. Antikomunizam
3. Inzistiranje na moralnim i katoličkim vrijednostima hrvatskog naroda
4. Spremnost na suradnju sa drugačijima koji nisu izdajnici (MOST)
5. Dovođenje stručnjaka na poziciju premjera
Isuse mili.

1. nije domoljublje isticanje hrvatstva nego poštivanje hrvatskih zakona i rad u korist zajednice (općine, grada, države9, a ne u svoju vlastitu korist. Može svaka šuša reči da je najveći Hrvat, ali to ga ne čini domoljubom.

2.

3. Znači ko nije katolik nije Hrvat?

4.Surađujete vi samo zato jer je to bil jedini put do vlasti, a ne zato jer vam se baš surađuje.

5. Da nije MOST-a stručnjak bi bil Karamarko.

Uglavnom, ovih tvojih 5 točaka je žestoki bul šit.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:39   #94
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Koliko se ja sjećam hr je bila pod strahovitim međunarodnim pritiskom izvana i NVO udruga iznutra i pitanje kako bi se završilo da se to nije napravilo, mislim da u slučaju neispunjavanja tog uvjeta i državni udar potpugnut izvana nije bio nemoguć
Ne, to je bila jedna golema laž i izmišljotina koja je došla drito od tadašnjih političara i potpomognuta novinarima. Kada se to događalo, drito ljudi iz EU/EK/UN su mi rekli da je to sve bullshit i da je ustinu jedino pitanje oko ulaska u EU generali da bi bili u EU. Eksplicitno je bilo dakle riječ o tome da su to _naši_ političari svojevoljno i bez pritiska napravili. To je recimo, čisti primjer izdajničkog ponašanja (dapače, mogli bi reći teške veleizdaje koja bi se u ratu kažnajvala smrću). Pitanje je dakle zašto su oni svojevoljno prodali generale, iako je meni interesantnije kako se i nakon toga nazivaju patriotima i domoljubima (dobro ajd, znam zašto ali to nije ovdje tema).
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:41   #95
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
1. Isticanje hrvatstva i nacionalni ponos
2. Antikomunizam
3. Inzistiranje na moralnim i katoličkim vrijednostima hrvatskog naroda
4. Spremnost na suradnju sa drugačijima koji nisu izdajnici (MOST)
5. Dovođenje stručnjaka na poziciju premjera
Ovo mi se već više sviđa. Iako isprazno, opet bez primjera nečeg konkretnog i lako za opovrgavanje, ovo je ipak sada već jedan kvalitetan spin, koji se (sa zanatske strane) može pohvaliti.
Zadnji tako kvalitetan uradak sam vidio, kada je glasnogovornik Maček opravdavao Sanaderove ručne satove. Krenulo je od pitanja o satovima, a Maček je to okrenuo na patetiku, oca, majku, prošla vremena.... Pomiješao mi je smijeh i suze. Bio je to vrhunski uradak, "dijamantni" spin i moram reći da sam uživao.

Ovaj upis, budi mi slične emocije i razvedrio mi je dan.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:54   #96
Quote:
fajterina kaže: Pogledaj post
Kako to da o tome ne govori deda Tomac nego Kuljiš novinarčić.
Dedi su svezane ruke klupčetom crvene niti.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:58   #97
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
1. Isticanje hrvatstva i nacionalni ponos
2. Antikomunizam
3. Inzistiranje na moralnim i katoličkim vrijednostima hrvatskog naroda
4. Spremnost na suradnju sa drugačijima koji nisu izdajnici (MOST)
5. Dovođenje stručnjaka na poziciju premjera
1. na koji način - konkretno
to kaj pričaju da su hrvati - gdje se vidi na djelu?
2. e, da, da nema komunizma ne bi HDZ ni postojao
3. gdje se vidi - na djelu?
4. ni blizu nije bilo spremnosti - nego su bili primorani a nisu imali .... ići na nove izbore
5. stručnjaka za rasprodaju

No, dobro - moje pitanje je bilo gdje se vidi HDZ-ovo domoljublje a ne - istinsko domoljublje

Hvala što si objavio što za HDZ znači domoljublje i kako HDZ voli Domovinu
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:01   #98
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Ovo mi se već više sviđa. Iako isprazno, opet bez primjera nečeg konkretnog i lako za opovrgavanje, ovo je ipak sada već jedan kvalitetan spin, koji se (sa zanatske strane) može pohvaliti.
Zadnji tako kvalitetan uradak sam vidio, kada je glasnogovornik Maček opravdavao Sanaderove ručne satove. Krenulo je od pitanja o satovima, a Maček je to okrenuo na patetiku, oca, majku, prošla vremena.... Pomiješao mi je smijeh i suze. Bio je to vrhunski uradak, "dijamantni" spin i moram reći da sam uživao.

Ovaj upis, budi mi slične emocije i razvedrio mi je dan.
Vi još niste upoznali TheJudgementa?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:09   #99
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Vi još niste upoznali TheJudgementa?
Ne. Ovako odokativno ne znam ni ja jel trol ili je karikatura HDZ-ovskog razmišljanja.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:11   #100
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne, to je bila jedna golema laž i izmišljotina koja je došla drito od tadašnjih političara i potpomognuta novinarima. Kada se to događalo, drito ljudi iz EU/EK/UN su mi rekli da je to sve bullshit i da je ustinu jedino pitanje oko ulaska u EU generali da bi bili u EU. Eksplicitno je bilo dakle riječ o tome da su to _naši_ političari svojevoljno i bez pritiska napravili. To je recimo, čisti primjer izdajničkog ponašanja (dapače, mogli bi reći teške veleizdaje koja bi se u ratu kažnajvala smrću). Pitanje je dakle zašto su oni svojevoljno prodali generale, iako je meni interesantnije kako se i nakon toga nazivaju patriotima i domoljubima (dobro ajd, znam zašto ali to nije ovdje tema).
Ok ja neću ulaziti u to tko je tebi što rekao, ali činjenica je je da je npr nama radi gay pridea veleposlanica strane zemlje uletjela u sabor i "očitala bukvicu" kao da je čita svom sinu u svojoj dnevnoj sobi.
Ako se veleposlanica jedne europske zemlje usudila to napraviti u zemlji koja je završavala pregovore sa eu, što se moglo dogoditi tada kada još nismo niti otvorili pregovore?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.