Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 19:07   #2821
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
Teško da je to trajalo 40+ godina i da su naselili 25% nedomicilnog stanovništva...ne se igrat relativiziranja
Ne relativiziram. Ovi su se bavili ubijanjem domaćeg stanovništva. To je jako ozbiljno.
Okupacija nije trajala 40+ godina jer su bili protjerani, a ne svojevoljno. Da su bili snažniji npr. Poljaci onda bi okupacija trajala i danas (čemu žarko teže).

Zadnje uređivanje Blinko Black : 11.01.2017. at 19:37.
Blinko Black is offline  
Old 11.01.2017., 19:09   #2822
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
Nije im samo zaprijetila nego ih je već jednom i okupirala...malo povijesti nije na odmet.
Rusija nije zaprijetila aneksijom Baltika, već su rekli da će odgovoriti na reakciju gomilanja NATO snaga u tim državama. A što se tiče povijesti, puno toga bi se onda trebalo preventivno napraviti, a SAD-u zabraniti da bilo gdje vojno djeluje izvan svojih granica.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Old 11.01.2017., 19:19   #2823
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
Teško da je to trajalo 40+ godina i da su naselili 25% nedomicilnog stanovništva...ne se igrat relativiziranja
Pa naravno danisu jer nisu pobijedili i zauzeli cijelu Rusiju..

Samo su pobili cca 35 milijuna građana Rusije/SSSRa (Krimski, Japanski, Isr, IIs rat.

A šta bi tek napravili da su pobijedili i Rusija kapitulirala kao recimo Njemačka.
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 20:54   #2824
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Pa naravno danisu jer nisu pobijedili i zauzeli cijelu Rusiju..

Samo su pobili cca 35 milijuna građana Rusije/SSSRa (Krimski, Japanski, Isr, IIs rat.

A šta bi tek napravili da su pobijedili i Rusija kapitulirala kao recimo Njemačka.
bez "šta bi bilo da je bilo"
Rusija je prisvojila 4 države, naselila neautohtono stanovništvo i time stvorila potencijal za neke buduće (sad jue ta budućnost) ratove, ucjene, neuroze i slično.Vojnom silom dakako.
Ono što brine su i ostale težnje za destabilizacijom na ovim našim (da ne kažem region) prostorima.
Očekujem od rusofila na ovom forumu da nam konačno objasne sve prednosti Ruskih poteza u nastojanju otcjepljenja RS od BiH te pokušaju državnog udara u CG.
bzing is offline  
Old 11.01.2017., 21:09   #2825
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
bez "šta bi bilo da je bilo"
Rusija je prisvojila 4 države, naselila neautohtono stanovništvo i time stvorila potencijal za neke buduće (sad jue ta budućnost) ratove, ucjene, neuroze i slično.Vojnom silom dakako.
Pa naselila je, nije pobila. Dok su nju okupirali i u tamo masovno ubijali.
BTW koje 4?
Quote:
Ono što brine su i ostale težnje za destabilizacijom na ovim našim (da ne kažem region) prostorima.
Kakve veze Rusija ima veze sa destabilizacijom regiona?
Destabilizacija se stvara lošom ekonomskom situacijom i ideološkim podjelama. Zar Rusija prodaje INU, želi napraviti 3 veće države umjesto 5-6, stvara lošu gospodarsku situaciju i dijeli na ustaše, četnike i partizane?

Quote:
Očekujem od rusofila na ovom forumu da nam konačno objasne sve prednosti Ruskih poteza u nastojanju otcjepljenja RS od BiH te pokušaju državnog udara u CG.
Kakve veze Rusi imaju što 3 naroda u BiH ne žele živjeti zajedno?
Kad su Rusi uopće vani izvodili državne udare? Time se uglavnom bave Englezi i Ameri, zar ne?
Blinko Black is offline  
Old 11.01.2017., 21:21   #2826
4
Finska, Estonija, Litva, Latvija

Da.Rusija aktivno igra na destabilizaciji regije i time podriva našu(hrvatska) sigurnost.Izjava Ruskog MVP o "pravima srba" nije ništa drugo doli prijetnja.
Priča o "tri naroda" je bajka za Agnaby i njene pajtaše, to je u rangu naricanja nad teškim životom mačića u okrutnoj sredini.
Hrvatski interes nije rastočena BiH s pripojenjem jednog dijela Srbiji.
bzing is offline  
Old 11.01.2017., 21:24   #2827
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
bez "šta bi bilo da je bilo"
Rusija je prisvojila 4 države, naselila neautohtono stanovništvo i time stvorila potencijal za neke buduće (sad jue ta budućnost) ratove, ucjene, neuroze i slično.Vojnom silom dakako.
Ono što brine su i ostale težnje za destabilizacijom na ovim našim (da ne kažem region) prostorima.
Očekujem od rusofila na ovom forumu da nam konačno objasne sve prednosti Ruskih poteza u nastojanju otcjepljenja RS od BiH te pokušaju državnog udara u CG.
Ides 4 države. Znam ja jednu državu koja je prisvojila silom 50 država, istrijebila domicilno stanovništvo skoro kompletno i naselila neautohtono, i onda nakon toga okupirala još desetke drugih država tijekom 200 godina gdje je također učinla jako puno dobra, iako nažalost ne toliko temeljito kao u prvih 50 država.

Rusi po tome jedino pogriješili što nisu kulturno zatrli i fizički istrijebili lokalno stanovništvo nego su inzistirali da razvija vlastitu kulturu i industriju.
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 21:26   #2828
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
4
Finska, Estonija, Litva, Latvija

Da.Rusija aktivno igra na destabilizaciji regije i time podriva našu(hrvatska) sigurnost.Izjava Ruskog MVP o "pravima srba" nije ništa drugo doli prijetnja.
Priča o "tri naroda" je bajka za Agnaby i njene pajtaše, to je u rangu naricanja nad teškim životom mačića u okrutnoj sredini.
Hrvatski interes nije rastočena BiH s pripojenjem jednog dijela Srbiji.
Tko je kreirao BiH tako rastočenu da se 20 godina ne uspijeva satsaviti sama sa sobom a još više sa zdravom pameću? Hrvati? Rusi? Ameri?
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 21:30   #2829
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
4
Finska, Estonija, Litva, Latvija
Finska i Estonija
ok, nećemo dalje o tome.

Quote:
Da.Rusija aktivno igra na destabilizaciji regije i time podriva našu(hrvatska) sigurnost.Izjava Ruskog MVP o "pravima srba" nije ništa drugo doli prijetnja.
To je MVP odbrusio na komentar Plenkovića u Ukrajini.
Čisto sumnjam da bi se čulo nešto da je Plenković pazio što govori.
Blinko Black is offline  
Old 11.01.2017., 21:33   #2830
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Tko je kreirao BiH tako rastočenu da se 20 godina ne uspijeva satsaviti sama sa sobom a još više sa zdravom pameću? Hrvati? Rusi? Ameri?
Opte isto.
"što bi bilo da je bilo..."
Ponavljam da je Hrvatski interes ne imati Srbiju na granici koja je sada granica BiH.
I iskreno očekujem od rusofila da mi objasne prednosti Ruskog nastojanja da nam istu postavi u "meki trbuh".
Možete, naravno, otpočeti u stilu "bratstvo-jedinstvo", "vječni mir među slavenima" ili "potpuna i trajna zaštita mačića pod toplom slavenskom dušom".
Međutim, to ne pušim.Geopolitika je kruta realnost pa me Maša i Medvjed ne zanimaju.
bzing is offline  
Old 11.01.2017., 21:35   #2831
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
Opte isto.
"što bi bilo da je bilo..."
Ponavljam da je Hrvatski interes ne imati Srbiju na granici koja je sada granica BiH.
I iskreno očekujem od rusofila da mi objasne prednosti Ruskog nastojanja da nam istu postavi u "meki trbuh".
Možete, naravno, otpočeti u stilu "bratstvo-jedinstvo", "vječni mir među slavenima" ili "potpuna i trajna zaštita mačića pod toplom slavenskom dušom".
Međutim, to ne pušim.Geopolitika je kruta realnost pa me Maša i Medvjed ne zanimaju.
TKO JE KREIRAO BIH TAKVU KAKVA JESTE? Tko je zabio RS u hrvatski meki trbuh?

Molim odgovor na pitanje, a ne ŠBBKBB,
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 21:38   #2832
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
Opte isto.
"što bi bilo da je bilo..."
Kaj???
Quote:
Ponavljam da je Hrvatski interes ne imati Srbiju na granici koja je sada granica BiH.
Kakve veze Rusija ima sa time?
Quote:
I iskreno očekujem od rusofila da mi objasne prednosti Ruskog nastojanja da nam istu postavi u "meki trbuh".
Kakve veze Rusi imaju sa idejom o povećanju 3 države nauštrb nekih drugih (Velika Albanija, Velika Hrvatska i Velika Srbija)? Zar ta ideja ne ide iz Amerike?
Quote:
Možete, naravno, otpočeti u stilu "bratstvo-jedinstvo", "vječni mir među slavenima" ili "potpuna i trajna zaštita mačića pod toplom slavenskom dušom".
Međutim, to ne pušim.Geopolitika je kruta realnost pa me Maša i Medvjed ne zanimaju.
Zar Rusiju ne zanima isključivo gospodarstvo i trgovina?
Blinko Black is offline  
Old 11.01.2017., 21:38   #2833
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Finska i Estonija
ok, nećemo dalje o tome.


To je MVP odbrusio na komentar Plenkovića u Ukrajini.
Čisto sumnjam da bi se čulo nešto da je Plenković pazio što govori.
"što bi bilo da nije bilo"
lijepo rekoh tada da je izjava ruskog MVP mogla biti normalna pa i oštra a ovako sročena je ciljana na trajni animozitet i svrstavanje na stranu onih koji imaju permanentan cilj uništavanja Hrvatske.
No, nemojmo uširoko.Jednostavno objasnite prednosti Ruske vanjske politike a koje donose Hrvatskoj mir i stabilnost.Samo to.Veličanje nekakvih aviona i brodova te prvi čovjek/prva žena u svemiru meni ne znači ništa.
bzing is offline  
Old 11.01.2017., 21:43   #2834
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
"što bi bilo da nije bilo"
lijepo rekoh tada da je izjava ruskog MVP mogla biti normalna pa i oštra a ovako sročena je ciljana na trajni animozitet i svrstavanje na stranu onih koji imaju permanentan cilj uništavanja Hrvatske.
No, nemojmo uširoko.Jednostavno objasnite prednosti Ruske vanjske politike a koje donose Hrvatskoj mir i stabilnost.Samo to.Veličanje nekakvih aviona i brodova te prvi čovjek/prva žena u svemiru meni ne znači ništa.
Tko je kreirao BiH takvu kakva jeste? Tko je podržao Miloševića '91 i nametnuo embargo na oružje? Tko je organaizirao Protest za Radio 101 '96? Tko je objavio rezultate Tuđmanovih liječničkih nalaza iz Waltera Reeda?
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 21:43   #2835
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Kaj???

Zar Rusiju ne zanima isključivo gospodarstvo i trgovina?
Prije bi to bila Kina.U našem slučaju.

Meni je interesantno kako rusofili na ovom topicu orgijaju na temu ruske vojne i političke moći a kad ih pitaš za refleksiju Ruske politike na budućnost RH, e onda počnu priče o crtanim filmovima i baletnim uspjesima.
Kako god, nećete se moći praviti ludi svo vrijeme pa će netko kad-tad odgovoriti.
bzing is offline  
Old 11.01.2017., 21:47   #2836
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Tko je kreirao BiH takvu kakva jeste? Tko je podržao Miloševića '91 i nametnuo embargo na oružje? Tko je organaizirao Protest za Radio 101 '96? Tko je objavio rezultate Tuđmanovih liječničkih nalaza iz Waltera Reeda?
opet
Samo pitam kako se u geopolitičkim previranjima Ruska politika odražava na RH i moju budućnost.

Podržavate Rusiju bezrezervno, nekritično, u svemu.
Ja tvrdim da se njena politika u ovom prostoru negativno odražava na moju i budućnost moje zemlje (RH).U geopolitčkom smislu, RF se pozicionira kontra interesa RH.Stoga bih volio Vaše objašnjenje.Bez nosača zrakoplova, bez udruge ljubitelja teorija urota i mačića-sirotana.
bzing is offline  
Old 11.01.2017., 21:49   #2837
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
"što bi bilo da nije bilo"
lijepo rekoh tada da je izjava ruskog MVP mogla biti normalna pa i oštra a ovako sročena je ciljana na trajni animozitet i svrstavanje na stranu onih koji imaju permanentan cilj uništavanja Hrvatske.
Sroćena je kratko i jednom izjavljeno, tj. bilo je u stilu "imaš doma probleme i ne mješaj se u naše". Druga stvar što su domaći mediji to razvukli u odiseju.
Quote:
No, nemojmo uširoko.Jednostavno objasnite prednosti Ruske vanjske politike a koje donose Hrvatskoj mir i stabilnost.
Da želiš nešto korisno saznati ili pobiti ti bi to tražio po knjigama ili bespućima interneta. Ti slažežeš postove na način da na silu tražiš ono to će potvrditi tvoja razmišljanja, pa nema smisla tebi nešto dokazivati.
Quote:
Samo to.Veličanje nekakvih aviona i brodova te prvi čovjek/prva žena u svemiru meni ne znači ništa.
Kakve veze imaju avioni, brodovi i prva žena u svemiru sa time što Ameri planiraju stvoriti Veliku Albaniju, Veliku Srbiju i Veliku Hrvatsku?
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
Prije bi to bila Kina.U našem slučaju.
Odlično, niko tebi ne brani da prestaneš poslovati sa Rusijom i počneš sa Kinom
Quote:
Meni je interesantno kako rusofili na ovom topicu orgijaju na temu ruske vojne i političke moći a kad ih pitaš za refleksiju Ruske politike na budućnost RH, e onda počnu priče o crtanim filmovima i baletnim uspjesima.
Zanimljiva konstatacija
Quote:
Kako god, nećete se moći praviti ludi svo vrijeme pa će netko kad-tad odgovoriti.
Odgovoreno ti je.
Blinko Black is offline  
Old 11.01.2017., 21:50   #2838
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
opet
Samo pitam kako se u geopolitičkim previranjima Ruska politika odražava na RH i moju budućnost.

Podržavate Rusiju bezrezervno, nekritično, u svemu.
Ja tvrdim da se njena politika u ovom prostoru negativno odražava na moju i budućnost moje zemlje (RH).U geopolitčkom smislu, RF se pozicionira kontra interesa RH.Stoga bih volio Vaše objašnjenje.Bez nosača zrakoplova, bez udruge ljubitelja teorija urota i mačića-sirotana.
Možda nisam bio dovoljno jasan, pa da pojasnim:
  • Tko je kreirao BiH takvu kakva jeste?
  • Tko je podržao Miloševića '91 i nametnuo nam embargo na oružje?
  • Tko je organizirao Protest za Radio 101 '96 u pokušaju rušenja Tuđmana?
  • Tko je objavio rezultate Tuđmanovih liječničkih nalaza iz Waltera Reeda?
  • Tko je kreirao u Daytonu ovo čudovište u mekom trbuhu Hrvatske?
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 21:54   #2839
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Možda nisam bio dovoljno jasan, pa da pojasnim:
  • Tko je kreirao BiH takvu kakva jeste?
  • Tko je podržao Miloševića '91 i nametnuo nam embargo na oružje?
  • Tko je organizirao Protest za Radio 101 '96 u pokušaju rušenja Tuđmana?
  • Tko je objavio rezultate Tuđmanovih liječničkih nalaza iz Waltera Reeda?
  • Tko je kreirao u Daytonu ovo čudovište u mekom trbuhu Hrvatske?
Vidim da sve znaš pa stoga opetovano pitam:
Kakva je korist hrvatskoj ruska kreacija srbije na prostoru BiH?
bzing is offline  
Old 11.01.2017., 21:55   #2840
Quote:
bzing kaže: Pogledaj post
opet
Samo pitam kako se u geopolitičkim previranjima Ruska politika odražava na RH i moju budućnost.

Podržavate Rusiju bezrezervno, nekritično, u svemu.
Nije istina, situacija je isto kao i sa gospodinom Trumpom. Mi se suprostavljamo medijskoj demonizaciji.

Quote:
Ja tvrdim da se njena politika u ovom prostoru negativno odražava na moju i budućnost moje zemlje (RH).U geopolitčkom smislu, RF se pozicionira kontra interesa RH.
Kontra kojih interesa?
Quote:
Stoga bih volio Vaše objašnjenje.Bez nosača zrakoplova, bez udruge ljubitelja teorija urota i mačića-sirotana.
Koje objašnjenje tražiš?
Blinko Black is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.