Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2010., 14:16   #81
Ja sam do sad od njega pročitala samo Zovem se crvena i kako me je knjiga kao i pisac skroz očarala spremam se dalje!!
rani_mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:43   #82
Izdana je nedavno kod nas i 'Crna knjiga' ... Pročitao sam je ali mi nije nikako sjela, jedva sam čekao da završi. Opet je drugačija od ostalih, ali očekivao sam više.
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:08   #83
Prva Pamukova knjiga koju sam pročitao je "Tiha kuća" i oduševio sam se.
S još većim entuzijazmom odmah sam navalio na njegov najveći hit "Zovem se crvena", ali uslijedilo je lagano razočaranje, možda zbog prevelikih očekivanja.
Sada čekam i čitam druge autore, da se ohladim od Pamukovog stila pa ćemo probati ponovo s nečim novim.
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 01:50   #84
maxfritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 01:55   #85
Smile

Volim Pamuka. Najviše sam uživala u Istanbulu i naravno, Muzeju nevinosti. Izvrsna mi je i Tiha kuća i Bijeli zamak te Zovem se Crvena.
Crna knjiga - prvih 50 stranica izvrsno, no onda sam stala.
To mi se upravo događa i s Novim početkom, iako je početak bio fantastično obećavajući.
Jednoga dana pročitao sam knjigu i cijeli mi se život promijenio.

Smatram da nije prerano dobio Nobela, izvrstan stil.
Veselim se novim radovima.
maxfritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 03:28   #86
Veliki pisac! Najviše me fasciniralo što je Tihu kuću (objavljena 1983.) napisao sa samo trideset godina.

Drago mi je što je dobio nobelovu nagradu, iako mu je glavna konkurencija te godine bio Dževad Karahasan koji je - uz svo dužno poštovanje prema Pamuku - veći intelektualac i kvalitetniji pisac.
Pinball Wizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 03:15   #87
Zdravo, zdravo.....ponajprije, čula sam jako puno pohvala za ovog pisca ali nisam ništa još čitala. Voljela bih ako netko može da napiše neka najvažnija djela, bila bih jako zahvalna.
freestyle2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 20:32   #88
Quote:
freestyle2 kaže: Pogledaj post
Zdravo, zdravo.....ponajprije, čula sam jako puno pohvala za ovog pisca ali nisam ništa još čitala. Voljela bih ako netko može da napiše neka najvažnija djela, bila bih jako zahvalna.
Mislim da su za početak najbolji ''Snijeg'' i ''Muzej nevinosti'. Obje su vrlo zanimljive i majstorski napisane, radnje su potpuno različite, ali psihologija glavnog lika - osobito po pitanju ljubavi - je vrlo slična u oba romana.

'Zovem se Crvena' je isto tako posebna, ali ljudima ne sjeda jer je ''premalo radnje''. 'Istanbul. Grad, sjećanja.' su memoari, Pamukova sjećanja na djetinjstvo i grad njegove mladosti i mislim da ni ova knjiga nije tolko zanimljiva čitateljima, pogotovo ako nemaju neke veze, ovakve ili onakve, sa Istanbulom.
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:50   #89
Smile Čudno je u mojoj glavi

Nakon mrtvila na temi Orhana Pamuka vrijeme je da cijenjeni forumaši, ljubitelji nobelovca Pamuka pročitaju njegov posljednji roman "Čudno je u mojoj glavi".
Radi se o vrhunskom djelu! Pamuk se nije uspavao nakon dobitka Nobela već je ponovo oduševio ovim remek djelom.
Roman prikazuje život Mevluta prodavača boze, jogurta i pilava na ulicama Istambula i kroz njegov život daje kroniku događanja u suvremenoj Turskoj (od 80-tih do 2012. godine), kao i opis Istambula, Pamukove vječite inspiracije.
Čista uživancija!
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.