Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 13:25   #261
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da su Vlada i/ili MZOŠ ti koji se trebaju zahvaljivati volonterima, a ne roditelji, jer zahvaljujući nadležnima i postoje "rupe" u satnici.
Aha, ti misliš da učitelj koji prihvati obavljati posao za koji nije plaćen čini to ne zbog djeteta, nego zbog Ministarstva?

Možda si čak i u pravu. Složila bih se da neki to čine zbog straha od problema nespremnosti na istjerivanje pravde prije nego zbog dobrobiti djece. NIje se dobro ravnatelju/Ministarstvu zamjeriti, pa ni onda ako si u pravu.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:38   #262
Djelomično vezano za temu koju je netko otvorio o opravdanosti davanja neopravdanih satova kada profesor izbaci dijete iz učionice zbog neposluha: smije li to profesor učiniti? Ako netko ometa sat, smije li ga profesor izbaciti iz učionice ne vodeći brigu o tome gdje će provesti ostatak sata? Logično mi je poslati ga psihologu da provede ostatak sata, ali ne "bilo gdje samo da nije kod mene"?

U tom periodu djetetu se također može nešto desiti, a za njega je bio odgovoran profesor čiji sat je u tom trenu imao i koji ga je izbacio.

Znam da je ovdje riječ uglavnom o manjoj djeci, a ne o huliganima koji uništavaju školsku imovinu, vrijeđaju profesora i onemogućavaju održavanje nastave , ali to je i dalje maloljetnik za kojeg je škola/netko odgovoran za vrijeme nastave. A i psihologe škole imaju sa razlogom.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 15:05   #263
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da su Vlada i/ili MZOŠ ti koji se trebaju zahvaljivati volonterima, a ne roditelji, jer zahvaljujući nadležnima i postoje "rupe" u satnici.

Inače, ni u našoj školi ne postoji dežurni nastavnik koji dežura za vrijeme sata. Dežurni nastavnik odrađuje svoju satnicu, a dežura na hodnicima samo za vrijeme odmora.
Stvar pristojnosti.

Mozda mnogi i volontiraju zbog straha od ravnatelja,ja cu im svejedno bit zahvalna ako moje dijete cuvaju mukte.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 15:42   #264
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Aha, ti misliš da učitelj koji prihvati obavljati posao za koji nije plaćen čini to ne zbog djeteta, nego zbog Ministarstva?

ne, ne mislim, niti sam ulazila u to zbog koga se nešto radi ili ne radi.
referirala sam se isključivo na Aruenin upis o zahvaljivanju volonterima. ako netko treba zahvaljivati onda su to isti oni koji su i doveli do toga da se stvori potreba za volonterima. roditelji za to nisu odgovorni. i nisu dužni ikome išta zahvaljivati. što ih ne sprečava da budu, kako Aruena kaže, ljubazni.

@Nica - ne smije se dijete izbaciti sa sata, postoji Pravilnik o pedagoškim mjerama u kojem je to navedeno.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 23:52   #265
Nica, u osnovnoj ne smiju, ne znam za srednju.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 00:58   #266
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Nica, u osnovnoj ne smiju, ne znam za srednju.
Ne smiju ni u srednjoj, poslati psihologu, pedagogu ili sl., ali to nije tema

( U praksi to ne bude uvijek tako, ali ... Kod nas je sve jedno veliko ali... ni dijete ne smije biti bez nadzora dok ostali slušaju izborni predmet, ali...tko te pita... )
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 13:00   #267
Quote:

Članak 1.

(1) Katolički vjeronauk u javnim osnovnim i srednjim školama obvezni je predmet za one učenike koji ga izaberu.


(4) Nastava katoličkog vjeronauka u javnim osnovnim i srednjim školama izvodi se pod istim uvjetima pod kojima se izvodi nastava ostalih obveznih predmeta, napose s obzirom na položaj vjeronauka unutar rasporeda sati.

Naprosto ne mogu vjerovati da to u stvari piše u ugovoru kao obrazloženje zašto je vjeronauk uguran u redovnu satnicu s "ostalim obaveznim" predmetima.

Vjeronauk je izborni predmet.
Za one koji ga odaberu, on je obavezan.
Treba ga tretirati kao i ostale obavezne predmete.

Pa tko može osporiti tu logiku? za Vatikan
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 01:06   #268
samo da dam info....

dijete danas kući pokazalo raspored..uglavnom vjeronauk (1 sat) zadnji sat u rasporedu i (2.sat) predzadnji sat u rasporedu s time da je tada zadnji sat dopunska nastava (zasada mi dijete neće na dpounsku jer čita Alan Fordove i pametno mi zbraja kune te čita i titlove na filmovima-samo prvi red jer joj je prebrzo)


roditelj:vjeronaku(škola) 1:0


hehe

zasada zadovoljan te čekamo da li će ostati tako-ako ne eto moje spodobe na vratima ravnatelja (hehe) na kavu i ćevape....
matan potrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 02:50   #269
A čujte tek ovaj apsurd...

Srednja škola Marka Marulića u Slatini nije dopustila učenicima upis na etiku ako su u osnovnoj školi pohađali vjeronauk. (Govorim o upisu u šk. god. 2010./2011.)

Zadnje uređivanje ostri : 19.09.2010. at 03:05.
ostri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 10:11   #270
Oglasila se i pravobraniteljica za djecu...

Zbog toga je Ured pravobraniteljice za djecu i ove godine uputio Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa preporuku, u prigodi početka školske godine 2010/2011., da se nastava svih izbornih predmeta, pa tako i vjeronauka, odvija prvi i posljednji sat po rasporedu ili u suprotnoj smjeni, kako bi se osiguralo da djeca to vrijeme ne provode oko škole ili u neprimjerenim školskim prostorijama, često i bez nadzora. Takva organizacija nastave trebala bi biti pravilo, napominje Pravobraniteljica za djecu Mila Jelavić.

http://www.monitor.hr/clanci/nacin-p...a-djecu/39320/
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:51   #271
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali nemaš pojma o čemu govoriš. Prvo, prema zakonu učenik u OŠ ne smije imati 7 sati nastave u komadu.

Drugo, i najvažnije, zar zbilja misliš da se svi sati i svi drugi djelatnici škole trebaju potčinjavati vjeronauku i raspored se usklađivati prema njemu?

Mislim da ne znaš puno o oraganizaciji rada škole.
Ja mislim da ovaj tko je napisao da učenik OŠ ne smije imati 7 sati nastave u komadu nema pojma kako izgleda školska praksa. Radim na 4 OŠ i ponekad imaju čak i po 8 sati nastave u komadu, iako u zakonu piše da ne smiju imati ni 7. Zakon su pisale neznalice, a u praksi je nemoguće izvesti da imaju samo 6 sati dnevno nastave uz postojeći broj predmeta koji se u OŠ predaje i sluša.
alphacentaury is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.