Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 15:15   #161
Ako se na leglo ide s takvom idejom - jedno leglo zbog njenog prava na majčinstvo pa sterilizacija, onda je ta sterilizacija isto protivna prirodi i narušavanje kujinih prava. Tada treba sve prepustiti prirodi pa neka se koti sa svakim tjeranjem ako joj je, kuji, do toga.

Edit: Uz toliko neželjenih pasa, meni je sebično pariti pse bez papira.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:06   #162
Quote:
BlueStar kaže: Pogledaj post
Uz debeli rizik da budem popljuvana od glave do pete, reći ću razlog zbog kojeg joj želim dopustiti taj jedan okot: želim joj dopustiti da bude mama, bar jednom u životu. Mislim da je to njeno pravo. I sama sam mama, i ne mogu zamisliti da je netko jači i moćniji od mene, tamo negdje još dok sam bila tinejdžerka, iz nekih svojih, možda i plemenitih razloga (npr. prenapučenost Zemlje) odlučio da me treba sterilizirati .


Slazem se, nema dirljivijih scena nego kad djecica sa svojim novim obiteljima posjecuju mamu retrivericu na godisnjice ili praznike te ostavljaju unuke na cuvanju.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:28   #163
Na ovoj sam temi doživjela tako puno poniženja, vrijeđanja, ružnih insinuacija i nerazumijevanja, a tako malo razumijevanja i pomoći da je više ne namjeravam pratiti. Samo još na zadnju insinuaciju da ćemo prodavati štence imam potrebu odgovoriti - ne, nećemo.
BlueStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:12   #164
Ma kakvog vrijeđanja i ponižavanja?! Malo, ipak, pretjerujete. ILI ste ultra osjetljiva i ultra uvredljiva.


A zašto , recimo, niste doživjeli barem dašak " prosvjetljenja" s obzirom da su vam svi, nakon vašeg posta zašto želite pariti kujicu, napisali isto....

Zašto niste zastali, promislili, pa čak i pitali..." hej ljudi, a kaj vi to zbilja svi imate slično do podjednako mišljenje " .......

Pa pitate malo za iskustva , pa pročitate sami po drugim forumima ( hrvatskim i europskim .... ) , pa razglabate i interesirate se......

NE, vi ste se od svega odlučili biti samo povrijeĐeni i uvrijeĐeni......

To je odlika razmaženih klinaca........a vi to nebi trebali biti, barem ne s obzirom da imate druga bića na svojoj skrbi, od kojih ste neke i sami donijeli na svijet.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:14   #165
Putpisujem Kutušu u potpunosti.

I iskreno mi je žao da niste promislili malo više o svemu što je ovdje napisano jer je sve išlo u istom smjeru.

Pa barem na minutu. Ono, hej možda ipak nisam u pravu. Ali eto to je uvijek najteže, sam sebi priznati da nisi vrhovan i najpametniji i da si samo čovjek i da su drugi možda ipak u pravu pa makar to povrijedilo naš ego.

Ja sam napisala post kako jesam jer se osjećam "dužnom" ajmo reć obraniti to pseće stvorenje kod vas i pritom nisam pakirala u ružičaste mašnice jer mi je na prvom mjestu bio pas, a ne kako ćete se vi osjećati.

No, čini se da ni sve roze mašnice ovog svijeta ne bi pomogle da malo otvorite oči.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:26   #166
Pozdrav!


Zanima me di ima za kupit gotovih kaveza za pse (2x2 ili 2x2.5 m)?
I koliko bi otprilike kostala izrada (koje materijale koristit, sta di kako )?

Hvala na odgovorima!
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:22   #167
Pozdrav ayin13;

u koje svrhe ste zamisliti ograđeni kavez tog tip?

Bitno je znati da bi vam mogli dati što adekvatnije smjernice za izradu. Kupiti nema takvo što gotovo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:14   #168
Uzea bi jednog veceg psa koji bi tamo bija, a unutra bi jos i kucicu stavija.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:19   #169
Koliko je to večeg psa i koliko bi on biJa u tom boxu? Koliko dnevno vremenski? Cijeli dan isključivo ili?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:45   #170
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Koliko je to večeg psa i koliko bi on biJa u tom boxu? Koliko dnevno vremenski? Cijeli dan isključivo ili?
Ne znan jos tocno, 40-50kg. Bija bi vecinu dana u boxu.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:51   #171
A šta će ti pas večinu dana u boxu?

Ili si se došao malo malo sprdati ovdje!?!

Ne znam, oprostiti ćeš mi, nemam što pametno napisati dalje.

Šta je box tih dimenzija za psa od 40 tak kila; i to u kojemu bi bio cijeli dan?!

To je sramota i pitati uopće.

Trebali bi napredovati a ne nazadovati.

Vrijeme je da se i dalmatinska zagora trgne malo. Šteta da su i mlađe generacije krkani.

Morat ćeš box izgraditi sam. Ne mogu ti pomoći u nečemu što ne zagovaram i ne odobravam.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:09   #172
Da iman uvjete za cilo vrime ga drzat vani, drza bi ga. Iman uvjete takve kakve iman.


Nisan pita za savjete o drzanju i odgoju psa, tema tu je box, ako nemas sta pametnog za rec (a ocito nemas, pun si predrasuda i vrijedjas), lipo me zaobidji.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:19   #173
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ne znan jos tocno, 40-50kg. Bija bi vecinu dana u boxu.
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Da iman uvjete za cilo vrime ga drzat vani, drza bi ga. Iman uvjete takve kakve iman.
Iskreno, čemu će ti onda pas? I nemoj me odmah napasti - način pa čak i nacrte za izgradnju boksa naći ćeš na Googleu, ali zbilja ne vidim što ćeš s psom koji će veći dio dana provoditi kao ptica u krletki. Pogotovo tako velik pas. Bilo bi mi logično da ti veliki pas kojega ne misliš puštati u kuću služi kao čuvar, ali ovo mi nema smisla.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:20   #174
pas od 40 kila se niti ne protegne popšteno u takvim boxu
za tako velikog psa, box te veličine može biti ISKLJUČIVO za spavanje ili kreće boravke danju (sat-dva)


misliš li ga cijeli dan imati u zatvorkoj ćeliji, nemoj ga radije niti uzimat. psa. box možeš uzet za sebe
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:33   #175
Ayin, ako nemaš uvjete za držati psa, nemoj ga držati. Zaista ne vidim smisla držanja psa u krletkici u kutku dvorišta. Niti ti imaš koristi od njega, a prema psu je krajnje nehumano
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:45   #176
Je, pas ce cili zivot bit u krleci, zato ga i uziman, mrzin zivotinje i ocu mu pruzit bijedan zivot.


Ocito ode ne mogu nista dobit osim pametovanja i moraliziranja, fala, snac cu se i sam.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:23   #177
Drzanje i odgoj idu zajedno! Nista ja ne pametujem, ti malo smanji dišpet pa ce biti lakse!
Kako si dosao uopce do mjera o kojima govoris?
I zasigurno mozes napraviti bolje uvjete od cjelodnevnog boxa.
Napravi box plus vezanje na sajli sa radijusom od barem tri metra!




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:42   #178
Pozdrav svima,

Trebam savjet. Imamo (ja i moja familija) predivnog i velikog psa koji sa nama živi već 14 godina u kući sa velikom okućnicom. Pod stare dane je sav brižan i mislim da nažalost neće doživit sljedeću zimu.

Sad na toj kući radim još jedan kat gdje ću useliti sa curom. Ona ne želi psa imati u stanu već u vrtu. Ja sam nerado pristao na to ali što je tu je.

Starci isto za sada ne žele imati sljedećeg psa u stanu (da, govorimo o psu kojeg još ni nemamo, ali ja volim pse tako da ćemo jednog dana kada nas sadašnji pas napusti sigurno udomiti novog)

Moj plan je da u svakom slučaju napravim tom budućem psu jednu cosy kućicu iza kuće, nekakav dugački lanac na kojeg ga možemo zakačiti kada se u uredu primaju stranke ili kada imamo goste ili nešto. Kažem u svakom slučaju jer mislim da će ga starci odmah udomit.

No ono što me brine je to što bi ja ipak htio da on ponekad dođe u moj stan, stim da nebi htio da se previše udomaći jer curi ipak smeta. (dlaka ju zeza).
Dal je izvedivo da se pas nauči na to da bude vani, a da mu nije strano da ga ponekad zovemo unutra a ponekad izbacimo van?

Mislim da je to utopija i da to neće funkcionirati ali možda neko ima upravo takvo iskustvo.

Neznam, malo mi je glupo da imam psa koji je uvijek u vrtu dok sam ja uvijek u kući. Šta kažete?
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:03   #179
Uopće ne razumijem što pitaš, ali mi se, najiskrenije, čini da bi bilo najbolje pitanje postaviti na LJES-u. Ako je pas i njegova dlaka problem, bolje je i ne pomišljati kako će vaša veza izgledati kada se pojave pravi životni problemi.

Oprosti na iskrenosti, no osobno nikada ne bih izabrala životnog partnera koji ne dijeli moje stavove. Roditelje nisi izabrao, to ti je sudbina dodijelila, ali curu jesi.

Uglavnom, što je pas stariji, teže se privikava na nove okolnosti, a čini mi se da će tvoj, s obzirom na sve što si opisao, ove planove doživjeti kao odbacivanje.

Ako imaš želudac za takvo što, pogotovo ako je u pitanju još koji mjesec, kako sam kažeš, go ahead.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:25   #180
Pod ničijim zahtjevom/molbom/prijetnjom fizičkom ili ostavljanjem - ne bih tako starog psa stavila na dvorište, naviknutog na ljude oko sebe cijeli život. Ako cura ima srce za tako nešto tražiti- mijenjaj curu.

Ne zezam. Empatija nula. Ne govorim o novom psu, kojeg ćete naučiti na dvorište, ali odbaciti starog psa vani - to ne može empatična osoba. Sorry, možda sam out of line, ali iste vrijednosti morate imati. Ako je to i tebi ok, onda samo mogu reći - jadan stari peso...
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.